Anda di halaman 1dari 34

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN DUA
MINGGU 39 TARIKH 13/2/2023
HARI Isnin
KELAS 2AA MASA 0830-0930
TEMA Segarnya Air Terjun
TAJUK Suasana Hidupan Laut
STANDARD 5.1 Persembahan Hasil Karya
KANDUNGAN
STANDARD 5.1.1 Mempersembahkan hasil karya secara berkumpulan mengikut kreativiti.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mempersembahkan hasil karya secara berkumpulan mengikut kreativiti
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Mempersembahkan hasil karya secara berkumpulan mengikut kreativiti
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mengingat semula tentang persembahan.
Aktiviti
1. Murid menyusun semua hasil karya secara kreatif.
2. Murid melawat pameran.
3. Murid mengemas dan menyimpan semula semua hasil karya, kostum dan topi.
4. Murid memastikan tempat persembahan bersih dan teratur.
5. Murid membuat laporan bergambar seperti folio.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang persembahan dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 46-47
ABM/BBM
PAK-21 Bersifat Ingin Tahu
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN DUA
MINGGU 40 TARIKH 13/2/2023
HARI Isnin
KELAS 2AA MASA 0830-0930
TEMA Segarnya Air Terjun
TAJUK -
STANDARD 5.1 Persembahan Hasil Karya
KANDUNGAN
STANDARD 5.1.1 Mempersembahkan hasil karya secara berkumpulan mengikut kreativiti.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mempersembahkan hasil karya secara berkumpulan mengikut kreativiti
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Mempersembahkan hasil karya secara berkumpulan mengikut kreativiti
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mengingat semula tentang persembahan.
Aktiviti
1. Murid menyelesaikan perkara yang masih belum selesai
Penutup
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang persembahan dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 46-47
ABM/BBM
PAK-21 Bersifat Ingin Tahu
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
DAILY LESSON PLAN TS25
SUBJECT SCIENCE DLP YEAR 6
THEME: TECHNOLOGY AND SUSTAINABILITY
CLASS: 6AA WEEK: 39
OF LIFE TIME:0950-1050 DATE: : 6/2/2023
UNIT: 13. TECHNOLOGY PERIOD: 60 minutes DAY: Monday
TOPIC: Development of Technology
CONTENT STANDARD CODE: LEARNING STANDARD CODE: MORAL VALUES CCE
13.1 13.1.2 Being cooperative Science and Technology
Pupils’ Aspiration
Leadership Bilingual Ethics and National
Knowledge / Thinking skills / /
skills proficiency spirituality identity
LEARNING OBJECTIVES (LO): SUCCESS CRITERIA (SC):
By end of the lesson, most of the pupils will be able to: Pupils can explain with examples the development of
Describe the development of technology in various fields technology in the communication field
TEACHING AIDS
Paper, textbook page 217
LEARNING OUTLINE IMPACT / REFLECTION
Pre-lesson: _____ / _____ pupils able to achieve
Pupils recall previous lesson on the technology and its importance learning objectives and given enrichment
Lesson development:- exercise (s).
1. Teacher explains the meaning of technology development
2. Pupils give opinion on how development of technology in various fields _____ / _____ pupils able to achieve
helps human in daily life? learning objectives with guidance and
3. Teacher divides the pupils into groups given reinforcement exercise (s).
4. In group, pupils discuss the following topics: (HOTS)
- Communication: Discuss the development of technology in this field _____ / _____ pupils not able to achieve
with examples learning objectives and given remedial
5. Pupils record their discussion in a mind map (21st CL) exercise(s).
6. Pupils present their work (CBA)
TODAY’S LESSON:
7. Pupils write down important notes in the exercise book
Excellent
Post-lesson:-
Need improvemnt
Pupils make conclusion for today’s lesson
Observing / Classifying
Measuring using numbers Making inference /
Predicting Communicating /
Science Process Skills (SPS)
Using space and time relationship Interpreting data
Defining operationally Controlling variables
Making hypothesis Experimenting /
Manipulative Skills (MS) Not applicable
HOTS Analysing 21ST CA Mind Map (Peta Minda)
PERFORMANCE LEVEL 5 CLASSROOM BASED ASSESSMENT (CBA) Presentation
STUDENTS’ TASK TO FOLLOW UP
Remedial: Reinforcement: Enrichment:
Pupils help team member do the
Pupils do activity with guidance. Other task/ worksheet for enrichment.
activity
REFLECTION
The next lesson plan:
The next lesson plan will continue with new topics.
This lesson plan will be repeated in future learning.
The next lesson plan will be improved on ________________________________________________________
DAILY LESSON PLAN TS25
SUBJECT SCIENCE DLP YEAR 6
THEME: TECHNOLOGY AND SUSTAINABILITY
CLASS: 6AA WEEK: 39
OF LIFE TIME:0700-0800 DATE: : 8/2/2023
UNIT: 13. TECHNOLOGY PERIOD: 60 minutes DAY: Wednesday
TOPIC: Development of Technology
CONTENT STANDARD CODE: LEARNING STANDARD CODE: MORAL VALUES CCE
13.1 13.1.2 Being cooperative Science and Technology
Pupils’ Aspiration
Leadership Bilingual Ethics and National
Knowledge / Thinking skills / /
skills proficiency spirituality identity
LEARNING OBJECTIVES (LO): SUCCESS CRITERIA (SC):
By end of the lesson, most of the pupils will be able to: Pupils can explain with examples the development of
Describe the development of technology in various fields technology in the construction field
TEACHING AIDS
Paper, textbook page 217
LEARNING OUTLINE IMPACT / REFLECTION
Pre-lesson: _____ / _____ pupils able to achieve
Pupils recall previous lesson on the technology and its importance learning objectives and given enrichment
Lesson development:- exercise (s).
1. Teacher explains the meaning of technology development
2. Pupils give opinion on how development of technology in various fields _____ / _____ pupils able to achieve
helps human in daily life? learning objectives with guidance and
3. Teacher divides the pupils into groups given reinforcement exercise (s).
4. In group, pupils discuss the following topics: (HOTS)
- Construction: Discuss the development of technology in this field with _____ / _____ pupils not able to achieve
examples learning objectives and given remedial
5. Pupils record their discussion in a mind map (21st CL) exercise(s).
6. Pupils present their work (CBA)
TODAY’S LESSON:
7. Pupils write down important notes in the exercise book
Excellent
Post-lesson:-
Need improvemnt
Pupils make conclusion for today’s lesson
Observing / Classifying
Measuring using numbers Making inference /
Predicting Communicating /
Science Process Skills (SPS)
Using space and time relationship Interpreting data
Defining operationally Controlling variables
Making hypothesis Experimenting /
Manipulative Skills (MS) Not applicable
HOTS Analysing 21ST CA Mind Map (Peta Minda)
PERFORMANCE LEVEL 5 CLASSROOM BASED ASSESSMENT (CBA) Presentation
STUDENTS’ TASK TO FOLLOW UP
Remedial: Reinforcement: Enrichment:
Pupils help team member do the
Pupils do activity with guidance. Other task/ worksheet for enrichment.
activity
REFLECTION

