Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

BAHASA MELAYU TAHUN 1

Tarikh 4 .7.2022
Masa 7.40-9.10
Kelas 1K
Tema MASYARAKAT MUHIBAH
Tajuk Rakan Sekelas
Kemahiran Bahasa Mendengar dan Bertutur
Standard Kandungan 1.2
Standard 1.1.2 (i)
Pembelajaran
Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
1. Mendengar, memahami, dan memberikan respons terhadap; i)
soalan

Aktiviti Kawan Baharu (Buku Teks: 22)


1. Murid mendengar dan memberikan respons terhadap soalan.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar dan memberikan respons terhadap soalan.
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:
23)
Sistem Bahasa -
Pengisian Kurikulum Kemahiran Abad Ke-21 Mahir
Berkomunikasi
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Menjana idea
Pembelajaran
Kontekstual
Pendekatan Tematik Kemasyarakata
n
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni –
Kerjasama
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku kerja
Pentaksiran Soalan ( Lisan dan Bertulis )
Pengayaan -
Pemulihan -
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______


murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.

PdP ditunda
kerana……………………………………………………………………………………….
.
Catatan

Mata Pelajaran : Masa : 9.00 – 10.00 pagi


Pendidikan Kesenian
Kelas : Tahun 2 Tema : Seni Di Sekeliling Ku
Tajuk : Gasing Kertas Berhias
Bidang Mengenal Kraf Tradisional – Alat Permainan

Standard 1.1 2.1 Kemahiran


Kandungan Bahasa Seni Visual
Seni
Visual
Objektif Di akhir pengajaran murid dapat :
Pembelajaran 1. Mengenal dan menerangkan bahasa seni visual yang ada pada karya.
2. Membuat penerokaan dengan mengaplikasikan bahasa seni visual melalui
media, proses dan teknik untuk menghasilkan karya

Standard 1. Memperdengarkan lagu “ Main Gasing” dan bersoal jawab berkaitan watak
Pembelajaran atau objek yang terdapat di dalam seni kata lagu serta kaitkan dengan tajuk
1.1.4 2.1.4 pelajaran.
(Aktiviti PdP) 2. Memerihal bahasa seni visual yang ada pada contoh karya menggunakan peta
i-think.(EK1)
3. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik. (EK 2)
4. Menganalisis dan memanipulasi idea dan pelbagai sumber kajian mengenai
bentuk, jalinan, imbangan, dan kontra yang ada pada karya. (EK 2)
5. Murid membuat proses awal menghasilkan karya.

EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan, Kelestarian Alam Sekitar (EK 1, EK 2, EK 3 dan EK
5), TMK dan nilai murni

BBB Peta i-think, Internet dan CD


Media : Kertas lukisan, kertas kotak, kertas warna, bahan kutipan, bahan hiasan, lidi,
tali tebal, gunting, gam dan alat lain yang sesuai.

Penilaian PdP Proses penghasilan karya alat permainan dalam bidang mengenal kraf tradisional
menggunakan teknik binaan berdasarkan dua standard kandungan

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak
mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan
datang

Catatan :
