0% menganggap dokumen ini bermanfaat (0 suara)
52 tayangan1 halaman

Rancangan Pengajaran Sains KPS

Diunggah oleh

g-68047642
Hak Cipta
© © All Rights Reserved
Kami menangani hak cipta konten dengan serius. Jika Anda merasa konten ini milik Anda, ajukan klaim di sini.
Format Tersedia
Unduh sebagai DOCX, PDF, TXT atau baca online di Scribd
0% menganggap dokumen ini bermanfaat (0 suara)
52 tayangan1 halaman

Rancangan Pengajaran Sains KPS

Diunggah oleh

g-68047642
Hak Cipta
© © All Rights Reserved
Kami menangani hak cipta konten dengan serius. Jika Anda merasa konten ini milik Anda, ajukan klaim di sini.
Format Tersedia
Unduh sebagai DOCX, PDF, TXT atau baca online di Scribd

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATA PELAJARAN

1 Khamis 2/1/2020 4 8.30-9.30 SAINS

TEMA : PENGENALAN KEPADA SAINS UNIT : 1.0 KEMAHIRAN SAINTIFIK

TAJUK KEMAHIRAN PROSES SAINS (KPS)


STANDARD
1.1 Kemahiran proses sains.
KANDUNGAN
1.1.1 Memerhati
1.1.2 Mengelas
STANDARD 1.1.3 Mengukur dan menggunakan nombor
PEMBELAJARAN 1.1.4 Membuat inferens
1.1.5. Meramal
1.1.6 Berkomunikasi
Pada akhir PdPc murid akan dapat:
OBJEKTIF
1. Mengulangkaji dan menyenaraikan enam kemahiran proses sains, iaitu memerhati, mengelas,
PEMBELAJARAN
mengukur dan menggunakan nombor, meramal, membuat inferens dan berkomunikasi.
KRITERIA Murid berjaya menyenaraikan enam kemahiran proses sains, iaitu memerhati, mengelas, mengukur dan
KEJAYAAN menggunakan nombor, meramal, membuat inferens dan berkomunikasi.
1. Murid mengingat kembali dan memahami kemahiran proses sains (KPS) yang telah dipelajari dalam
tahun sebelumnya melalui aktiviti sumbangsaran. (PAK 21)
2. Murid menyenaraikan 6 kemahiran proses sains dalam bentuk peta i-Think.(PAK 21)
AKTIVITI PDPC 3. Murid berbincang dalam kumpulan untuk menyatakan maksud setiap KPS dinyatakan melalui aktiviti
penulisan yang sesuai.(KBAT)
4. Murid mencatatkan nota dan latihan berkaitan aktiviti ke dalam buku nota dengan kemas dan betul.
5. Murid melengkapkan lembaran aktiviti sebagai pengukuhan dan pengayaan.
AKTIVITI PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran) i-Think Map - Peta Bulatan
Menggunakan
Memerhati / Mengelas / / Membuat inferens /
nombor
KPS Meramal / Berkomunikasi / Ruang dan masa Mentafsir data
Mengawal Membuat
Mendefinisi Mengeksperimen
pembolehubah hipotesis
Menggunakan peralatan dan bahan sains Membersihkan peralatan sains
KMS Menyimpan peralatan dan bahan sains Mengendalikan specimen
Melakar spesimen, peralatan & bahan sains Tidak berkenaan /
BAHAN BANTU
Buku teks
MENGAJAR (BBM)
KBAT/EMK/NILAI Menganalis Nilai murni Bekerjasama
TP (PBS) 4 PENILAIAN / PENTAKSIRAN Lembaran kerja

Kehadiran:
REFLEKSI Sebahagian besar murid mampu untuk menyenaraikan tiga dari enam proses sains yang telah diperlajari.
3 lagi akan bersambung pada sesi berikutnya kerana kesuntukkan masa.