The next lesson plan:


The next lesson plan will continue with new topics.
This lesson plan will be repeated in future learning.
The next lesson plan will be improved on ________________________________________________________

DAILY LESSON PLAN TS25


SUBJECT SCIENCE DLP YEAR 6
THEME: TECHNOLOGY AND SUSTAINABILITY
CLASS: 6AA WEEK: 40
OF LIFE TIME:0950-1050 DATE: : 13/2/2023
UNIT: 13. TECHNOLOGY PERIOD: 60 minutes DAY: Monday
TOPIC: Advantages and Disadvantages of Technology
CONTENT STANDARD CODE: LEARNING STANDARD CODE: MORAL VALUES CCE
13.1 13.1.3, 13.1.4 Being cooperative Science and Technology
Pupils’ Aspiration
Leadership Bilingual Ethics and National
Knowledge / Thinking skills / /
skills proficiency spirituality identity
LEARNING OBJECTIVES (LO): SUCCESS CRITERIA (SC):
By end of the lesson, most of the pupils will be able to:
Pupils can state the advantages and disadvantages of
Explain through examples the advantages and disadvantages of
technology in daily life
technology in daily life
TEACHING AIDS
Paper, textbook page 218-219
LEARNING OUTLINE IMPACT / REFLECTION
Pre-lesson:
_____ / _____ pupils able to achieve
Pupils recall previous lesson on the technology and its importance
learning objectives and given enrichment
Lesson development:-
exercise (s).
1. Teacher explains the advantages and disadvantages of technology in daily
life
_____ / _____ pupils able to achieve
2. Pupils give examples of other advantages and disadvantages of technology
in daily life learning objectives with guidance and
3. Teacher divides the pupils into several groups given reinforcement exercise (s).
4. Pupils prepare the tools and apparatus for fun activity-Effect of Technology
5. Pupils search using search engine on the advantages and disadvantages of _____ / _____ pupils not able to achieve
technology in various fields (CBA) (HOTS) learning objectives and given remedial
6. In group, pupils discuss the obtained information and create a tree map exercise(s).
using Microsoft PowerPoint (21st CL)
7. Pupils share the ideas in front of the class TODAY’S LESSON:
8. Pupils answer the given questions in the exercise book Excellent
Post-lesson:-
Need improvemnt
Pupils make conclusion for today’s lesson
Observing / Classifying
Measuring using numbers Making inference /
Predicting Communicating /
Science Process Skills (SPS)
Using space and time relationship Interpreting data
Defining operationally Controlling variables
Making hypothesis Experimenting /
Manipulative Skills (MS) Not applicable
HOTS Analysing 21ST CA i-Think Map - Peta Pokok
PERFORMANCE LEVEL 5 CLASSROOM BASED ASSESSMENT (CBA) Presentation
STUDENTS’ TASK TO FOLLOW UP
Remedial: Reinforcement: Enrichment:
Pupils help team member do the
Pupils do activity with guidance. Other task/ worksheet for enrichment.
activity
REFLECTION
The next lesson plan:
The next lesson plan will continue with new topics.
This lesson plan will be repeated in future learning.
The next lesson plan will be improved on ________________________________________________________

