Anda di halaman 1dari 18

SEKOLAH KHAS BALING

09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 4


KELAS 4 SAINS AKAUN TARIKH 9 April 2023
MASA 0810 - 0910 HARI AHAD
TAJUK FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK DALAMSATU PEMBOLEHUBAH
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.6 menentukan punca persamaan kuadratik dengan kaedah pemfaktoran..

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya : STRATEGI PdPc
OBJEKTIF TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan tentang punca persamaan
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN kuadratik dengan pemfaktoran.
TP 2 –Mempamerkan kefahaman tentang punca persamaan Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) kuadratik dengan pemfaktoran. Penyelesaian masalah /
TP 3- Mempamerkan kebolehan menjawab tentang punca Simulasi - main peranan
persamaan kuadratik dengan pemfaktoran. Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
Pelajar dapat menentukan punca pada graf dengan tepat ke atas
REFLEKSI/ CATATAN fungsi kuadratik. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Percubaan SPM
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 4


KELAS 2 KREATIF TARIKH 9 April 2023
MASA 1110 - 1210 HARI AHAD
TAJUK PEMFAKTORAN DAN PECAHAN ALGEBRA
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 2.1 KEMBANGAN
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 2.1.1 Melaksanakan Kembangan dua ungkapan algebra.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 – Mempamerkan pengetahuan berkaitan Kembangan dua
ungkapan algebra. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 - Mempamerkan kefahaman berkaitan Kembangan dua Penyelesaian masalah /
ungkapan algebra. Simulasi - main peranan
TP 3 - Mempamerkan kebolehan menjawab berkaitan Pembelajaran berasaskan masalah
Kembangan dua ungkapan algebra
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
3. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
4. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 5. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
6. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menyelesaikan dengan tepat Kembangan suatu Peta bulatan / Peta dakap
ungkapan dan pekali. Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 4


KELAS 3 KREATIF TARIKH 9 April 2023
MASA 1240 - 1340 HARI AHAD
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1.2 HUKUM INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.2.7 Menyelesaikan soalan berkaitan pecahan indeks dan punca kuasa indeks.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas indeks pecahan dan indeks
punca kuasa . Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman asas indeks pecahan dan indeks Penyelesaian masalah /
punca kuasa . Simulasi - main peranan
TP 3 - Mempamerkan kebolehan menjawab soalan melibatkan Pembelajaran berasaskan masalah
indeks pecahan dan indeks punca kuasa .
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
3. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 4. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
5. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
Pelajar dapat menyelesaikan penambahan indeks bagi operasi
REFLEKSI/ CATATAN pendaran asas yang sama dengan tepat. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 4


KELAS 2 KREATIF TARIKH 10 April 2023
MASA 0740 - 0840 HARI ISNIN
TAJUK PEMFAKTORAN DAN PECAHAN ALGEBRA
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 2.2 PEMFAKTORAN
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 2.2.1 Menghubungkaitkan pendaraban ungkapan algebra dengan konsep factor dan pemfaktoran dan seterusnya
menyenaraikan factor bagi hasil darab ungkapan algebra.
2.2.2 Memfaktorkan ungkapan algebra dengan pelbagai kaedah.
TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN
STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 – Mempamerkan pengetahuan pendaraban ungkapan
algebradan factor-faktor hasil darab ungkapan. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 - Mempamerkan kefahaman pendaraban ungkapan Penyelesaian masalah /
algebradan factor-faktor hasil darab ungkapan Simulasi - main peranan
TP 3 - Mempamerkan kebolehan pendaraban ungkapan Pembelajaran berasaskan masalah
algebradan factor-faktor hasil darab ungkapan
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menyelesaiakn dengan tepat pemfaktoran dengan Peta bulatan / Peta dakap
kaedah pembahagian FSTB ungkapan algebra. Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 4


