Anda di halaman 1dari 12

SMK SAUJAMA UTAMA,

47000 SG BULOH SELANGOR


e-RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH)
MINGGU 2 TARIKH 27/3/2023 HARI ISNIN MASA 10.35-11.35 KELAS 3D

MATA PELAJARAN MATEMATIK

BIDANG PEMBELAJARAN : 1. NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK TAJUK : 1.0 INDEKS
1.1 Tatatanda indeks

Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat :


OBJEKTIF 1.1.1 Mewakilkan pendaraban berulang dalam bentuk indeks dan menghuraikan maksudnya.
1.1.2 Menukar suatu nombor kepada nombor dalam bentuk indeks dan sebaliknya.
1. Ulangkaji topik Tingkatan 3 melibatkan kuasa dua dan kuasa tiga.
2. Guru memperkenalkan konsep indeks melalui pendaraban berulang.
AKTIVITI PENGAJARAN
3. Guru menerangkan tentang asas dan indeks bagi tatatanda indeks.
& PEMBELAJARAN
4. Pelajar membuat latihan berkaitan tatatanda indeks dibantu oleh guru.
5. Guru memberikan nombor dan meminta pelajar menukar nombor kepada tatatanda indeks.
6. Penerangan guru.
7. Latih tubi dan pengayaan.

REFLEKSI 20/37 pelajar dapat mencapai hasil pembelajar dengan baik manakala yang lain memerlukan bimbingan dan dorongan
daripada guru. Pelajar melakukan banyak latih tubi untuk pemahaman.

CATATAN
SMK SAUJAMA UTAMA,
47000 SG BULOH SELANGOR
e-RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH)
MINGGU 2 TARIKH 27/3/2023 HARI ISNIN MASA 11.35-12.40 KELAS 3A

MATA PELAJARAN MATEMATIK

BIDANG PEMBELAJARAN : 1. NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK TAJUK : 1.0 INDEKS
1.1 Tatatanda indeks

Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat :


OBJEKTIF 1.1.1 Mewakilkan pendaraban berulang dalam bentuk indeks dan menghuraikan maksudnya.
1.1.2 Menukar suatu nombor kepada nombor dalam bentuk indeks dan sebaliknya.
1. Ulangkaji topik Tingkatan 3 melibatkan kuasa dua dan kuasa tiga.
2. Guru memperkenalkan konsep indeks melalui pendaraban berulang.
AKTIVITI PENGAJARAN
3. Guru menerangkan tentang asas dan indeks bagi tatatanda indeks.
& PEMBELAJARAN
4. Pelajar membuat latihan berkaitan tatatanda indeks dibantu oleh guru.
5. Guru memberikan nombor dan meminta pelajar menukar nombor kepada tatatanda indeks.
6. Penerangan guru.
7. Latih tubi dan pengayaan.

REFLEKSI 20/37 pelajar dapat mencapai hasil pembelajar dengan baik manakala yang lain memerlukan bimbingan dan dorongan
daripada guru. Pelajar melakukan banyak latih tubi untuk pemahaman.

CATATAN
SMK SAUJAMA UTAMA,
47000 SG BULOH SELANGOR
e-RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH)
MINGGU 2 TARIKH 28/3/2023 HARI SELASA MASA 08.05-09.15 KELAS 3R

MATA PELAJARAN MATEMATIK

BIDANG PEMBELAJARAN : 1. NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK TAJUK : 1.0 INDEKS
1.1 Tatatanda indeks

Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat :


OBJEKTIF 1.1.3 Mewakilkan pendaraban berulang dalam bentuk indeks dan menghuraikan maksudnya.
1.1.4 Menukar suatu nombor kepada nombor dalam bentuk indeks dan sebaliknya.
8. Ulangkaji topik Tingkatan 3 melibatkan kuasa dua dan kuasa tiga.
9. Guru memperkenalkan konsep indeks melalui pendaraban berulang.
AKTIVITI PENGAJARAN
10. Guru menerangkan tentang asas dan indeks bagi tatatanda indeks.
& PEMBELAJARAN
11. Pelajar membuat latihan berkaitan tatatanda indeks dibantu oleh guru.
12. Guru memberikan nombor dan meminta pelajar menukar nombor kepada tatatanda indeks.
13. Penerangan guru.
14. Latih tubi dan pengayaan.

