Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Pendidikan Jasmanidan Pendidikan Kesihatan KELAS 2 PHOENIX

TARIKH/ HARI 2/10/2017 ISNIN MASA 8.00pagi – 9.00pagi

BIDANG Kemahiran TAJUK Ragbisentuh (menghantardanMenangkap)

STANDARD Kemahiran AsasRagbiSentuh


KANDUNGAN 1.4 Melakukankemahiranasasragbisentuhdenganlakuan yang betul
1.4.1 Melakukanpelbagaikemahiranmenghantar bola dalamsituasipermainan
STANDARD 2.4.1 Menerangkanlakuanmenghantar bola berdasarkansituasipermainan
PEMBELAJARAN 5.2.1 Mengambilbahagiandalamaktivitisecaraaktif
5.3.2 Mempamerkankeseronokansemasamelakukanaktiviti
Padaakhirsesipengajarandanpembelajaran, murid dapat :
Psikomotor :Melakukanhantarandalampermainanragbidenganteknik yang betul
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Kognitif :Menerangkanlakuanhantarandengan Teknik yang betul
Afektif :Berkomunikasi, kerjasama

Induksi
- Pelajarmembuatduakumpulandalambarisan
- Pelajarakanmenghantar bola kebelakangdalamkedudukanstatik.

Aktiviti
Hantaran dalam bulatan
- Pelajarmembuatbulatandenganseorangpelajarditengah
- Pelajarakanbelarianakdalambulatanmengikutarah jam sambilbertukarhantarandenganpelajar yang beradaditengah.

AKTIVITI PENGAJARAN Hantarangerakansilang


& PEMBELAJARAN A C
(PdP)

B D
- Bola Ragbi
BAHAN BANTU -Wisel
BELAJAR (BBB) -Skittle

 Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


KECERDASAN
PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  LogikMatematik  Visual Ruang

 Kreativiti&Inovasi  Bahasa  Sains&Teknologi  Keusahawanan


ELEMEN MERENTASI
 Pendidikan AlamSekitar  Patriotisme  TMK  NilaiMurni
KURIKULUM (EMK)

 Membandingbeza  Menghubungkait  MembuatInferens  Membuat Keputusan

KEMAHIRAN BERFIKIR  Mengkategori  Menginterpretasi  MembuatRamalan  MembuatRumusan


 Menjana Idea  MenciptaAnalogi  Mentafsir  Menilai

 LembaranKerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENILAIAN
PENGAJARAN &  HasilKerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN

REFLEKSI
