Tindakan:
/ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 1
TEMA: 6 : SAINS, TEKNOLOGI KELAS: 1 JAYA MINGGU: 35
DAN INOVASI MASA: 1:15-2:15 TARIKH: 30/11/2022
UNIT: 18 : Hebatnya Inovasi TEMPOH: 60 minit HARI: Rabu
TOPIK: Treler Motosikal Datuk
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
2.3 2.3.1 (ii) Kreativiti dan Inovasi Nilai Murni
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat : Murid berjaya membaca, mengenal pasti dan menyatakan
Menyatakan maksud pantun berdasarkan gambar maksud pantun dengan betul.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi Buku Teks: 110, Buku Aktiviti 37.
Membaca
STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
_37__ / _37__ murid dapat mencapai
Murid mengimbas pelajaran lalu tentang penyiram pokok inovasi. objektif pembelajaran dengan baik dan
Aktiviti:- diberi latihan pengayaan.
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran. ___ / ___ murid dapat mencapai
objektif pembelajaran dengan
2. Murid membuka buku teks muka surat 110.
bimbingan dan diberi latihan
3. Murid membaca pantun dalam buku teks muka surat 110. pengukuhan.
4. Murid dibimbing menyatakan maksud pantun berdasarkan gambar. (KBAT)
___ / ___ murid tidak dapat mencapai
5. Secara berpasangan, mereka diberikan puzzle dan diminta menyelesaikannya
objektif pembelajaran dan diberi
berdasarkan petikan dalam buku teks. (PAK 21) latihan pemulihan.
6. Murid membuat latihan di dalam buku aktiviti muka surat 37. (PBD)
PdPC pada hari ini:
Penutup:-
Memuaskan /
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi
Tidak memuaskan
pelajaran.
KBAT Mengaplikasi PAK-21 Puzzle it Out (Selesaikan)
TAHAP PENGUASAAN 2 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pemulihan: Pemulihan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid melakukan aktiviti dengan Murid melakukan aktiviti dengan
bimbingan guru. bimbingan guru. bimbingan guru.
REFLEKSI
Tindakan:
/ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 1 (PKJR)
TEMA: 6 : SAINS, TEKNOLOGI KELAS: 1 JAYA MINGGU: 35
DAN INOVASI MASA: 3:10-4:10 TARIKH: 30/11/2022
UNIT: 18 : Hebatnya Inovasi TEMPOH: 60 minit HARI: Rabu
TOPIK: Wah, Mudahnya!
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
3.2 3.2.1 (iii) Kreativiti dan Inovasi Nilai Murni
Tema PKJR Tajuk PKJR Kod Fokus PKJR Kod HP PKJR
5 : Tingkah Laku
Mengenal Komponen Basikal 5.1 5.1.1
Penunggang Basikal
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat :
Murid berjaya membina dan menulis ayat berdasarkan rajah
1. Membina dan menulis ayat berdasarkan rajah.
dengan betul.
2. Menamakan komponen basikal dan fungsinya.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi Buku Teks: 111, Buku Aktiviti:38, Buku aktiviti murid ms 21.
Menulis
STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:- _32__ / __37_ murid dapat mencapai
Murid mengimbas kembali pelajaran lalu. (PAK 21) objektif pembelajaran dengan baik dan
Aktiviti Utama:- diberi latihan pengayaan.
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
tajuk pelajaran. _5__ / __37_ murid dapat mencapai
2. Murid membuka buku teks muka surat 111. objektif pembelajaran dengan
3. Murid meneliti jadual. bimbingan dan diberi latihan
4. Murid membina dan menulis ayat berdasarkan rajah dalam buku tulis. (KBAT) pengukuhan.
5. Murid membuat latihan di dalam buku aktiviti muka surat 38. (PBD)
6. Murid diterangkan mengenai komponen basikal. ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
7. Murid menggunting gambar pada halaman 39 dan tampalkan pada ruangan objektif pembelajaran dan diberi
yang betul. latihan pemulihan.
Penutup:-
PdPC pada hari ini:
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi Memuaskan /
pelajaran. (KBAT) Tidak memuaskan
Recap Group (Mengulangi /
KBAT Mengaplikasi PAK-21
mengingat semula)
TAHAP PENGUASAAN 2 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pemulihan: Pemulihan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid melakukan aktiviti dengan Murid melakukan aktiviti dengan
bimbingan guru. bimbingan guru. bimbingan guru.
REFLEKSI
Tindakan:
/ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________
Tindakan:
/ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________
2. Murid membuka buku teks muka surat 111. ___ / ___ murid dapat mencapai
3. Murid meneliti jadual. objektif pembelajaran dengan
4. Murid membaca ayat yang telah ditulis dalam buku tulis pada minggu lalu. bimbingan dan diberi latihan
pengukuhan.
(KBAT)
5. Murid membuat latihan di dalam buku aktiviti muka surat 39. (PBD) ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
6. Murid diterangkan mengenai komponen basikal. objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan.
7. Murid melukis gambar basikal dalam buku latihan dan melabelkan
komponen dengan betul.
Penutup:-
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
PdPC pada hari ini:
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi
latihan pemulihan.
pelajaran.
PdPC pada hari ini:
KBAT Mengaplikasi PAK-21
Presentations (Persembahan)-
berkumpulan.
TAHAP PENGUASAAN 2 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pemulihan: Pemulihan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid melakukan aktiviti dengan Murid melakukan aktiviti dengan
bimbingan guru. bimbingan guru. bimbingan guru.
REFLEKSI
Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________