REFLEKSI 20/37 pelajar dapat mencapai hasil pembelajar dengan baik manakala yang lain memerlukan bimbingan dan dorongan
daripada guru. Pelajar melakukan banyak latih tubi untuk pemahaman.

CATATAN
SMK SAUJAMA UTAMA,
47000 SG BULOH SELANGOR
e-RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH)
MINGGU 2 TARIKH 28/3/2023 HARI SELASA MASA 09.35-10.35 KELAS 3J

MATA PELAJARAN
PROGRAM MAJU DIRI
TAJUK (SUTAMA KICK START)
TEMPAT : DEWAN GEMILANG SAUJANA
OBJEKTIF
MASA : 9.35 PAGI-11.00 PAGI
AKTIVITI PENGAJARAN
& PEMBELAJARAN

REFLEKSI PdPC ditangguhkan kerana pelajar terlibat dengan Program Maju Diri di Dewan Gemilang Saujana.

CATATAN

SMK SAUJAMA UTAMA,


47000 SG BULOH SELANGOR
e-RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH)
MINGGU 2 TARIKH 28/3/2023 HARI SELASA MASA 11.25-12.15 KELAS 3D

MATA PELAJARAN MATEMATIK

BIDANG PEMBELAJARAN : 1. NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK : 1.0 INDEKS
TAJUK 1.2 Hukum Indeks
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat :
1.2.1 Menghubung kait pendaraban nombor dalam bentuk indeks yang mempunyai asas yang sama dengan pendaraban
OBJEKTIF
berulang, dan seterusnya membuat generalisasi.
1.2.2 Menghubung kait pembahagian nombor dalam bentuk indeks yang mempunyai asas yang sama dengan
pendaraban berulang, dan seterusnya membuat generalisasi.
1.2.3 Menghubung kait nombor dalam bentuk indeks yang dikuasakan dengan pendaraban berulang, dan seterusnya
membuat generalisasi.
1. Ulangkaji topik Tingkatan 3 melibatkan kuasa dua dan kuasa tiga.
2. Guru memperkenalkan konsep indeks melalui pendaraban berulang.
AKTIVITI PENGAJARAN
3. Guru menerangkan tentang asas dan indeks bagi tatatanda indeks.
& PEMBELAJARAN
4. Pelajar membuat latihan berkaitan tatatanda indeks dibantu oleh guru.
5. Guru memberikan nombor dan meminta pelajar menukar nombor kepada tatatanda indeks.
6. Penerangan guru.
7. Latih tubi dan pengayaan.

REFLEKSI 20/37 pelajar dapat mencapai hasil pembelajar dengan baik manakala yang lain memerlukan bimbingan dan dorongan
daripada guru. Pelajar melakukan banyak latih tubi untuk pemahaman.

CATATAN

SMK SAUJAMA UTAMA,


47000 SG BULOH SELANGOR
e-RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH)
MINGGU 2 TARIKH 29/3/2023 HARI RABU MASA 07.30-08.40 KELAS 3D

MATA PELAJARAN MATEMATIK

BIDANG PEMBELAJARAN : 1. NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK : 1.0 INDEKS
TAJUK 1.2 Hukum Indeks
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat :
1.2.3 Menghubung kait nombor dalam bentuk indeks yang dikuasakan dengan pendaraban berulang, dan
OBJEKTIF seterusnya membuat generalisasi.

1. Ulangkaji topik Tingkatan 3 melibatkan kuasa dua dan kuasa tiga.


2. Guru memperkenalkan konsep indeks melalui pendaraban berulang.
AKTIVITI PENGAJARAN
3. Guru menerangkan tentang asas dan indeks bagi tatatanda indeks.
& PEMBELAJARAN
4. Pelajar membuat latihan berkaitan tatatanda indeks dibantu oleh guru.
5. Guru memberikan nombor dan meminta pelajar menukar nombor kepada tatatanda indeks.
6. Penerangan guru.
7. Latih tubi dan pengayaan.

REFLEKSI 20/37 pelajar dapat mencapai hasil pembelajar dengan baik manakala yang lain memerlukan bimbingan dan dorongan
daripada guru. Pelajar melakukan banyak latih tubi untuk pemahaman.

