Anda di halaman 1dari 10

MINGGU

32

ERPH PDPC MINGGU 32


07.11.2022-11.11.2022
BAHASA MELAYU
2 ADIL, 2BESTARI & 2 JUJUR
1 ILTIZAM
REKA BENTUK & TEKNOLOGI
1 BESTARI, 1 DEDIKASI,
HARI ISNIN MINGGU 32 TARIKH 07-Nov-22
WAKTU/KELAS/
REKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
MATA PELAJARAN
CATATAN

TAJUK: KOMSAS- NOVEL MENITI IMPIAN- GAYA BAHASA KEHADIRAN


WAKTU 1&2 STANDARD /31
KANDUNGAN 2.1 Membaca secara mekanis pelbagai bahan prosa dan puisi
STANDARD
2 ADIL PEMBELAJARAN
2.1.2 Membaca syair dan sajak secara mekanis dengan sebutan dan intonasi yang
betul serta mengenal pasti maksud tersurat dan tersirat. orang pelajar
OBJEKTIF: Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat: dapat menguasai
1.10-2.15 pm 1) Melafazkan gaya bahasa dengan sebutan dan intonasi yang betul aktiviti PDP pada
2) Menyatakan maksud gaya bahasa yang terdapat dalam novel Meniti Impian. hari ini.
KRITERIA Murid berjaya sekiranya dapat:
KEJAYAAN : Catatan
1. menyatakan 4 daripada 5 jenis gaya Bahasa yang terdapat dalam novel
BM PDP
AKTIVITI: PEMULA
DITANGGUHKAN
1. Guru memberi arahan yang jelas untuk aktiviti yang akan di lakukan GURU PROGRAM
UTAMA SEKOLAH -
2. Murid diberi helaian aktiviti kumpulan yang akan dilakukan. MAJALAH
3. Murid menyebut dan bertutur dengan nada yang jelas serta intonasi yang Peta Ithink:
betul Peta ALIR
4. Murid diberi latihan dan menyelesaikannya bersama guru (penerangan)
PENUTUP
5. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang
diperoleh daripada PDP hari ini.
BBM ☒ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☒ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-
____
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☐Merancang ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐ Menilai ☐ Mencipta
☐Kreatif / mencipta
EMK Kreativiti dan SISTEM Sebutan & PDP Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Inovasi BAHASA intonasi
WAKTU/KELAS/
MASA / KANDUNGAN REKLEKSI/
MATA PELAJARAN CATATAN

KEHADIRAN
TAJUK: KOMSAS- NOVEL MENITI IMPIAN- GAYA BAHASA
WAKTU 3&4 /33
STANDARD
KANDUNGAN 2.1 Membaca secara mekanis pelbagai bahan prosa dan puisi
2 JUJUR
STANDARD
PEMBELAJARAN
2.1.2 Membaca syair dan sajak secara mekanis dengan sebutan dan intonasi yang orang pelajar
betul serta mengenal pasti maksud tersurat dan tersirat. dapat menguasai
2.15-3.25 pm OBJEKTIF: Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat: aktiviti PDP pada
1) Melafazkan gaya bahasa dengan sebutan dan intonasi yang betul hari ini.
BM 2) Menyatakan maksud gaya bahasa yang terdapat dalam novel Meniti Impian.
KRITERIA Murid berjaya sekiranya dapat: Catatan
KEJAYAAN :
1. menyatakan 2 daripada 5 jenis gaya Bahasa yang terdapat dalam novel
AKTIVITI: PDP
PEMULA
DITANGGUHKAN
1. Guru memberi arahan yang jelas untuk aktiviti yang akan di lakukan
GURU PROGRAM
UTAMA
SEKOLAH -
2. Murid diberi helaian aktiviti kumpulan yang akan dilakukan.
MAJALAH
3. Murid menyebut dan bertutur dengan nada yang jelas serta intonasi yang
betul Peta Ithink:
4. Murid diberi latihan dan menyelesaikannya bersama guru (penerangan) Peta Buih
PENUTUP
5. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang
diperoleh daripada PDP hari ini.
BBM ☒ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☒ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-
____
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☐Merancang ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐ Menilai ☐ Mencipta
☐Kreatif / mencipta
EMK Sains dan SISTEM Sebutan & PDP PembelajaranMelalauiPenerokaan
Teknologi BAHASA intonasi

