Anda di halaman 1dari 10

CUTI

HARI
DEEPAVALI

ISNIN
(24/10/2022)
CUTI
HARI
DEEPAVALI

SELASA
(25/10/2022)
CUTI
TAMBAHAN
KPM SEMPENA
HARI
DEEPAVALI

RABU
(26/10/2022)
RPH OKTOBER 2022
MINGGU: 29 HARI: KHAMIS TARIKH: 27 OKTOBER 2022
Masa/Kelas/Mata 8.10 PAGI – 9.40 PAGI / 3 AMANAH / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Kelestarian Alam
Unit/Tajuk Taman Negara Kita
Standard Kandungan 4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan menyerapkan
keindahan dan kesantunan bahasa serta
mempersembahkannya secara kreatif
Standard 4.3.1 Mencipta bahan sastera secara berpandu dan
Pembelajaran mempersembahkan secara kreatif;
(i) pantun empat kerat
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Melengkapkan pantun

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Melengkapkan pantun

1.
Aktiviti PdP

Murid dan guru berbincang mengenai tajuk

pembelajaran.

2. Guru menyampaikan objektif pembelajaran

kepada murid.
3. Murid membuka buku teks jilid II halaman 36
4. Murid membaca petikan
5. Murid membaca petikan
6. Guru Bimbing murid melengkapkan pantun secara
berkumpulan.kemudian murid membaca pantun di hadapan
kelas
7. 6. Muridmelengkapkan pantunGuru membuat rumusan dan
kesimpulan berdasarkan aktiviti yang dijalankan
BBB/BBM/ABM  Buku teks
 Buku tulis
 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  KB- Mensintesis
 EMK; Nilai murni- Kasih sayang
 BCB- Bacaan intensif
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Penulisan
Refleksi

Guru Besar / Guru Penolong Kanan: …………………………………


RPH OKTOBER 2022
MINGGU: 29 HARI: KHAMIS TARIKH: 27 OKTOBER 2022
Masa/Kelas/Mata 10.00 PAGI – 11.00 PAGI / 2 AKTIF / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Kebudayaan Kita
Unit/Tajuk Sedapnya Ampleng
Standard Kandungan 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna

Standard 3.2.4 Menulis sesuatu yang diimlakkan; (i) perkataan (ii) frasa
Pembelajaran
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Menulis perkataan dan frasa yang diimlakkan

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Menulis perkataan dan frasa yang diimlakkan

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk pembelajaran.


2. Guru menyampaikan objektif pembelajaran kepada murid.
3. Guru meminta murid membuka buku teks ms 66
4. Guru membimbing murid membaca petikan yang
mengandungi perkataan dan frasa
5. Murid menulis perkataan dan frasa yang diimlakkan ke
dalam buku tulis
6. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan
aktiviti yang dijalankan.
7. murid membuat latihan dalam buku aktiviti jilid 1 ms 74
BBB/BBM/ABM  Buku teks
 Buku aktiviti

Pengisian Kurikulum  Strategi KB- Mencirikan


 Kontekstual- Kerajinan
 Pembelajaran Kontekstual- Menghubungkaitkan
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Penulisan
Refleksi

Guru Besar / Guru Penolong Kanan: ………………………


RPH OKTOBER 2022
MINGGU: 29 HARI: KHAMIS TARIKH: 27 OKTOBER 2022
Masa/Kelas/Mata 11.30 PAGI – 12.30 T/ HARI / 1 ARIF / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Lindungi Alam
Unit/Tajuk Menaiki Komuter
Standard Kandungan
5.3 Memahami dan membina ayat mengikut konteks
Standard 5.3.1 Memahami dan mengenal pasti jenis ayat mengikut
Pembelajaran konteks; iii) ayat perintah iv) ayat seruan
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Membina ayat menggunakan kata hubung

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Membina ayat menggunakan kata hubung

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk


pembelajaran secara santai.
2. Murid mendengar guru menyampaikan objektif pembelajaran
3. Murid membuka buku teks halaman 132
4. Membimbing murid mengenalpasti ayat perintah
5. Murid menyatakan ayat perintah berdasarkan dialog
6. Murid membina ayat perintah berdasarkan respon ke dalam
buku tulis
7. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti
yang dijalankan
BBB/BBM/ABM  Buku teks
 Buku tulis
 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  KB- Menganalisis
 EMK: Nilai murni- Semangat bermasyarakat
 Verbal- linguistik
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Penulisan
Refleksi

