Anda di halaman 1dari 7

RANCANGAN PENGAJARAN

HARIAN

MINGG HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN


U

AHA 7.30-8.00 PROGRAM TRANSISI


1 19/03/2023 1
D
30 minit FASA PENYESUAIAN
Tajuk SAYA, KAWAN-KAWAN DAN SEKOLAH

Pada akhir pdp murid dapat :


Objektif 1. Merasa selamat dan selesa berada di dalam kelas.
2. Membina kemahiran mengurus diri serta tabiat yang baik.

RUTIN KELAS ( 30minit )


1. Murid memberi ucapan selamat dan bacaan doa.
2. Murid diterangkan tentang tertib tempat duduk dan adab belajar.
3. Merekodkan kedatangan murid oleh guru.
Aktiviti
4. Murid diterangkan tentang kepentingan kebersihan kelas.
5. Murid diterangkan tentang kepentingan penjagaan kebersihan diri.
6. Murid diterangkan cara mencuci tangan dengan betul.

Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi Mengecam
Pengisian
(KBAT)
Kurikulum
Elemen Merentas Kurikulum Nilai Murni – Baik Hati
(EMK)
BBM/ABM Bangunan sekolah/ Audi lagu/ Kit Transisi/ Modul Transisi

Pentaksiran Berpandukan Senarai Semak Kesediaan Murid.(KIT M/S 53)


PBD Murid dapat menyesuaikan diri dengan guru, rakan-rakan dan sekolah.

KEHADIRAN: /
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan .
Refleksi
PdP ditunda
kerana…………………………………………………………………………………
……..

MINGG HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN


U
RANCANGAN PENGAJARAN
HARIAN

AHA 8.00-9.00 PROGRAM TRANSISI


1 19/03/2023 1
D
60 minit FASA PENYESUAIAN
Tajuk SAYA, KAWAN-KAWAN DAN SEKOLAH

Pada akhir pdp murid dapat :


1. Meningkatkan keyakinan diri dan membentuk sifat positif dalam
Objektif
interaksi sosial dan pembelajaran.
2. Meningkatkan kecergasan fizikal dan kesihatan.

PERBUALAN AWAL (30 minit)


1. Murid berkenalan dengan guru.
2.Murid menyatakan perasaan mereka pada hari pertama persekolahan.
3.Murid membaca perkataan ‘Gembira’ bersama guru.

Aktiviti AKTIVITI FIZIKAL (30 minit)


4.Murid melakukan pergerakan fizikal dengan iringan lagu.
(Kalau Rasa Gembira Tepuk Tangan)
7.Murid membuat pergerakan dan menyanyi bersama guru.

8.Murid menyatakan perasaan selepas membuat aktiviti tersebut.

Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi Mengecam
Pengisian
(KBAT)
Kurikulum
Elemen Merentas Kurikulum Nilai Murni – Baik Hati
(EMK)
BBM/ABM Bangunan sekolah/ Audi lagu/ Kit Transisi/ Modul Transisi

Pentaksiran Berpandukan Senarai Semak Kesediaan Murid.(KIT M/S 53)


PBD Murid dapat menyesuaikan diri dengan guru, rakan-rakan dan sekolah.

KEHADIRAN: /
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan .
Refleksi
PdP ditunda
kerana…………………………………………………………………………………
……..
RANCANGAN PENGAJARAN
HARIAN

MINGG HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN


U
PROGRAM
9.00-10.00
AHA TRANSISI
1 21/03/22 1
D FASA PENYESUAIAN
60 MINIT

Tajuk SAYA, KAWAN-KAWAN DAN SEKOLAH

Pada akhir pdp murid dapat :


Objektif 1. Bercerita serba sedikit tentang diri mereka.
2. Menyesuaikan diri dengan persekitaran sekolah.