Disemak oleh : PN RUSIAH BINTI ABDULLAH


(Pengetua/Penolong Kanan/Ketua Bidang) PENOLONG KANAN PETANG SMKTIS
Tarikh : 12/11/2022
HARI ISNIN MINGGU 32 TARIKH 07-Nov-22
WAKTU/KELAS/
REKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
MATA PELAJARAN
CATATAN

TAJUK: KOMSAS- NOVEL MENITI IMPIAN- GAYA BAHASA KEHADIRAN


WAKTU 8&9 STANDARD /28
KANDUNGAN 2.1 Membaca secara mekanis pelbagai bahan prosa dan puisi
STANDARD
2 BESTARI PEMBELAJARAN
2.1.2 Membaca syair dan sajak secara mekanis dengan sebutan dan intonasi yang
betul serta mengenal pasti maksud tersurat dan tersirat. orang pelajar
OBJEKTIF: Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat: dapat
4.55-6.05 pm 1) Melafazkan gaya bahasa dengan sebutan dan intonasi yang betul menguasai
2) Menyatakan maksud gaya bahasa yang terdapat dalam novel Meniti Impian. aktiviti PDP
KRITERIA Murid berjaya sekiranya dapat: pada hari ini.
KEJAYAAN :
1. Menyatakan 4 daripada 5 jenis gaya Bahasa yang terdapat dalam novel
BM Catatan
AKTIVITI: PEMULA
PDP
1. Guru memberi arahan yang jelas untuk aktiviti yang akan di lakukan DITANGGUHK
UTAMA AN
2. Murid diberi helaian aktiviti kumpulan yang akan dilakukan. GURU
3. Murid menyebut dan bertutur dengan nada yang jelas serta intonasi yang PROGRAM
betul SEKOLAH -
4. Murid diberi latihan dan menyelesaikannya bersama guru (penerangan) MAJALAH
PENUTUP
5. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang Peta Ithink:
diperoleh daripada PDP hari ini. Peta ALIR
BBM ☒ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☒ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-
____
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☐Merancang ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐ Menilai ☐ Mencipta
☐Kreatif / mencipta
EMK Kreativiti dan SISTEM Sebutan & PDP Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Inovasi BAHASA intonasi

Disemak oleh : PN RUSIAH BINTI ABDULLAH


(Pengetua/Penolong Kanan/Ketua Bidang) PENOLONG KANAN PETANG SMKTIS
Tarikh : 12/11/2022
PERSIDANGAN
GLOBAL OPITO
SECARA
BERSEMUKA
HOTEL FOUR SEASONS KUALA
LUMPUR
SELASA-RABU
8/11/2022-9/11/2022
8.30-5.30 PETANG

Disemak oleh : PN RUSIAH BINTI ABDULLAH


(Pengetua/Penolong Kanan/Ketua Bidang) PENOLONG KANAN PETANG SMKTIS
Tarikh : 12/11/2022
HARI KHAMIS MINGGU 32 TARIKH 10-Nov-22
WAKTU/KELAS/
MASA / KANDUNGAN REKLEKSI/
MATA CATATAN
PELAJARAN
KEHADIRAN
TAJUK: APLIKASI TEKNOLOGI
WAKTU 1&2
SUBTOPIK: orang pelajar
REKABENTUK SISTEM FERTIGASI
1 BESTARI dapat
OBJEKTIF:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat : menguasai
1.10-2.15 pm aktiviti PDP
Menghasilkan lakaran rekabentuk baharu sistem fertigasi pada hari ini.
KRITERIA Murid berjaya sekiranya dapat:
RBT KEJAYAAN :
1. Menghasilkan 2 daripada 2 lakaran sistem fertgasi Catatan
WAKTU 1&2 AKTIVITI: PEMULA
1. Guru menunjukkan beberapa lakaran contoh di papan putih. Murid TEKNIK
1 BESTARI memberi pandangan tentang setiap lakaran. MENJAWAB
JUNIOR
UTAMA
3.55-5.05 pm TINGKATAN
2. Murid berada di dalam kumpulan dan menghasilkan beberapa lakaran.
1 KAA-1
RBT
3. Wakil kumpulan membuat pembentangan. Kumpulan lain mencatat. DEDIKASI
PENUTUP
4. Murid membuat rumusan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang Peta Ithink:
dicapai Peta bulatan
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-
___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori KBAT ☐ Mengaplikasi ☒
Kurikulum ☐Merancang ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah Menganalisis
☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM Sebutan & PDP PembelajaranMelalauiPenerokaan
Teknologi BAHASA intonasi

