Anda di halaman 1dari 13

M

ERPH PDPC
MINGGU 6
25.4.2022-
BAHASA MELAYU
2 BESTARI & 2 JUJUR
29.4.2022
REKA BENTUK & TEKNOLOGI
1 BESTARI, 1 ILTIZAM,
2 EFISIEN & 2 HARMONI
HARI ISNIN MINGGU 6 TARIKH 25-Apr-22
WAKTU/KELAS/
REKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
CATATAN
MATA PELAJARAN
TAJUK: APLIKASI TEKNOLOGI KEHADIRAN
WAKTU 1&2 12/16
SUB TOPIK: TEKNOLOGI PEMBUATAN
OBJEKTIF: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
2 HARMONI 1. Membanding beza teknologi pembuatan konvensional dengan pembuatan moden dalam proses
12 orang pelajar
penghasilan produk.
2. Membuatlakaran model 3D bermaklumat. dapat menguasai
AKTIVITI: 1. Guru melekatkan satu perkataan di papan putih mengenai aspek perbandingan kaedah konvensional dan aktiviti PDP pada
moden. hari ini.
ESTETIKA
1.10-2.00 pm 2. Guru meransang murid untuk menyatakan aspek-aspek lain yang berkaitan dengan perbezaan kaedah
Catatan

RBT
Peta Ithink:
Guru mencatat di papan putih. Peta bulatan
3. Murid berada dalam kumpulan. Guru mengedarkan borang kosong jadual banding beza.
4. Setiap kumpulan diminta memilih satu produk sedia ada. Murid berbincang bersama wakil setiap
kumpulan membentangkan hasil perbincangan. Ahli yang lain mencatat.
5. Murid kembali dalam aktiviti kumpulan. Guru meminta setiap murid melakar produk baharu pilihan
mereka berdasarkan produk perbentangan kumpulan semasa mengisi borang tadi.
6. Murid melabel lakaran dengan mengaplikasikan elemen prinsip serta semua aspek yang telah dipelajari.
7. Guru menilai pemahaman murid dengan meminta bebrapa orang murid menunjukkan lakaran mereka.
Murid lain memberikomen
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPene
WAKTU/KELAS/ Teknologi rokaanREKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
CATATAN
MATA PELAJARAN
TAJUK: BUDI DISEMAI BAKTI DITUAI (TATABAHASA KATA GANDA SEPARA) KEHADIRAN
WAKTU 4 28/31
STANDARD 2.2 Membaca untuk memahami makna perkataan, rangkai kata, istilah serta maksud
KANDUNGAN
ungkapan dan ayat dalam pelbagai bahan.
2 BESTARI STANDARD 2.2.3 Membaca secara luncuran dan imbasan untuk memahami serta meneroka maksud 25 orang
PEMBELAJARAN
keseluruhan daripada pelbagai bahan pelajar dapat
OBJEKTIF: Pada akhir pembelajaran, murid dapat: menguasai
1. Menceritakan secara ringkas maksud keseluruhan bahan yang dibaca aktiviti PDP
2.25-2.50 pm 2. Membezakan perkataan sekurang-kurangnya 5 daripada 10 perkataan kata ganda
pada hari ini.

AKTIVITI: PEMULA Catatan


1. Guru memberi arahan yang jelas untuk aktiviti mencari kata ganda separa
BM UTAMA
2. Murid diberi helaian aktiviti kumpulan yang akan dilakukan.
Peta Ithink:
3. Murid menyebut dan bertutur dengan nada yang jelas serta intonasi yang betul Peta Buih
4. Murid diberi latihan dan menyelesaikannya bersama guru (penerangan)
PENUTUP
5. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang diperoleh
daripada PDP hari ini.
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPen
Teknologi erokaan
HARI ISNIN MINGGU 6 TARIKH 25-Apr-22
WAKTU/KELAS/
REKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
CATATAN
MATA PELAJARAN
KEHADIRAN
TAJUK: PENGENALAN KEPADA REKABENTUK DAN TEKNOLOGI
WAKTU 6&7 12/16
SUB TOPIK: INVENSI DAN INOVASI DALAM REKA BENTUK
OBJEKTIF: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1 BESTARI _12_ orang
1. Mentakrifkan invensi dan inovasi.
pelajar dapat
2. Mengaplikasikan prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk.
menguasai aktiviti
PDP pada hari ini.
AKTIVITI: 1. Guru mengimbas kembali topik pembelajaran yang lalu
3.15-4.05 pm
2. Dengan bantuan LCD, guru menunjukkan tayangan multimedia mengenai invensi Catatan
dan inovasi
3. Guru menerangkan maksud invensi dan inovasi kepada murid
RBT
4. Murid menyebut semula maksud invensi dan inovasi secara lisan secara rawak Peta Ithink:
5. Murid membuat persembahan mengenai invensi dan inovasi dalam reka bentuk Peta bulatan
secara berkumpulan
6. Murid membuat nota dalam bentuk peta ithink mengenai maksud invensi, maksud
inovasi dan prinsip invensi dan inovasi secara individu
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPener
Teknologi okaan

