Anda di halaman 1dari 10

CATATAN RINGKAS

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (E-RPH)


PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) & Bersemuka (SPM)
SMK (LKTP) JENGKA 16

MINGGU 1
(20/01/2021 – 22/01/2021)

Disediakan Oleh : Disemak oleh :

(Norjulizar bt Salleh) (En. Mohd Fadhil bin Ismail)


Tarikh : 22/01/2021 PK HEM
SMK (LKTP) Jengka 16
CATATAN RINGKAS
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (E-RPH)
PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR)
SMK (LKTP) JENGKA 16

TARIKH : 20/01/2021 (Rabu)

MASA : 9:40 – 10:40 pagi

MATA PELAJARAN DIAJAR : Pendidikan Seni Visual

KELAS : 4 Al-Hanafi

TAJUK : Pengenalan Seni Visual Tingkatan 4

KEHADIRAN : 15/22

OBJEKTIF
1. Mengetahui kehendak guru dalam persediaan pdpr online.

AKTIVITI
1. Pelajar diberi penerangan berkaitan kehendak guru dalam persediaan alat dan bahan kelas pdpr
online.
2. Murid dibekalkan buku teks digital sebagai panduan. file:///C:/Users/user/Downloads/Buku
%20Teks%20PSV%20KSSM%20Tingkatan%204.pdf

REFLEKSI
1. 15/22 pelajar 4hanafi yang melibatkan diri dalam pdpr yang disediakan.
CATATAN RINGKAS
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (E-RPH)
PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR)
SMK (LKTP) JENGKA 16

TARIKH : 20/01/ 2021 (rabu)

MASA : 11:00 – 12:00 pagi

MATA PELAJARAN DIAJAR : Pendidikan Seni Visual

KELAS : 5 Al-Maliki

TAJUK : SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL (SENI BINA)

KEHADIRAN : 13/22

OBJEKTIF
1. 1.1.1 Menjelaskan jenis seni bina di Malaysia:

(i) rumah tradisional

(ii) rumah ibadat

(iii) istana

(iv) kompleks makam

AKTIVITI
1. Pelajar diberi aktiviti secara koperatif melalui kaedah nota anekdot

REFLEKSI
2. 5/13 pelajar 4 Maliki menulis nota yang diberikan dengan kemas.
RANCANGAN PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc)
MATAPELAJARAN : PENDIDIKAN SENI VISUAL

5 Al-
Minggu: 01 Hari: Rabu Kelas:
Maliki
Tarikh: 20/01/2021 Masa: 12:30-2:00 Kehadiran: 8/10

Standard Kandungan / Tajuk :

Standard Pembelajaran / Objektif Pembelajaran


Di Akhir pembelajaran, Murid Ting 5 Maliki dapat:

Tandakan √ pada ruang berkenaan


Kriteria Kejayaan (SC)
Strategi PdPc
Di Akhir Pembelajaran, murid Tingkatan 5 Maliki Inkuiri penemuan
Tutorial - perbincangan
Penyelesaian masalah
Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Pembelajaran berasaskan projek /
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu/kumpulan
Lain lain Nyatakan :
Aktiviti Pembelajaran (PdPc): Three Part Lesson Aktiviti Murid
Perbincangan kumpulan
- Round Table
Perbincangan Think
Aktiviti Permulaan
Pare Share
Pembentangan dan
/
Gallery walk
Forum - Hot Seat
Susun dan kembang
idea (Peta I Think)
Kajian isu/Problem Based solving
Gerak kerja amali/Inkuiri
Deklamasi
Aktiviti Utama
sajak/nyanyian/lakonan
Project Based Learning
(PBL)
Gamifikasi:
Lain lain nyatakan :
KBAT
perbentangan hasil karya Mengaplikasi Catatan KBAT
Aktiviti Penutup
Menganalisis
25/28 dapat membuat perbincangan mengenai Menilai
Mencipta /
Peta Pemikiran (I Think)
Peta
Peta bulatan
Refleksi dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih berganda Peta titi
Peta
Peta pokok pelbagai
alir
Elemen Merentas Nilai Murni/Nilai Sivik:
Kurikulum (EMK) Nyatakan :
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Gerakkerja susulan
murid / Pembelajaran Bermakna (Elemen 6 C) & Softskills :
Tahap
Pentaksiran (PBD) Bil Pelajar Character (Sahsiah)
Penguasaan
Latihan Bertulis Tahap 1 Citizenship (Kewarganegaraan)
Lisan / Soal Jawab Tahap 2 Collaboration (Kolaborasi)
Kuiz / Kahoot /
Tahap 3 Communication (Komunikasi)
Quizizz
Ujian Pre dan Post Tahap 4 Creativity (Kreativiti) /
Critical Thinking
Pembentangan Tahap 5
(Pemikiran Kritis)