DAILY LESSON PLAN TS25


SUBJECT SCIENCE DLP YEAR 6
THEME: TECHNOLOGY AND SUSTAINABILITY
CLASS: 6AA WEEK: 40
OF LIFE TIME: 0700-0800 DATE: : 15/2/2023
UNIT: 13. TECHNOLOGY PERIOD: 60 minutes DAY: Wednesday
TOPIC: Advantages and Disadvantages of Technology
CONTENT STANDARD CODE: LEARNING STANDARD CODE: MORAL VALUES CCE
13.1 13.1.1-13.1.4 Being cooperative Science and Technology
Pupils’ Aspiration
Leadership Bilingual Ethics and National
Knowledge / Thinking skills / /
skills proficiency spirituality identity
LEARNING OBJECTIVES (LO): SUCCESS CRITERIA (SC):
By end of the lesson, most of the pupils will be able to:
Pupils can answer all the given questions in the exercise
Recall previous lesson in Unit 13 and answer the Brain Teasers
book
questions in the exercise book
TEACHING AIDS
Paper, textbook page 221-222
LEARNING OUTLINE IMPACT / REFLECTION
Pre-lesson: _____ / _____ pupils able to achieve
Pupils recall lesson from the previous activity learning objectives and given enrichment
exercise (s).
Lesson development:-
1. Pupils recall previous lesson in Unit 13 (21st CL) _____ / _____ pupils able to achieve
2. Pupils read and understand the Brain Teasers questions learning objectives with guidance and
given reinforcement exercise (s).
3. Pupils answer the questions with the given time
4. Pupils and teacher discuss the answers (HOTS) _____ / _____ pupils not able to achieve
learning objectives and given remedial
5. Pupils submit the exercise for evaluation (CBA)
exercise(s).
Post-lesson:-
TODAY’S LESSON:
Pupils make conclusion for today’s lesson Excellent
Need improvemnt
Observing / Classifying
Measuring using numbers Making inference /
Predicting Communicating /
Science Process Skills (SPS)
Using space and time relationship Interpreting data
Defining operationally Controlling variables
Making hypothesis Experimenting /
Manipulative Skills (MS) Not applicable
HOTS Analysing 21ST CA Puzzle it Out (Selesaikan)
PERFORMANCE LEVEL 5 CLASSROOM BASED ASSESSMENT (CBA) Worksheet
STUDENTS’ TASK TO FOLLOW UP
Remedial: Reinforcement: Enrichment:
Pupils do activity with guidance. Pupils help team member do the Other task/ worksheet for enrichment.
activity
REFLECTION
The next lesson plan:
The next lesson plan will continue with new topics.
This lesson plan will be repeated in future learning.
The next lesson plan will be improved on ________________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN EMPAT
MINGGU 39 TARIKH 7/2/2023
HARI Selasa
KELAS 4AJ MASA 0700-0730
TAJUK BUKAN KUPINTA
STANDARD 9.1 Pengetahuan asas pertolongan cemas dan kemahiran bertindak dengan bijak
KANDUNGAN
mengikut situasi.
STANDARD 9.1.1 Menyatakan punca kecederaan lebam dan terseliuh
PEMBELAJARAN
9.1.2 Membincangkan cara memberi bantu mula untuk kecederaan lebam dan
terseliuh
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menyatakan tiga punca kecederaan lebam dan terseliuh
2. Membincangkan dua cara memberi bantu mula untuk kecederaan lebam dan
terseliuh
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menyatakan __ daripada tiga punca kecederaan lebam dan terseliuh
2. Membincangkan __ daripada dua cara memberi bantu mula untuk kecederaan
lebam dan terseliuh
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang terseliuh.
Aktiviti
2. Murid berbincang tentang punca, gejala, tempoh untuk sembuh, cara rawatan dan
cara bantu mula. Café (Warung Kopi)
3. Murid memainkan peranan sebagai pemain yang terseliuh dan perawat terseliuh.
Skits (Sketsa)
4. Murid meramalkan kesan jika tidak memberikan bantu mula yang betul kepada
kecederaan terseliuh
5. Murid diberi lembaran kerja.
6. Murid melengkapkan lembaran kerja secara individu atau berkumpulan dengan
bimbingan guru.
Penutup
3. Murid merumuskan isi pelajaran tentang terseliuh.dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 100
ABM/BBM
PAK-21 Café (Warung Kopi)
PAK-21 Skits (Sketsa)
KBAT Menganalisis
EMK : ILMU Kelestarian Global EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN EMPAT
MINGGU 40 TARIKH 14/2/2023
HARI Selasa
KELAS 4AJ MASA 0700-0730
TAJUK BUKAN KUPINTA
STANDARD 9.1 Pengetahuan asas pertolongan cemas dan kemahiran bertindak dengan bijak
KANDUNGAN
mengikut situasi.
STANDARD 9.1.2 Membincangkan cara memberi bantu mula untuk kecederaan lebam dan
PEMBELAJARAN
terseliuh
9.1.3 Mengaplikasikan kemahiran bantu mula untuk kecederaan lebam dan
terseliuh
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Membincangkan dua cara memberi bantu mula untuk kecederaan lebam dan
terseliuh
2. Mengaplikasikan dua kemahiran bantu mula untuk kecederaan lebam dan
terseliuh
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Membincangkan __ daripada dua cara memberi bantu mula untuk kecederaan
lebam dan terseliuh
2. Mengaplikasikan __ daripada dua kemahiran bantu mula untuk kecederaan
lebam dan terseliu
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang PRICER dan HARM.
Aktiviti
1. Murid berbincang tentang PRICER dan HARM.
2. Murid membuat carian di Internet tentang kaedah lain yang boleh digunakan
semasa membuat rawatan bantu mula seperti Prinsip TOTAPS. Survey
(Tinjauan)
3. Murid memainkan peranan situasi kecederaan dan bantu mula. Simulation
(Simulasi)
4. Murid menjawab soalan di buku.
5. Murid merumus pelajaran tentang unit yang dipelajari.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang PRICER dan HARM.dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 102-105
ABM/BBM
PAK-21 Survey (Tinjauan)
PAK-21 Simulation (Simulasi)
KBAT Menganalisis
EMK : ILMU Kelestarian Global EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
DAILY LESSON PLAN
SCIENCE (DLP) YEAR 1
Week 39 Date 2/7/2023 Day Tuesday
Class 1AJ Time 0800-0830, 1020-1120
Theme Technology And Sustainability Of Life Topic Basics of Building
Content Standard Learning Standard
10.1 Construction of basic shape blocks 10.1.2 Identify the basic shape blocks i.e. cube, cuboid,
pyramid, prism, cone, cylinder and sphere.
10.1.3 Design an object or structure using basic shape blocks.
10.1.5 Explain observations about the object built using
sketches, ICT, writing or verbally.
Objectives Success Criteria (Assessment)
By the end of the lesson, pupils will be able to: Pupils will be assessed on their ability to:
1. Identify the basic shape blocks i.e. cube, cuboid, 1. Identify the blocks i.e. cube, cuboid, pyramid, prism,
pyramid, prism, cone, cylinder and sphere. cone, cylinder and sphere.
2. Design an object or structure using basic shape blocks.
3. Explain observations about the object built using
sketches, ICT, writing or verbally.

TEACHING AND LEARNING ACTIVITIES


Pre Lesson Lesson Development Post Lesson
Creating: Constructing a Robot 3. Pupils carry out group activity 5. Pupils listen to teacher’s
(Textbook – Page: 94) Creating: Constructing a Robot conclusion about the topic.
1. Pupils talk about the topic with with guidance.
guidance. 4. Pupils complete the exercises
2. Pupils listen to teacher’s given by the teacher. (Activity
explanation and the connection book – Page: 67)
with the topic.
Teaching Aids Textbook Activity book Pictures

PENGISIAN KURIKULUM
Higher Order Thinking Skills
Science Process Skills Observing (HOTS)
Application
Teaching and Learning
Strategies
Contextual Learning 21st Century Skills Inquisitive
st
21 Century Classroom
Cross - Curricular Elements Science and Technology Teaching and Learning Round Table
Activities

ASSESSMENT AND EVALUATION


Project Story Telling Quiz Games
Role Play Individual / Pair / Group Work Observation Worksheet

REFLECTION / IMPACT / REMARKS


The number that achieved the stipulated skill is:___ Follow-up Actions
Remedial
Non-achievers were given extra guidance / enrichments / Reinforcement
consolidation by teacher. Enrichment
Choose an
The lesson was carried out successfully.
item.
Choose an
The lesson was postponed due to Choose an item.
item.
DAILY LESSON PLAN
SCIENCE (DLP) YEAR 1
Week 40 Date 2/14/2023 Day Tuesday
Class 1AJ Time 0800-0830, 1020-1120
Theme Technology And Sustainability Of Life Topic Basics of Building
Content Standard Learning Standard
10.1 Construction of basic shape blocks 10.1.4 Provide reasoning on the importance of different types
of blocks shape.
Objectives Success Criteria (Assessment)
By the end of the lesson, pupils will be able to: Pupils will be assessed on their ability to:
1. Provide reasoning on the importance of different types of 1. Provide reasoning on the importance of various types of
blocks shape. blocks in daily life.