Disemak oleh : PN YAZLIMA BINTI MOHD NOOR


(Pengetua/Penolong Kanan/Ketua Bidang) PENOLONG KANAN PETANG SMKTIS

Tarikh : 29/4/2022
Disemak oleh : PN YAZLIMA BINTI MOHD NOOR
(Pengetua/Penolong Kanan/Ketua Bidang) PENOLONG KANAN PETANG SMKTIS
HARI SELASA MINGGU 6 TARIKH 26-Apr-22
WAKTU/KELAS/
Tarikh
MASA / : 29/4/2022
KANDUNGAN
REKLEKSI/
CATATAN
MATA PELAJARAN
TAJUK: APLIKASI TEKNOLOGI KEHADIRAN
PDPC
WAKTU 1&2 SUB TOPIK: TEKNOLOGI PEMBUATAN DITANGGUHKAN
OBJEKTIF: Pada akhir pembelajaran, murid dapat: .
2 EFISIEN 1. Membanding beza teknologi pembuatan konvensional dengan pembuatan moden dalam proses
penghasilan produk. Catatan
2. Membuat lakaran model 3D bermaklumat. GURU BENGKEL
AKTIVITI: 1. Guru melekatkan satu perkataan di papan putih mengenai aspek perbandingan kaedah PUISI DALAM
konvensional dan moden. STEM DI PKG
1.10-2.00 pm ESTETIKA KLANG UTARA
2. Guru meransang murid untuk menyatakan aspek-aspek lain yang berkaitan dengan
perbezaan kaedah
Peta Ithink:
RBT Peta bulatan

Guru mencatat di papan putih.


3. Murid berada dalam kumpulan. Guru mengedarkan borang kosong jadual banding beza.
4. Setiap kumpulan diminta memilih satu produk sedia ada. Murid berbincang bersama wakil
setiap kumpulan membentangkan hasil perbincangan. Ahli yang lain mencatat.
5. Murid kembali dalam aktiviti kumpulan. Guru meminta setiap murid melakar produk baharu
pilihan mereka berdasarkan produk perbentangan kumpulan semasa mengisi borang tadi.
6. Murid melabel lakaran dengan mengaplikasikan elemen prinsip serta semua aspek yang
telah dipelajari.
7. Guru menilai pemahaman murid dengan meminta bebrapa orang murid menunjukkan
lakaran mereka. Murid lain memberikomen
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPene
WAKTU/KELAS/ Teknologi rokaanREKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
CATATAN
MATA PELAJARAN
BUDI DISEMAI BAKTI DITUAI (NOVEL- MENITI IMPIAN ) KEHADIRAN
TAJUK:
PDPC
WAKTU 3&4 STANDARD
DITANGGUHKAN
KANDUNGAN 4.3 Menghasilkan karya fiksyen dan puisi secara terancang
.
STANDARD 4.3.1 Menghasilkan papan cerita berasaskan idea dan tema yang mudah menggunakan bahasa yang
2 BESTARI PEMBELAJARAN betul. Catatan
OBJEKTIF: GURU BENGKEL
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: PUISI DALAM
1) Menghasilkan papan cerita Meniti Impian (bab 1- cita-cita) STEM DI PKG
2.00-2.50 pm AKTIVITI: PEMULA KLANG UTARA
1. Guru memberi helaian kertas untuk aktiviti papan cerita Meniti Impian
UTAMA Peta Ithink:
2. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan. Peta bulatan
BM 3. Murid membaca dan mencari isi penting dalam plot satu secara berkumpulan
4. Murid diberi latihan dan menyelesaikannya bersama guru Pendekatan :
PENUTUP 3stray 1 staY
5. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang diperoleh daripada
PDP hari ini.
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPene
Teknologi rokaan

