Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN MUZIK TAHUN DUA


MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
44 2 ADIL 17/1/2022 Isnin 10:05 -10:35
TEMA / UNIT NYANYIAN
TAJUK BULUH PERINDU
STANDARD 2.1.2 STANDARD 2.1
PEMBELAJARAN KANDUNGA
N
TAHAP
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menyanyikan lagu dengan Mengenalpasti tiga sebutan Menepuk tangan berdasarkan
sebutan dan intonasi yang mengikut ikon. tiga ikon.
betul.
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menyanyikan lagu dengan Meyenaraikan tiga sebutan Menepuk tangan berdasarkan
sebutan dan intonasi yang mengikut ikon dalam muzik. tiga ikon dan sebutan.
betul.
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang sebutan dan tepukan dalam nyanyian.
PRAUJIAN
Murid menyanyikan lagu Murid menyatakan tiga Murid menepuk tangan
Burung Kenek-Kenek. sebutan mengikut ikon. berdasarkan tiga ikon dan
sebutan.
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
1. Murid menyanyikan lagu 1. Murid menyenaraikan tiga 1. Murid menyanyikan lagu
dengan sebutan dan sebutan mengikut ikon dengan sebutan dan
intonasi yang betul. yang ditunjukkan oleh intonasi yang betul.
2. Murid menepuk tangan
guru.
berdasarkan ikon dan
2. Murid menyanyikan lagu sebutan dalam seni muzik.
dengan sebutan dan 3. Murid menyanyikan lagu
intonasi yang betul. sambil menepuk tangan.
PASCAUJIAN
Murid melengkapkan lembaran kerja yang diberikan oleh guru.
PAK-21 PAK-21
Sing Song (Nyanyi Lagu) Try It Out (Mari Mencuba)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 3 Modul Pendekatan Modular Menilai
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
TP2 latihan pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
TP4 latihan pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MUZIK TAHUN DUA
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
45 1/1/2022 -
TEMA / UNIT NYANYIAN
TAJUK BULUH PERINDU
STANDARD 2.1.3 STANDARD 2.1
PEMBELAJARAN 2.1.4 KANDUNGAN
TAHAP
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menyanyi mengikut tempo. Menyatakan tempo dalam Menamakan haiwan yang
nyanyian. menghasilkan tempo cepat dan
lambat.
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menyanyikan lagu mengikut tempo Menyatakan dua jenis tempo Menamakan enam haiwan atau
yang betul dalam nyanyian. objek yang menghasilkan tempo
cepat dan lambat.
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang jenis-jenis tempo dalam muzik.
PRAUJIAN
Murid menyanyi lagu dengan Murid mendengar muzik dan Murid mendengar muzik dan
mengikut tempo cepat. menyatakan tempo perlahan atau menyatakan jenis haiwan yang
cepat. mempunyai tempo seperti muzik.
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
1. Murid menyanyikan lagu 1. Murid menyenaraikan tempo- 1. Murid menamakan haiwan
dengan mengikut tempo yang tempo dalam nyanyian. yang menghasilkan tempo lambat
betul. 2. Murid menyanyikan lagu dan cepat.
2. Murid menyanyikan lagu 2. Murid menyanyikan lagu
dengan tempo yang sesuai.
dengan tempo cepat, kemudian dengan tempo yang sesuai.
menyanyikan dengan tempo 3. Murid menyatakan haiwan
lambat. apabila mendengar tempo
tertentu.
PASCAUJIAN
Murid melengkapkan lembaran kerja yang diberikan oleh guru.
PAK-21 PAK-21
Perform Well (Cuba yang Terbaik) Name It (Namakannya)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 4 Modul Pendekatan Modular Menilai
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
Copyright © 2021 Siti Khairani Alias, Kate Alias, InculKate.

Cetakan pertama 2021.

Terima kasih atas pembelian dan sokongan pihak tuan dan puan. Kami sangat menghargai segala bentuk
sokongan, komen dan pertanyaan daripada semua. Namun, bahan ini ialah hak cipta terpelihara. Kami tidak
mengizinkan mana-mana pihak untuk berkongsi bahan ini kepada rakan taulan tanpa izin bertulis daripada
pihak InculKate.

Jika bahan ini memberi manfaat kepada cikgu, tuan dan puan sekalian dan ingin berkongsi dengan rakan, sila
kongsikan link di bawah untuk pembelian. Boleh juga menekan link whatsapp untuk dibantu ejen-ejen kami.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi kandungan buku ini
dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Siti Khairani Alias//Kate Alias//InculKate.

Salam sayang,
Kate Alias
CEO Kate Alias Ent.
Owner Inculkate.com, PembantuPendidik.com

Untuk pembelian:
https://inculkate.my/

Pembelian dengan ejen:


https://ejenkate.wasap.my

Masalah/Tutorial:
Admin : https://katmins.wasap.my
Tutorial : https://www.tiktok.com/@inculkate.my

Sertai Telegram kami:


https://t.me/inculkate

Sertai Facebook kami:


www.facebook.com/groups/inculkatepembantupendidik
https://web.facebook.com/Inculkate-HQ-27438394397654343843/