Guru Besar / Guru Penolong Kanan: …………………………


RPH OKTOBER 2022
MINGGU: 29 HARI: JUMAAT TARIKH: 28 OKTOBER 2022
Masa/Kelas/Mata 8.10– 8.40 PAGI / 11.00- 12.00 T/HARI / 2 AKTIF / BAHASA
Pelajaran MELAYU
Tema Kebudayaan Kita
Unit/Tajuk Indahnya Budaya Sabah
Standard Kandungan 4.2 Menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan
sastera
Standard 4.2.2 Menyanyikan lagu dengan sebutan yang betu
Pembelajaran dan intonasi yang sesuai serta melakukan akan
mengikut lirik; (i) lagu kanak-kanak
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat: membina ayat
Pembelajaran 1. Menyanyikan lagu sambil melakukan aksi mengikut seni
kata

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Menyanyikan lagu sambil melakukan aksi mengikut seni
kata

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk pembelajaran.


2. Guru menyampaikan objektif pembelajaran kepada murid.
3. Murid membaca teks dalam buku teks ms67
4. Guru membimbing murid menyanyikan lagu dengan
sebutan dan intonasi yang betul
5.Murid menyanyikan lagu sambil melakukan aksi mengikut
seni kata
6. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan
aktiviti yang dijalankan.
7. Murid membuat latihan dalam buku aktiviti jilid 1 ms 75

BBB/BBM/ABM  Buku teks


 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  Strategi KB- Mencirikan
 Kontekstual- Kerajinan
 Pembelajaran Kontekstual- Menghubungkaitkan
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Penulisan
Refleksi

Guru Besar / Guru Penolong Kanan: ………………………


RPH OKTOBER 2022
MINGGU: 29 HARI: JUMAAT TARIKH: 28 OKTOBER 2022
Masa/Kelas/Mata 8.40 PAGI- 9.40 PAGI / 1 ARIF / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Pengangkutan Darat
Unit/Tajuk Pengangkutan Darat
Standard Kandungan
1.1 Kenderaan persendirian, kenderaan awam, kenderaan berat
dan jentera
Standard 1.1.3 Menyatakan tindakan yang perlu dilakukan sekiranya
Pembelajaran kenderaan : • laju • mengundur • menghampiri • membelok
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Menyatakan tindakan yang perlu dilakukan sekiranya
kenderaan begerak
Kriteria Murid dapat:
Kejayaan 1. Menyatakan tindakan yang perlu dilakukan sekiranya
kenderaan begerak

1.
Aktiviti PdP

2.
Murid dan guru berbincang mengenai tajuk

3.
pembelajaran secara santai.

4.
Murid mendengar guru menyampaikan objektif
pembelajaran
Murid membuka buku PKJR halaman 2-3
Murid menulis ayat yang telah dibina ke dalam buku
tulis
5. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti
yang dijalankan.
BBB/BBM/ABM  Buku teks
 Buku tulis
 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  KB- Menganalisis
 EMK: Nilai murni- Berhati-hati
 Verbal- linguistik
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Penulisan
Refleksi

Guru Besar / Guru Penolong Kanan: …………………………


RPH OKTOBER 2022
MINGGU: 29 HARI: JUMAAT TARIKH: 28 OKTOBER 2022
Masa/Kelas/Mata 10.00 PAGI - 11.00 PAGI / 3 AMANAH / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Kelestarian Alam
Unit/Tajuk Indahnya Kebun Datuk
Standard Kandungan 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata
mengikut konteks.
Standard 5.1.1 Memahami dan menggunakan golongan kata nama
Pembelajaran mengikut konteks;
(iv) penjodoh bilangan
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Menggunakan penjodoh bilangan untuk membina ayat

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Menggunakan penjodoh bilangan untuk membina ayat

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk pembelajaran.


2.Guru menyampaikan objektif pembelajaran kepada murid.
3. Murid membuka buku teks jilid 2 halaman 37
4. Murid membaca petikan
5.Guru bimbing murid menyatakan penjodoh bilangan yang
lain
6. Murid membina ayat menggunakan penjodoh bilangan
7. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan
aktiviti yang dijalankan.

BBB/BBM/ABM  Buku teks


 Buku tulis
 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  KB- Mengecam
 EMK; Hormat-mgnhormati
 Kontekstual- Menghubung kait
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Penulisan
Refleksi

GuruS Besar / Guru Penolong Kanan: ……………………………………..