HARI SELASA MINGGU 6 TARIKH 26-Apr-22


WAKTU/KELAS/
REKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
CATATAN
MATA PELAJARAN
BUDI DISEMAI BAKTI DITUAI (NOVEL- MENITI IMPIAN ) KEHADIRAN
TAJUK:
PDPC
WAKTU 7&8 STANDARD
DITANGGUHKAN
KANDUNGAN 4.3 Menghasilkan karya fiksyen dan puisi secara terancang
.
STANDARD 4.3.1 Menghasilkan papan cerita berasaskan idea dan tema yang mudah menggunakan bahasa yang
2 JUJUR PEMBELAJARAN betul. Catatan
OBJEKTIF: GURU BENGKEL
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: PUISI DALAM
1) Menghasilkan papan cerita Meniti Impian (bab 1- cita-cita) STEM DI PKG
3.40-4.30 pm AKTIVITI: PEMULA
KLANG UTARA

1. Guru memberi helaian kertas untuk aktiviti papan cerita Meniti Impian Peta Ithink:
UTAMA Peta bulatan
2. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan.
BM
3. Murid membaca dan mencari isi penting dalam plot satu secara berkumpulan Pendekatan :
4. Murid diberi latihan dan menyelesaikannya bersama guru 3stray 1 staY
PENUTUP
5. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang diperoleh daripada
PDP hari ini.
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPener
Teknologi okaan
HARI RABU MINGGU 6 TARIKH 27-Apr-22
WAKTU/KELAS/
MASA / KANDUNGAN REKLEKSI/
MATA CATATAN
PELAJARAN
KEHADIRAN
TAJUK: PENGENALAN KEPADA REKABENTUK DAN TEKNOLOGI
WAKTU 1&2 16/16
SUB TOPIK: Invensi dan Inovasi Dalam Reka Bentuk
OBJEKTIF: Pada akhir pembelajaran, murid dapat: 16 orang pelajar
1 BESTARI dapat menguasai
1. Mentakrifkan invensi dan inovasi.
aktiviti PDP pada
2. Mengaplikasikan prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk.
hari ini.
AKTIVITI: 1. Guru mengimbas kembali topik pembelajaran yang lalu
1.10-2.00 pm Catatan
2. Dengan bantuan LCD, guru menunjukkan tayangan multimedia mengenai invensi
dan inovasi
3. Guru menerangkan maksud invensi dan inovasi kepada murid Peta Ithink:
RBT
4. Murid menyebut semula maksud invensi dan inovasi secara lisan secara rawak Peta bulatan
5. Murid membuat persembahan mengenai invensi dan inovasi dalam reka bentuk
secara berkumpulan
6. Murid membuat nota dalam bentuk peta ithink mengenai maksud invensi, maksud
inovasi dan prinsip invensi dan inovasi secara individu
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPener
WAKTU/KELAS/ Teknologi okaan
MASA / KANDUNGAN REKLEKSI/
MATA CATATAN
PELAJARAN
KOMSAS- PROSA TRADISIONAL  PELANDUK MENGAJAR MEMERANG KEHADIRAN
TAJUK:
WAKTU 6 26/31
STANDARD 4.2 Memahami dan menggunakan bandingan semacam, peribahasa, kata-kata hikmat, kiasan
KANDUNGAN
madah pujangga, dan bahasa berirama dalam komunikasi dan penulisan..
2 JUJUR STANDARD 4.2.1 memahami, menerangkan makna dan menggunakan kata-kata hikmat dan bahasa 26 orang pelajar
PEMBELAJARAN
berirama dengan betul dan mengikut konteks. dapat menguasai
OBJEKTIF: aktiviti PDP pada
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
hari ini.
1) Mengenal pasti plot, latar, watak perwatakan, tema persoalan serta nilai
3.15-3.40 pm
pengajaran dinyatakan dengan betul Catatan
AKTIVITI: PEMULA
1. Guru menyebarkan lembaran kerja pada semua murid
BM
UTAMA Peta Ithink:
2. Guru menceritakan jalan cerita sambil berbincang bersama murid Peta bulatan
3. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan.
4. Murid diberi latihan dan menyelesaikannya bersama guru
PENUTUP
5. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang diperoleh
daripada PDP hari ini.
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPener
Teknologi okaan
HARI RABU MINGGU 6 TARIKH 27-Apr-22
WAKTU/KELAS/
MASA / KANDUNGAN REKLEKSI/
MATA CATATAN
PELAJARAN
KOMSAS- PROSA TRADISIONAL  PELANDUK MENGAJAR MEMERANG KEHADIRAN
TAJUK:
WAKTU 8 29 / 31
STANDARD 4.2 Memahami dan menggunakan bandingan semacam, peribahasa, kata-kata hikmat, kiasan
KANDUNGAN
madah pujangga, dan bahasa berirama dalam komunikasi dan penulisan..
2 BESTARI STANDARD 4.2.1 memahami, menerangkan makna dan menggunakan kata-kata hikmat dan bahasa 29 orang pelajar
PEMBELAJARAN
berirama dengan betul dan mengikut konteks. dapat menguasai
OBJEKTIF: aktiviti PDP pada
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
hari ini.
1) Mengenal pasti plot, latar, watak perwatakan, tema persoalan serta nilai
4.05-4.30 pm
pengajaran dinyatakan dengan betul Catatan
AKTIVITI: PEMULA
1. Guru menyebarkan lembaran kerja pada semua murid
BM
