Anda di halaman 1dari 2

MINGGU : 15 TARIKH : 09.07.

2023
HARI : AHAD RANCANGAN PENGAJARAN
MASA : 8.15 - 9.15 HARIAN
KELAS : 4 MUTIARA MATA PELAJARAN : PENGURUSAN DIRI
TEMA : KEBERSIHAN, KESIHATAN DAN KESELAMATAN
TAJUK : KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
STANDARD KANDUNGAN :
2.2 Kesedaran dan tanggungjawab menjaga tubuh badan

STANDARD PEMBELAJARAN :
2.2.1 Mengenal makanan seimbang
2.2.2 Memberi contoh makanan seimbang

OBJEKTIF :
Pada akhir PdPc, murid dapat :
1. Memberikan sekurang- kurangnya lima contoh makanan seimbang dengan bimbingan
guru

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :

1. Guru memberikan penerangan berkaitan dengan tajuk.


2. Murid dikehendaki melihat dan menceritakan berkaitan dengan gambar yang dilihat
dalam buku teks masing- masing.
3. Murid dan guru bersoal jawab berkaitan dengan gambar yang dilihat.
4. Murid memberikan contoh makanan seimbang seperti yang terdapat dalam buku teks
masing- masing.
5. Murid menjawab soalan berkaitan dengan tajuk yang dipelajari dalam buku aktiviti
masing- masing.
6. Guru membuat penilaian berdasarkan pemerhatian, lisan dan hasil kerja murid.

REFLEKSI : 5/7 orang murid dapat memberikan contoh dengan bimbingan guru, 1/7 orang
murid tidak memberikan tumpuan semasa PdPc manakala 1/7 orang murid tidak hadir.
CATATAN / PENTAKSIRAN :
MINGGU : 15 TARIKH : 09.07.2023
HARI : AHAD MASA : 10.45 – 11.45
KELAS : 5 MUTIARA MATA PELAJARAN : PEND. SAINS SOSIAL
TEMA : SUMBER TENAGA
TAJUK : TENAGA ELEKTRIK
STANDARD KANDUNGAN :
4.1 Tenaga elektrik

STANDARD PEMBELAJARAN :
4.1.1 Mengenal pasti sumber tenaga elektrik dalam kehidupan

OBJEKTIF :
Pada akhir PdPc, murid dapat :
1. Mengenal pasti sumber elektrik yang terdapat dalam kehidupan dengan bimbingan
guru

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :

1. Murid diberikan penerangan berkaitan dengan tajuk yang dipelajari.

2. Guru menerangkan tentang langkah- langkah penjimatan elektrik


3. Guru boleh meminta murid membawa bil elektrik kediaman mereka masing-masing
untuk membuat perbandingan jumlah bil elektrik
4. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid dan murid menjawab lembaran kerja
tersebut di dalam kelas.
5. Murid dan guru berbincang jawapan pada lembaran kerja tersebut dan murid yang
menjawab salah dikehendaki membetulkan jawapan mereka.
6. Guru membuat penilaian berdasarkan lisan, pemerhatian dan hasil kerja murid.

REFLEKSI : 5/6 orang murid telah menyertai aktiviti PdPc dengan jayanya manakala 1/6 orang
murid tidak hadir ke sekolah
CATATAN / PENTAKSIRAN
RANCANGAN: PENGAJARAN HARIAN
