Anda di halaman 1dari 7

MINGGU 32 NUR ATIKAH BINTI MOHD NASRUDIN

HARI/ TARIKH RABU | 15 NOVEMBER 2023 KEHADIRAN /28

MASA 9.20 – 10.20 PAGI KELAS 4 BESTARI

TAJUK 4.0 Penghasilan Projek

STANDARD KANDUNGAN 4.3 Mereka bentuk projek bertema berasaskan bahan bukan logam, bahan logam dan
elektromekanikal.

STANDARD 4.3.5 – 4.3.7


PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
OBJEKTIF 1. Mengenalpasti satu daripada tiga projek elektromekanikal.
2. Menjana idea kreatif dalam bentuk lakaran yang baik.
PEMBELAJARAN 3. Memilih satu lakaran projek elektromekanikal yang terbaik.

Set Induksi
RINGKASAN AKTIVITI Guru mempamerkan beberapa contoh gambar projek elektromekanikal. Murid bersoal jawab
dengan guru mengenai projek elektromekanikal yang dipamerkan.
Contoh soalan:
Di manakah kedudukan sistem elektromekanikal pada kenderaan tersebut?
Langkah 1
Guru menunjukkan beberapa contoh lakaran sedia ada bagi projek lektromekanikal.
Langkah 2
Murid membentuk beberapa kumpulan.
Setiap kumpulan berbincang untuk mengenal pasti projek yang hendak dibina.
Murid membuat lakaran secara berkumpulan dengan bimbingan guru. (KBAT)
Langkah 3
Murid membuat pemilihan lakaran terbaik sebagai projek elektromekanikal yang hendak dibuat.
Guru membuat rumusan terhadap topik pengajaran hari ini.

REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RBT TAHUN 6 BESTARI
SESI AKADEMIK 2023/2024

MINGGU 32 NUR ATIKAH BINTI MOHD NASRUDIN

HARI/ TARIKH RABU | 15 NOVEMBER 2023 KEHADIRAN /18

MASA 11.40-12.40 TENGAHARI KELAS 5 ELIT

TAJUK 4. WANG

STANDARD KANDUNGAN 4.3 Tolak Wang

STANDARD 4.3.1 Menolak dua nilai wang dalam lingkungan RM100.


4.3.2 Menolak dua nilai wang dari satu nilai wang dalam lingkungan RM100
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1. Menolak dua nilai wang dalam lingkungan RM100.
2. Menolak dua nilai wang dari satu nilai wang dalam lingkungan RM100
Tolak Wang (Buku Teks: 26-28 )
RINGKASAN AKTIVITI 1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai
serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid melakukan aktiviti simulasi menolak wang menggunakan pelbagai kaedah.
 Murid menjalankan aktiviti menolak nilai wang menggunakan contoh resit pembelian barang untuk
mengukuhkan pemahaman.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 107 - 108)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba Jawab: 28)
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini..

REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK TAHUN 2 BESTARI
SESI AKADEMIK 2023/2024
MINGGU 32 NUR ATIKAH BINTI MOHD NASRUDIN

HARI/ TARIKH KHAMIS | 16 NOVEMBER 2023 KEHADIRAN /18

MASA 7.50-8.20 Pagi KELAS 3 BESTARI

TAJUK SNEK PILIHAN TEPAT


8.1 Amalan pemakanan sihat dan selamat.
STANDARD KANDUNGAN -Pengambilan snek yang betul:
-Snek berkhasiat

8.1.2 Memahami kepentingan snek berkhasiat.


STANDARD
PEMBELAJARAN 8.1.3 Mengaplikasikan kemahiran memilih snek berkhasiat.

OBJEKTIF Pada akhir pengajaran, murid dapat:


PEMBELAJARAN -Menyatakan jenis snek berkhasiat dan memahami tentang kepentingannya.

1. Guru menyediakan soal selidik tentang pengambilan snek sihat dan berkhasiat.
RINGKASAN AKTIVITI 2. Murid menjawab soal selidik yang diedarkan oleh guru kepada mereka.
3. Guru mempamerkan data hasil soal selidik tersebut kepada murid dan meminta murid
membuat kesimpulan.

REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 3 BESTARI
SESI AKADEMIK 2023/2024
MINGGU 32 NUR ATIKAH BINTI MOHD NASRUDIN

HARI/ TARIKH Khamis | 16 November 2023 KEHADIRAN /28

MASA 9.20-9.50 Pagi 10.10-11.10 PAGI KELAS 3 ELIT

TAJUK SAINS BAHAN/ PENGUKURAN

STANDARD KANDUNGAN 6.1 Pengukuran luas dan isipadu


6.1.1 Menyatakan unit yang digunakan untuk mengukur luas dan isipadu
STANDARD 6.1.2 Mengukur luas permukaan sekata menggunakan petak yang berukuran 1cm x 1 cm
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran murid dapat:


PEMBELAJARAN - Menjawab 8 daripada 15 soalan dengan betul

1. Guru menunjukkan kepada murid beberapa alat yang digunakan untuk mengukur.
RINGKASAN AKTIVITI 2. Murid menyatakan kegunaan alat tersebut.
3. Guru menjelaskan tentang tajuk pada hari ini.
4. Guru mengagihkan murid kepada beberapa kumpulan.
5. Murid dikehendaki mengukur luas permukaan sekata menggunakan petak yang berukuran
1cm x 1cm.
6. Murid membentangkan hasil di hadapan kelas.
7. Guru memberikan lembaran kerja kepada murid.
8. Murid dan guru berbincang jawapan bersama-sama.

REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


SAINS TAHUN 3 ELIT
SESI AKADEMIK 2023/2024
MINGGU 33 NUR ATIKAH BINTI MOHD NASRUDIN

HARI/ TARIKH AHAD | 19 NOVEMBER 2023 KEHADIRAN /19

MASA 8.50-9.50 Pagi/10.10-10.40Pagi KELAS 2 Bestari

TAJUK WANG

STANDARD KANDUNGAN 4.4 Darab Wang

STANDARD 4.4.1 Mendarab nilai wang dan hasil darabnya hingga RM100
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1. Mendarab nilai wang dan hasil darabnya hingga RM100.
2. Mendarab nilai wang dan hasil darabnya hingga RM100 dengan betul.
RINGKASAN AKTIVITI Darab Wang (Buku Teks:29-30)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus
dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
5. Murid menjalankan aktiviti mendarab nilai wang menggunakan harga barang dalam katalog
barangan pasar raya.
6. Murid melakukan aktiviti simulasi menggunakan wang mainan untuk tambah berulang dan
kaitkan dengan sifir darab.
7. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan (Buku Aktiviti: 109)
8. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba Jawab:
30)
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran
hari ini.

REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK TAHUN 2 BESTARI
SESI AKADEMIK 2023/2024
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SAINS TAHUN 5 ELIT
SESI AKADEMIK 2023/2024

MINGGU 33 NUR ATIKAH BINTI MOHD


NASRUDIN

HARI/ TARIKH AHAD | 19 NOVEMBER KEHADIRAN /19


2023

MASA 10.40-11.40Pagi KELAS 5 ELIT

TAJUK TEMA: SAINS FIZIKAL /TAJUK: 6.0 HABA

STANDARD 6.1 HABA DAN SUHU


KANDUNGAN
6.1.3 Menggunakan perhubungan ruang dan masa untuk melihat
STANDARD perubahan suhu apabila ais dipanaskan dan menentukan
PEMBELAJARAN takat beku dan takat didih air dengan menjalankan aktiviti.

6.1.4 Memerihalkan perubahan suhu air apabila air panas disejukkan


ke suhu bilik.
Pada akhir pdpc murid dapat:
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Menentukan takat beku dan takat didih air
1. Guru membawa dua cawan air kopi yang panas dan yang sejuk.
RINGKASAN 2. Guru meminta murid meneka yang mana panas dan yang mana
AKTIVITI sejuk.
3. Murid akan memerhati dengan teliti, terdapat perbezaan antara
kedua-dua cawan kopi tersebut.
4. Murid memberikan jawapan mereka.
5. Guru menyediakan radas untuk tajuk eksperimen hari ini iaitu
melihat perubahan suhu apabila ais dipanaskan dan menentukan
takat beku dan takat didih air. Buku teks m/s 150
6. Guru menerangkan bahawa ais berubah menjadi air apabila suhu
semakin meningkat. Apabila tempoh pemanasan air meningkat,
suhu juga akan meningkat.
7. Untuk menguji takat beku dan takat didih, guru akan membuat
ujikaji memerhatikan perubahan suhu apabila ais dipanaskan dan
menentukan takat beku dan takat didih air. Buku teks m/s 151
8. Guru memberikan soalan, nyatakan takat beku air dan takat didih
air?
9. Murid menjawab dan membentangkan hasil pemerhatian mereka
dalam ujikaji tadi.
REFLEKSI