UTAMA Peta Ithink:
2. Guru menceritakan jalan cerita sambil berbincang bersama murid Peta bulatan
3. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan.
4. Murid diberi latihan dan menyelesaikannya bersama guru
PENUTUP
5. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang diperoleh
daripada PDP hari ini.
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPener
WAKTU/KELAS/ Teknologi okaan
MASA / KANDUNGAN REKLEKSI/
MATA CATATAN
PELAJARAN
KEHADIRAN
TAJUK: PENGENALAN KEPADA REKABENTUK DAN TEKNOLOGI
WAKTU 10/16
SUB TOPIK:
Invensi dan Inovasi Dalam Reka Bentuk
9&10
OBJEKTIF: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
_10_ orang
1. Mentakrifkan invensi dan inovasi.
1 ILTIZAM 2. Mengaplikasikan prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk. pelajar dapat
menguasai
aktiviti PDP pada
AKTIVITI: 1. Guru mengimbas kembali topik pembelajaran yang lalu
hari ini.
2. Dengan bantuan LCD, guru menunjukkan tayangan multimedia mengenai invensi
4.30-5.30 pm dan inovasi Catatan
3. Guru menerangkan maksud invensi dan inovasi kepada murid
4. Murid menyebut semula maksud invensi dan inovasi secara lisan secara rawak
RBT 5. Murid membuat persembahan mengenai invensi dan inovasi dalam reka bentuk Peta Ithink:
secara berkumpulan Peta bulatan
6. Murid membuat nota dalam bentuk peta ithink mengenai maksud invensi, maksud
inovasi dan prinsip invensi dan inovasi secara individu
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPener
Teknologi okaan
HARI KHAMIS MINGGU 6 TARIKH 28-Apr-22
WAKTU/KELAS/
REKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
CATATAN
MATA PELAJARAN
KEHADIRAN
TAJUK: BUDI DISEMAI BAKTI DITUAI -TEKNIK TOHUC0-ISI PERENGGAN
WAKTU 3&4 20/31
STANDARD
KANDUNGAN
3.4 Menulis untuk menghasilkan perenggan dan karangan secara terancang.
20 orang pelajar
2 JUJUR STANDARD
PEMBELAJARAN
3.4.3 Menulis perenggan pendahuluan dan kesimpulan karangan menggunakan bahasa yang gramatis. dapat menguasai
OBJEKTIF: Pada akhir pembelajaran, murid dapat: aktiviti PDP pada
1) Membina 4 hingga 5 ayat dengan menggunakan bahasa yang gramatis dalam satu perenggan hari ini.
pengenalan
2.15-3.25 pm AKTIVITI: PEMULA Catatan
1. Murid membaca petikan perenggan yang diberi dalam buku teks muka surat 23
UTAMA
2. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan. Peta Ithink:
BM 3. Murid membuat perbincangan untuk membina isi-isi tambahan setiap gambar Peta Pokok
4. Murid menyebut dan bertutur dengan nada yang jelas serta intonasi yang betul
5. Murid menyelesaikan latihan dan berbincang bersama guru
PENUTUP
6. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang diperoleh daripada
PDP hari ini.
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPene
WAKTU/KELAS/ Teknologi rokaanREKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
CATATAN
MATA PELAJARAN
TAJUK: APLIKASI TEKNOLOGI KEHADIRAN
PDPC
WAKTU 6&7 SUB TOPIK: TEKNOLOGI PEMBUATAN DITANGGUHKAN
OBJEKTIF: Pada akhir pembelajaran, murid dapat: .
2 HARMONI 1. Membanding beza teknologi pembuatan konvensional dengan pembuatan moden dalam
proses penghasilan produk. Catatan
2. Membuatlakaran model 3D bermaklumat. PROGRAM
AKTIVITI: 1. Guru melekatkan satu perkataan di papan putih mengenai aspek perbandingan kaedah KHATAM AL
konvensional dan moden. QURAN DAN
3.15-4.05 pm ESTETIKA SUMBANGAN
2. Guru meransang murid untuk menyatakan aspek-aspek lain yang berkaitan dengan DUIT RAYA
perbezaan kaedah UNTUK MURID
ASNAF
RBT
Peta Ithink:
Guru mencatat di papan putih. Peta bulatan
3. Murid berada dalam kumpulan. Guru mengedarkan borang kosong jadual banding beza.
4. Setiap kumpulan diminta memilih satu produk sedia ada. Murid berbincang bersama wakil
setiap kumpulan membentangkan hasil perbincangan. Ahli yang lain mencatat.
5. Murid kembali dalam aktiviti kumpulan. Guru meminta setiap murid melakar produk baharu
pilihan mereka berdasarkan produk perbentangan kumpulan semasa mengisi borang tadi.
6. Murid melabel lakaran dengan mengaplikasikan elemen prinsip serta semua aspek yang
telah dipelajari.
7. Guru menilai pemahaman murid dengan meminta bebrapa orang murid menunjukkan
lakaran mereka. Murid lain memberikomen
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPene
Teknologi rokaan
Disemak oleh : PN YAZLIMA BINTI MOHD NOOR
(Pengetua/Penolong Kanan/Ketua Bidang) PENOLONG KANAN PETANG SMKTIS