TEACHING AND LEARNING ACTIVITIES


Pre Lesson Lesson Development Post Lesson
The importance of Block Shapes 3. Pupils understand and provide 5. Pupils listen to teacher’s
(Textbook – Page: 95) reasoning on the importance of conclusion about the topic.
1. Pupils talk about the topic with various types of blocks in daily life.
guidance. 4. Pupils complete the exercises
2. Pupils listen to teacher’s given by the teacher. (Activity
explanation and the connection book – Page: 68)
with the topic.
Teaching Aids Textbook Activity book Pictures

PENGISIAN KURIKULUM
Higher Order Thinking Skills
Science Process Skills Observing (HOTS)
Application
Teaching and Learning
Strategies
Contextual Learning 21st Century Skills Inquisitive
21st Century Classroom
Cross - Curricular Elements Science and Technology Teaching and Learning Round Table
Activities

ASSESSMENT AND EVALUATION


Project Story Telling Quiz Games
Role Play Individual / Pair / Group Work Observation Worksheet

REFLECTION / IMPACT / REMARKS


The number that achieved the stipulated skill is:___ Follow-up Actions
Remedial
Non-achievers were given extra guidance / enrichments / Reinforcement
consolidation by teacher. Enrichment
Choose an
The lesson was carried out successfully.
item.
Choose an
The lesson was postponed due to Choose an item.
item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN EMPAT
MINGGU 39 TARIKH 8/2/2023
HARI Rabu
KELAS 4AA MASA 0800-0830
TAJUK BUKAN KUPINTA
STANDARD 9.1 Pengetahuan asas pertolongan cemas dan kemahiran bertindak dengan bijak
KANDUNGAN
mengikut situasi.
STANDARD 9.1.1 Menyatakan punca kecederaan lebam dan terseliuh
PEMBELAJARAN
9.1.2 Membincangkan cara memberi bantu mula untuk kecederaan lebam dan
terseliuh
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
3. Menyatakan tiga punca kecederaan lebam dan terseliuh
4. Membincangkan dua cara memberi bantu mula untuk kecederaan lebam dan
terseliuh
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 3. Menyatakan __ daripada tiga punca kecederaan lebam dan terseliuh
4. Membincangkan __ daripada dua cara memberi bantu mula untuk kecederaan
lebam dan terseliuh
AKTIVITI PdP Set Induksi
2. Murid mendengar penerangan guru tentang terseliuh.
Aktiviti
7. Murid berbincang tentang punca, gejala, tempoh untuk sembuh, cara rawatan dan
cara bantu mula. Café (Warung Kopi)
8. Murid memainkan peranan sebagai pemain yang terseliuh dan perawat terseliuh.
Skits (Sketsa)
9. Murid meramalkan kesan jika tidak memberikan bantu mula yang betul kepada
kecederaan terseliuh
10. Murid diberi lembaran kerja.
11. Murid melengkapkan lembaran kerja secara individu atau berkumpulan dengan
bimbingan guru.
Penutup
4. Murid merumuskan isi pelajaran tentang terseliuh.dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 100
ABM/BBM
PAK-21 Café (Warung Kopi)
PAK-21 Skits (Sketsa)
KBAT Menganalisis
EMK : ILMU Kelestarian Global EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN EMPAT
MINGGU 40 TARIKH 15/2/2023
HARI Rabu
KELAS 4AJ MASA 0800-0830
TAJUK BUKAN KUPINTA
STANDARD 9.1 Pengetahuan asas pertolongan cemas dan kemahiran bertindak dengan bijak
KANDUNGAN
mengikut situasi.
STANDARD 9.1.2 Membincangkan cara memberi bantu mula untuk kecederaan lebam dan
PEMBELAJARAN
terseliuh
9.1.3 Mengaplikasikan kemahiran bantu mula untuk kecederaan lebam dan
terseliuh
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
3. Membincangkan dua cara memberi bantu mula untuk kecederaan lebam dan
terseliuh
4. Mengaplikasikan dua kemahiran bantu mula untuk kecederaan lebam dan
terseliuh
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 3. Membincangkan __ daripada dua cara memberi bantu mula untuk kecederaan
lebam dan terseliuh
4. Mengaplikasikan __ daripada dua kemahiran bantu mula untuk kecederaan
lebam dan terseliu
AKTIVITI PdP Set Induksi
2. Murid mendengar penerangan guru tentang PRICER dan HARM.
Aktiviti
6. Murid berbincang tentang PRICER dan HARM.
7. Murid membuat carian di Internet tentang kaedah lain yang boleh digunakan
semasa membuat rawatan bantu mula seperti Prinsip TOTAPS. Survey
(Tinjauan)
8. Murid memainkan peranan situasi kecederaan dan bantu mula. Simulation
(Simulasi)
9. Murid menjawab soalan di buku.
10. Murid merumus pelajaran tentang unit yang dipelajari.
Penutup
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang PRICER dan HARM.dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 102-105
ABM/BBM
PAK-21 Survey (Tinjauan)
PAK-21 Simulation (Simulasi)
KBAT Menganalisis
EMK : ILMU Kelestarian Global EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
MUZIK TAHUN TIGA
MINGGU 39 TARIKH 8/2/2023
HARI Rabu
KELAS 3AJ MASA 0830-0900
TEMA TUT TUT KERETA API SENI ANYAMAN BERZAMAN
TAJUK Muzik Rock
STANDARD 5.1 Persembahan Muzik
KANDUNGAN
STANDARD 5.1.1 Merancang persembahan muzik.
PEMBELAJARAN
5.1.2 Membuat persembahan muzik
5.1.3 Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Merancang persembahan muzik
2. Membuat persembahan muzik
3. Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Merancang persembahan muzik
2. Membuat persembahan muzik
3. Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang persembahan
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan.
2. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang persembahan
3. Murid menjalankan aktiviti mengumpul dan memilih hasil karya murid yang
bersesuaian dengan tema muzikal yang dipilih dari Unit 1 hingga Unit 5 sebagai
prop persembahan.
4. Murid membentuk empat kumpulan iaitu kumpulan latihan nyanyian, lakonan dan
pergerakan, alat perkusi mengikut detik lagu dan persediaan prop dan kostum
persembahan.
5. Murid diterapkan semangat kerjasama dan kepimpinan semasa aktiviti
persediaan.
6. Murid menggunakan ilmu yang telah dipelajari untuk menyediakan prop
tambahan.
7. Murid membuat jadual latihan dan menyediakan aturan persembahan.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang persembahan dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 48-49
ABM/BBM
PAK-21 Presentations (Persembahan) - Berkumpulan
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
MUZIK TAHUN TIGA
MINGGU 40 TARIKH 15/2/2023
HARI Rabu
KELAS 3AJ MASA 0900-0930
TEMA TUT TUT KERETA API SENI ANYAMAN BERZAMAN
TAJUK Muzik Rock
STANDARD 5.1 Persembahan Muzik
KANDUNGAN
STANDARD 5.1.1 Merancang persembahan muzik.
PEMBELAJARAN
5.1.2 Membuat persembahan muzik
5.1.3 Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Merancang persembahan muzik
2. Membuat persembahan muzik
3. Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Merancang persembahan muzik
2. Membuat persembahan muzik
3. Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang persembahan
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan.
2. Murid bersedia dalam kumpulan masing-masing dengan menyusun prop di
pentas persembahan dan kostum dan alat perkusi.
3. Murid menjalankan aktiviti persembahan secara teratur dan berdisiplin
4. Murid mengemas dan menyimpan semua hasil karya dan tempat persembahan
bersih da teratur.
5. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang apresiasi persembahan.
6. Murid membuat ulasan terhadap persembahan rakan dari aspek kreativiti dan
kerjasama.
7. Murid menyediakan laporan bergambar seperti folio.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang persembahandengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 48-49
ABM/BBM
PAK-21 Perform Well (Cuba yang Terbaik)
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
MUZIK TAHUN TIGA
MINGGU 39 TARIKH 8/2/2023
HARI Rabu
KELAS 3AF MASA 1050-1120
TEMA TUT TUT KERETA API SENI ANYAMAN BERZAMAN
TAJUK Choose an item.
STANDARD 5.1 Persembahan Muzik
KANDUNGAN
STANDARD 5.1.1 Merancang persembahan muzik.
PEMBELAJARAN
5.1.2 Membuat persembahan muzik
5.1.3 Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Merancang persembahan muzik
2. Membuat persembahan muzik
3. Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Merancang persembahan muzik
2. Membuat persembahan muzik
3. Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang persembahan
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan.
2. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang persembahan
3. Murid menjalankan aktiviti mengumpul dan memilih hasil karya murid yang
bersesuaian dengan tema muzikal yang dipilih dari Unit 1 hingga Unit 5 sebagai
prop persembahan.
4. Murid membentuk empat kumpulan iaitu kumpulan latihan nyanyian, lakonan dan
pergerakan, alat perkusi mengikut detik lagu dan persediaan prop dan kostum
persembahan.
5. Murid diterapkan semangat kerjasama dan kepimpinan semasa aktiviti
persediaan.
6. Murid menggunakan ilmu yang telah dipelajari untuk menyediakan prop
tambahan.
7. Murid membuat jadual latihan dan menyediakan aturan persembahan.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang persembahan dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 48-49
ABM/BBM
PAK-21 Presentations (Persembahan) - Berkumpulan
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MUZIK TAHUN TIGA
MINGGU 40 TARIKH 15/2/2023
HARI Rabu
KELAS 3AF MASA 1050-1120
TEMA TUT TUT KERETA API SENI ANYAMAN BERZAMAN