Persembahan / Tahap 6 /

Lain-lain nyatakan :
Lain-lain nyatakan :
CATATAN RINGKAS
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (E-RPH)
PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR)
SMK (LKTP) JENGKA 16

TARIKH : 21/01/2021 (Khamis)

MASA : 8:40 – 9:40 pagi

MATA PELAJARAN DIAJAR : Pendidikan Seni Visual

KELAS : 2 Al-Hambali, Al-Maliki & Al-Hanafi

TAJUK : 1. SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL

KEHADIRAN :

OBJEKTIF
1. Mengenalpasti Seni Ragam Hias Pengangkutan, Alat Permainan Rakyat dan Alat Domestik dalam
bidang Sejarah dan Apresiasi Seni Visual.

AKTIVITI

1. Pelajar dibekalkan buku teks digital sebagai rujukan


2. Pelajar dikehendaki menyalin nota rumusan dan menjawab latihan objektif dan subjektif
berdasarkan buku teks.

REFLEKSI
1. pelajar 2 Al-Hambali, maliki & hanafi dapat membuat nota dan latihan dengan baik.
CATATAN RINGKAS
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (E-RPH)
PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR)
SMK (LKTP) JENGKA 16

TARIKH : 21/01/2021 (Khamis)

MASA : 11:00 – 12:00 pagi

MATA PELAJARAN DIAJAR : Geografi

KELAS : 1 Al-Hambali

TAJUK :

KEHADIRAN : 31/36

OBJEKTIF
1.

AKTIVITI

REFLEKSI
CATATAN RINGKAS
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (E-RPH)
PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR)
SMK (LKTP) JENGKA 16

TARIKH : 21/01/2021 (Khamis)

MASA : 1:00 – 2:00 pagi

MATA PELAJARAN DIAJAR : Geografi

KELAS : 4 Al-Maliki

TAJUK :

KEHADIRAN : 10/28

OBJEKTIF
1.

AKTIVITI

REFLEKSI
3. 6/28 pelajar 2 Maliki menjawab dengan betul markah 4-6 soalan kuiz yang diberi.
CATATAN RINGKAS
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (E-RPH)
PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR)
SMK (LKTP) JENGKA 16

TARIKH : 22/01/2021 (Jumaat)

MASA : 7:40 – 9:10 pagi

MATA PELAJARAN DIAJAR : Pendidikan Seni Visual

KELAS : 4 Al-Maliki

TAJUK : Seni Foto

KEHADIRAN : 6/20

OBJEKTIF
1. Memahami kehendak soalan tajuk seni Foto

AKTIVITI
3. Pelajar melayari laman PdPC Pendidikan Seni Visual Kelas 4 Al-Maliki
https://forms.gle/bbCcTNL8GSUNYQem8

REFLEKSI
4. 4/20 pelajar 4 Maliki menjawab soalan kuiz yang diberi dengan baik
CATATAN RINGKAS
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (E-RPH)
PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR)
SMK (LKTP) JENGKA 16

TARIKH : 27/11/2020 (Jumaat)

MASA : 11:15 – 12:15 pagi

MATA PELAJARAN DIAJAR : Pendidikan Seni Visual

KELAS : 2 Al-Hambali

TAJUK : Unsur seni

KEHADIRAN : 14/20

OBJEKTIF
1. Memahami kehendak soalan tajuk seni Foto

AKTIVITI
4. Pelajar melayari laman PdPC Pendidikan Seni Visual Kelas 2 Al-Hambali
https://wordwall.net/resource/714374

REFLEKSI
14/20 pelajar 2 Hambali menjawab soalan kuiz yang diberi dengan baik