Tarikh : 29/4/2022
HARI KHAMIS MINGGU 6 TARIKH 28-Apr-22
WAKTU/KELAS/
MASA / KANDUNGAN REKLEKSI/
MATA CATATAN
PELAJARAN
KEHADIRAN
TAJUK: PENGENALAN KEPADA REKABENTUK DAN TEKNOLOGI PDPC
WAKTU 8&9 SUB TOPIK: DITANGGUHKAN
Invensi dan Inovasi Dalam Reka Bentuk
.
OBJEKTIF: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1 ILTIZAM
1. Mentakrifkan invensi dan inovasi. Catatan
2. Mengaplikasikan prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk. PROGRAM
KHATAM AL
QURAN DAN
AKTIVITI: 1. Guru mengimbas kembali topik pembelajaran yang lalu
4.05-5.00 pm SUMBANGAN
2. Dengan bantuan LCD, guru menunjukkan tayangan multimedia mengenai invensi DUIT RAYA
dan inovasi UNTUK MURID
ASNAF
3. Guru menerangkan maksud invensi dan inovasi kepada murid
RBT
4. Murid menyebut semula maksud invensi dan inovasi secara lisan secara rawak
5. Murid membuat persembahan mengenai invensi dan inovasi dalam reka bentuk Peta Ithink:
secara berkumpulan Peta bulatan
6. Murid membuat nota dalam bentuk peta ithink mengenai maksud invensi, maksud
inovasi dan prinsip invensi dan inovasi secara individu
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPener
Teknologi okaan

Disemak oleh : PN YAZLIMA BINTI MOHD NOOR


(Pengetua/Penolong Kanan/Ketua Bidang) PENOLONG KANAN PETANG SMKTIS

Tarikh : 29/4/2022
HARI JUMAAT MINGGU 6 TARIKH 29-Apr-22
WAKTU/KELAS/
REKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
CATATAN
MATA PELAJARAN
KEHADIRAN
TAJUK: BUDI DISEMAI BAKTI DITUAI -TEKNIK TOHUC0-ISI PERENGGAN
WAKTU 1&2 18/31
STANDARD
KANDUNGAN
3.4 Menulis untuk menghasilkan perenggan dan karangan secara terancang.