TAJUK Choose an item.
STANDARD 5.1 Persembahan Muzik
KANDUNGAN
STANDARD 5.1.1 Merancang persembahan muzik.
PEMBELAJARAN
5.1.2 Membuat persembahan muzik
5.1.3 Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Merancang persembahan muzik
2. Membuat persembahan muzik
3. Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Merancang persembahan muzik
2. Membuat persembahan muzik
3. Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang persembahan
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan.
2. Murid bersedia dalam kumpulan masing-masing dengan menyusun prop di
pentas persembahan dan kostum dan alat perkusi.
3. Murid menjalankan aktiviti persembahan secara teratur dan berdisiplin
4. Murid mengemas dan menyimpan semua hasil karya dan tempat persembahan
bersih da teratur.
5. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang apresiasi persembahan.
6. Murid membuat ulasan terhadap persembahan rakan dari aspek kreativiti dan
kerjasama.
7. Murid menyediakan laporan bergambar seperti folio.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang persembahandengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 48-49
ABM/BBM
PAK-21 Perform Well (Cuba yang Terbaik)
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MUZIK TAHUN TIGA
MINGGU 39 TARIKH 10/2/2023
HARI Jumaat
KELAS 3AA MASA 0950-1020
TEMA TUT TUT KERETA API SENI ANYAMAN BERZAMAN
TAJUK Choose an item.
STANDARD 5.1 Persembahan Muzik
KANDUNGAN
STANDARD 5.1.1 Merancang persembahan muzik.
PEMBELAJARAN
5.1.2 Membuat persembahan muzik
5.1.3 Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Merancang persembahan muzik
2. Membuat persembahan muzik
3. Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Merancang persembahan muzik
2. Membuat persembahan muzik
3. Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang persembahan
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan.
2. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang persembahan
3. Murid menjalankan aktiviti mengumpul dan memilih hasil karya murid yang
bersesuaian dengan tema muzikal yang dipilih dari Unit 1 hingga Unit 5 sebagai
prop persembahan.
4. Murid membentuk empat kumpulan iaitu kumpulan atihan nyanyian, lakonan dan
pergerakan, alat perkusi mengikut detik lagu dan persediaan prop dan kostum
persembahan.
5. Murid diterapkan semangat atihana dan kepimpinan semasa aktiviti persediaan.
6. Murid menggunakan ilmu yang telah dipelajari untuk menyediakan prop
tambahan.
7. Murid membuat jadual atihan dan menyediakan aturan persembahan.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang persembahan dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 48-49
ABM/BBM
PAK-21 Presentations (Persembahan) - Berkumpulan
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi atihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi atihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MUZIK TAHUN TIGA
MINGGU 40 TARIKH 17/2/2023
HARI Jumaat
KELAS 3AA MASA 0950-1020
TEMA TUT TUT KERETA API SENI ANYAMAN BERZAMAN
TAJUK Choose an item.
STANDARD 5.1 Persembahan Muzik
KANDUNGAN
STANDARD 5.1.1 Merancang persembahan muzik.
PEMBELAJARAN
5.1.2 Membuat persembahan muzik
5.1.3 Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Merancang persembahan muzik
2. Membuat persembahan muzik
3. Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Merancang persembahan muzik
2. Membuat persembahan muzik
3. Mengamalkan nilai murni dalam aktiviti muzik
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang persembahan
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan.
2. Murid bersedia dalam kumpulan masing-masing dengan atihan prop di pentas
persembahan dan kostum dan alat perkusi.
3. Murid menjalankan aktiviti persembahan secara teratur dan berdisiplin
4. Murid mengemas dan menyimpan semua hasil karya dan tempat persembahan
bersih da teratur.
5. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang apresiasi persembahan.
6. Murid membuat ulasan terhadap persembahan rakan dari aspek kreativiti dan
atihana.
7. Murid menyediakan laporan bergambar seperti folio.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang persembahandengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 48-49
ABM/BBM
PAK-21 Perform Well (Cuba yang Terbaik)
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi atihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi atihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN DUA
MINGGU 38 TARIKH 8/2/2023
HARI Rabu
KELAS 2AJ MASA 0950-1020
TEMA AWAS, BERHATI-HATI
TAJUK Bantuan Segera
STANDARD 9.1 Pengetahuan asas pertolongan cemas dan kemahiran bertindak dengan bijak
KANDUNGAN
mengikut situasi. Bertindak dengan bijak apabila berlaku kemalangan di rumah,
sekolah dan tempat awam.
STANDARD 9.1.2 Mengaplikasi kemahiran meminta bantuan ketika berlaku kemalangan dan
PEMBELAJARAN
kecederaan di rumah, sekolah serta tempat awam.
9.1.3 Menilai tindakan yang boleh diambil ketika berlaku kemalangan dan
kecederaan di rumah, sekolah serta tempat awam
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengaplikasi kemahiran meminta bantuan ketika berlaku kemalangan dan
kecederaan di rumah, sekolah serta tempat awam
2. Menilai tindakan yang boleh diambil ketika berlaku kemalangan dan kecederaan
di rumah, sekolah serta tempat awam
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Mengaplikasi kemahiran meminta bantuan ketika berlaku kemalangan dan
kecederaan di rumah, sekolah serta tempat awam
2. Menilai tindakan yang boleh diambil ketika berlaku kemalangan dan kecederaan
di rumah, sekolah serta tempat awam
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang bantuan segera
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan situasi yang diberikan.
2. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang kemalangan yang diberikan.
3. Murid menyatakan apakah yang akan terjadi jika tidak meminta bantuan dengan
segera. Brain Racking (Fikirkannya)
4. Murid memilih pihak yang boleh dihubungi untuk mendapatkan bantuan sekiranya
berlaku kemalangan dan kecederan di rumah, sekolah dan tempat awam.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang bantuan segera dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 104
ABM/BBM
PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN DUA
MINGGU 40 TARIKH 15/2/2023
HARI Rabu
KELAS 2AJ MASA 0950-1020
TEMA AWAS, BERHATI-HATI
TAJUK Uji Minda
STANDARD 9.1 Pengetahuan asas pertolongan cemas dan kemahiran bertindak dengan bijak
KANDUNGAN
mengikut situasi. Bertindak dengan bijak apabila berlaku kemalangan di rumah,
sekolah dan tempat awam.
STANDARD 9.1.1 Menyatakan jenis kemalangan dan kecederaan yang boleh berlaku di
PEMBELAJARAN
rumah, sekolah serta tempat awam.
9.1.2 Mengaplikasi kemahiran meminta bantuan ketika berlaku kemalangan dan
kecederaan di rumah, sekolah serta tempat awam.
9.1.3 Menilai tindakan yang boleh diambil ketika berlaku kemalangan dan
kecederaan di rumah, sekolah serta tempat awam
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menyatakan jenis kemalangan dan kecederaan yang boleh berlaku di rumah,
sekolah serta tempat awam
2. Mengaplikasi kemahiran meminta bantuan ketika berlaku kemalangan dan
kecederaan di rumah, sekolah serta tempat awam
3. Menilai tindakan yang boleh diambil ketika berlaku kemalangan dan kecederaan
di rumah, sekolah serta tempat awam
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menyatakan jenis kemalangan dan kecederaan yang boleh berlaku di rumah,
sekolah serta tempat awam
2. Mengaplikasi kemahiran meminta bantuan ketika berlaku kemalangan dan
kecederaan di rumah, sekolah serta tempat awam
3. Menilai tindakan yang boleh diambil ketika berlaku kemalangan dan kecederaan
di rumah, sekolah serta tempat awam
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang uji minda
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan situasi yang diberikan.
2. Murid membantu ke pesakit ke tempat yang betul.
3. Murid melakonkan satu kemalangan yang sering terjadi di sekolah, rumah atau
tempat awam. Role-Play (Main Peranan)
4. Murid menunjukkan cara mereka meminta bantuan yang sesuai.
5. Murid berbincang tentang poster jom bersukan.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang uji minda dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 105-106
ABM/BBM
PAK-21 Role-Play (Main Peranan)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
DAILY LESSON PLAN
SCIENCE (DLP) YEAR 3
Week 39 Date 2/9/2023 Day Thursday
Class 3AA Time 0700-0730, 0950-1050
Theme Technology And Sustainability Of Life Topic Machine
Content Standard Learning Standard
10.1 Pulley 10.1.4 Create a functional model of a pulley.
10.1.5 Explain the result of observations about pulley through
written or verbal forms, sketches or ICT in a creative way.
Objectives Success Criteria (Assessment)
By the end of the lesson, pupils will be able to: Pupils will be assessed on their ability to:
1. Create a functional model of a pulley. 1. Build a model of a pulley and explain how it works.
2. Explain the result of observations about pulley through
written or verbal forms, sketches or ICT in a creative
way.