KELAS 3 BESTARI TARIKH 10 April 2023
MASA 0940 - 1040 HARI ISNIN
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,2 HUKUM INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.2.6 Melaksanakan operasi yang melibatkan hukum indeks.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya : STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Inkuiri penemuan
TP 1 -. Mempamerkan pengetahuan penambahan , penolakan dan
PEMBELAJARAN pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD TP 2 – Mempamerkankefahaman penambahan , penolakan dan
PRESTASI) Penyelesaian masalah /
pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks.
TP 3 - Mempamerkan kebolehan menyelesaikan penambahan , Simulasi - main peranan
penolakan dan pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks. Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
Pelajar dapat menyelesaikan masalah berkaitan indeks asas yang
REFLEKSI/ CATATAN sama dengan Langkah kerja yang tepat. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 4


KELAS 3 KREATIF / 3 SUKSES TARIKH 10 April 2023
MASA 0940 - 1040 HARI ISNIN
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,2 HUKUM INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.2.6 Melaksanakan operasi yang melibatkan hukum indeks.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya : STRATEGI PdPc
OBJEKTIF TP 1 -. Mempamerkan pengetahuan penambahan , penolakan dan
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks.
TP 2 – Mempamerkankefahaman penambahan , penolakan dan Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks. Penyelesaian masalah /
TP 3 - Mempamerkan kebolehan menyelesaikan penambahan , Simulasi - main peranan
penolakan dan pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks. Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
3. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 4. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
5. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
Pelajar dapat menyelesaikan masalah berkaitan indeks (KbaT)
REFLEKSI/ CATATAN dengan Langkah kerja yang tepat berdasarkan contoh. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 4


KELAS 3 SUKSES TARIKH 10 April 2023
MASA 0840 - 0940 HARI SELASA
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,2 HUKUM INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.2.6 Melaksanakan operasi yang melibatkan hukum indeks.
1.2.7 Menyelesaikan masalah yang melibatkan hukum indeks.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -. Mempamerkan pengetahuan penambahan , penolakan dan
pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkankefahaman penambahan , penolakan dan Penyelesaian masalah /
pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks. Simulasi - main peranan
TP 3 - Mempamerkan kebolehan menyelesaikan penambahan , Pembelajaran berasaskan masalah
penolakan dan pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks.
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
3. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 4. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
5. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
Pelajar dapat menyelesaikan masalah berkaitan indeks (KbaT)
REFLEKSI/ CATATAN dengan Langkah kerja yang tepat melalui perbincangan. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 4


KELAS 2 KREATIF TARIKH 11 April 2023
MASA 1210 - 1310 HARI SELASA
TAJUK PEMFAKTORAN DAN PECAHAN ALGEBRA
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 2.2 PEMFAKTORAN
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 2.2.1 Menghubungkaitkan pendaraban ungkapan algebra dengan konsep factor dan pemfaktoran dan seterusnya
menyenaraikan factor bagi hasil darab ungkapan algebra.
2.2.2 Memfaktorkan ungkapan algebra dengan pelbagai kaedah.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 – Mempamerkan pengetahuan pendaraban ungkapan
algebradan factor-faktor hasil darab ungkapan. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 - Mempamerkan kefahaman pendaraban ungkapan Penyelesaian masalah /
algebradan factor-faktor hasil darab ungkapan Simulasi - main peranan
TP 3 - Mempamerkan kebolehan pendaraban ungkapan Pembelajaran berasaskan masalah
algebradan factor-faktor hasil darab ungkapan
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menyelesaiakn soalan pemfaktoran dengan secara Peta bulatan / Peta dakap
individu berdasarkan contoh yang diberikan. Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 4


KELAS 4 SAINS AKAUN TARIKH 11 April 2023
MASA 1310 - 1340 HARI SELASA
TAJUK FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK DALAMSATU PEMBOLEHUBAH
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.6 menentukan punca persamaan kuadratik dengan kaedah pemfaktoran..