WAKTU/KELAS/
REKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
CATATAN
MATA PELAJARAN
TAJUK: MEMBUAT RUMUSAN- KEPENTINGAN KESIHATAN DAN KEBERSIHAN KEHADIRAN
WAKTU 3&4 23/30
STANDARD
KANDUNGAN 2.3 Membaca untuk memproses maklumat daripada pelbagai bahan
2 JUJUR STANDARD 2.3.1 Membaca untuk menyaring dan mengenal pasti idea utama dan idea sampingan
PEMBELAJARAN
dengan betul dan tepat. 23 orang pelajar
2.15-3.25 pm OBJEKTIF: dapat
Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:
menguasai
1) Mentafsir rencana bertajuk ‘Rasuah”
aktiviti PDP
2) Menjelaskan isi tersurat dan isi tersirat yang terdapat dalam petikan
BM pada hari ini.
KRITERIA Murid berjaya sekiranya dapat:
KEJAYAAN :
1. Membina karangan rumusan dengan isi tersurat dan tersirat yang Catatan
dikembangkan menjadi ayat lengkap dengan bantuan guru
AKTIVITI: PEMULA
1. Guru memberi arahan yang jelas untuk aktiviti yang akan di lakukan Peta Ithink:
UTAMA Peta bulatan
2. Murid diberi helaian aktiviti kumpulan yang akan dilakukan.
3. Murid menyebut dan bertutur dengan nada yang jelas serta intonasi yang
betul
4. Murid diberi latihan dan menyelesaikannya bersama guru (penerangan)
PENUTUP
5. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang
diperoleh daripada PDP hari ini.
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori ☐Merancang ☒ KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan Teknologi SISTEM BAHASA Sebutan & intonasi PDP Pembelajaran Melalaui Penerokaan

Disemak oleh : PN RUSIAH BINTI ABDULLAH


(Pengetua/Penolong Kanan/Ketua Bidang) PENOLONG KANAN PETANG SMKTIS
Tarikh : 12/11/2022
HARI KHAMIS MINGGU 32 TARIKH 10-Nov-22
WAKTU/KELAS/
REKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
CATATAN
MATA PELAJARAN
TAJUK: MEMBUAT RUMUSAN- KEPENTINGAN KESIHATAN DAN KEBERSIHAN KEHADIRAN
WAKTU 6&7 23/28
STANDARD
KANDUNGAN 2.3 Membaca untuk memproses maklumat daripada pelbagai bahan
2 BESTARI STANDARD 2.3.1 Membaca untuk menyaring dan mengenal pasti idea utama dan idea sampingan
PEMBELAJARAN 23 orang pelajar
3.45-4.55 pm
dengan betul dan tepat. dapat
OBJEKTIF: Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat: menguasai
1) Mentafsir rencana bertajuk ‘Rasuah” aktiviti PDP
BM 2) Menjelaskan isi tersurat dan isi tersirat yang terdapat dalam petikan pada hari ini.

KRITERIA Murid berjaya sekiranya dapat: Catatan


KEJAYAAN :
1. Membina karangan rumusan dengan isi tersurat dan tersirat yang
dikembangkan menjadi ayat lengkap dengan bantuan guru
AKTIVITI: PEMULA Peta Ithink:
1. Guru memberi arahan yang jelas untuk aktiviti yang akan di lakukan Peta bulatan
UTAMA
2. Murid diberi helaian aktiviti kumpulan yang akan dilakukan.
3. Murid menyebut dan bertutur dengan nada yang jelas serta intonasi yang
betul
4. Murid diberi latihan dan menyelesaikannya bersama guru (penerangan)
PENUTUP
5. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang
diperoleh daripada PDP hari ini.
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-
___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☐Merancang ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐ Menilai ☐ Mencipta
☐Kreatif / mencipta
EMK Sains dan SISTEM Sebutan & PDP Pembelajaran Melalaui Penerokaan
Teknologi BAHASA intonasi

Disemak oleh : PN RUSIAH BINTI ABDULLAH


(Pengetua/Penolong Kanan/Ketua Bidang) PENOLONG KANAN PETANG SMKTIS
Tarikh : 12/11/2022
HARI JUMAAT MINGGU 32 TARIKH 11-Nov-22
WAKTU/KELAS/
REKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
CATATAN
MATA PELAJARAN
TAJUK: MEMBUAT RUMUSAN- KEPENTINGAN KESIHATAN DAN KEBERSIHAN KEHADIRAN
WAKTU 1&2 27/31
STANDARD
KANDUNGAN 2.3 Membaca untuk memproses maklumat daripada pelbagai bahan
2 ADIL STANDARD 27 orang
2.3.1 Membaca untuk menyaring dan mengenal pasti idea utama dan idea sampingan
PEMBELAJARAN pelajar dapat
2.25-3.35 pm
dengan betul dan tepat. menguasai
OBJEKTIF: Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat: aktiviti PDP
1) Mentafsir rencana bertajuk ‘Rasuah” pada hari ini.
BM 2) Menjelaskan isi tersurat dan isi tersirat yang terdapat dalam petikan
KRITERIA Murid berjaya sekiranya dapat: Catatan
KEJAYAAN :
1. Membina karangan rumusan dengan isi tersurat dan tersirat yang
dikembangkan menjadi ayat lengkap dengan bantuan guru Peta Ithink:
AKTIVITI: PEMULA Peta bulatan
1. Guru memberi arahan yang jelas untuk aktiviti yang akan di lakukan
UTAMA
2. Murid diberi helaian aktiviti kumpulan yang akan dilakukan.
3. Murid menyebut dan bertutur dengan nada yang jelas serta intonasi yang betul
4. Murid diberi latihan dan menyelesaikannya bersama guru (penerangan)
PENUTUP
5. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang
diperoleh daripada PDP hari ini.
BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-______
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☐Merancang ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐ Menilai ☐ Mencipta
☐Kreatif / mencipta
EMK Sains dan SISTEM Sebutan & PDP Pembelajaran Melalaui Penerokaan
Teknologi BAHASA intonasi

WAKTU/KELAS/
MASA / KANDUNGAN REKLEKSI/
MATA PELAJARAN CATATAN

KEHADIRAN
TAJUK: PERIBAHASA BERSAMA MAKSUD DAN CONTOH AYAT
WAKTU 6 14/28
STANDARD
KANDUNGAN
4.2 Memahami dan menggunakan perbandingan semacam, peribahasa, katakata
2 BESTARI hikmat, kiasan
madah pujangga, dan Bahasa berirama dalam komunikasi dan penulisan 14 orang
STANDARD
PEMBELAJARAN
4.2.1 Memahami dan menggunakan perbandingan semacam dalam komunikasi dan pelajar
5.05-5.35 pm penulisan dengan betul, tepat dan mengikut konteks dapat
OBJEKTIF: Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat: menguasai
BM 1) Mengenal pasti lapan perbandingan semacam yang menggunakan kata adjektif. aktiviti PDP
2) Menulis lapan ayat menggunakan perbandingan semacam tersebut.. pada hari
KRITERIA Murid berjaya sekiranya dapat: ini.
KEJAYAAN :
1. Mengetahui 6 daripada 8 jenis ayat perbandingan semacam tersebut dengan
Catatan
bantuan guru
AKTIVITI: PEMULA
1. Guru memberi arahan yang jelas untuk aktiviti yang akan di lakukan Peta Ithink:
UTAMA Peta Buih
2. Murid diberi helaian aktiviti kumpulan yang akan dilakukan.
3. Murid mula membina ayat berpandukan peribahasa yang telah diberi.
4. Murid seterusnya memilih 5 perkataan lalu membina ayat lengkap yang
gramatis
5. Murid menyelesaikan latihan dan berbincang bersama guru
PENUTUP
6. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang
diperoleh daripada PDP hari ini.
BBM ☒ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☒ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-___
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☐Merancang ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐ Menilai ☐ Mencipta
☐Kreatif / mencipta
EMK Sains dan SISTEM Sebutan & PDP PembelajaranMelalauiPenerokaan
Teknologi BAHASA intonasi

