Anda di halaman 1dari 3

Perancangan Pengajaran

Strategi M2P (Mampatan, Pecutan & Pengayaan) dalam Perlaksanaan Kurikulum

MATA PELAJARAN Pendidikan Jasmani Dan Kesihatan HARI Khamis

TOPIK / TEMA Kepelbagaian Pergerakan TARIKH 20/1/2022

TAHUN / KELAS 3 Ibnu Sina MASA / TEMPOH 0830-0900pagi

STANDARD KANDUNGAN  1.2.

STANDARD PEMBELAJARAN  1.2.1,1.2.2

JENIS PRAUJIAN Berlari mengikut arahan

TAHAP KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN

OBJEKTIF 1. Murid dapat melakukan 3 1. Murid dapat melakukan 3 1. Murid dapat melakukan 3 pergerakan
pergerakan berlari,berjalan, pergerakan berlari,berjalan, berlari,berjalan, melompat
melompat melompat
2. Murid dapat mengenalpasti
2. Murid dapat mengenalpasti 2. Murid dapat mengenalpasti kepelbagaian pergerakan
kepelbagaian pergerakan kepelbagaian pergerakan
3. Murid dapat menerangkan jenis-jenis
pergerakan yang dipelajari

SET INDUKSI Guru memaparkan demostrasi kepelbagaian

AKTIVITI PdP 1. Murid dipaparkan 1. Murid dipaparkan demostrasi 1. Murid dipaparkan demostrasi
demostrasi kepelbagaian kepelbagaian pergerakan kepelbagaian pergerakan
(Mengikut urutan –
pergerakan
aktiviti yang menarik 2. Murid mula berlatih pergerakan 2. Murid mula berlatih pergerakan seperti
minat dan berkesan 2. Murid mula berlatih seperti berlari, berjalan,hooping, berlari, berjalan,hooping, congklang dan
dalam tempoh yang pergerakan seperti berlari, congklang dan melonjak melonjak
realistik) berjalan,hooping, congklang
3. Aktiviti “Drilling Skills” 3. Membuat kepelbagaian pergerakan
dan melonjak
mengikut irama.
3.Aktiviti “Drilling Skills”

GABUNG JALIN PENERAPAN

2. Kelestarian
1. Bahasa / 3. Nilai Murni /
Alam Sekitar
EMK
4. Sains Dan 6. Kreativiti Dan
5. Patriotisme /
Teknologi Inovasi
8. Teknologi
9. Kelestarian 10. Pendidikan
7. Keusahawanan Maklumat dan
Global Kewangan
Komunikasi
1. Verbal – 2. Logik – 3. Visual –
/ / 4.  Kinestatik /
linguistic Matematik Ruang
KECERDASAN PELBAGAI
5. Muzik / 6. Interpersonal  7. Intrapersonal 8. Naturalis /

KBAT Mencipta Menilai / Menganalisis Mengaplikasi

JENIS PASCAUJIAN Kuiz megikut aras penguasaan murid & TP minima mengikut SP

KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN


IMPAK / REFLEKSI
….….. /…..….   Orang murid  menguasaai.….….. /……...   Orang murid  menguasaai. ….….. / ….…..   Orang murid  menguasaai.

CATATAN Bilangan murid tidak hadir Bilangan murid tidak hadir Bilangan murid tidak hadir
Perancangan Pengajaran

Strategi M2P (Mampatan, Pecutan & Pengayaan) dalam Perlaksanaan Kurikulum

MATA PELAJARAN Pendidikan Jasmani Dan Kesihatan HARI Selasa

TOPIK / TEMA Kepelbagaian Pergerakan TARIKH 25/1/2022

TAHUN / KELAS 3 Ibnu Sina/ 3 Ibnu Khaldun MASA / TEMPOH 0830-0900pagi

STANDARD KANDUNGAN  1.2.

STANDARD
1.2.1,1.2.2
PEMBELAJARAN 

JENIS PRAUJIAN Membaling

TAHAP KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN

OBJEKTIF 1. Murid dapat melakukan 3


1. Murid dapat melakukan 3 1. Murid dapat melakukan 3 pergerakan
pergerakan
pergerakan membaling,melontar membaling,melontar dan mengadang
membaling,melontar dan
dan mengadang
mengadang 2. Murid dapat mengenalpasti
2. Murid dapat mengenalpasti kepelbagaian pergerakan
2. Murid dapat mengenalpasti
kepelbagaian pergerakan
kepelbagaian pergerakan 3. Murid dapat menerangkan jenis-jenis
pergerakan yang dipelajari

