Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PELAJARAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


HARIAN (eRPH)
(eRPH) -- MINGGU
MINGGU :: 45
46
SMK PUTRAJAYA
SMK PUTRAJAYA PRESINT
PRESINT 9(2)
9(2) TAHUN
TAHUN 2020
2020

TARIKH/HARI
TARIKH/HARI 3.12.2020
3.12.2020 KHAMIS
KHAMIS Tandakan √√ pada
Tandakan pada ruang
ruang
berkenaan.
berkenaan.
MASA
MASA 8.30 -- 10.00
8.30 10.00

KELAS 2AA,R,E,S,I,N KEMAHIRAN BERFIKIR


KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
ARAS
KELAS 1AA TINGGI (KBAT)
TINGGI (KBAT)
MATA PELAJARAN
MATA PELAJARAN RBT
SEJARAH
Aplikasi
Aplikasi √√
TAJUK/ TEMA
TAJUK/ TEMA 2.0 Tamadun
4.0 APLIKASI TEKNOLOGI
Dunia dan Sumbangannya
Analisis
Analisis
STANDARD KANDUNGAN 2.3
4.2 REKA BENTUKTamadun
ELEKTRIKdan Sumbangannya
STANDARD KANDUNGAN Peningkatan
Penilaian
Penilaian
STANDARD PEMBELAJARAN
STANDARD PEMBELAJARAN 2.3.1 Mengenal
4.2.1 Mengenal pasti
pasti empat
dan menjelaskan elemen sistem
lokasi peningkatan elektrik iaitu sumber,
tamadun.
medium, beban dan kawalan. Sintesis/
2.3.2 akhir
Menunjuk cara reka bentuk litar peralatan elektrik: (i) Keselamatan; Kreativiti
OBJEKTIF Pada pembelajaran, murid dapat mengenal pasti empat lokasi Sintesis/
PEMBELAJARAN (ii) Kedudukan peranti dalam litar
peningkatan tamadun dengan baik. (iii) Sambungan litar. Kreativiti

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat mengenal pasti elemen sistem PENILAIAN (PBD)
Objektif IB A. KNOWING AND UNDERSTANDING
PEMBELAJARAN elektrik iaitu sumber, medium, beban dan kawalan dengan betul. PENILAIAN (PBD)
KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pembelajaran, objektif dikira tercapai jika murid dapat Latihan Bertulis
Objektif IB
(Success Criteria) A.INQUIRING
mengenal pastiAND ANALYSING
empat lokasi peningkatan tamadun dengan baik. (Lakaran)
Latihan Bertulis

KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pembelajaran, objektif dikira tercapai jika murid dapat Amali / Eksperimen
Individu Imbas Amali / Eksperimen
(Success
SET Criteria)
INDUKSI menyatakan elemen elektrik padasemuala
peralatan: penyoalan ciri - ciri
elektrik dengan tamadun
betul.
awal dunia. Kuiz
Pasangan Kuiz √
Individu  Imbas semula : Penyoalan jenis - jenis
SET INDUKSI Pembentangan √
sumber tenaga elektrik ? Pembentangan
Kumpulan
Pasangan Tugasan Kumpulan
Tugasan Kumpulan
Keseluruhan √
Kumpulan
Tandakan √ pada ruang berkenaan.
EMK
Keseluruhan √ EMK
AKTIVITI (Elemen Merentas
(Elemen Merentas
Tandakan √ pada ruang berkenaan. kurikulum)
Individu  Guru menerangkan peningkatan 4 kurikulum)
AKTIVITI tamadun awal dunia. Bahasa
Individu
Pasangan 1. Pautan
 Google Meet :
Penyoalan Bahasa
2. 4 orang
 Muridmurid membuat
menjawab kuiz pembentangan
: Kelestarian Alam
Pasangan jawapan Reka Bentuk Mekanikal.
https://forms.gle/D62MKm2LxwqZGuV Kelestarian Alam √
Kumpulan sekitar
3. Guru
Q6membuat pembentangan Reka sekitar
Kumpulan Bentuk Elektrik.
Keseluruhan √ Nilai Murni
4. Penyoalan Nilai Murni
Tandakan √ pada ruang
Keseluruhan √ berkenaan. Sains dan Teknologi √
Sains dan Teknologi
BAHAN BANTU BELAJAR Tandakan
Google √ pada ruang
Meet,Power Pointberkenaan.
dan Google Form
Patriotisme
Patriotisme
BAHAN BANTU BELAJAR
NILAI Power point, Google Meet
Kreatif
Kreativiti dan Inovasi
NILAI RUMAH Kreatif subjektif Bab 5 Kreativiti dan Inovasi √
KERJA Latihan
Kesusahawanan
KERJA RUMAH Latihan pengiraan Kesusahawanan
REFLEKSI 6 daripadaparameter
6 orangelektrik
murid dalam
dapat reka bentukpasti
mengenal litar.empat lokasi
√ dalam
( buat Power Point dan bentang dalam kelas minggu
peningkatan tamadun dengan baik dan mencapai objektif depan )PdP Teknologi Maklumat
Teknologi Maklumat
pada hari ini . dan Komunikasi
dan Komunikasi
REFLEKSI 15 daripada 15 orang murid dapat menyatakan elemen elektrik
√ pada peralatan elektrik dan mencapai objektif PdP pada hari ini . Kelestarian Global
Kelestarian Global
Pdpc pada hari ini ditangguhkan kerana
Pendidikan Kewangan
Pendidikan Kewangan
Pdpc pada hari ini ditangguhkan kerana

KEBERADAAN MURID
KEBERADAAN MURID
HADIR SEBENAR
HADIR SEBENAR
15 79
6 33

ULASAN
ULASAN
