Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN:

MINGGU TARIKH HARI MASA


Choose an item. 21/3/2022 Isnin
Berbangga Sebagai Warganeg
TERAS SIVIK KASIH SAYANG TAJUK
Malaysia Di Peringkat Global
PENGETAHUAN Menerangkan kepentingan mengekalkan jati diri
Menunjukkan perasaan bangga sebagai warganegara Malaysia yang boleh
SOSIOEMOSI
menyumbang di peringkat global
TINDAKAN Memainkan peranan sebagai warganegara Malaysia di peringkat global
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1. Menerapkan nilai teras sivik KASIH SAYANG dalam kehidupan seharian deng
sempurna
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
1.Mengaplikasi 1 - nilai teras sivik KASIH SAYANG dan mengambil iktibar berdasarkan
KRITERIA
KEJAYAAN
tajuk Berbangga Sebagai Warganegara Malaysia Di Peringkat Global yang telah
dipelajari
2.Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk Berbangga Sebagai
Warganegara Malaysia Di Peringkat Global yang bakal dipelajari ia
dengan menunjukkan gambar
1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan deng
Sub-topik
2.Guru memberi penerangan terperinci mengenai Berbangga Sebagai Warganeg
Malaysia Di Peringkat Global
3.Langkah berikutnya, dengan menggunakan Slide power point, setiap m
AKTIVITI Menerangkan kepentingan mengekalkan jati diri
4.Seterusnya, penghayatan terhadap Menunjukkan perasaan bangga seba
warganegara Malaysia yang boleh menyumbang di peringkat global
5.Kemudian, guru menyarankan agar murid Memainkan peranan sebagai warganeg
Malaysia di peringkat global
6.Akhir sekali, murid membuat latihan kemudian guru atau murid membuat kesimpu
berkaitan pembelajaran hari ini disamping penghayatan terhadap nilai moral; Choose
item.
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Konstruktivisme

KECERDASAN intrapersonal Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Alat tulis
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menilai Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Pemerhatian
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan
UNTUK MURID PENGAYAAN Choose an item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN:
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 21/3/2022 Isnin
Berbangga Sebagai Warganeg
TERAS SIVIK KASIH SAYANG TAJUK
Malaysia Di Peringkat Global
PENGETAHUAN Menyesuaikan tindakan yang berpaksikan budaya tempatan dengan berfikiran global

SOSIOEMOSI Penjagaan nama baik Malaysia di peringkat global


Mengamalkan tindakan yang bijak menghadapi cabaran globalisasi dan liberalisasi
TINDAKAN
mengikut acuan tempatan
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
2. Menerapkan nilai teras sivik KASIH SAYANG dalam kehidupan seharian deng
sempurna
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
1.Mengaplikasi 1 - nilai teras sivik KASIH SAYANG dan mengambil iktibar berdasarkan
KRITERIA
KEJAYAAN
tajuk Berbangga Sebagai Warganegara Malaysia Di Peringkat Global yang telah
dipelajari
2.Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk Berbangga Sebagai
Warganegara Malaysia Di Peringkat Global yang bakal dipelajari ia
dengan menonton video

1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan deng
Sub-topik
2.Guru memberi penerangan terperinci mengenai Berbangga Sebagai Warganeg
Malaysia Di Peringkat Global
3.Langkah berikutnya, dengan menggunakan website, setiap murid Menyesuai
AKTIVITI
tindakan yang berpaksikan budaya tempatan dengan berfikiran global
4.Seterusnya, penghayatan terhadap penjagaan nama baik Malaysia di pering
global
5.Kemudian, guru menyarankan agar murid Mengamalkan tindakan yang b
menghadapi cabaran globalisasi dan liberalisasi mengikut acuan tempatan
6.Akhir sekali, murid membuat latihan kemudian guru atau murid membuat kesimpu
berkaitan pembelajaran hari ini disamping penghayatan terhadap nilai moral; Choose
item.
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Konstruktivisme

KECERDASAN intrapersonal Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Alat tulis
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menilai Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Pemerhatian
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