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas tentang ungkapan, fungsi
dan persamaan kuadratik dalam satu pembolehubah, Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman tentang ungkapan, fungsi dan Penyelesaian masalah /
persamaan kuadratik dalam satu pembolehubah. Simulasi - main peranan
TP 3 – Mempamerkan keupayaan menyelesaiakn tentang ungkapan, Pembelajaran berasaskan masalah
fungsi dan persamaan kuadratik dalam satu pembolehubah.
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menyelesaikan pemfaktoran melalui penggunaan Peta bulatan / Peta dakap
kalkulator dan menunjukkan Langkah kerja yang tepat. Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Percubaan SPM
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 4


KELAS 4 SAINS AKAUN TARIKH 12 April 2023
MASA 0740 - 0810 HARI RABU
TAJUK FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK DALAMSATU PEMBOLEHUBAH
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.6 menentukan punca persamaan kuadratik dengan kaedah pemfaktoran..

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas tentang ungkapan, fungsi
dan persamaan kuadratik dalam satu pembolehubah, Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman tentang ungkapan, fungsi dan Penyelesaian masalah /
persamaan kuadratik dalam satu pembolehubah. Simulasi - main peranan
TP 3 – Mempamerkan keupayaan menyelesaiakn tentang ungkapan, Pembelajaran berasaskan masalah
fungsi dan persamaan kuadratik dalam satu pembolehubah.
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
Pelajar dapat menyelesaikan pemfaktoran melalui penggunaan
REFLEKSI/ CATATAN kalkulator menyemak semula untuk memastikan ungkapan adalah Peta bulatan / Peta dakap
tepat. Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Percubaan SPM
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 4


KELAS 3 SUKSES TARIKH 12 April 2023
MASA 0840 - 0940 HARI RABU
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,2 HUKUM INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.2.6 Melaksanakan operasi yang melibatkan hukum indeks.
1.2.7 Menyelesaikan masalah yang melibatkan hukum indeks.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -. Mempamerkan pengetahuan penambahan , penolakan dan
pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkankefahaman penambahan , penolakan dan Penyelesaian masalah /
pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks. Simulasi - main peranan
TP 3 - Mempamerkan kebolehan menyelesaikan penambahan , Pembelajaran berasaskan masalah
penolakan dan pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks.
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
Pelajar dapat menyelesaikan soalan KbaTyang melibatkan indeks
REFLEKSI/ CATATAN pecahan dengan langkah kerja yang tepat. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 3


KELAS 3 BESTARI TARIKH 05 April 2023
MASA 1240 - 1340 HARI RABU
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,2 HUKUM INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.2.6 Melaksanakan operasi yang melibatkan hukum indeks.
1.2.7 Menyelesaikan masalah yang melibatkan hukum indeks.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -. Mempamerkan pengetahuan penambahan , penolakan dan
pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkankefahaman penambahan , penolakan dan Penyelesaian masalah /
pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks. Simulasi - main peranan
TP 3 - Mempamerkan kebolehan menyelesaikan penambahan , Pembelajaran berasaskan masalah
penolakan dan pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks.
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
3. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 4. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
5. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
Pelajar dapat menyelesaikan soalan Kbatyang melibatkan indeks
REFLEKSI/ CATATAN pecahan dengan merujuk contoh-contoh yang diberikan. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 4


KELAS 3 KREATIF TARIKH 13 April 2023
MASA 0840 - 0940 HARI KHAMIS
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,2 HUKUM INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.2.6 Melaksanakan operasi yang melibatkan hukum indeks.
1.2.7 Menyelesaikan masalah yang melibatkan hukum indeks.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -. Mempamerkan pengetahuan penambahan , penolakan dan
pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkankefahaman penambahan , penolakan dan Penyelesaian masalah /
pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks. Simulasi - main peranan
TP 3 - Mempamerkan kebolehan menyelesaikan penambahan , Pembelajaran berasaskan masalah
penolakan dan pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks.
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menyelesaikan soalan melibatkan indeks pecahan dan Peta bulatan / Peta dakap
punca kuasa dengan langkah pengiraan tepat. Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 4


