Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MORAL TAHUN ENAM
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
46 6B 10/2/2022 Khamis 11.30-12.30 PG
TEMA / UNIT SAYA DAN NEGARA
TAJUK Hormat
STANDARD 6.1.1, 6.1.2, 6.1.3, 6.1.4 STANDARD 6.1
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
TAHAP
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menjelaskan satu cara-cara Menjelaskan tiga cara-cara Menjelaskan lima cara-cara
menghormati negara menghormati negara menghormati negara
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mencatatkan satu cara-cara Mencatatkan tiga cara-cara Mencatatkan lima cara-cara
menghormati negara menghormati negara menghormati negara
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang cara-cara menghormati negara.
PRAUJIAN
Murid menyatakan satu cara-cara Murid menyatakan dua cara-cara Murid menyatakan tiga cara-cara
menghormati negara menghormati negara menghormati negara
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
1. Murid melafazkan prinsip 1. Murid melafazkan prinsip 1. Murid melafazkan prinsip
Rukun Negara. Rukun Negara. Rukun Negara.
2. Murid menyanyikan lagu 2. Murid menyanyikan lagu 2. Murid menyanyikan lagu
“Lima Prinsip Rukun “Lima Prinsip Rukun “Lima Prinsip Rukun
Negara”. Negara”. Negara”.
3. Murid mencatatkan cara-cara 3. Murid mencatatkan cara-cara 3. Murid mencatatkan cara-cara
menghormati negara dalam menghormati negara dalam menghormati negara dalam
bentuk yang kreatif. bentuk peta pemikiran. bentuk peta pemikiran.
4. Murid menyatakan
kepentingan menghormati
prinsip Rukun Negara.
PASCAUJIAN
Murid mempersembahkan hasil dapatan.
PAK-21 PAK-21
Shout Out (Laungan) Chunking (Gabungan)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular, Pembelajaran Terbeza
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 8 Modul Pendekatan Modular Menilai
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MORAL TAHUN ENAM
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
45 1/1/2022 -
TEMA / UNIT SAYA DAN NEGARA
TAJUK Hormat
STANDARD 6.1.1, 6.1.2, 6.1.3, 6.1.4 STANDARD 6.1
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
TAHAP
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menghuraikan lima kepentingan Menghuraikan lima kepentingan Menghuraikan lima kepentingan
menghormati negara menghormati negara menghormati negara
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mencatatkan satu kepentingan Mencatatkan tiga cara bersikap Melakonkan situasi sambutan Hari
menghormati negara sopan apabila mendapatkan Merdeka dan Hari Malaysia
perkhidmatan
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang kepentingan menghormati negara
PRAUJIAN
Murid menyatakan satu Murid menyatakan dua Murid menyatakan tiga
kepentingan menghormati negara kepentingan menghormati negara kepentingan menghormati negara
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
1. Murid mencatatkan 1. Murid mencatatkan 1. Murid melakonkan situasi
kepentingan sambutan kepentingan sambutan sambutan Hari Merdeka dan
tersebut diadakan pada tersebut diadakan pada Hari Malaysia di negara ini.
setiap tahun dalam bentuk setiap tahun dalam bentuk 2. Murid mencatatkan
peta pemikiran. peta pemikiran. kepentingan sambutan
2. Murid membentangkan hasil 2. Murid membentangkan hasil tersebut diadakan pada
dapatan di kelas. dapatan di kelas. setiap tahun dalam bentuk
3. Murid melakarkan bendera 3. Murid melakarkan poster peta pemikiran.
untuk sambutan Hari sambutan Hari Merdeka. 3. Murid membentangkan hasil
Merdeka. dapatan di kelas.
4. Murid menyatakan
kepentingan semua rakyat
perlu menghormati peraturan
dan undang-undang negara.
PASCAUJIAN
Murid mempersembahkan hasil dapatan.
PAK-21 PAK-21
Demo Memo (Tunjukkan Saya) Dramatisation (Drama)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular, Pembelajaran Terbeza
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 9 Modul Pendekatan Modular Menilai
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MORAL TAHUN ENAM
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
44 1/1/2022 -
TEMA / UNIT SAYA DAN NEGARA
TAJUK Hormat
STANDARD 6.1.1, 6.1.2, 6.1.3, 6.1.4 STANDARD 6.1
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
TAHAP
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mempraktikkan dua sikap Mempraktikkan tiga sikap Mempraktikkan empat sikap
menghormati negara menghormati negara menghormati negara
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mencatatkan satu sikap Mencatatkan dua sikap Mencatatkan tiga sikap
menghormati negara menghormati negara menghormati negara
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang sikap menghormati negara.
PRAUJIAN
Murid menyatakan satu Murid menyatakan dua Murid menyatakan tiga
mencatatkan sikap menghormati mencatatkan sikap menghormati mencatatkan sikap menghormati
negara negara negara
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
1. Murid mencatatkan sikap 1. Murid mencatatkan sikap 1. Murid menghasilkan akujanji
menghormati negara yang menghormati negara yang menghormati negara.
terkandung dalam akujanji terkandung dalam akujanji 2. Murid mencatatkan sikap
dalam bentuk peta dalam bentuk peta menghormati negara yang
pemikiran. pemikiran. terkandung dalam akujanji
2. Murid membentangkan hasil 2. Murid membentangkan hasil dalam bentuk peta
dapatan di kelas. dapatan di kelas. pemikiran.
3. Murid membentangkan hasil
dapatan di kelas.
4. Murid menyatakan refleksi
tentang perasaan mereka
selepas melafazakan akujanji
PASCAUJIAN
Murid mempersembahkan hasil dapatan.
PAK-21 PAK-21
Create Something (Bina Sesuatu) Personal Action Plan (Pelan Tindakan Peribadi)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular, Pembelajaran Terbeza
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 10 Modul Pendekatan Modular Menilai
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Copyright © 2021 Siti Khairani Alias, Kate Alias, InculKate.

Cetakan pertama 2021.

Terima kasih atas pembelian dan sokongan pihak tuan dan puan. Kami sangat menghargai segala
bentuk sokongan, komen dan pertanyaan daripada semua. Namun, bahan ini ialah hak cipta
terpelihara. Kami tidak mengizinkan mana-mana pihak untuk berkongsi bahan ini kepada rakan
taulan tanpa izin bertulis daripada pihak InculKate.

Jika bahan ini memberi manfaat kepada cikgu, tuan dan puan sekalian dan ingin berkongsi dengan
rakan, sila kongsikan link di bawah untuk pembelian. Boleh juga menekan link whatsapp untuk
dibantu ejen-ejen kami.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi


kandungan buku ini dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Siti Khairani
Alias//Kate Alias//InculKate.

Salam sayang,
Kate Alias
CEO Kate Alias Ent.
Owner Inculkate.com, PembantuPendidik.com

Untuk pembelian:
https://inculkate.my/

Pembelian dengan ejen:


https://ejenkate.wasap.my

Masalah/Tutorial:
Admin : https://katmins.wasap.my
Tutorial : https://www.tiktok.com/@inculkate.my

Sertai Telegram kami:


https://t.me/inculkate

Sertai Facebook kami:


www.facebook.com/groups/inculkatepembantupendidik
https://web.facebook.com/Inculkate-HQ-274839497654484/
