Anda di halaman 1dari 18

ISNIN (Minggu 2) Tarikh : 28.3.

2022
Perhimpunan Mingguan Masa : 7.30 – 8.00am

Aktiviti:

Pengurusan Kelas Bersama Guru Kelas

: ¾Á¢ú ¦Á¡Æ¢
À¡¼õ/ÅÌôÒ §¿Ãõ : 8.00 - 9.00am
( 6 PERMATA )
¸Õô¦À¡Õû : ¾¸Åø ¯Ä¸õ
¾¨ÄôÒ : ¾¢Èý§Àº¢Â¢ý ÀÂý
¸üÈø ¾Ãõ : 1.3.15
: þôÀ¡¼ þÚ¾¢ìÌû, Á¡½Å÷¸û ¾¨Äô¨À¦Â¡ðÊÂ
§¿¡ì¸õ ¸Õòи¨Çô ¦À¡Õò¾Á¡É ¦º¡ø, ¦º¡ü¦È¡¼÷, š츢Âõ
¬¸¢ÂÅü¨Èô ÀÂýÀÎò¾¢ô §ÀÍÅ÷.
¸üÈø & ¸üÀ¢ò¾ø : 1. Á¡½Å÷¸û À¼í¸¨Çô À¡÷òÐì ¸ÄóШáξø.
¿¼ÅÊ쨸: 2. Á¡½Å÷¸û ¾¢Èý§Àº¢Â¢ý ÀÂýÀ¡ð¨¼ô ÀüÈ¢ì
ÜÚ¾ø.
3. Á¡½Å÷¸û ¾¢Èý§Àº¢¨Âô ÀüÈ¢Âì ¸Õòи¨Çô
¦À¡Õò¾Á¡É ¦º¡ø, ¦º¡ü¦È¡¼÷, š츢Âõ
¬¸¢ÂÅü¨Èô ÀÂýÀÎò¾¢ô §À;ø.
Å¢ÃÅ¢ÅÕõ ÜÚ¸û : ¦Á¡Æ¢
À¢üÚò Ш½ ¦À¡Õû : À¡¼ô Òò¾¸õ
Á¾¢ôÀ£Î : Á¡½Å÷¸û Üξø ¸Õòи¨Çì ÌØÅ¢ø ¸ÄóШáξø.
º¢ó¾¨É Á£ðº¢ : 11/13 murid telah mencapai objektif pembelajaran.

¾Á¢ú ¦Á¡Æ¢
À¡¼õ/ÅÌôÒ §¿Ãõ : 12.20 -1.20pm
: ( 4 ZAMRUD )
¸Õô¦À¡Õû : ÍüÚî ÝÆø
¾¨ÄôÒ : ¦À¡Õû «È¢§Å¡õ
¸üÈø ¾Ãõ : 2.5.1
: þôÀ¡¼ þÚ¾¢ìÌû Á¡½Å÷¸û, «¸Ã¡¾¢Â¢ý Ш½Ô¼ý
§¿¡ì¸õ
¦º¡øÄ¢ý ¦À¡Õ¨Ç «È¢óÐ ±ØÐÅ÷.
¸üÈø & ¸üÀ¢ò¾ø : 1. Á¡½Å÷¸û ¦À¡ÕÇ¢ý ¦º¡ü¸¨Ç Å¡º¢ò¾ø.
¿¼ÅÊ쨸: 2. Á¡½Å÷¸û ¦À¡Õ¨Çì ¸ñÎôÀ¢Êò¾ø.
3. Á¡½Å÷¸û «¸Ã¡¾¢Â¢ý Ш½ ¦¸¡ñÎ ¦º¡øÄ¢ý
¦À¡Õ¨Ç ±Ø¾¢ Å¡º¢ò¾ø.
Å¢ÃÅ¢ÅÕõ ÜÚ¸û : ¦Á¡Æ¢
À¢üÚò Ш½ ¦À¡Õû : À¡¼ô Òò¾¸õ,
Á¾¢ôÀ£Î : Á¡½Å÷¸û Á¡¾¢Ã¢ «¸Ã¡¾¢¨Âò ¾Â¡Ã¢ò¾ø.
º¢ó¾¨É Á£ðº¢ : 19/23 murid telah mencapai objektif pembelajaran.
MINGGU 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN SEJARAH TAHUN 5