AKTIVITI SUAI KENAL


1.Murid membuat pengenalan diri dengan rakan-rakan sekelas.
2.Murid bercerita secara ringkas tentang diri mereka.
Aktiviti 3.Murid diterangkan tata cara keluar ke tandas.
4.Murid diterangkan tentang penggunaan kad keluar kelas.
5.Murid ditunjukkan laluan ke kantin.
6.Murid berinteraksi dengan pengusaha kantin.

Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi Mengecam
Pengisian
(KBAT)
Kurikulum
Elemen Merentas Kurikulum Nilai Murni – Baik Hati
(EMK)
BBM/ABM Bangunan sekolah/ Audi lagu/ Kit Transisi/ Modul Transisi

Pentaksiran Berpandukan Senarai Semak Kesediaan Murid.(KIT M/S 53)


PBD Murid dapat menyesuaikan diri dengan guru, rakan-rakan dan sekolah.

Refleksi KEHADIRAN: /
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan .
RANCANGAN PENGAJARAN
HARIAN

PdP ditunda
kerana……………………………………………………………………………
…………..

MINGG HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN


U
PROGRAM
10.30-11.30
AHA TRANSISI
1 21/03/22 1
D FASA PENYESUAIAN
60 MINIT

Tajuk SAYA, KAWAN-KAWAN DAN SEKOLAH

Pada akhir pdp murid dapat :


Objektif
1. Mengenal huruf.

AKTIVITI PEMBELAJARAN
1.Murid menyanyikan lagu A,B,C
2.Murid menyebut huruf yang ditunjukkan guru.
Aktiviti 3.Murid mengecam huruf kecil dan besar.
4.Murid membuat aktiviti menyurih untuk kemahiran menulis. (Modul m/s
2)
5.Murid menyanyikan lagu berkaitan dengan huruf.

Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi Mengecam
Pengisian
(KBAT)
Kurikulum
Elemen Merentas Kurikulum Nilai Murni – Baik Hati
(EMK)
BBM/ABM Bangunan sekolah/ Audi lagu/ Kit Transisi/ Modul Transisi

Berpandukan Senarai Semak Kesediaan Murid.(KIT M/S


Pentaksiran 53) Murid dapat menegenal dan menyebut huruf.
PBD
Murid dapat memegang pensel dengan cara yang betul.
RANCANGAN PENGAJARAN
HARIAN

KEHADIRAN: /
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


Refleksi ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan .

PdP ditunda
kerana……………………………………………………………………………
…………..

MINGG HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN


U
PROGRAM
11.30-12.30
AHA TRANSISI
1 21/03/22 1
D FASA PENYESUAIAN
60 MINIT

Tajuk SAYA, KAWAN-KAWAN DAN SEKOLAH

Pada akhir pdp murid dapat :


Objektif
1. Kenal dan berinteraksi dengan warga sekolah dengan baik.

AKTIVITI SUAI KENAL


1. Murid diperkenalkan dengan pentadbir sekolah
dan peranannya.
i. Guru Besar ii. GPK Pentadbiran 1 iii. GPK

Aktiviti Kokurikulum iv. GPK HEM


2. Murid diperkenalkan dengan pengawal
keselamatan sekolah dan peranannya. 3. Murid
berinteraksi secara dua hala untuk menunjukkan
keyakinan diri mereka.

Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi Mengecam
Pengisian
(KBAT)
Kurikulum
Elemen Merentas Kurikulum Nilai Murni – Baik Hati
(EMK)
RANCANGAN PENGAJARAN
HARIAN

BBM/ABM Bangunan sekolah/ Audi lagu/ Kit Transisi/ Modul Transisi

Pentaksiran Berpandukan Senarai Semak Kesediaan Murid.(KIT M/S 53)


PBD Murid dapat menyesuaikan diri dengan guru, rakan-rakan dan sekolah.

KEHADIRAN: /
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


Refleksi ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan .

PdP ditunda
kerana……………………………………………………………………………
…………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