TEACHING AND LEARNING ACTIVITIES


Pre Lesson Lesson Development Post Lesson
Invent a Functioning Pulley Model 3. Pupils understand and build a 5. Pupils listen to teacher’s
(Textbook – Page: 133-134) model of a pulley and explain how conclusion about the topic.
1. Pupils talk about the topic with it works.
guidance. 4. Pupils complete the exercises
2. Pupils listen to teacher’s given by the teacher. (Activity book
explanation and the connection – Page: 90)
with the topic.
Teaching Aids Textbook Activity book Pictures

PENGISIAN KURIKULUM
Higher Order Thinking Skills
Science Process Skills Observing (HOTS)
Application
Teaching and Learning
Strategies
Contextual Learning 21st Century Skills Inquisitive
21st Century Classroom
Cross - Curricular Elements Science and Technology Teaching and Learning Round Table
Activities

ASSESSMENT AND EVALUATION


Project Story Telling Quiz Games
Role Play Individual / Pair / Group Work Observation Worksheet

REFLECTION / IMPACT / REMARKS


The number that achieved the stipulated skill is:___ Follow-up Actions
Remedial
Non-achievers were given extra guidance / enrichments / Reinforcement
consolidation by teacher. Enrichment
Choose an
The lesson was carried out successfully.
item.
Choose an
The lesson was postponed due to Choose an item.
item.
DAILY LESSON PLAN
SCIENCE (DLP) YEAR 3
Week 40 Date 2/16/2023 Day Thursday
Class 3AA Time 0700-0730, 0950-1050
Theme Technology And Sustainability Of Life Topic Machine
Content Standard Learning Standard
10.1 Pulley 10.1.3 Give examples of the application of pulleys in life.
10.1.5 Explain the result of observations about pulley through
written or verbal forms, sketches or ICT in a creative way.
Objectives Success Criteria (Assessment)
By the end of the lesson, pupils will be able to: Pupils will be assessed on their ability to:
1. Give examples of the application of pulleys in life. 1. Give reasons on the importance of pulleys in daily life.
2. Explain the result of observations about pulley through
written or verbal forms, sketches or ICT in a creative
way.

