Anda di halaman 1dari 5

Tarikh : 10 / 3 / 2024 Minggu : 1

AKTIVITI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( PEMULIHAN KHAS )
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table
Tahun : 1 Hari: Ahad Kehadiran murid : / Think Pair Share /
Hot Seat
Subjek Pendidikan Muzik Pembentangan Hasil Sendiri
Role Play /
Gallery Walk /
Masa 9.15 am - 10.15 am Three Stay, One Stay
Peta I-think
Tajuk Permainan minda teka siapa saya ( Bola Muzik ) Deklamasi Sajak / Nyanyian
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Standard
Kandungan PEMBELAJARAN ABAD KE-21

Berasaskan Murid /
Standard Pembelajaran Kolaboratif
Pembelajaran Pembelajaran Rakan Sebaya
Pemikiran Aras Tinggi
Objektif Murid dapat: meningkatkan tahap pemikiran murid dan Pembelajaran Koperatif /
Pembelajaran permainan ini dapat mewujudkan situasi keseronokkan dalam diri Berkumpulan /
murid. Komuniti
Pentaksiran Formatif
Kriteria Murid berjaya kerana dapat: menjawab sekurang-kurangnya 2 Belajar Untuk Kehidupan
soalan pada akhir pembelajaran. Tandakan / pada ruangan berkenaan
Kejayaan
NILAI MURNI
Aktiviti  Murid berdiri dalam bentuk bulatan.
1. Guru memberi sebuah bola yang ditampal dengan Baik Hati
beberapa soalan di atas permukaan bola. Bekerjasama /
2. Guru memainkan lagu dengan menggunakan Berdikari
radio. Berani /
Yakin diri
3. Sebaik sahaja muzik mula,murid akan mula Lain-lain
menghantar bola sesama kawan. (sebelah kawan) Tandakan / pada ruangan berkenaan
4. Sebaik sahaja muzik henti, murid yang pegang
bola akan baca soalan yang di pilih ( tertera di ARAS PEMIKIRAN
atas bola),
5. Murid tersebut juga perlu menjawab soalan Mencipta
Menilai
tersebut. Sekirannya jawapan yang diberi itu betul,
Menganalisis
maka murid tersebut akan mendapat 1 mata. Mengaplikasi
Setiap kali mata akan dikumpul.Murid yang dapat Memahami /
kumpul mata tertinggi pada akhir permainan , Mengingati
adalah menjadi pemenang. ( Permainan Bola Tandakan / pada ruangan berkenaan
Muzik)
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN

Latihan bertulis
 Buku Linus  Buku Aktiviti  Modul Pemulihan
Hasil kerja
 Buku Latihan  Buku Cerita  Kad Suku kata
Kuiz
 Carta  Model / Bola Muzik Pembentangan
Soal Jawab
EMK  Pendidikan  TMK  Kreativiti dan Pemerhatian/lisan/soal jawab /
Alam Sekitar inovasi Lembaran kerja
Drama
Refleksi  ____/____ orang murid dapat menguasai objektif Projek
pembelajaran dengan baik. Tandakan / pada ruangan berkenaan

 ____/____ orang murid yang tidak dapat menguasai objektif I – THINK


pembelajaran, akan diberi latihan pemulihan@bimbingan.
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana ___________________ Peta Bulatan
Peta Buih
______________________________________________ Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Catatan Peta Titi

Guru Besar : …………………………………


Tarikh : 11 / 3 / 2024 Minggu : 1
AKTIVITI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( PEMULIHAN KHAS )
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table
Tahun : 5 Hari: Isnin Kehadiran murid : 13 /13 Think Pair Share /
Hot Seat
Subjek Pendidikan Muzik Pembentangan Hasil Sendiri
Role Play /
Gallery Walk /
Masa 10.45 am - 11.45 Am Three Stay, One Stay
Peta I-think
Tajuk Kenali Rakan Sebaya ( Bola racun ) Deklamasi Sajak / Nyanyian
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Standard
Kandungan PEMBELAJARAN ABAD KE-21

Berasaskan Murid /
Standard Pembelajaran Kolaboratif
Pembelajaran Pembelajaran Rakan Sebaya
Pemikiran Aras Tinggi
Objektif Murid dapat: mengenali rakan sebaya dengan lebih dekat Pembelajaran Koperatif /
Pembelajaran mengenai diri , keluarga, tempat tinggal, makanan kesukaan dan Berkumpulan /
lain-lain lagi. Komuniti
Pentaksiran Formatif
Kriteria Murid berjaya kerana dapat: mengenali tentang diri rakan secara Belajar Untuk Kehidupan
lebih rapat . Tandakan / pada ruangan berkenaan
Kejayaan
NILAI MURNI
Aktiviti Murid duduk dalam bentuk bulatan.
6. Murid duduk berpasangan.Bersaol-jawab tentang Baik Hati
diri sendiri dan rakan.Guru mengedar sebuah bola Bekerjasama /
yang ditampal dengan beberapa soalan di atas Berdikari
permukaan bola. Berani /
Yakin diri
7. Guru memainkan lagu dengan menggunakan Lain-lain
radio. Tandakan / pada ruangan berkenaan
8. Sebaik sahaja muzik mula,murid akan mula
menghantar bola sesama kawan. (sebelah kawan) ARAS PEMIKIRAN
9. Sebaik sahaja muzik henti, murid yang pegang
bola akan baca soalan yang di pilih ( tertera di Mencipta
Menilai
atas bola),
Menganalisis
10. Murid tersebut juga perlu menjawab soalan Mengaplikasi
tersebut. Sekirannya jawapan yang diberi itu betul, Memahami /
maka murid tersebut akan mendapat 1 mata. Mengingati
Setiap kali mata akan dikumpul.Murid yang dapat Tandakan / pada ruangan berkenaan
kumpul mata tertinggi pada akhir permainan ,
adalah menjadi pemenang. ( Permainan Bola PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
racun) Latihan bertulis
Hasil kerja
Kuiz
 Buku Linus  Buku Aktiviti  Modul Pemulihan Pembentangan
 Buku Latihan  Buku Cerita  Kad Suku kata Soal Jawab
 Carta  Model / Bola Muzik Pemerhatian/lisan/soal jawab /
Lembaran kerja
EMK  Pendidikan  TMK  Kreativiti dan Drama
Alam Sekitar inovasi Projek
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Refleksi  13 / 13 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran
dengan baik. I – THINK