TARIKH : 28.03.2022 HARI : ISNIN

Kelas 5 PERMATA
Tema: Kedaulatan Negara
Tema / Tajuk
Tajuk 6: Warisan Negara Kita
Masa 10:50 – 11:20am

Bilangan Murid 30
Standard
6.1 Institusi Raja
Kandungan
6.1.3 Menyatakan kedudukan raja pada masa kini
Standard
K 6.1.6 Menyatakan kepentingan mempertahankan institusi
Pembelajaran
raja
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
i. Menyatakan ketua negeri bagi negeri-negeri di Malaysia
Objektif
ii. Menyatakan kedudukan raja pada masa kini
Pembelajaran
iii. Menyatakan sekurang-kurangnya 2 kepentingan
mempertahankan institusi raja.
1. Guru melukiskan segi tiga di hadapan kelas dan mengaitkan
dengan tajuk pelajaran.
2. Murid ditunjukkan dengan bendera di Malaysia.
3. Murid diminta mendapatkan maklumat nama penuh negeri
dan ketua negeri di banner-banner yang dipaparkan di
persekitaran sekolah.
4. Murid berkongsi hasil dapatan mereka di hadapan kelas.
Aktiviti
5. Aktiviti: Murid diminta memadankan nama negeri dengan
ketua negeri
6. Murid dijelaskan dengan kedudukan raja dalam susun lapis
masyarakat.
7. Murid menyatakan pandangan mereka mengenai
kepentingan mempertahankan institusi raja.
8. Rumusan dan refleksi.
9. Latihan di dalam buku aktiviti.
KPS : Mencari sumber
D. Kewarganegaraan : Kesetiaan
EMK
Nilai : Bersyukur, kesetiaan
KBAT : Penilaian, menzahirkan idea
Media Kad perkataan negeri dan ketua negeri

Refleksi 23/30 orang murid telah mencapai objektif PdP


MINGGU 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN SEJARAH TAHUN 5

TARIKH : 28.03.2022 HARI : ISNIN

Kelas 5 ZAMRUD
Tema: Kedaulatan Negara
Tema / Tajuk
Tajuk 6: Warisan Negara Kita
Masa 11:50 – 12:20pm

Bilangan Murid 25
Standard
6.1 Institusi Raja
Kandungan
6.1.3 Menyatakan kedudukan raja pada masa kini
Standard
K 6.1.6 Menyatakan kepentingan mempertahankan institusi
Pembelajaran
raja
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
i. Menyatakan ketua negeri bagi negeri-negeri di Malaysia
Objektif
ii. Menyatakan kedudukan raja pada masa kini
Pembelajaran
iii. Menyatakan sekurang-kurangnya 2 kepentingan
mempertahankan institusi raja.
1. Guru melukiskan segi tiga di hadapan kelas dan mengaitkan
dengan tajuk pelajaran.
2. Murid ditunjukkan dengan bendera di Malaysia.
3. Murid diminta mendapatkan maklumat nama penuh negeri
dan ketua negeri di banner-banner yang dipaparkan di
persekitaran sekolah.
4. Murid berkongsi hasil dapatan mereka di hadapan kelas.
Aktiviti
5. Aktiviti: Murid diminta memadankan nama negeri dengan
ketua negeri
6. Murid dijelaskan dengan kedudukan raja dalam susun lapis
masyarakat.
7. Murid menyatakan pandangan mereka mengenai
kepentingan mempertahankan institusi raja.
8. Rumusan dan refleksi.
9. Latihan di dalam buku aktiviti.
KPS : Mencari sumber
D. Kewarganegaraan : Kesetiaan
EMK
Nilai : Bersyukur, kesetiaan
KBAT : Penilaian, menzahirkan idea
Media Kad perkataan negeri dan ketua negeri

Refleksi 21/25 orang murid telah mencapai objektif PdP


SELASA (Minggu 2) Tarikh : 29.3.2022

¾Á¢ú ¦Á¡Æ¢
À¡¼õ/ÅÌôÒ §¿Ãõ : 7.30-8.00am
: ( 4 ZAMRUD )
¸Õô¦À¡Õû : ÍüÚî ÝÆø
¾¨ÄôÒ : ¦À¡Õû «È¢§Å¡õ
¸üