Anda di halaman 1dari 11

SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN KESIHATAN TINGKATAN 2


TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
Mata Pelajaran
KESIHATAN T2
a Isnin[3:45-4:10]

Minggu 28 a Tarikh 27 Julai 2020 Hari Isnin Masa 3:45pm - 4:10pm


a

Tema PEMAKANAN Kelas 2 KENANGA


Tajuk 8.0 PEMAKANAN Bil. Pelajar 34
Standard
Kandungan 8.1 Amalan pemakanan sihat dan selamat Bil. Hadir 24
a

Standard Pembelajaran :
8.1.1 Membincangkan tentang keselamatan makanan dan kualiti makanan.
8.1.2 Mengaplikasikan cara memilih makanan yang selamat dan berkualiti untuk mengelak keracunan dalam pemakanan harian.
8.1.3 Menilai makanan yang diambil berdasarkan keselamatan makanan dan kualiti makanan.

Hasil Pembelajaran, pelajar mampu :


8.1.1 Menerangkan tentang keselamatan makanan dan kualiti makanan.
8.1.2 Mengaplikasikan cara memilih makanan yang selamat dan berkualiti untuk mengelak keracunan dalam pemakanan harian.
8.1.3 Memilih makanan yang diambil berdasarkan keselamatan makanan dan kualiti makanan.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Guru memberi penerangnan aktiviti dan latar belakang aktiviti, serta keselamatan kualiti, cara memilih makanan selamat.
2. Pelajar mencatat nota yang diberi oleh guru.
3.Pelajar menjawab 4 soalan.
4. Perbincangan jawapan guru bersama pelajar.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
24 / 24 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 24 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi


1. 1. Pelajar yang tidak hadir terutamanya pelajar asrama akan diminta menyalin nota dan latihan daripada kawan.

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
Mata Pelajaran
JASMANI T2
a Isnin[4:35-5:25]

Minggu 28 a Tarikh 27 Julai 2020 Hari Isnin Masa 4:35pm - 5:25pm


a

OLAHRAGA ASASASPEK 2 : APLIKASI PENGETAHUAN DALAM


Tema Kelas 2 MELUR
PERGERAKAN (DOMAIN KOGNITIF)
Tajuk Aplikasi Pengetahuan dalam Kemahiran Olahraga Asas Bil. Pelajar 39
Standard 2.7 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
Kandungan Bil. Hadir 37
semasa melakukan kemahiran olahraga asas.
a

Standard Pembelajaran :
2.7.3 Menerangkan perkaitan antara kelajuan lari landas dengan jarak lompat jauh.
2.7.4 Menerangkan kesan sudut lonjakan terhadap jarak lompat jauh.
2.7.5 Menerangkan pengekalan imbangan badan semasa layangan dalam lompat jauh.

Hasil Pembelajaran, pelajar mampu :


2.7.3 Menerangkan perkaitan antara kelajuan lari landas dengan jarak lompat jauh.
2.7.4 Menerangkan kesan sudut lonjakan terhadap jarak lompat jauh.
2.7.5 Menerangkan pengekalan imbangan badan semasa layangan dalam lompat jauh.

Aktiviti Pembelajaran :
1. 1. Penerangan aktiviti,: definsi, pengenalan dan latar belakang serta kemahiran.
2. Guru memberi pelajar nota dan pelajar mencatat.
3. Guru Menulis 4 soalan dan meminta pelajar menjawab dalam masa 30 minit.
4. Perbincangan jawapan dan pembetulan jawapan.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
37 / 37 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 37 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN KESIHATAN TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
Mata Pelajaran
KESIHATAN T2
a Selasa[12:45-1:45]

Minggu 28 a Tarikh 28 Julai 2020 Hari Selasa Masa 12:45pm - 1:45pm


a

Tema PEMAKANAN Kelas 2 MELUR


Tajuk 8.0 PEMAKANAN Bil. Pelajar 39
Standard
Kandungan 8.1 Amalan pemakanan sihat dan selamat Bil. Hadir 24
a

Standard Pembelajaran :
8.1.1 Membincangkan tentang keselamatan makanan dan kualiti makanan.
8.1.2 Mengaplikasikan cara memilih makanan yang selamat dan berkualiti untuk mengelak keracunan dalam pemakanan harian.
8.1.3 Menilai makanan yang diambil berdasarkan keselamatan makanan dan kualiti makanan.