Disemak oleh : PN RUSIAH BINTI ABDULLAH


(Pengetua/Penolong Kanan/Ketua Bidang) PENOLONG KANAN PETANG SMKTIS
Tarikh : 12/11/2022
HARI JUMAAT MINGGU 31 TARIKH 04-Nov-22
WAKTU/KELAS/
MASA / KANDUNGAN REKLEKSI/
MATA CATATAN
PELAJARAN
KEHADIRAN
TAJUK: APLIKASI TEKNOLOGI
WAKTU 4&5 10/17
SUBTOPIK:
REKABENTUK SISTEM FERTIGASI
1 BESTARI 10 orang pelajar
OBJEKTIF:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat : dapat
3.55-5.05 pm 1. Menghasilkan lakaran rekabentuk baharu sistem fertigasi menguasai
KRITERIA aktiviti PDP
RBT KEJAYAAN : Murid berjaya sekiranya dapat: pada hari ini.
1. Menghasilkan 2 daripada 2 lakaran sistem fertgasi
Catatan
AKTIVITI: PEMULA
1. Guru menunjukkan beberapa lakaran contoh di papan putih. Murid
memberi pandangan tentang setiap lakaran. Peta Ithink:
UTAMA Peta bulatan
2. Murid berada di dalam kumpulan dan menghasilkan beberapa lakaran.
3. Wakil kumpulan membuat pembentangan. Kumpulan lain mencatat.
PENUTUP
4. Murid membuat rumusan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang
dicapai

BBM ☐ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☐ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-
___________
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori KBAT ☐ Mengaplikasi ☒
Kurikulum ☐Merancang ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah Menganalisis
☐Kreatif / mencipta ☐ Menilai ☐ Mencipta
EMK Sains dan SISTEM Sebutan & PDP PembelajaranMelalauiPenerokaan
Teknologi BAHASA intonasi

Disemak oleh : PN RUSIAH BINTI ABDULLAH


(Pengetua/Penolong Kanan/Ketua Bidang) PENOLONG KANAN PETANG SMKTIS
Tarikh : 12/11/2022
HARI ISNIN MINGGU 33 TARIKH 14-Nov-22
WAKTU/KELAS/
REKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
MATA PELAJARAN
CATATAN

TAJUK: KOMSAS- NOVEL MENITI IMPIAN- GAYA BAHASA KEHADIRAN


WAKTU 1&2 STANDARD /31
KANDUNGAN 2.1 Membaca secara mekanis pelbagai bahan prosa dan puisi
STANDARD
2 ADIL PEMBELAJARAN
2.1.2 Membaca syair dan sajak secara mekanis dengan sebutan dan intonasi yang
betul serta mengenal pasti maksud tersurat dan tersirat. orang pelajar
OBJEKTIF: Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat: dapat
1.10-2.15 pm 1) Melafazkan gaya bahasa dengan sebutan dan intonasi yang betul menguasai
2) Menyatakan maksud gaya bahasa yang terdapat dalam novel Meniti Impian. aktiviti PDP
KRITERIA Murid berjaya sekiranya dapat: pada hari ini.
KEJAYAAN :
2. menyatakan 4 daripada 5 jenis gaya Bahasa yang terdapat dalam novel
BM Catatan
AKTIVITI: PEMULA
6. Guru memberi arahan yang jelas untuk aktiviti yang akan di lakukan Peta Ithink:
UTAMA Peta ALIR
7. Murid diberi helaian aktiviti kumpulan yang akan dilakukan.
8. Murid menyebut dan bertutur dengan nada yang jelas serta intonasi yang
betul
9. Murid diberi latihan dan menyelesaikannya bersama guru (penerangan)
PENUTUP
10. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang
diperoleh daripada PDP hari ini.
BBM ☒ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☒ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-
____
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☐Merancang ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐ Menilai ☐ Mencipta
☐Kreatif / mencipta
EMK Kreativiti dan SISTEM Sebutan & PDP Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Inovasi BAHASA intonasi
WAKTU/KELAS/
MASA / KANDUNGAN REKLEKSI/
MATA PELAJARAN CATATAN

