Anda di halaman 1dari 10

Perancangan Pengajaran

Strategi M2P (Mampatan, Pecutan & Pengayaan) dalam Perlaksanaan Kurikulum

MATA PELAJARAN SAINS HARI RABU

TOPIK / TEMA MESIN RINGKAS TARIKH 16/2/2022

TAHUN / KELAS 4 IBNU KHALDUN MASA / TEMPOH 11.30am – 12.30pm

STANDARD KANDUNGAN 12.0 Mesin ringkas

12.1
STANDARD PEMBELAJARAN
12.2

JENIS PRAUJIAN Kuiz mudah :

TAHAP KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN

1. Menjelas dengan contoh jenis


OBJEKTIF 1. Menjelas dengan contoh 1.
dan kegunaan mesin ringkas
jenis dan kegunaan mesin
iaitu: Satah condong; Tuas; Baji;
ringkas iaitu: Satah condong;
Gear; Skru; Takal dan Roda dan
Tuas; Baji; Gear; Skru; Takal
gandar.
dan Roda dan gandar.
2. Menjelaskan pemerhatian
melalui lakaran, TMK,
penulisan atau lisan.
SET INDUKSI Simulasi penggunaan mesin ringkas.

AKTIVITI PdP 1. Murid menonton video cara 1. Murid menonton video cara 1.
menghasilkan model mesin ringkas. menghasilkan model mesin
(Mengikut urutan – aktiviti yang
2. Dengan bimbingan guru murid ringkas.
menarik minat dan berkesan
menjalankan projek : 2. Dengan bimbingan guru murid
dalam tempoh yang realistik)
“Model mesin ringkas mudah” menjalankan projek :
“Model mesin ringkas mudah”
3. *Guru sebagai fasilitator

GABUNG JALIN PENERAPAN


1. Bahasa 2. Kelestarian Alam Sekitar 3. Nilai Murni
EMK
4. Sains Dan Teknologi / 5. Patriotisme 6. Kreativiti Dan Inovasi /

8. Teknologi Maklumat dan


7. Keusahawanan 9. Kelestarian Global / 10. Pendidikan Kewangan
Komunikasi

1. Verbal – linguistic 2. Logik – Matematik 3. Visual – Ruang 4. Kinestatik


KECERDASAN PELBAGAI
5. Muzik 6. Interpersonal 7. Intrapersonal 8. Naturalis

KBAT Mencipta / Menilai Menganalisis / Mengaplikasi /

� Fan n Pick
PAK 21 Kuiz online : LiveWorkSheet.
� Wheel Of Word

JENIS PASCAUJIAN Kuiz megikut aras penguasaan murid & TP minima mengikut SP

IMPAK / REFLEKSI KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN


…….. /…..…. Orang murid menguasaai. ….….. /….. Orang murid menguasaai. ….….. / .... Orang murid menguasaai.
Bilangan murid yang tidak hadir
CATATAN Bilangan murid yang tidak hadir ……/..4.. Bilangan murid yang tidak hadir …….
……/..21..
Program KPMPerkasaKU – CATCH UP PLAN FASA 1 : STRATEGI M2P (MAMPATAN, PECUTAN, PENGAYAAN)
MATA PELAJARAN: SAINS TAHUN : TAHUN 4 BESTARI

PEMULIHAN (TP1&2) PENGUKUHAN (TP 3&4) PENGAYAAN (TP5&6)


SENARAI NAMA TEMA / TAJUK YANG PERLU SENARAI NAMA TEMA / TAJUK YANG SENARI NAMA TEMA / TAJUK YANG
MURID DIPULIHKAN MURID PERLU DIPULIHKAN MURID PERLU DIPULIHKAN

Ahmad Ilyassa Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Sains Fizikal, Bumi & Angkasa, Aina Nabila Binti
Danish Qaiser Fizikal, Sains Bahan, Bumi & Sains, Fizikal, Teknologi
Teknologi (TP4) Ahmad Yusri
Angkasa, Teknologi

Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Aleesya Qaisara Inkuiri, Sains Hayat, Sains,
Fizikal, Sains Bahan, Bumi & Binti Mohd Ghazali Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
DHARSHINI Angkasa, Teknologi (TP4) Angkasa, Teknologi

Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Muhammad Fazrul
Qaleasya Fizikal, Sains Bahan, Bumi & Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP4)
Angkasa, Teknologi Angkasa, Teknologi

Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Iman Hanafi Inkuiri, Sains Hayat, Sains,
Qaseh Nellya Edora Fizikal, Sains Bahan, Bumi & Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
Angkasa, Teknologi (TP4) Angkasa, Teknologi

Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Nur Iman Nasuha
Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP4)
Angkasa, Teknologi

Saffiya Adni Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP4) Angkasa, Teknologi

Sumyra Aishah Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP4) Angkasa, Teknologi

Siti Nur Haziqah Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP4) Angkasa, Teknologi
Auni Miasara Inkuiri, Sains Hayat, Sains,
Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Awliya Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Mohamad Faizul Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Ikhwan Hakim Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Aqil Danish Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Adam Haikal Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Adam Rayyan Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Adeeb Rayyan Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Aidil Firaz Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Hakim Iman Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi
Ain Ramadhani Inkuiri, Sains Hayat, Sains,
Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Nurbalqis Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Ros Farisya Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

SENARAI MURID CICIR PDPR : TINDAKAN YANG TELAH DIAMBIL

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa
Dharshini stress sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa
Qaleasya stress sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa
Qaseh Nellya Edora stress sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa
Ros Farisya
stress sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa
Aidil Firaz
stress sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa
Adeeb Rayyan
stress sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Disediakan oleh, Disemak oleh, Disahkan oleh,

……………………………….. ………………………………… …………………………..


( HASLINDA BAKERI )
Guru SAINS 4 Bestari
Tarikh :

Perancangan Pengajaran
Strategi M2P (Mampatan, Pecutan & Pengayaan) dalam Perlaksanaan Kurikulum

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU HARI RABU

TOPIK / TEMA PERTANIAN DAN PENTERNAKAN TARIKH 16.02.2022

TAHUN / KELAS 4 IBNU KHALDUN MASA / TEMPOH 9.10am – 11.00am

STANDARD KANDUNGAN 1.1, 2.1, 3.2, 5.3

STANDARD PEMBELAJARAN
1.1.3, 2.1.1, 3.2.3, 3.2.4, 5.3.2

JENIS PRAUJIAN Ujian mudah

TAHAP KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN

OBJEKTIF 1. Membina ayat mudah dari kosa 1. Menyambung ayat menjadi


1.
kata yang diberikan perenggan menggunakan kosa 2.
kata yang diberikan
3.
SET INDUKSI Tayangan video ternakan haiwan

AKTIVITI PdP 1. Murid diberi beberapa kosa kata 1. Murid menggaris kosa kata dari 1.
2. Murid membina ayat mudah dari petikan
(Mengikut urutan – aktiviti yang 2.
kosa kata 2. Murid menggunakan kosa kata
menarik minat dan berkesan 3.
3. Murid menyambung ayat mudah tersebut untuk membina ayat
dalam tempoh yang realistik)
tersebut menjadi ayat dalam dalam perenggan
perenggan

GABUNG JALIN PENERAPAN


1. Bahasa / 2. Kelestarian Alam Sekitar 3. Nilai Murni
EMK
4. Sains Dan Teknologi 5. Patriotisme / 6. Kreativiti Dan Inovasi

8. Teknologi Maklumat dan


7. Keusahawanan 9. Kelestarian Global 10. Pendidikan Kewangan
Komunikasi

1. Verbal – linguistic 2. Logik – Matematik 3. Visual – Ruang 4. Kinestatik


KECERDASAN PELBAGAI
5. Muzik / 6. Interpersonal 7. Intrapersonal 8. Naturalis

KBAT Mencipta Menilai Menganalisis Mengaplikasi

PAK 21 Peta pokok

JENIS PASCAUJIAN Kuiz megikut aras penguasaan murid & TP minima mengikut SP

KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN


IMPAK / REFLEKSI
….….. /…..…. Orang murid menguasaai. ….….. /……... Orang murid menguasaai. ….….. / ….….. Orang murid menguasaai.

CATATAN
