Anda di halaman 1dari 2

MINGGU RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Matapelajaran : PENDIDIKAN JASMANI Tarikh :


Tema : KEMAHIRAN PERGERAKAN Masa :
Topik : PERGERAKAN BERIRAMA Bil. Murid:
Pendekatan : STRUKTUR Kelas :
Nilai Murni/ EMK : KOMUNIKASI
Penilaian PdP: BERDASARKAN LAKUAN MURID BBB: MUZIK ,WISEL,RADIO
DALAM PERGERAKAN TARIAN
ObjektifPembelajaran (LO)/ Standard Pembelajaran/Standard Kandungan
Standard 1.2.1 1.2.2 1.2.3 5.2.1 5.3.2
Pembelajaran
Pada akhir Melakukan langkah dalam tarian joget dan sumazau mengikut muzik yang
pelajaran, didengar . . .AFL- PENTAKSIRAN
murid-murid akan
dapat:
KriteriaKejayaan (SC)
Murid akan Melakukan sekurang-kurangnya 2 langkah dalam tarian joget dan sumazau.
Berjaya jika
mereka boleh:
RangkaPerancangan
Set induksi Individu Idea rush(9minit)
Apakah komponen kecergasan yang penting dalam melakukan pergerakan
Pasangan berirama?-afl-penyoalan
Kumpulan Murid melakukan aktiviti regangan yang diketuai oleh seorang murid.
Keseluruhan /
Individu Aktiviti 1 Langkah Terancang Setempat (7minit)Langkah ‘Heel–Toe’ kaki kanan ke arah
45° 2 kali. Langkah ‘Heel-Toe’ kaki kiri ke arah 45° 2 kali. Aktiviti 2 Langkah Terancang
Pasangan Lompat(7minit) Sama dengan Terancang Setempat tetapi kakinya tergantung dan
dilakukan dengan melompat sebelah kaki setempat.
Kumpulan Aktiviti 3 Langkah Kunang-kunang Mabuk (7minit)Melangkah ke hadapan dengan kaki
Keseluruhan / kanan, menyilang kaki kiri di belakang kaki kanan. Kaki kanan dibuka ke sisi. Pusing badan
90° ke arah ikut jam, meletak kaki kiri di sisi. Silangkan kaki kanan ke belakang kaki kiri.
Aktiviti Membuka dan meletak kaki kiri di sisi dan pusing 360° lawan jam dengan membuka kaki
kiri di sisi. Ulang ragam yang sama sekali lagi. Aktiviti 4 Langkah Tumindak(7minit)
Berat badan di kaki kiri, kaki kanan difleksi, dan mengenjut berterusan.
Aktiviti 5 Langkah Kumizod(7 minit) Kaki kanan menapak ke kanan sambil diseretkan
kaki kiri ke sisi kanan. Tumit kaki kanan dijengkitkan. Ulang ke sebelah kiri.
Aktiviti 6 Langkah Mengambai(7minit) Kaki seperti Langkah Tumindak. Tangan lelaki
didepang pada aras bahu dan digenggam, manakala tapak tangan perempuan dibuka
menghala ke depan.
Plenari Individu No hand (9minit)
(Penutup) Pasangan Guru menanyakan kepada murid, apakah perbezaan tarian tradisional
dengan tarian moden? sambil murid melakukan regangan menyejukan badan.
Kumpulan Guru memberi reward kepada murid yang paling aktif.
Keseluruhan /
Kerja Rumah
Impak/ Refleksi
MINGGU RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
