Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


SAINS TAHUN EMPAT
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
43 4B 20/1/2022 KHAMIS 7.30-8.30PG
TEMA / UNIT MANUSIA
TAJUK Gerak balas manusia
STANDARD 2.3.2 Menjelas dengan contoh gerak balas STANDARD 2.3
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
manusia terhadap rangsangan dalam kehidupan
harian.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Menjelas dengan tiga contoh gerak balas manusia terhadap rangsangan dalam
kehidupan harian
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat:
1. Menyatakan tiga gerak balas manusia dan contohnya
90% murid dapat menyatakan gerak balas manusia dan contohnya
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang gerak balas manusia

Aktiviti PdPC
1. Murid menyenaraikan gerak balas mereka terhadap pelbagai situasi.
2. Murid menyatakan gerak balas manusia dan contohnya.
3. Murid mencari maklumat tentang tabiat mengganggu gerak balas manusia dan mempersembahkannya
dalam bentuk poster. (SELF)
4. Murid melengkapkan modul.
5. Murid membincangkan jawapan.

Penutup
Murid menyenaraikan gerak balas pada situasi yang disebut guru.
Murid merumuskan isi pelajaran tentang gerak balas manusia dengan bimbingan guru.

PAK-21 PAK-21
Count (Kiralah) Drawing Posters ( Melukis Poster)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
M2P, SELF PENDEKATAN MODULAR
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 5 Modul Pendekatan Modular Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


SAINS TAHUN EMPAT
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
44 4B 24/1/2022 ISNIN 8.30-9.30 PG
TEMA / UNIT HAIWAN
TAJUK Organ pernafasan haiwan
STANDARD 3.1.1 Mengenal pasti organ pernafasan haiwan. STANDARD
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Mengenal pasti empat organ pernafasan haiwan
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat:
1. Mengenal pasti sepuluh haiwan dan organ pernafasannya
90% murid dapat mengenal pasti haiwan dan organ pernafasannya
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang organ pernafasan haiwan

Aktiviti PdPC
1. Murid menyenaraikan haiwan dengan organ pernafasannya.
2. Murid mencari maklumat tentang haiwan dan organ pernafasannya dan mempersembahkannya dalam
bentuk peta pokok (SELF)
3. Murid melengkapkan modul.
4. Murid membincangkan jawapan.

Penutup
Murid menyenaraikan organ pernafasan haiwan yang disebut guru.
Murid merumuskan isi pelajaran tentang organ pernafasan haiwan dengan bimbingan guru.

PAK-21 PAK-21
List It Out (Senaraikannya) Mind Map (Peta Minda)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
M2P, SELF PENDEKATAN MODULAR
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 6 Modul Pendekatan Modular Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid Peta Pokok Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


SAINS TAHUN EMPAT
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
44 1/1/2022 Ahad
TEMA / UNIT HAIWAN
TAJUK Haiwan vertebrata dan invertebrata
STANDARD 3.2.2 Memberi contoh haiwan vertebrata dan STANDARD 3.2
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
invertebrata.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Memberi enam contoh haiwan vertebrata dan invertebrata
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat:
1. Mengelaskan dua belas haiwan dalam kumpulan haiwan vertebrata dan
invertebrata.
90% murid dapat mengelaskan haiwan dalam kumpulan haiwan vertebrata
dan invertebrata.
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang haiwan vertebrata dan invertebrata

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR


1. Murid menyenaraikan seberapa banyak 1. Murid melengkapkan modul yang diberikan.
haiwan yang diketahui.
2. Murid membina peta minda yang kreatif
untuk mengelaskan kumpulan haiwan
vertebrata dan invertebrata.
3. Murid mempersembahkan hasil
perbincangan.
4. Murid mencari maklumat tentang kelas
haiwan vertebrata dan
mempersembahkannya. (SELF)
5. Murid melengkapkan modul.
6. Murid membincangkan jawapan.

Penutup
Murid menyenaraikan haiwan vertebrata dan invertebrata.
Murid merumuskan isi pelajaran tentang haiwan vertebrata dan invertebrata dengan bimbingan guru.

PAK-21 PAK-21
Idea Rush (Hujan Akal) Classification (Klasifikasi)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
M2P, SELF PENDEKATAN MODULAR
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 7 Modul Pendekatan Modular Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Copyright © 2021 Siti Khairani Alias, Kate Alias, InculKate.

Cetakan pertama 2021.

Terima kasih atas pembelian dan sokongan pihak tuan dan puan. Kami sangat menghargai segala
bentuk sokongan, komen dan pertanyaan daripada semua. Namun, bahan ini ialah hak cipta
terpelihara. Kami tidak mengizinkan mana-mana pihak untuk berkongsi bahan ini kepada rakan
taulan tanpa izin bertulis daripada pihak InculKate.

Jika bahan ini memberi manfaat kepada cikgu, tuan dan puan sekalian dan ingin berkongsi dengan
rakan, sila kongsikan link di bawah untuk pembelian. Boleh juga menekan link whatsapp untuk
dibantu ejen-ejen kami.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi


kandungan buku ini dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Siti Khairani
Alias//Kate Alias//InculKate.

Salam sayang,
Kate Alias
CEO Kate Alias Ent.
Owner Inculkate.com, PembantuPendidik.com

Untuk pembelian:
https://inculkate.my/

Pembelian dengan ejen:


https://ejenkate.wasap.my

Masalah/Tutorial:
Admin : https://katmins.wasap.my
Tutorial : https://www.tiktok.com/@inculkate.my

Sertai Telegram kami:


https://t.me/inculkate

Sertai Facebook kami:


www.facebook.com/groups/inculkatepembantupendidik
https://web.facebook.com/Inculkate-HQ-274839497654484/
