Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PROGRAM TRANSISI 2022

MINGG
HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
U

2.10-3.40 PROGRAM TRANSISI


1 SELASA 22/03/22 1 POSITIF
90 minit FASA PENYESUAIAN
Tema SAYA, KAWAN-KAWAN DAN SEKOLAH

Pada akhir PdPR murid akan dapat :


Objektif 1. Mengenal dan melawat tempat utama di sekolah.
2.Menjelaskan peraturan di setiap tempat yang dilawati

RUTIN KELAS ( 30minit )


1. Murid memberi ucapan selamat dan membaca doa.
2. Guru memperkenalkan diri.
2. Murid diterangkan berkaitan tata tertib di dalam kelas.
3. Murid mendengar penerangan SOP sekolah.

PERBUALAN AWAL (30 minit)


4. Murid menyatakan perasaan mereka pada hari persekolahan yang dialami semalam.
5. Murid membaca perkataan ‘Seronok’ bersama guru.

Aktiviti AKTIVITI SUAI KENAL (30 minit)


- A)Jelajah Surau Alhikmah
• Adab penggunaan surau Al-Hikmah
• Peraturan penggunaan surau Al Hikmah
• Kembali semula ke kelas dengan tertib.

- B)Jelajah Surau Mini


• Adab penggunaan surau mini
• Pertauran penggunaan surau mini
• Kembali ke kelas dengan tertib

- C)Jelajah Kantin
• Peraturan di kantin
• Adab membeli makanan di kantin
• Kembali ke kelas dengan tertib

Pengisian Kurikulum Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengecam
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PROGRAM TRANSISI 2022

Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni – Baik Hati


BBM/ABM Bangunan sekolah/ Audio lagu/ Kit Transisi/ Modul Transisi/ bahan youtube

Berpandukan Senarai Semak Kesediaan Murid.(KIT M/S 73&74)


Pentaksiran PBD
Murid dapat menyesuaikan diri dengan guru, rakan-rakan dan persekitaran sekolah.

KEHADIRAN: /
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
Refleksi ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan .

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PROGRAM TRANSISI 2022

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN


PROGRAM
4.00-4.30
TRANSISI
1 SELASA 22/03/22 1 RASIONAL
FASA
30 MINIT
PENYESUAIAN
Tajuk SAYA, KAWAN-KAWAN DAN SEKOLAH

Pada akhir PdPR murid akan dapat :


Objektif 1. Mengenal huruf besar dan kecil
2. Memadankan huruf besar dan kecil
3. Menyurih huruf besar dan kecil

Aktiviti Pembelajaran

Perkembangan Kognitif

- Literasi awal
Aktiviti
• 1. Murid menyanyikan lagu ABC dengan bimbingan.
• 2. Guru menunjukkan kad imbas huruf besar dan murid diminta menulis huruf
tersebut dengan huruf kecil di papan putih

Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi


Pengisian Kurikulum Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengecam
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni – Baik Hati
BBM/ABM Bangunan sekolah/ Audi lagu/ Kit Transisi/ Modul Transisi,bahan maujud,kad imbas
Berpandukan Senarai Semak Kesediaan Murid.(KIT M/S 73&74)
Pentaksiran PBD
Murid dapat menyesuaikan diri dengan guru, rakan-rakan dan persekitaran sekolah.

KEHADIRAN: /
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


Refleksi ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan .

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PROGRAM TRANSISI 2022

PROGRAM
5.00-6.00
TRANSISI
1 SELASA 22/03/22 1 WAWASAN
FASA
60 MINIT
PENYESUAIAN
Tajuk SAYA, KAWAN-KAWAN DAN SEKOLAH

Pada akhir PdPR murid akan dapat :


Objektif 1. Mengenal dan mengecam nombor 1 hingga 10
2. Menyebut nombor yang terhasil pada gambar.

AKTIVITI PEMBELAJARAN
Perkembangan Kognitif
Numerasi awal
1. Murid menyebut nombor yang ditunjuk oleh guru.
2. Murid menyanyi lagu “one. two, three”(modul transisi m/s 6)
Aktiviti 3. Menunjukkan bilangan jari dengan arahan guru
4. Murid membilang nombor 1 hingga 10. (Modul m/s 9)
5. Menggunting dan mengenalpasti nombor pada gambar
6. Murid membuat aktiviti pada Modul Transisi m/s 10 atau 12.
Persediaan pulang
Murid mengemas,beratur ,membaca surah Wal-Asr dan mengucapkan salam.

Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi


Pengisian Kurikulum Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengecam
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni – Baik Hati
BBM/ABM Bangunan sekolah/ Audi lagu/ Kit Transisi/ Modul Transisi
Berpandukan Senarai Semak Kesediaan Murid.(KIT M/S 73&74)
Pentaksiran PBD
Murid dapat mengenal ,mengecam dan menyebut nombor 1 hingga 20

KEHADIRAN: /
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


Refleksi ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan .

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..
