Anda di halaman 1dari 4

Mata pelajaran Bahasa melayu

Tarikh 27.2.2020 (RABU)


Masa 7.45-8.45 PAGI
Kelas 1 Uranus (28 ORANG)
Tema KELUARGA PENYAYANG
Tajuk Keluargaku Sayang
Kemahiran Bahasa Menulis
Standard Kandungan 3.1 Asas menulis
Standard Pembelajaran 3.1.1 Menulis secara mekanis;
ii) suku kata
iii) perkataan

Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;


1. Menulis secara mekanis – suku kata TERTUTUP

Aktiviti Belajar Menulis


1. Murid menulis huruf dengan betulnya dan kemasnya.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
3. Murid menulis suku kata dengan tulisan yang kemas secara latih tubi.
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Sistem Bahasa
Pengisian Kurikulum Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Membandingbezakan, Pembelajaran
Masteri
Pendekatan Tematik Kekeluargaan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni – Rajin
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku kerja
Pentaksiran Soalan ( Lisan dan Bertulis )
Pengayaan / Pemulihan
Refleksi

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


TAHUN 2020
MINGGU 9
Mata pelajaran Pendidikan Jasmani
Tarikh 27 Februari 2020 (Selasa)
Kelas 1 Zuhal (27 orang)
Masa 8.45-9.15 pagi
Tajuk Unit 2: Kesedaran Ruang
Fokus Berkebolehan melakukan aktiviti fizikal berpandukan konsep pergerakan
Standard Kandungan 1.1 Meneroka pelbagai corak pergerakan berdasarkan konsep pergerakan.

Standard Pembelajaran 1.1.2 Melakukan pergerakan yang melibatkan kesedaran ruang diri, ruang
am, dan batasan ruang dalam pelbagai arah dan aras.

Objektif Pembelajaran 1. Melakukan pergerakan yang melibatkan kesedaran ruang diri, ruang am dan
batasan ruang dalam pelbagai arah dan aras yang berbeza.
2. Mengenal pasti ruang diri.
3. Mengenal pasti ruang am.
4. Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam Pendidikan
Jasmani.
Aktiviti 1. Memanaskan badan
2. Murid bergerak bebas dalam ruang luas
3. Murid bergerak dalam ruang kecil
4. Permainan kecil
5. Menyejukkan badan
6. Pentaksiran
EMK Kreativiti & Inovasi
BBM Gelung, wisel
dan skital.
Penilaian P&P

Refleksi

Mata Pelajaran Pendidikan Kesenian Masa 10.45. – 11.45 pagi


Kelas Tahun 1 uranus Tema dan Seni Di Sekeliling Ku - Bunga-bunga di
Tajuk Taman

Bidang Menggambar – Capan (contoh: capan jari)


Standard Kandungan 1.1 Penghasilan 4.1 Apresiasi
Karya Kreatif Seni

Objektif Di akhir pengajaran murid dapat :


Pembelajaran 1. Menghasilkan gambar menggunakan teknik capan.
2. Membuat apresiasi terhadap hasil karya

Standard 1. Mengimbaskembali cara menghasilkankarya. (EK1, EK 2)


Pembelajaran 2. Menzahirkan idea yang kreatif dan inovatif dalam menghasilkan karya.
(Aktiviti PdP) (EK3,EK 4)
3. Membuat apresiasi hasil karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni
visual, teknik dan proses. (EK 5)

EMK 1. Kreatif dan inovatif, keusahawanan (EK 1, EK 2, EK 3 dan EK 5), TMK dan
nilai murni.

BBB Peta i-think, Internet dan CD


Media : Kertas lukisan, warna air, palet, berus warna.

Penilaian PdP Sepanjangprosespenghasilankaryadalambidangmenggambarmenggunakanteknik


capan berdasarkanempatstandardkandungan

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid
tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada
masa akan datang

Mata pelajaran Bahasa melayu


Tarikh 27.2.2020 (RABU)
Masa 11.45-12.45 tengahari
Kelas 1 ZUHAL (27 ORANG)
Tema KELUARGA PENYAYANG
Tajuk Keluargaku Sayang
Kemahiran Bahasa Menulis
Standard Kandungan 3.1 Asas menulis
Standard Pembelajaran 3.1.1 Menulis secara mekanis;
ii) suku kata
iii) perkataan

Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;


1. Menulis secara mekanis – suku kata TERTUTUP

Aktiviti Belajar Menulis


6. Murid menulis huruf dengan betulnya dan kemasnya.
7. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
8. Murid menulis suku kata dengan tulisan yang kemas secara latih tubi.
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
10. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Sistem Bahasa
Pengisian Kurikulum Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Membandingbezakan, Pembelajaran
Masteri
Pendekatan Tematik Kekeluargaan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni – Rajin
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku kerja
Pentaksiran Soalan ( Lisan dan Bertulis )
Pengayaan / Pemulihan
Refleksi