 ____/____ orang murid yang tidak dapat menguasai objektif Peta Bulatan
Peta Buih
pembelajaran, akan diberi latihan pemulihan@bimbingan.
Peta Buih Berganda
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana ___________________
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Titi
Catatan

Guru Besar : …………………………………


Tarikh : 13 / 3 / 2024 Minggu : 1
AKTIVITI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( PEMULIHAN KHAS )
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table
Tahun : 4 Hari: Rabu Kehadiran murid : / Think Pair Share /
Hot Seat
Subjek Pendidikan Muzik Pembentangan Hasil Sendiri
Role Play /
Gallery Walk /
Masa 11.15 am - 12.15 Pm Three Stay, One Stay
Peta I-think
Tajuk Permainan Bingo & E-Game Deklamasi Sajak / Nyanyian
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Standard
Kandungan PEMBELAJARAN ABAD KE-21

Berasaskan Murid /
Standard Pembelajaran Kolaboratif
Pembelajaran Pembelajaran Rakan Sebaya
Pemikiran Aras Tinggi
Objektif Murid dapat: Pembelajaran Koperatif /
Pembelajaran Berkumpulan /
Komuniti
Pentaksiran Formatif
Kriteria Murid berjaya kerana dapat Belajar Untuk Kehidupan
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Kejayaan
NILAI MURNI
Aktiviti
Baik Hati
Bekerjasama /
Berdikari
Berani /
Yakin diri
Lain-lain
Tandakan / pada ruangan berkenaan

ARAS PEMIKIRAN

Mencipta
Menilai
Menganalisis
Mengaplikasi
Memahami /
Mengingati
Tandakan / pada ruangan berkenaan

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN

Latihan bertulis
Hasil kerja
Kuiz
 Buku Linus  Buku Aktiviti  Modul Pemulihan Pembentangan
 Buku Latihan  Buku Cerita  Kad Suku kata Soal Jawab
 Carta  Model / Bola Muzik Pemerhatian/lisan/soal jawab /
Lembaran kerja
EMK  Pendidikan  TMK  Kreativiti dan Drama
Alam Sekitar inovasi Projek
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Refleksi  ____/____ orang murid dapat menguasai objektif
pembelajaran dengan baik. I – THINK

 ____/____ orang murid yang tidak dapat menguasai objektif Peta Bulatan
pembelajaran, akan diberi latihan pemulihan@bimbingan. Peta Buih
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana ___________________ Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Titi

Guru Besar : …………………………………


Tarikh : 14 / 3 / 2024 Minggu : 1
AKTIVITI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( PEMULIHAN KHAS )
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table
Tahun : Hari: Khamis Kehadiran murid : / Think Pair Share /
Hot Seat
Subjek Pendidikan Muzik Pembentangan Hasil Sendiri
Role Play /
Gallery Walk /
Masa 11.15 am - 12.15 Pm Three Stay, One Stay
Peta I-think
Tajuk Deklamasi Sajak / Nyanyian
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Standard
Kandungan PEMBELAJARAN ABAD KE-21

Berasaskan Murid /
Standard Pembelajaran Kolaboratif
Pembelajaran Pembelajaran Rakan Sebaya
Pemikiran Aras Tinggi
Objektif Murid dapat: Pembelajaran Koperatif /
Pembelajaran Berkumpulan /
Komuniti
Pentaksiran Formatif
Kriteria Murid berjaya kerana dapat Belajar Untuk Kehidupan
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Kejayaan
NILAI MURNI
Aktiviti
Baik Hati
Bekerjasama /
Berdikari
Berani /
Yakin diri
Lain-lain
Tandakan / pada ruangan berkenaan

ARAS PEMIKIRAN

Mencipta
Menilai
Menganalisis
Mengaplikasi
Memahami /
Mengingati
Tandakan / pada ruangan berkenaan

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN

Latihan bertulis
Hasil kerja
Kuiz
 Buku Linus  Buku Aktiviti  Modul Pemulihan Pembentangan
 Buku Latihan  Buku Cerita  Kad Suku kata Soal Jawab
 Carta  Model / Bola Muzik Pemerhatian/lisan/soal jawab /
Lembaran kerja
EMK  Pendidikan  TMK  Kreativiti dan Drama
Alam Sekitar inovasi Projek
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Refleksi  ____/____ orang murid dapat menguasai objektif
pembelajaran dengan baik. I – THINK

 ____/____ orang murid yang tidak dapat menguasai objektif Peta Bulatan
pembelajaran, akan diberi latihan pemulihan@bimbingan. Peta Buih
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana ___________________ Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Titi

Guru Besar : …………………………………


Guru Besar : …………………………………