CATATAN

SMK SAUJAMA UTAMA,


47000 SG BULOH SELANGOR
e-RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH)
MINGGU 2 TARIKH 29/3/2023 HARI RABU MASA 09.35-10.35 KELAS 3R
MATA PELAJARAN MATEMATIK

BIDANG PEMBELAJARAN : 1. NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK : 1.0 INDEKS
TAJUK 1.2 Hukum Indeks
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat :
1.2.1 Menghubung kait pendaraban nombor dalam bentuk indeks yang mempunyai asas yang sama dengan
OBJEKTIF pendaraban berulang, dan seterusnya membuat generalisasi.
1.2.2 Menghubung kait pembahagian nombor dalam bentuk indeks yang mempunyai asas yang sama
dengan pendaraban berulang, dan seterusnya membuat generalisasi.

1. Ulangkaji topik Tingkatan 3 melibatkan kuasa dua dan kuasa tiga.


2. Guru memperkenalkan konsep indeks melalui pendaraban berulang.
AKTIVITI PENGAJARAN
3. Guru menerangkan tentang asas dan indeks bagi tatatanda indeks.
& PEMBELAJARAN
4. Pelajar membuat latihan berkaitan tatatanda indeks dibantu oleh guru.
5. Guru memberikan nombor dan meminta pelajar menukar nombor kepada tatatanda indeks.
6. Penerangan guru.
7. Latih tubi dan pengayaan.

REFLEKSI 20/37 pelajar dapat mencapai hasil pembelajar dengan baik manakala yang lain memerlukan bimbingan dan dorongan
daripada guru. Pelajar melakukan banyak latih tubi untuk pemahaman.

CATATAN

SMK SAUJAMA UTAMA,


47000 SG BULOH SELANGOR
e-RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH)
MINGGU 2 TARIKH 29/3/2023 HARI RABU MASA 11.00-11.50 KELAS 3A
MATA PELAJARAN MATEMATIK

BIDANG PEMBELAJARAN : 1. NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK : 1.0 INDEKS
TAJUK 1.2 Hukum Indeks
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat :
1.2.1 Menghubung kait pendaraban nombor dalam bentuk indeks yang mempunyai asas yang sama dengan
OBJEKTIF pendaraban berulang, dan seterusnya membuat generalisasi.
1.2.2 Menghubung kait pembahagian nombor dalam bentuk indeks yang mempunyai asas yang sama
dengan pendaraban berulang, dan seterusnya membuat generalisasi.

1. Ulangkaji topik Tingkatan 3 melibatkan kuasa dua dan kuasa tiga.


2. Guru memperkenalkan konsep indeks melalui pendaraban berulang.
AKTIVITI PENGAJARAN
3. Guru menerangkan tentang asas dan indeks bagi tatatanda indeks.
& PEMBELAJARAN
4. Pelajar membuat latihan berkaitan tatatanda indeks dibantu oleh guru.
5. Guru memberikan nombor dan meminta pelajar menukar nombor kepada tatatanda indeks.
6. Penerangan guru.
7. Latih tubi dan pengayaan.

REFLEKSI 20/37 pelajar dapat mencapai hasil pembelajar dengan baik manakala yang lain memerlukan bimbingan dan dorongan
daripada guru. Pelajar melakukan banyak latih tubi untuk pemahaman.

CATATAN

SMK SAUJAMA UTAMA,


47000 SG BULOH SELANGOR
e-RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH)
MINGGU 2 TARIKH 30/3/2023 HARI KHAMIS MASA 08.05-09.15 KELAS 3J
MATA PELAJARAN MATEMATIK

BIDANG PEMBELAJARAN : 1. NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK : 1.0 INDEKS
TAJUK 1.2 Hukum Indeks
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat :
OBJEKTIF 1.1.3 Mewakilkan pendaraban berulang dalam bentuk indeks dan menghuraikan maksudnya.
Menukar suatu nombor kepada nombor dalam bentuk indeks dan sebaliknya.
1. Ulangkaji topik Tingkatan 3 melibatkan kuasa dua dan kuasa tiga.
2. Guru memperkenalkan konsep indeks melalui pendaraban berulang.
AKTIVITI PENGAJARAN
3. Guru menerangkan tentang asas dan indeks bagi tatatanda indeks.
& PEMBELAJARAN
4. Pelajar membuat latihan berkaitan tatatanda indeks dibantu oleh guru.
5. Guru memberikan nombor dan meminta pelajar menukar nombor kepada tatatanda indeks.
6. Penerangan guru.
7. Latih tubi dan pengayaan.

REFLEKSI 20/37 pelajar dapat mencapai hasil pembelajar dengan baik manakala yang lain memerlukan bimbingan dan dorongan
daripada guru. Pelajar melakukan banyak latih tubi untuk pemahaman.

CATATAN

SMK SAUJAMA UTAMA,


47000 SG BULOH SELANGOR
e-RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH)
MINGGU 2 TARIKH 30/3/2023 HARI KHAMIS MASA 10.05-11.00 KELAS 3A

MATA PELAJARAN MATEMATIK


BIDANG PEMBELAJARAN : 1. NOMBOR DAN OPERASI
TAJUK : 1.0 INDEKS
TAJUK 1.2 Hukum Indeks
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat :
1.2.3 Menghubung kait nombor dalam bentuk indeks yang dikuasakan dengan pendaraban berulang, dan seterusnya
OBJEKTIF membuat generalisasi.

1. Penerangan guru tentang nombor indeks yang dikuasakan.


2. Perbincangan Bersama guru dan pelajar cara yang lebih mudah untuk mengira nombor indeks yang dikuasakan
AKTIVITI PENGAJARAN
menggunakan rumus.
& PEMBELAJARAN
3. Penerangan guru.
4. Latih tubi dan pengayaan.

REFLEKSI 20/37 pelajar dapat mencapai hasil pembelajar dengan baik manakala yang lain memerlukan bimbingan dan dorongan
daripada guru. Pelajar melakukan banyak latih tubi untuk pemahaman.

CATATAN

SMK SAUJAMA UTAMA,


47000 SG BULOH SELANGOR
e-RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH)
MINGGU 2 TARIKH 30/3/2023 HARI KHAMIS MASA 11.50-12.40 KELAS 3R

MATA PELAJARAN MATEMATIK

BIDANG PEMBELAJARAN : 1. NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK : 1.0 INDEKS
TAJUK 1.2 Hukum Indeks
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat :
OBJEKTIF 1.2.2 Menghubung kait pembahagian nombor dalam bentuk indeks yang mempunyai asas yang sama dengan
pendaraban berulang, dan seterusnya membuat generalisasi.

1. Ulangkaji tentang pendaraban nombor indeks.


2. Guru menerangkan tentang pembahagian nombor indeks dengan asas yang sama dan cara pengiraan yang lebih
AKTIVITI PENGAJARAN
mudah.
& PEMBELAJARAN
3. Pelajar membuat Latihan dengan bantuan guru.
4. Penerangan guru.
5. Latih tubi dan pengayaan.

REFLEKSI 20/37 pelajar dapat mencapai hasil pembelajar dengan baik manakala yang lain memerlukan bimbingan dan dorongan
daripada guru. Pelajar melakukan banyak latih tubi untuk pemahaman.

CATATAN

SMK SAUJAMA UTAMA,


47000 SG BULOH SELANGOR
e-RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH)
MINGGU 2 TARIKH 31/3/2023 HARI JUMAAT MASA 09.35-10.35 KELAS 3J

MATA PELAJARAN MATEMATIK

BIDANG PEMBELAJARAN : 1. NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK : 1.0 INDEKS
TAJUK 1.2 Hukum Indeks
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat :
1.2.1 Menghubung kait pendaraban nombor dalam bentuk indeks yang mempunyai asas yang sama dengan pendaraban
OBJEKTIF berulang, dan seterusnya membuat generalisasi.
1.2.2 Menghubung kait pembahagian nombor dalam bentuk indeks yang mempunyai asas yang sama dengan
pendaraban berulang, dan seterusnya membuat generalisasi.
1. Ulangkaji topik melibatkan indeks.
2. Penerangan guru tentang pendaraban nambor indeks dengan asas yang sama.
AKTIVITI PENGAJARAN
3. Perbincangan tentang cara untuk memudahkan pendaraban nombor indeks.
& PEMBELAJARAN
4. Pelajar membuat Latihan dan pengayaan.
5. Penerangan guru tentang pembahagian nombor indeks dengan asas yang sama.
6. Perbincangan tentang cara untuk memudahkan pembahagian nombor indeks.
7. Latih tubi dan pengayaan.

REFLEKSI 20/37 pelajar dapat mencapai hasil pembelajar dengan baik manakala yang lain memerlukan bimbingan dan dorongan
daripada guru. Pelajar melakukan banyak latih tubi untuk pemahaman.

CATATAN
