0% menganggap dokumen ini bermanfaat (0 suara)
97 tayangan2 halaman

Rancangan Pengajaran Sains Kelas 4

Ringkasan dokumen tersebut adalah: [1] Rangkaian pengajaran harian untuk mata pelajaran sains kelas 4 yang membincangkan tema inkuiri dalam sains dan tajuk kemahiran proses sains. [2] Aktiviti terdiri daripada video pembukaan, perbincangan kemahiran proses sains, penerangan alat pengumpulan data, contoh eksperimen, dan latihan. [3] Penilaian meliputi kuiz kelas dan latihan buku.

Diunggah oleh

Noraini Jalil
Hak Cipta
© © All Rights Reserved
Kami menangani hak cipta konten dengan serius. Jika Anda merasa konten ini milik Anda, ajukan klaim di sini.
Format Tersedia
Unduh sebagai DOCX, PDF, TXT atau baca online di Scribd
0% menganggap dokumen ini bermanfaat (0 suara)
97 tayangan2 halaman

Rancangan Pengajaran Sains Kelas 4

Ringkasan dokumen tersebut adalah: [1] Rangkaian pengajaran harian untuk mata pelajaran sains kelas 4 yang membincangkan tema inkuiri dalam sains dan tajuk kemahiran proses sains. [2] Aktiviti terdiri daripada video pembukaan, perbincangan kemahiran proses sains, penerangan alat pengumpulan data, contoh eksperimen, dan latihan. [3] Penilaian meliputi kuiz kelas dan latihan buku.

Diunggah oleh

Noraini Jalil
Hak Cipta
© © All Rights Reserved
Kami menangani hak cipta konten dengan serius. Jika Anda merasa konten ini milik Anda, ajukan klaim di sini.
Format Tersedia
Unduh sebagai DOCX, PDF, TXT atau baca online di Scribd

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN :
4 TARIKH 13/4/22 MASA 10.20-11.20
MINGGU
HARI RABU KELAS 4 UPM
TEMA INKUIRI DALAM SAINS
TAJUK KEMAHIRAN PROSES SAINS
STANDARD 1.1
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.8, 1.1.9,
PEMBELAJARAN
PKJR
KEMAHIRAN Memerhati, meramal
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir Pdpc murid akan dapat, Menilai kemahiran proses sains untuk menyelesaikan
1. Mentafsir data dengan baik beserta masalah atau melaksanakan sesuatu tugasan.
penerangan
2. Membuat definisi secara operasi tentang
sesuatu peristiwa
AKTIVITI PERMULAAN (SET INDUKSI)
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan merangsang ingatan terhadap pembelajaran
terdahulu
Guru menyiarkan sebuah video, murid dikehendaki membuat pemerhatian terhadap video tersebut.
Murid mengingat kembali dan memahami kemahiran proses sains (KPS) yang telah dipelajari dalam tahun sebelumnya melalui aktiviti
sumbangsaran. (PAK21
AKTIVITI UTAMA
Penerangan kandungan pembelajaran, contoh dan tunjuk cara, Peluang membuat latihan, bimbingan dan maklum balas berterusan, beri
pelbagai gaya pembelajaran, cabaran bersesuaian untuk semua murid, peluang untuk belajar secara kolaboratif dan pentaksiran

1. Murid mengimbas kembali pelajaran lalu. (PAK21) 4. Guru memberi penerangan mengenai instrument pengumpulan data

2. Murid diminta untuk membaca buku teks 8-9 seperti jadual, carta pai, carta palang dan carta pengelasan.
5. Murid ditunjukkan dengan contoh 1 eksperimen.
serta Cuma fahamkan data yang diberi.
6. Penerangan oleh guru mengenai definisi cara operasi.
3. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai
7. Murid membuat Latihan dalam buku aktiviti
data yang dipamerkan.
AKTIVITI PENUTUP
Mini kuiz dijalankan didalam kelas.
Latihan di dalam buku aktiviti.
KAEDAH BERSEMUKA
PENGAJARAN
BUKU BUKU TEKS M/S : 7 BUKU AKTIVITI M/S : Lembaran dibekalkan guru
ABM/BBM Smart tv STRATEGI PDP Cth: Pembelajaran Masteri,
pembelajaran terbeza
eksperimen
PAK-21 eksperimen
KBAT mengaplikasi
PETA PEMIKIRAN PETA BUIH PENILAIAN PDP Murid dapat membuat pemerhatian,
memberi sebab serta ramalan berdasarkan
eksperimen yang dijalankan
EMK: ILMU KREATIVITI DAN INOVASI EMK : NILAI KERJASAMA
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
1
REFLEKSI
___/___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan /
pengukuhan.

CATATAN