TEACHING AND LEARNING ACTIVITIES


Pre Lesson Lesson Development Post Lesson
Types of Pulleys 3. Pupils understand and give 5. Pupils listen to teacher’s
(Textbook – Page: 135-136) reasons on the importance of conclusion about the topic.
1. Pupils talk about the topic with pulleys in daily life.
guidance. 4. Pupils complete the exercises
2. Pupils listen to teacher’s given by the teacher. (Activity book
explanation and the connection – Page: 91)
with the topic.
Teaching Aids Textbook Activity book Pictures

PENGISIAN KURIKULUM
Higher Order Thinking Skills
Science Process Skills Observing (HOTS)
Application
Teaching and Learning
Strategies
Contextual Learning 21st Century Skills Inquisitive
st
21 Century Classroom
Cross - Curricular Elements Science and Technology Teaching and Learning Round Table
Activities

ASSESSMENT AND EVALUATION


Project Story Telling Quiz Games
Role Play Individual / Pair / Group Work Observation Worksheet

REFLECTION / IMPACT / REMARKS


The number that achieved the stipulated skill is:___ Follow-up Actions
Remedial
Non-achievers were given extra guidance / enrichments / Reinforcement
consolidation by teacher. Enrichment
Choose an
The lesson was carried out successfully.
item.
Choose an
The lesson was postponed due to Choose an item.
item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN ENAM
MINGGU 39 TARIKH 9/2/2023
HARI Khamis
KELAS 6AA MASA 1050-1120
TEMA Bijak Memilih
TAJUK Aksi Si Penyelemat
STANDARD 3.3 Mengetahui asas pertolongan cemas dan kepentingan bertindak dengan
KANDUNGAN
bijak mengikut situasi.
STANDARD 3.3.2 Mengaplikasikan penggunaan peti pertolongan cemas dalam bantu mula
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengaplikasikan tiga penggunaan peti pertolongan cemas dalam bantu mula
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Mengaplikasikan __ daripada tiga penggunaan peti pertolongan cemas dalam
bantu mula
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang aksi si penyelamat
Aktiviti
1. Murid meneliti situasi dan demonstrasi yang diberikan.
2. Murid membuat demonstrasi kaedah bantu mula menggunakan item-item peti
pertolongan cemas mengikut pilihan masing-masing dengan prosedur yang betul
dengan bimbingan guru. Simulation (Simulasi)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang aksi si penyelamat dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 63
ABM/BBM
PAK-21 Simulation (Simulasi)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN ENAM
MINGGU 40 TARIKH 16/2/2023
HARI Khamis
KELAS 6AA MASA 1050-1120
TEMA Bijak Memilih
TAJUK Tiada Rotan, Akar pun Berguna Asah Minda
STANDARD 3.3 Mengetahui asas pertolongan cemas dan kepentingan bertindak dengan
KANDUNGAN
bijak mengikut situasi.
STANDARD 3.3.3 Mengaplikasikan penggunaan bahan alternatif dalam bantu mula sekiranya
PEMBELAJARAN
tiada peti pertolongan cemas.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengaplikasikan penggunaan tiga bahan alternatif dalam bantu mula sekiranya
tiada peti pertolongan cemas.
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Mengaplikasikan penggunaan __ daripada tiga bahan alternatif dalam bantu mula
sekiranya tiada peti pertolongan cemas.
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang tiada rotan, akar pon berguna
Aktiviti
1. Murid meneliti situasi yang diberikan.
2. Murid mencadangkan dua bahan alternatif. Brain Racking (Fikirkannya)
3. Murid menjawab soalan yang diberikan.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tiada rotan, akar pon berguna dengan
bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 64 - 66
ABM/BBM
PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN ENAM
MINGGU 39 TARIKH 10/2/2023
HARI Jumaat
KELAS 6AF MASA 1050-1120
TEMA Bijak Memilih
TAJUK Aksi Si Penyelemat
STANDARD 3.3 Mengetahui asas pertolongan cemas dan kepentingan bertindak dengan
KANDUNGAN
bijak mengikut situasi.
STANDARD 3.3.2 Mengaplikasikan penggunaan peti pertolongan cemas dalam bantu mula
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengaplikasikan tiga penggunaan peti pertolongan cemas dalam bantu mula
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Mengaplikasikan __ daripada tiga penggunaan peti pertolongan cemas dalam
bantu mula
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang aksi si penyelamat
Aktiviti
1. Murid meneliti situasi dan demonstrasi yang diberikan.
2. Murid membuat demonstrasi kaedah bantu mula menggunakan item-item peti
pertolongan cemas mengikut pilihan masing-masing dengan prosedur yang betul
dengan bimbingan guru. Simulation (Simulasi)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang aksi si penyelamat dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 63
ABM/BBM
PAK-21 Simulation (Simulasi)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN ENAM
MINGGU 40 TARIKH 17/2/2023
HARI Jumaat
KELAS 6AA MASA 1050-1120
TEMA Bijak Memilih
TAJUK Tiada Rotan, Akar pun Berguna Asah Minda
STANDARD 3.3 Mengetahui asas pertolongan cemas dan kepentingan bertindak dengan
KANDUNGAN
bijak mengikut situasi.
STANDARD 3.3.3 Mengaplikasikan penggunaan bahan alternatif dalam bantu mula sekiranya
PEMBELAJARAN
tiada peti pertolongan cemas.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengaplikasikan penggunaan tiga bahan alternatif dalam bantu mula sekiranya
tiada peti pertolongan cemas.
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Mengaplikasikan penggunaan __ daripada tiga bahan alternatif dalam bantu mula
sekiranya tiada peti pertolongan cemas.
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang tiada rotan, akar pon berguna
Aktiviti
1. Murid meneliti situasi yang diberikan.
2. Murid mencadangkan dua bahan alternatif. Brain Racking (Fikirkannya)
3. Murid menjawab soalan yang diberikan.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tiada rotan, akar pon berguna dengan
bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 64 - 66
ABM/BBM
PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN TIGA
MINGGU 39 TARIKH 1/1/2021
HARI Khamis
KELAS 3AJ MASA 1120-1150
TEMA Waspada Sentiasa
TAJUK Bantu Mula
STANDARD 9.1 Bertindak dengan bijak apabila berlaku kemalangan dan kecederaan ringan
KANDUNGAN
STANDARD 9.1.3 Membincangkan cara memberi bantu mula untuk kecederaan ringan.
PEMBELAJARAN
9.1.4 Mengaplikasi kemahiran bantu mula untuk kecederaan ringan.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Membincangkan cara memberi bantu mula untuk kecederaan ringan
2. Mengaplikasi dua kemahiran bantu mula untuk kecederaan ringan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Membincangkan cara memberi bantu mula untuk kecederaan ringan
2. Mengaplikasi __ daripada dua kemahiran bantu mula untuk kecederaan ringan
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang bantu mula
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan situasi yang diberikan.
2. Murid meramalkan sekiranya kecederaan lebam tidak diberikan rawatan awal.
3. Murid melakonkan cara mereka merawat rakan yang mengalami kecederaan
ringan. Dramatisation (Drama)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang bantu mula dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 96
ABM/BBM
PAK-21 Dramatisation (Drama)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN TIGA
MINGGU 39 TARIKH 16/2/2023
HARI Khamis
KELAS 3AJ MASA 1120-1150
TEMA Waspada Sentiasa
TAJUK Uji Minda
STANDARD 9.1 Bertindak dengan bijak apabila berlaku kemalangan dan kecederaan ringan
KANDUNGAN
STANDARD 9.1.1 Menyatakan jenis-jenis kecederaan ringan.
PEMBELAJARAN
9.1.2 Membincangkan jenis-jenis kecederaan ringan.
9.1.3 Membincangkan cara memberi bantu mula untuk kecederaan ringan.
9.1.4 Mengaplikasi kemahiran bantu mula untuk kecederaan ringan.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menyatakan jenis-jenis kecederaan ringan
2. Membincangkan jenis-jenis kecederaan ringan
3. Membincangkan dua cara memberi bantu mula untuk kecederaan ringan
4. Mengaplikasi kemahiran bantu mula untuk kecederaan ringan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menyatakan jenis-jenis kecederaan ringan
2. Membincangkan jenis-jenis kecederaan ringan
3. Membincangkan __ daripada dua cara memberi bantu mula untuk kecederaan
ringan
4. Mengaplikasi kemahiran bantu mula untuk kecederaan ringan
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang uji minda
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan situasi yang diberikan.
2. Murid membantu Gopal mengenal pasti jenis-jenis kecederaan ringan.
3. Murid melengkapkan cara merawat kecederaan luka kecil.
4. Murid membincangkan dalam kumpulan untuk menyediakan carta berkenaan
kecederaan ringan lebam secara kreatif dan mempersembahkannya kepada guru
dan rakan-rakan. Round Table (Meja Bulat)
5. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang jawapan.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang uji minda dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 97
ABM/BBM
PAK-21 Round Table (Meja Bulat)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
DAILY LESSON PLAN
SCIENCE (DLP) YEAR 2
Week 39 Date 2/10/2023 Day Friday
Class 2AJ Time 0800-0900, 1020-1050
Theme Technology And Sustainability Of Life Topic Technology
Content Standard Learning Standard
10.1 Building set 10.1.4 Create a new structure that is not in the illustrated
manual.
10.1.6 Explain observations about built structure using
sketches, ICT, in written or verbal form.
Objectives Success Criteria (Assessment)
By the end of the lesson, pupils will be able to: Pupils will be assessed on their ability to:
1. Create a new structure that is not in the illustrated 1. Create a new structure and explain the creation.
manual.
2. Explain observations about built structure using
sketches, ICT, in written or verbal form.