Hasil Pembelajaran, pelajar dapat :


1. Mampu menjelaskan 5 ciri keselamatan makanan dan kualiti makanan.
2. menerangkan 4 cara memilih makanan yang selamat dan berkualiti untuk mengelakkan keracunan dalam pemakanan harian.
3. Tahu menilai makanan yang diambil berdasarkan makanan dan kualiti makanan.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (5 minit)
2. Pelajar mencatat nota yang diberi oleh guru.
3. Guru memberi 4 soalan bertulis.
4. Guru dan pelajar berbincang jawapan.
5. kesimpulan daripada guru.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
24 / 24 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 24 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi


1. 1. pelajar yang tidak hadir diminta merujuk nota dan latihan daripada rakan.

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN 1
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
Mata Pelajaran
MORAL T1
a Selasa[2:55-3:45]

Minggu 28 a Tarikh 28 Julai 2020 Hari Selasa Masa 2:55pm - 3:45pm


a

Tema 3.0 Hubungan Antara Diri, Komuniti dan Masyarakat Kelas 1 KENANGA
Tajuk Masyarakat Prihatin Alam Terpelihara Bil. Pelajar 36
Standard
Kandungan 3.4 Sayangi Alam Sekitar Bil. Hadir 23
a

Standard Pembelajaran :
3.4.1 Mencadangkan cara menjaga alam sekitar.
3.4.2 Membincangkan kepentingan menjaga alam sekitar.
3.4.4 Menceritakan perasaan apabila menjaga alam sekitar.
3.4.5 Melibatkan diri secara proaktif dalam mengurus alam sekitar secarabersama.

Hasil Pembelajaran, pelajar dapat :


3.4.1 Mencadangkan cara menjaga alam sekitar.
3.4.2 Membincangkan kepentingan menjaga alam sekitar.
3.4.4 Menceritakan perasaan apabila menjaga alam sekitar.
3.4.5 Melibatkan diri secara proaktif dalam mengurus alam sekitar secarabersama.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (5 minit), menguji pengetahuan pelajar secara rawak.
2. Guru memberi nota dan pelajar menyalin berkenaan kepentingan dan kesan tidak menjaga alam sekitar.
3. Pelajar menjawab 4 soalan yang diberi poleh guru.
4. Perbincangan jawapan antara guru dan pelajar.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
23 / 23 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 23 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi


1. 1. pelajar tidak hadir diminta merujuk dan menyalin nota daripada rakan-rakan.

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
Mata Pelajaran
JASMANI T2
a Selasa[5:00-5:50]

Minggu 28 a Tarikh 28 Julai 2020 Hari Selasa Masa 5:00pm - 5:50pm


a

OLAHRAGA ASASASPEK 2 : APLIKASI PENGETAHUAN DALAM


Tema Kelas 2 SEROJA
PERGERAKAN (DOMAIN KOGNITIF)
Tajuk Aplikasi Pengetahuan dalam Kemahiran Olahraga Asas Bil. Pelajar 34
Standard 2.7 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
Kandungan Bil. Hadir 32
semasa melakukan kemahiran olahraga asas.
a

Standard Pembelajaran :
2.7.3 Menerangkan perkaitan antara kelajuan lari landas dengan jarak lompat jauh.
2.7.4 Menerangkan kesan sudut lonjakan terhadap jarak lompat jauh.
2.7.5 Menerangkan pengekalan imbangan badan semasa layangan dalam lompat jauh.

Hasil Pembelajaran, pelajar dapat :


2.7.3 Menerangkan perkaitan antara kelajuan lari landas dengan jarak lompat jauh.
2.7.4 Menerangkan kesan sudut lonjakan terhadap jarak lompat jauh.
2.7.5 Menerangkan pengekalan imbangan badan semasa layangan dalam lompat jauh.

