Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN:

MINGGU TARIKH HARI MASA


Choose an item. 21/3/2022 Isnin

TERAS SIVIK KASIH SAYANG TAJUK Denyutan Nadi Anak Malaysia


Menghuraikan peranan Rukun Negara ke arah membina negara Malaysia yang harmo
PENGETAHUAN
dan progresif
SOSIOEMOSI menginterpretasikan peranan Rukun Negara
Mengamalkan Rukun Negara ke arah masyarakat muhibbah saling hormat menghorm
TINDAKAN
di antara satu sama lain
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1. Menerapkan nilai teras sivik KASIH SAYANG dalam kehidupan seharian deng
sempurna
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1.Mengaplikasi 1 - nilai teras sivik KASIH SAYANG dan mengambil iktibar berdasarkan
KEJAYAAN tajuk Denyutan Nadi Anak Malaysia yang telah dipelajari
2.Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk Denyutan Nadi Anak
Malaysia yang bakal dipelajari iaitu membuat perkaitan dengan isu
semasa

1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan deng
Sub-topik
2.Guru memberi penerangan terperinci mengenai Denyutan Nadi Anak Malaysia
3.Langkah berikutnya, dengan menggunakan Peta i-think, setiap murid Menghurai
AKTIVITI peranan Rukun Negara
4.Seterusnya, penghayatan terhadap menginterpretasikan peranan Rukun Negara
arah membina Malaysia yang harmoni dan progresif
5.Kemudian, guru menyarankan agar murid Mengamalkan Rukun Negara ke a
masyarakat muhibbah saling hormat menghormati di antara satu sama lain
6.Akhir sekali, murid membuat latihan kemudian guru atau murid membuat kesimpu
berkaitan pembelajaran hari ini disamping penghayatan terhadap nilai moral; Choose
item.
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Konstruktivisme

KECERDASAN intrapersonal Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Bahasa
KURIKULUM (EMK)

KEMAHIRAN Alat tulis


ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menilai Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Pemerhatian
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan
UNTUK MURID PENGAYAAN Choose an item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN:
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 21/3/2022 Isnin

TERAS SIVIK KASIH SAYANG TAJUK Denyutan Nadi Anak Malaysia


Menjelaskan kepentingan perpaduan untuk mempergiatkan lagi pertumbuhan, ekonom
PENGETAHUAN
mengekalkan kestabilan politik dan sistem pemerintahan negara yang demokratik
menginterpretasikan peranan Rukun Negara ke arah membina Malaysia yang harmon
SOSIOEMOSI
dan progresif
TINDAKAN Mempertingkatkan dan mempergiatkan lagi pertumbuhan ekonomi
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
2. Menerapkan nilai teras sivik KASIH SAYANG dalam kehidupan seharian deng
sempurna
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1.Mengaplikasi 1 - nilai teras sivik KASIH SAYANG dan mengambil iktibar berdasarkan
KEJAYAAN tajuk Denyutan Nadi Anak Malaysia yang telah dipelajari
2.Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk Denyutan Nadi Anak
Malaysia yang bakal dipelajari iaitu dengan mengaitkan dengan
kehidupan seharian murid

1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan deng
Sub-topik
2.Guru memberi penerangan terperinci mengenai tajuk
3.Langkah berikutnya, dengan menggunakan Peta i-think, setiap murid Menjelas
kepentingan perpaduan untuk mempergiatkan lagi pertumbuhan, ekono
AKTIVITI
mengekalkan kestabilan politik dan sistem pemerintahan negara yang demokratik
4.Seterusnya, penghayatan terhadap menginterpretasikan peranan Rukun Negara
arah membina Malaysia yang harmoni dan progresif
5.Kemudian, guru menyarankan agar murid Mempertingkatkan dan mempergiatkan
pertumbuhan ekonomi
6.Akhir sekali, murid membuat latihan kemudian guru atau murid membuat kesimpu
berkaitan pembelajaran hari ini disamping penghayatan terhadap nilai moral; Choose
item.
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Konstruktivisme

KECERDASAN intrapersonal Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Bahasa
KURIKULUM (EMK)

KEMAHIRAN Alat tulis


ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menilai Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Pemerhatian
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN:
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 21/3/2022 Isnin

TERAS SIVIK KASIH SAYANG TAJUK Denyutan Nadi Anak Malaysia


Menjelaskan kepentingan perpaduan untuk mempergiatkan lagi pertumbuhan, ekonom
PENGETAHUAN
mengekalkan kestabilan politik dan sistem pemerintahan negara yang demokratik
SOSIOEMOSI Menghargai kestabilan politik dan pemerintahan negara

TINDAKAN Mengekalkan kestabilan politik dan sistem pemerintahan negara yang demokratik
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
3. Menerapkan nilai teras sivik KASIH SAYANG dalam kehidupan seharian deng
sempurna
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1.Mengaplikasi 1 - nilai teras sivik KASIH SAYANG dan mengambil iktibar berdasarkan
KEJAYAAN tajuk Denyutan Nadi Anak Malaysia yang telah dipelajari
2.Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk Denyutan Nadi Anak
Malaysia yang bakal dipelajari iaitu dengan menunjukkan gambar

1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan deng
Sub-topik
2.Guru memberi penerangan terperinci mengenai tajuk
3.Langkah berikutnya, dengan menggunakan Peta i-think, setiap murid Menjelas
AKTIVITI kepentingan perpaduan untuk mempergiatkan lagi pertumbuhan, ekono
mengekalkan kestabilan politik dan sistem pemerintahan negara yang demokratik
4.Seterusnya, penghayatan terhadap kestabilan politik dan pemerintahan negara
5.Kemudian, guru menyarankan agar murid Mengekalkan kestabilan politik dan sis
pemerintahan negara yang demokratik
6.Akhir sekali, murid membuat latihan kemudian guru atau murid membuat kesimpu
berkaitan pembelajaran hari ini disamping penghayatan terhadap nilai moral; Choose
item.
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Konstruktivisme

KECERDASAN intrapersonal Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Alat tulis
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menilai Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Pemerhatian
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan
UNTUK MURID PENGAYAAN Choose an item.