TEACHING AND LEARNING ACTIVITIES


Pre Lesson Lesson Development Post Lesson
I Am Creative 3. Pupils understand and create a 5. Pupils listen to teacher’s
(Textbook – Page: 124-125) new structure and explain the conclusion about the topic.
1. Pupils talk about the picture with creation.
guidance. 4. Pupils complete the exercises
2. Pupils listen to teacher’s given by the teacher. (Activity
explanation and the connection book – Page: 81,84)
with the topic.
Teaching Aids Textbook Activity book Pictures

PENGISIAN KURIKULUM
Higher Order Thinking Skills
Science Process Skills Observing (HOTS)
Application
Teaching and Learning
Strategies
Contextual Learning 21st Century Skills Inquisitive
st
21 Century Classroom
Cross - Curricular Elements Science and Technology Teaching and Learning Round Table
Activities

ASSESSMENT AND EVALUATION


Project Story Telling Quiz Games
Role Play Individual / Pair / Group Work Observation Worksheet

REFLECTION / IMPACT / REMARKS


The number that achieved the stipulated skill is:___ Follow-up Actions
Remedial
Non-achievers were given extra guidance / enrichments / Reinforcement
consolidation by teacher. Enrichment
Choose an
The lesson was carried out successfully.
item.
Choose an
The lesson was postponed due to Choose an item.
item.

DAILY LESSON PLAN


SCIENCE (DLP) YEAR 2
Week 40 Date 2/17/2023 Day Friday
Class 2AJ Time 0800-0900, 1020-1050
Theme Technology And Sustainability Of Life Topic Technology
Content Standard Learning Standard
10.1 Building set 10.1.5 Disassemble the built structure in sequence and store
the components into a storage container
Objectives Success Criteria (Assessment)
By the end of the lesson, pupils will be able to: Pupils will be assessed on their ability to:
1. Disassemble the built structure in sequence and store 1. Disassemble the built structure in sequence and store
the components into a storage container the components into a storage container properly.

TEACHING AND LEARNING ACTIVITIES


Pre Lesson Lesson Development Post Lesson
Disassemble and Store 3. Pupils understand and 5. Pupils listen to teacher’s
(Textbook – Page: 126-127) disassemble the built structure in conclusion about the topic.
1. Pupils talk about the picture with sequence and store the
guidance. components into a storage
2. Pupils listen to teacher’s container properly.
explanation and the connection 4. Pupils complete the exercises
with the topic. given by the teacher. (Activity
book – Page: 82 - 83)
Teaching Aids Textbook Activity book Pictures

PENGISIAN KURIKULUM
Higher Order Thinking Skills
Science Process Skills Observing (HOTS)
Application
Teaching and Learning
Strategies
Contextual Learning 21st Century Skills Inquisitive
21st Century Classroom
Cross - Curricular Elements Science and Technology Teaching and Learning Round Table
Activities

ASSESSMENT AND EVALUATION


Project Story Telling Quiz Games
Role Play Individual / Pair / Group Work Observation Worksheet

REFLECTION / IMPACT / REMARKS


The number that achieved the stipulated skill is:___ Follow-up Actions
Remedial
Non-achievers were given extra guidance / enrichments / Reinforcement
consolidation by teacher. Enrichment
Choose an
The lesson was carried out successfully.
item.
Choose an
The lesson was postponed due to Choose an item.
item.