SET INDUKSI Guru memaparkan demostrasi kepelbagaian

AKTIVITI PdP 1. Murid dipaparkan demostrasi 1. Murid dipaparkan demostrasi 1. Murid dipaparkan demostrasi
kepelbagaian melontar dan kepelbagaian melontar dan kepelbagaian melontar dan membaling
(Mengikut urutan –
membaling membaling
aktiviti yang menarik 2. Murid mula berlatih pergerakan seperti
minat dan berkesan 2. Murid mula berlatih 2. Murid mula berlatih pergerakan membaling dengan rakan,mengelecek dan
dalam tempoh yang pergerakan seperti membaling seperti membaling dengan mengadang lawan
realistik) dengan rakan,mengelecek dan rakan,mengelecek dan mengadang
3. Membuat kepelbagaian melontar dan
mengadang lawan lawan
membaling dengan mengetuai
3.Aktiviti “Absolute Wall” 3.Aktiviti “Absolute Wall” perlawanan mini games

GABUNG JALIN PENERAPAN

2. Kelestarian
1. Bahasa / 3. Nilai Murni /
Alam Sekitar
EMK
4. Sains Dan 6. Kreativiti Dan
5. Patriotisme /
Teknologi Inovasi
8. Teknologi
9. Kelestarian 10. Pendidikan
7. Keusahawanan Maklumat dan
Global Kewangan
Komunikasi
1. Verbal – 2. Logik – 3. Visual –
/ / 4.  Kinestatik /
linguistic Matematik Ruang
KECERDASAN PELBAGAI
5. Muzik / 6. Interpersonal  7. Intrapersonal 8. Naturalis /

KBAT Mencipta Menilai / Menganalisis Mengaplikasi

JENIS PASCAUJIAN Kuiz megikut aras penguasaan murid & TP minima mengikut SP

KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN


IMPAK / REFLEKSI
….….. /…..….   Orang murid  menguasaai.….….. /……...   Orang murid  menguasaai. ….….. / ….…..   Orang murid  menguasaai.

CATATAN Bilangan murid tidak hadir Bilangan murid tidak hadir Bilangan murid tidak hadir

Perancangan Pengajaran
Strategi M2P (Mampatan, Pecutan & Pengayaan) dalam Perlaksanaan Kurikulum

MATA PELAJARAN Pendidikan Jasmani Dan Kesihatan HARI Rabu

TOPIK / TEMA Kepelbagaian Pergerakan TARIKH 26/1/2022

TAHUN / KELAS 3 Ibnu Sina/ 3 Ibnu Khaldun MASA / TEMPOH 0830-0900pagi

STANDARD KANDUNGAN  1.2.

STANDARD
1.2.1,1.2.2
PEMBELAJARAN 

JENIS PRAUJIAN Membaling

TAHAP KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN

OBJEKTIF 1. Murid dapat melakukan 3


1. Murid dapat melakukan 3 1. Murid dapat melakukan 3 pergerakan
pergerakan
pergerakan membaling,melontar membaling,melontar dan mengadang
membaling,melontar dan
dan mengadang
mengadang 2. Murid dapat mengenalpasti
2. Murid dapat mengenalpasti kepelbagaian pergerakan
2. Murid dapat mengenalpasti
kepelbagaian pergerakan
kepelbagaian pergerakan 3. Murid dapat menerangkan jenis-jenis
pergerakan yang dipelajari

SET INDUKSI Guru memaparkan demostrasi kepelbagaian

AKTIVITI PdP 1. Murid dipaparkan demostrasi 1. Murid dipaparkan demostrasi 1. Murid dipaparkan demostrasi
kepelbagaian melontar dan kepelbagaian melontar dan kepelbagaian melontar dan membaling
(Mengikut urutan –
membaling membaling
aktiviti yang menarik 2. Murid mula berlatih pergerakan seperti
minat dan berkesan 2. Murid mula berlatih 2. Murid mula berlatih pergerakan membaling dengan rakan,mengelecek dan
dalam tempoh yang pergerakan seperti membaling seperti membaling dengan mengadang lawan
realistik) dengan rakan,mengelecek dan rakan,mengelecek dan mengadang
3. Membuat kepelbagaian melontar dan
mengadang lawan lawan
membaling dengan mengetuai
3.Aktiviti “Absolute Wall” 3.Aktiviti “Absolute Wall” perlawanan mini games

GABUNG JALIN PENERAPAN

2. Kelestarian
1. Bahasa / 3. Nilai Murni /
Alam Sekitar
EMK
4. Sains Dan 6. Kreativiti Dan
5. Patriotisme /
Teknologi Inovasi
8. Teknologi
9. Kelestarian 10. Pendidikan
7. Keusahawanan Maklumat dan
Global Kewangan
Komunikasi
1. Verbal – 2. Logik – 3. Visual –
/ / 4.  Kinestatik /
linguistic Matematik Ruang
KECERDASAN PELBAGAI
5. Muzik / 6. Interpersonal  7. Intrapersonal 8. Naturalis /

KBAT Mencipta Menilai / Menganalisis Mengaplikasi

JENIS PASCAUJIAN Kuiz megikut aras penguasaan murid & TP minima mengikut SP

KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN


IMPAK / REFLEKSI
….….. /…..….   Orang murid  menguasaai.….….. /……...   Orang murid  menguasaai. ….….. / ….…..   Orang murid  menguasaai.

CATATAN Bilangan murid tidak hadir Bilangan murid tidak hadir Bilangan murid tidak hadir