KEHADIRAN
TAJUK: KOMSAS- NOVEL MENITI IMPIAN- GAYA BAHASA
WAKTU 3&4 /33
STANDARD
KANDUNGAN 2.1 Membaca secara mekanis pelbagai bahan prosa dan puisi
2 JUJUR
STANDARD
PEMBELAJARAN
2.1.2 Membaca syair dan sajak secara mekanis dengan sebutan dan intonasi yang orang pelajar
betul serta mengenal pasti maksud tersurat dan tersirat. dapat
2.15-3.25 pm OBJEKTIF: Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat: menguasai
1) Melafazkan gaya bahasa dengan sebutan dan intonasi yang betul aktiviti PDP
BM 2) Menyatakan maksud gaya bahasa yang terdapat dalam novel Meniti Impian. pada hari ini.
KRITERIA Murid berjaya sekiranya dapat:
KEJAYAAN : Catatan
2. menyatakan 2 daripada 5 jenis gaya Bahasa yang terdapat dalam novel
AKTIVITI: PEMULA
6. Guru memberi arahan yang jelas untuk aktiviti yang akan di lakukan
Peta Ithink:
UTAMA
Peta Buih
7. Murid diberi helaian aktiviti kumpulan yang akan dilakukan.
8. Murid menyebut dan bertutur dengan nada yang jelas serta intonasi yang
betul
9. Murid diberi latihan dan menyelesaikannya bersama guru (penerangan)
PENUTUP
10. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang
diperoleh daripada PDP hari ini.
BBM ☒ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☒ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-
____
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☐Merancang ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐ Menilai ☐ Mencipta
☐Kreatif / mencipta
EMK Sains dan SISTEM Sebutan & PDP PembelajaranMelalauiPenerokaan
Teknologi BAHASA intonasi

Disemak oleh : PN RUSIAH BINTI ABDULLAH


(Pengetua/Penolong Kanan/Ketua Bidang) PENOLONG KANAN PETANG SMKTIS
Tarikh : 12/11/2022
HARI ISNIN MINGGU 33 TARIKH 14-Nov-22
WAKTU/KELAS/
REKLEKSI/
MASA / KANDUNGAN
MATA PELAJARAN
CATATAN

TAJUK: KOMSAS- NOVEL MENITI IMPIAN- GAYA BAHASA KEHADIRAN


WAKTU 8&9 STANDARD 2/28
KANDUNGAN 2.1 Membaca secara mekanis pelbagai bahan prosa dan puisi
STANDARD
2 BESTARI PEMBELAJARAN
2.1.2 Membaca syair dan sajak secara mekanis dengan sebutan dan intonasi yang
betul serta mengenal pasti maksud tersurat dan tersirat. orang pelajar
OBJEKTIF: Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat: dapat
4.55-6.05 pm 1) Melafazkan gaya bahasa dengan sebutan dan intonasi yang betul menguasai
2) Menyatakan maksud gaya bahasa yang terdapat dalam novel Meniti Impian. aktiviti PDP
KRITERIA Murid berjaya sekiranya dapat: pada hari ini.
KEJAYAAN :
2. Menyatakan 4 daripada 5 jenis gaya Bahasa yang terdapat dalam novel
BM Catatan
AKTIVITI: PEMULA
6. Guru memberi arahan yang jelas untuk aktiviti yang akan di lakukan Peta Ithink:
UTAMA Peta ALIR
7. Murid diberi helaian aktiviti kumpulan yang akan dilakukan.
8. Murid menyebut dan bertutur dengan nada yang jelas serta intonasi yang
betul
9. Murid diberi latihan dan menyelesaikannya bersama guru (penerangan)
PENUTUP
10. Murid diminta secara sukarela menyatakan nilai murni dan iktibar yang
diperoleh daripada PDP hari ini.
BBM ☒ LCD/ Power Point ☒ Buku Teks ☐Buku Rujukan ☒ Modul ☐Carta/Model ☒ Bahan Bercetak ☐ Lain-
____
Pengisian Ilmu ☒ Mengetahui ☐ Mengingat ☐ Mengkategori KBAT ☐ Mengaplikasi ☒ Menganalisis
Kurikulum ☐Merancang ☒ Menaakul ☐ Penyelesaian masalah ☐ Menilai ☐ Mencipta
☐Kreatif / mencipta
EMK Kreativiti dan SISTEM Sebutan & PDP Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Inovasi BAHASA intonasi

Disemak oleh : PN RUSIAH BINTI ABDULLAH


(Pengetua/Penolong Kanan/Ketua Bidang) PENOLONG KANAN PETANG SMKTIS

Tarikh : 12/11/2022
