Anda di halaman 1dari 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)

PENDIDIKAN KESENIAN
KOMPONEN MUZIK TAHUN 2

14/1/19
Tarikh
2 wira
Kelas
1150-1310
Masa
Tema AKU SIHAT
Tajuk SAYA JUARA
Standard Kandungan 2.2 Kemahiran Seni Muzik
2.2.2 Bernyanyi dengan pic yang betul.
Standard Pembelajaran
Pada akhir pengajaran, murid dapat:
Objektif Pembelajaran
1. Bernyanyi dengan pic yang betul.

Sukan Sekolah (Buku Teks: 26)

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan


Ringkasan Aktiviti kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid bernyanyi dengan pic yang betul.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBM Buku teks, buku tulis, audio

Lembaran kerja

/ Hasil kerja

Pemerhatian
Pentaksiran dan
Penilaian: Kuiz

Lisan

/ Tugasan

Projek

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______


Refleksi
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
sesi akan datang.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Catatan
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar

Aktiviti luar

Cuti Bencana / Cuti Khas

Cuti Peristiwa / Cuti Umum

Cuti Rehat / Cuti Sakit

Ulasan Pentadbir

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)


PENDIDIKAN KESENIAN
KOMPONEN MUZIK TAHUN 2

16/1/2019
Tarikh
2 satria Kemahiran Abad ke-21
Kelas
Berdaya tahan
Masa
Tema AKU SIHAT Mahir berkomunikasi
Tajuk SAYA JUARA Pemikir
Standard Kandungan 3.2 Menghasilkan idea muzikal kreatif
3.2.1 Menghasilkan pelbagai bunyi menggunakan bahan improvisasi. / Kerja sepasukan
Standard Pembelajaran 3.2.2 Mencipta corak irama mudah mengunakan ikon mewakili nilai
3.2.3 Memainkan ciptaan sendiri. Bersifat ingin tahu
Pada akhir pengajaran, murid dapat:
Berperinsip
1. Menghasilkan pelbagai bunyi menggunakan bahan improvisasi. Bermaklumat
Objektif Pembelajaran
2. Mencipta corak irama mudah mengunakan ikon mewakili nilai
3. Memainkan ciptaan sendiri. Penyayang / Prihatin

Irama Ciptaanku (Buku Teks: 27) Patriotik

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan


kaitannya dengan tajuk pelajaran. Strategi Pengajaran dan
2. Murid menghasilkan pelbagai bunyi menggunakan bahan Pembelajaran
Ringkasan Aktiviti improvisasi. 5P
3. Murid mencipta corak irama mudah mengunakan ikon mewakili nilai
4. Murid memainkan ciptaan sendiri. Penyelesaian masalah
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Pembelajaran berasaskan
projek
BBM Buku teks, buku tulis, audio Pembelajaran kooperatif
Lembaran kerja / Pembelajaran kecergasan
Pentaksiran dan pelbagai
Penilaian: / Hasil kerja
Pembelajaran Kontekstual
Pemerhatian
Pembelajaran
Kuiz

Lisan

/ Tugasan

Projek

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______


Refleksi
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
sesi akan datang.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Catatan Program Sekolah

Mengiringi murid keluar

Aktiviti luar

Cuti Bencana / Cuti Khas

Cuti Peristiwa / Cuti Umum

Cuti Rehat / Cuti Sakit


Konstruktivisme

Kemahiran Belajar Cara


Belajar

Kajian Masa Depan

Pembelajaran Akses
Kendiri

Pembelajaran Luar Bilik


Darjah

Pembelajaran Masteri

Ulasan Pentadbir Pendekatan Modular

/ Pendekatan Berpusatkan
Murid

Strategi Pengajaran dan


Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table
Think, Pair, Share
Hot seat
Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

Nilai Murni

Sains dan Teknologi

Patriotisme

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)


PENDIDIKAN KESENIAN
KOMPONEN MUZIK TAHUN 2

21/1/19
Tarikh
2 wira Kemahiran Abad ke-21
Kelas
Berdaya tahan
Masa
Tema AKU SIHAT Mahir berkomunikasi
Tajuk SAYA JUARA Pemikir
Standard Kandungan 1.2 Bahasa Muzik
1.2.2 Mengenal dan membezakan pergerakan melodi bertangga dan / Kerja sepasukan
melodi mendatar.
Standard Pembelajaran Bersifat ingin tahu
1.2.4 Mengaplikasikan pemahaman berkaitan pergerakan melodi dalam
aktiviti muzik
Berperinsip
Pada akhir pengajaran, murid dapat:
Bermaklumat
1. Mengenal dan membezakan pergerakan melodi bertangga dan
Objektif Pembelajaran melodi mendatar. Penyayang / Prihatin
2. Mengaplikasikan pemahaman berkaitan pergerakan melodi dalam
aktiviti muzik. Patriotik

Ringkasan Aktiviti Jenis Melodi (Buku Teks: 28)


Permainan Tangga Melodi (Buku Teks: 29) Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan 5P
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid mengenal dan membezakan pergerakan melodi bertangga Penyelesaian masalah
dan melodi mendatar.
3. Murid mengaplikasikan pemahaman berkaitan pergerakan melodi Pembelajaran berasaskan
dalam aktiviti muzik. projek
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Pembelajaran kooperatif
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBM Buku teks, buku tulis, audio / Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Lembaran kerja
Pembelajaran Kontekstual
/ Hasil kerja
Pembelajaran
Pemerhatian Konstruktivisme
Pentaksiran dan
Penilaian: Kuiz Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Lisan
Kajian Masa Depan
/ Tugasan
Pembelajaran Akses
Projek Kendiri

Pembelajaran Luar Bilik


Darjah
Pada akhir pengajaran; Pembelajaran Masteri
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ Pendekatan Modular
Refleksi
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
sesi akan datang. / Pendekatan Berpusatkan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Murid
Mesyuarat / Kursus
Catatan Program Sekolah
Strategi Pengajaran dan
Mengiringi murid keluar Pembelajaran Abad Ke-21

Aktiviti luar Round Table

Cuti Bencana / Cuti Khas Think, Pair, Share


Hot seat
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Permainan
Cuti Rehat / Cuti Sakit
3 stray and 1 stay
Ulasan Pentadbir
Pembentangan

Main Peranan

Gallery Walk
Peta I-Think

/ Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi


(KBAT)

Mengaplikasi

/ Menganalisis

Menilai
Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum


(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

/ Nilai Murni
