Anda di halaman 1dari 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

MINGGU 28 TARIKH 16 OKT HARI ISNIN MASA 9.50 – KELAS SPM


2023 10.20
MATA SAINS JUMLAH HADIR
PELAJARAN
BIDANG FORMAT SPM SAINS KERTAS 2 JUMLAH TIDAK
BAHAGIAN C KEHADIRAN HADIR
TAJUK LATIHAN MENJAWAB KOLEKSI JUMLAH
SOALAN KERTAS 2 BAHAGIAN C KESELURUHAN
OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN
1. mengetahui format bagi penulisan esei soalan nombor 13 bahagian C.
2. mengaplikasikan teknik menjawab soalan bahagian C yang dipelajari
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
PEMBELAJARAN
objektif
pelajaran.
2. Murid diterangkan mengenai teknik menjawab esei Bahagian C soalan 13.
3. Guru mengedarkan kertas latihan dan meminta pelajar menjawab soalan-soalan yang
diberikan.
4. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI PdP pemulihan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)
MINGGU 28 TARIKH 16 OKT HARI ISNIN MASA 10.40 – KELAS RP
2023 11.10
MATA SAINS JUMLAH HADIR
PELAJARAN
BIDANG TEMA 2 : SAINS HAYAT JUMLAH TIDAK
KEHADIRAN HADIR
TAJUK 4.0 INTERAKSI ANTARA HIDUPAN JUMLAH
KESELURUHAN
STANDARD 4.1 INTERAKSI ANTARA HAIWAN
KANDUNGAN
STANDARD 4.1.3. Menjelaskan melalui contoh jenis interaksi simbiosis antara haiwan.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN
1. menyatakan 3 jenis simbiosis dan contohnya
2. menerangkan jenis interaksi simbiosis antara haiwan.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
PEMBELAJARAN
objektif
pelajaran.
2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang pembelajaran pada minggu lalu.
3. Murid diterangkan mengenai 3 jenis symbiosis (komensalisme, mutualisme dan
parasitisme)
4. Murid diminta berbincang dalam kumpulan mengenai contoh komensalisme,
mutualisme dan parasitisme.
5. Murid mempersembahkan hasil dapatan dan guru menstruktur kembali jawapan
murid.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI PdP pemulihan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)
MINGGU 28 TARIKH 16 OKT HARI ISNIN MASA 11.40 – KELAS RA2
2023 12.10
MATA SAINS JUMLAH HADIR
PELAJARAN
BIDANG TEMA 3 : SAINS FIZIKAL JUMLAH TIDAK
KEHADIRAN HADIR
TAJUK 6.0 TERANG DAN GELAP JUMLAH
KESELURUHAN
STANDARD 6.1 TERANG DAN GELAP
KANDUNGAN
STANDARD KUIZ 6.1.1 - 6.1.5
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN
1. mengaplikasikan konsep terang dan gelap yang telah dipelajari
AKTIVITI 1. Murid ditanya mengenai pembelajaran lepas.
PEMBELAJARAN
2. Murid diedarkan kertas kuiz dan diminta menjawab soalan dalam masa 40 minit.
3. Guru bersoal jawab dengan murid tentang jawapan kuiz.
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI PdP pemulihan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)


MINGGU 28 TARIKH 17 OKT HARI SELASA MASA 10.40 – KELAS MA
2023 11.40
MATA SAINS JUMLAH HADIR
PELAJARAN
BIDANG TEMA 2: SEL SEBAGAI UNIT ASAS JUMLAH TIDAK
KEHADIRAN HADIR
KEHIDUPAN
TAJUK BAB 2 : SEL SEBAGAI UNIT ASAS JUMLAH
KEHIDUPAN KESELURUHAN
STANDARD 2.2 RESPIRASI SEL DAN FOTOSINTESIS
KANDUNGAN
STANDARD 2.2.2 berkomunikasi mengenai proses fotosintesis.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN
1. menyatakan maksud fotosintesis
2. menerangkan bahan yang diperlukan serta hasil fotosintesis
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
PEMBELAJARAN
objektif
pelajaran.
2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang pembelajaran pada minggu lalu.
3. Murid diterangkan mengenai maksud dan proses fotosintesis
4. Murid diminta berbincang dalam kumpulan mengenai kepentingan fotosintesis dan
kesan jika tidak berlaku kepada hidupan.
5. Murid mempersembahkan hasil dapatan.
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI PdP pemulihan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


BIL HARI DAN TARIKH MASA PROGRAM

RABU Aktiviti melibatkan semua murid


1 8.30 pagi – 1.40 petang
(18 OKTOBER 2023) bersama pihak UKM

Lawatan sambil belajar melibatkan

KHAMIS semua murid (kecuali SPM) ke


2 8.30 pagi – 4.00 petang
(19 OKTOBER 2023) Pusat Sains Negara, Masjid Negara

dan Farm In the City.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)


MINGGU 28 TARIKH 20 OKT HARI JUMAA MASA 10.40 – KELAS SPM
2023 T 11.10
MATA SAINS JUMLAH HADIR
PELAJARAN
BIDANG FORMAT SPM SAINS KERTAS 2 JUMLAH TIDAK
BAHAGIAN C KEHADIRAN HADIR
TAJUK LATIHAN MENJAWAB KOLEKSI JUMLAH
SOALAN KERTAS 2 BAHAGIAN C KESELURUHAN
OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN
1. mengetahui format bagi penulisan esei soalan nombor 13 bahagian C.
2. mengaplikasikan teknik menjawab soalan bahagian C yang dipelajari
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
PEMBELAJARAN
objektif
pelajaran.
2. Murid diterangkan mengenai teknik menjawab esei Bahagian C soalan 13.
3. Guru mengedarkan kertas latihan dan meminta pelajar menjawab soalan-soalan yang
diberikan.
4. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI PdP pemulihan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)
MINGGU 28 TARIKH 20 OKT HARI JUMAA MASA 11.40 – KELAS MA
2023 T 12.40
MATA SAINS JUMLAH HADIR
PELAJARAN
BIDANG TEMA 2: SEL SEBAGAI UNIT ASAS JUMLAH TIDAK
KEHADIRAN HADIR
KEHIDUPAN
TAJUK BAB 2 : SEL SEBAGAI UNIT ASAS JUMLAH
KEHIDUPAN KESELURUHAN
STANDARD 2.2 RESPIRASI SEL DAN FOTOSINTESIS
KANDUNGAN
STANDARD 2.2.1 - 2.2.2 (LATIHAN)
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN
1. mengingat kembali konsep yang telah dipelajari
2. meneguhkan pemahaman murid mengenai proses fotosintesis dan respirasi
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
PEMBELAJARAN
objektif
pelajaran.
2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang pembelajaran pada minggu lalu.
3. Murid diedarkan kertas latihan dan diminta menjawab soalan dalam masa 30 minit
dengan berbincang dengan rakan.
4. Guru bersoal jawab dengan murid tentang jawapan latihan.
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI PdP pemulihan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