2 BESTARI STANDARD
PEMBELAJARAN
3.4.3 Menulis perenggan pendahuluan dan kesimpulan karangan menggunakan bahasa yang gramatis. 18 orang pelajar
OBJEKTIF: Pada akhir pembelajaran, murid dapat: dapat menguasai
1) Membina 4 hingga 5 ayat dengan menggunakan bahasa yang gramatis dalam satu perenggan aktiviti PDP pada
pengenalan hari ini.
2.30-3.20 pm AKTIVITI: PEMULA
1. Murid membaca petikan perenggan yang diberi dalam buku teks muka surat 23 Catatan
UTAMA
2. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan.
BM 3. Murid membuat perbincangan untuk membina isi-isi tambahan setiap gambar Peta Ithink:
4. Murid menyebut dan bertutur dengan nada yang jelas serta intonasi yang betul Peta Pokok
5. Murid menyelesaikan latihan dan berbincang bersama guru
PENUTUP
6. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang diperoleh daripada
PDP hari ini.
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPene
WAKTU/KELAS/ Teknologi rokaan
MASA / KANDUNGAN REKLEKSI/
MATA CATATAN
PELAJARAN
KEHADIRAN
TAJUK: PENGENALAN KEPADA REKABENTUK DAN TEKNOLOGI
WAKTU 8&9 8/16
SUB TOPIK:
Invensi dan Inovasi Dalam Reka Bentuk
OBJEKTIF: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1 ILTIZAM 8 orang pelajar
1. Mentakrifkan invensi dan inovasi.
dapat menguasai
2. Mengaplikasikan prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk.
aktiviti PDP pada
hari ini.
AKTIVITI: 1. Guru mengimbas kembali topik pembelajaran yang lalu
4.05-5.00 pm
2. Dengan bantuan LCD, guru menunjukkan tayangan multimedia mengenai invensi
dan inovasi Peta Ithink:
3. Guru menerangkan maksud invensi dan inovasi kepada murid Peta bulatan
RBT
4. Murid menyebut semula maksud invensi dan inovasi secara lisan secara rawak
5. Murid membuat persembahan mengenai invensi dan inovasi dalam reka bentuk
secara berkumpulan
6. Murid membuat nota dalam bentuk peta ithink mengenai maksud invensi, maksud
inovasi dan prinsip invensi dan inovasi secara individu
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPener
Teknologi okaan

Disemak oleh : PN YAZLIMA BINTI MOHD NOOR


(Pengetua/Penolong Kanan/Ketua Bidang) PENOLONG KANAN PETANG SMKTIS

Tarikh : 29/4/2022
HARI JUMAAT MINGGU 6 TARIKH 29-Apr-22
WAKTU/KELAS/
REKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
CATATAN
MATA PELAJARAN
KEHADIRAN
TAJUK: BUDI DISEMAI BAKTI DITUAI -TEKNIK TOHUC0-ISI PERENGGAN
WAKTU 8 15/31
STANDARD
KANDUNGAN
3.4 Menulis untuk menghasilkan perenggan dan karangan secara terancang.

2 JUJUR STANDARD
PEMBELAJARAN
3.4.3 Menulis perenggan pendahuluan dan kesimpulan karangan menggunakan bahasa yang gramatis. 15 orang pelajar
OBJEKTIF: Pada akhir pembelajaran, murid dapat: dapat menguasai
1) Membina 4 hingga 5 ayat dengan menggunakan bahasa yang gramatis dalam satu perenggan aktiviti PDP pada
pengenalan hari ini.
5.10-5.30 pm AKTIVITI: PEMULA
1. Murid membaca petikan perenggan yang diberi dalam buku teks muka surat 23 Catatan
UTAMA
2. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan.
BM 3. Murid membuat perbincangan untuk membina isi-isi tambahan setiap gambar Peta Ithink:
4. Murid menyebut dan bertutur dengan nada yang jelas serta intonasi yang betul Peta Pokok
5. Murid menyelesaikan latihan dan berbincang bersama guru
PENUTUP
6. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang diperoleh daripada
PDP hari ini.
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP PembelajaranMelalauiPene
Teknologi rokaan
