Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN “FUN LEARNING”

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU/BAHASA INGGERIS/MATEMATIK

MINGGU : TARIKH: HARI: KELAS: MASA:

7 15 FEBRUARI 2019 JUMAAT 2 BAIDURI/2 DELIMA 8.00 - 9.30 PAGI

TEMA: KEKELUARGAAN

TAJUK: AKTIVITI HARIAN

STANDARD KANDUNGAN:

2.1 Communicate simple information intelligibly

3.2 Menulis perkataan, frasa dan ayat yang bermakna

1.8 Penyelesaian masalah

STANDARD PEMBELAJARAN:

2.1.1 Give simple personal information using basic statements

3.2.4 Menulis sesuatu yang diimlakkan: i) perkataan ii) frasa

1.8.1 Menyelesaikan masalah yang melibatkan situasi harian

OBJEKTIF PEMBELAJARAN: Pada akhir pdpc, murid akan dapat:

1. Meneka ayat yang dipelajari berdasarkan pergerakan (miming) yang dilakukan dengan
betul.

2. Menulis perkataan atau frasa yang diimlakkan dengan betul.

3. Menyatakan penyelesaian masalah harian yang melibatkan nombor.

KRITERIA KEJAYAAN

1. Menyatakan 3 ayat aktivitii harian dengan betul.

2. Menulis imlak 5 perkataan atau frasa dengan betul

1. Menyelesaikan 5 soalan mudah melibatkan nombor hingga 1000 dengan tepat


AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PENTAKSIRAN

2. Murid dibahagikan kepada 6 kumpulan

3. Murid bermain permainan “miming” dalam


kumpulan

4. Murid melakukan pergerakan berdasarkan keratan


ayat yang diberikan

5. Murid meneka pergerakan tersebut


Meneka ayat dengan betul
6. Murid bermain permainan dam ular

7. Murid melakukan tugasan apabila berada di petak


ular dan tangga

8. Murid menulis imlak perkataan atau frasa yang


disebut oleh guru
Menulis perkataan/frasa
9. Murid menyelesaikan soalan matematik mudah

10. Kumpulan terbaik dipilih berdasarkan kerjasama


dan disiplin dalam kumpulan Penyelesaian masalah

REFLEKSI

Di akhir proses pangajaran dan pemudahcaraan:

1. _______/________ murid memperoleh tahap 1

2. _______/________ murid memperoleh tahap 2

3. _______/________ murid memperoleh tahap 3

4. _______/________ murid memperoleh tahap 4

5. _______/________ murid memperoleh tahap 5


6. _______/________ murid memperoleh tahap 6