KELAS 4 SAINS AKAUN TARIKH 13 April 2023
MASA 1110 - 1210 HARI KHAMIS
TAJUK FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK DALAMSATU PEMBOLEHUBAH
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.5 Menentukan punca persamaan kuadratik bagi suatu fungsi persamaan kuadratik.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas menentukan punca-punca
persamaan ungkapan kuadratik., Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman asas menentukan punca-punca Penyelesaian masalah /
persamaan ungkapan kuadratik., Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menentukan punca persamaan graf fungsi dan Peta bulatan / Peta dakap
menyelesaiakn dalam persamaan dengan tepat. Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Percubaan SPM
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 4


KELAS 3 BESTARI TARIKH 13 April 2023
MASA 1240 - 1340 HARI KHAMIS
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,2 HUKUM INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.2.6 Melaksanakan operasi yang melibatkan hukum indeks.
1.2.7 Menyelesaikan masalah yang melibatkan hukum indeks.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -. Mempamerkan pengetahuan penambahan , penolakan dan
pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkankefahaman penambahan , penolakan dan Penyelesaian masalah /
pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks. Simulasi - main peranan
TP 3 - Mempamerkan kebolehan menyelesaikan penambahan , Pembelajaran berasaskan masalah
penolakan dan pendaraban indeks yang melibatkan hukum indeks.
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 3. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menyelesaikan soalan pecahan dan punca kuasa Peta bulatan / Peta dakap
indeks dengan peniraan tepat. Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 5


KELAS 4 SAINS AKAUN TARIKH 16 APRIL 2023
MASA 0810 - 0910 HARI AHAD
TAJUK FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK DALAMSATU PEMBOLEHUBAH
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.6 Menentukan punca persamaan kuadratik dengan kaedah pemfaktoran..
1.1.7 Melakarkan graf fungsi kuadratik.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 2 –Mempamerkan kefahaman tentang punca persamaan
kuadratik dengan pemfaktoran. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 3- Mempamerkan kebolehan menjawab tentang punca Penyelesaian masalah /
persamaan kuadratik dengan pemfaktoran dan melakarkan graf Simulasi - main peranan
fungsi kuadratik. Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan Forum - Hot Seat


secara Susun dan kembang idea (Peta I Think)
individu. Kajian isu
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang
Gerak kerja amali
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul.
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN . Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Percubaan SPM
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 5


KELAS 2 KREATIF TARIKH 16 APRIL 2023
MASA 1110 - 1210 HARI AHAD
TAJUK PEMFAKTORAN DAN PECAHAN ALGEBRA
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 2.2 PEMFAKTORAN
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 2.2.1 Menghubungkaitkan pendaraban ungkapan algebra dengan konsep factor dan pemfaktoran dan seterusnya
menyenaraikan factor bagi hasil darab ungkapan algebra.
2.2.2 Memfaktorkan ungkapan algebra dengan pelbagai kaedah.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya : STRATEGI PdPc
OBJEKTIF TP 1 – Mempamerkan pengetahuan pendaraban ungkapan
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN algebradan factor-faktor hasil darab ungkapan.
TP 2 - Mempamerkan kefahaman pendaraban ungkapan Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) algebradan factor-faktor hasil darab ungkapan Penyelesaian masalah /
TP 3 - Mempamerkan kebolehan pendaraban ungkapan Simulasi - main peranan
algebradan factor-faktor hasil darab ungkapan Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
3. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 4. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
5. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN . Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 5


KELAS 3 KREATIF TARIKH 16 APRIL 2023
MASA 1240 - 1340 HARI AHAD
TAJUK BENTUK PIAWAI
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Angka Bererti
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 2.1.1 Menerangkan maksud angka bererti dan seterusnya menentukan bilangan angka bererti bagi suatu nombor.
2.1.2 Membundarkan suatu nombor kepada bilangan angka bererti yang tertentu.
TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN
STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas bilangan angka berti.
TP 2 – Mempamerkan kefahaman asas bilangan angka bererti. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 3 - Mempamerkan kebolehan menentukan bilangan angka Penyelesaian masalah /
bererti. Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN . Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