Aktiviti Pembelajaran :
"1. Penerangan aktiviti,: definsi, pengenalan dan latar belakang.
2. Guru memberi pelajar nota dan pelajar mencatat berkenaan teknik, sudut yang berkesan dan pengekelan keseimbangan.
3. Guru Menulis 4 soalan dan meminta pelajar menjawab dalam masa 30 minit.
4. Perbincangan jawapan dan pembetulan jawapan."

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
32 / 32 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 32 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi


1. 1. pelajar yang tidak hadir akan diminta merujuk dan menyalin nota serta latihan daripada rakan lain.

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN KESIHATAN TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
Mata Pelajaran
KESIHATAN T2
a Rabu[12:45-1:45]

Minggu 28 a Tarikh 29 Julai 2020 Hari Rabu Masa 12:45pm-1:45pm


a

Tema PEMAKANAN Kelas 2 CEMPAKA


Tajuk 8.0 PEMAKANAN Bil. Pelajar 42
Standard
Kandungan 8.1 Amalan pemakanan sihat dan selamat Bil. Hadir 35
a

Standard Pembelajaran :
8.1.1 Membincangkan tentang keselamatan makanan dan kualiti makanan.
8.1.2 Mengaplikasikan cara memilih makanan yang selamat dan berkualiti untuk mengelak keracunan dalam pemakanan harian.
8.1.3 Menilai makanan yang diambil berdasarkan keselamatan makanan dan kualiti makanan.

Hasil Pembelajaran, pelajar dapat :


8.1.1 Menerangkan dan menjelaskan tentang keselamatan makanan dan kualiti makanan.
8.1.2 Menyenaraikan 4 cara memilih makanan yang selamat dan berkualiti untuk mengelak keracunan dalam pemakanan harian.
8.1.3 Menilai 5 cara mengambil makanan berdasarkan keselamatan makanan dan kualiti makanan.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (definisi dan pengenalan) (5 minit)
2. Pelajar mencatat nota yang diberi oleh guru dan guru memberi penerangan.
3. Pelajar menyiapkan 5 soalan berdasarkan buku teks (ms.90 & 91).
4. Perbincangan jawapan guru dan pelajar serta penilaian akhir.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
35 / 35 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 35 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi


1. 1. Pelajar yang tidak hadir akan meyalin nota dan latihan daripada rakan kelas.

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN 1
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
Mata Pelajaran
MORAL T1
a Rabu[1:45-2:55]

Minggu 28 a Tarikh 29 Julai 2020 Hari Rabu Masa 1:45pm - 2:55pm


a

Tema 3.0 Hubungan Antara Diri, Komuniti dan Masyarakat Kelas 1 KENANGA
Tajuk Remaja Berhemah Harapan Negara Bil. Pelajar 36
Standard
Kandungan 3.5 Remaja Berhemah Bil. Hadir 23
a

Standard Pembelajaran :
3.5.1 Menghuraikan ciri remaja berhemah.
3.5.2 Menjelaskan melalui contoh kepentingan menjadi remaja berhemah.
3.5.3 Menghubungkaitkan remaja berhemah dengan imej negara.
3.5.5 Mengamalkan perlakuan remaja berhemah dalam masyarakat.

Hasil Pembelajaran, pelajar dapat :


3.5.2 Menjelaskan melalui contoh kepentingan menjadi remaja berhemah.
3.5.4 Berbangga menjadi remaja harapan negara.
3.5.4 Berbangga menjadi remaja harapan negara.
3.5.5 Mengamalkan perlakuan remaja berhemah dalam masyarakat.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran berpaksikan nilai moral yang terdapat di dalam tajuk.
2. Pelajar mencatat nota yang diberi oleh guru.
3. Guru memberi 5 soalan kepada pelajar.
4. Guru dan pelajar beribincang jawapan.
5. guru membuat kesimpulan.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
23 / 23 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 23 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi


1. Pelajar yang tidak hadir diminta merujuk nota dan latihan daripada rakan kelas.

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
Mata Pelajaran
JASMANI T2
a Rabu[5:00-5:50]

Minggu 28 a Tarikh 29 Julai 2020 Hari Rabu Masa 5:00pm -5:50pm


a

OLAHRAGA ASASASPEK 2 : APLIKASI PENGETAHUAN DALAM


Tema Kelas 2 RAFLESIA
PERGERAKAN (DOMAIN KOGNITIF)
Tajuk Aplikasi Pengetahuan dalam Kemahiran Olahraga Asas Bil. Pelajar 34
Standard 2.7 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
Kandungan Bil. Hadir 32
semasa melakukan kemahiran olahraga asas.
a

Standard Pembelajaran :
2.7.3 Menerangkan perkaitan antara kelajuan lari landas dengan jarak lompat jauh.
2.7.4 Menerangkan kesan sudut lonjakan terhadap jarak lompat jauh.
2.7.5 Menerangkan pengekalan imbangan badan semasa layangan dalam lompat jauh.

Hasil Pembelajaran :
2.7.3 Menerangkan perkaitan antara kelajuan lari landas dengan jarak lompat jauh.
2.7.4 Menerangkan kesan sudut lonjakan terhadap jarak lompat jauh.
2.7.5 Menerangkan pengekalan imbangan badan semasa layangan dalam lompat jauh.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan aktiviti,: definsi, pengenalan dan latar belakang.
2. Guru memberi pelajar nota dan pelajar mencatat nota mengenai teknik/ kemahiran dalam lompat jauh.
3. Guru Menulis 4 soalan dan meminta pelajar menjawab dalam masa 30 minit.
4. Perbincangan jawapan dan pembetulan jawapan.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
27 / 32 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 84.3%. Peperiksaan / Ujian
5 / 32 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
AKTIVITI / PROGRAM SEKOLAH / CUTI / MESYUARAT

MERENTAS DESA SMK TELUPID


10 JANUARI 2020
TRUE

CUTI TAHUN BARU CINA TRUE

22 - 28 JANUARI 2020

KEJOHANAN OLAHRAGA MSSD TELUPID KALI EDISI KE-4, TAHUN 2020


KOMPLEKS SUKAN SANDAKAN TRUE

09 - 14 FEBRUARI 2020 TRUE

KEJOHANAN MAJLIS SUKAN SEKOLAH SABAH, TAHUN 2020


05 - 15 MAC 2020

PERINTAH KAWALAN PERGERAKAN (PKP)


18 MAC - 14 APRI 2020L 2020

HARI RAYA AIDILADHA


30 - 31 JULAI 2020

TRUE

TRUE
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
Mata Pelajaran
JASMANI T2
a *Isnin[4:45-5:25]

Minggu 28 a Tarikh 27/July/2020 Hari Isnin Masa 4:45pm - 5:25pm


a

OLAHRAGA ASASASPEK 2 : APLIKASI PENGETAHUAN DALAM


Tema Kelas 2 MELUR
PERGERAKAN (DOMAIN KOGNITIF)
Tajuk Aplikasi Pengetahuan dalam Kemahiran Olahraga Asas Bil. Pelajar 39
2.7 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
Objektif Bil. Hadir 38
semasa melakukan kemahiran olahraga asas.
a

Hasil Pembelajaran :
2.7.6 Menyatakan kesan kelajuan merejam lembing terhadap jarak rejaman.
2.7.7 Menyatakan kesan sudut pelepasan lembing terhadap rejaman.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan aktiviti,: definsi, pengenalan dan latar belakang merejam lembing.
2. Guru memberi pelajar nota dan pelajar mencatat mengenai kemahiran dan sudut rejaman serta faktor keberkesanan merejam
lembing.
3. Guru Menulis 2 soalan dan meminta pelajar menjawab dalam masa 35 minit.
4. Perbincangan jawapan dan pembetulan jawapan.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
38 / 38 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 38 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan
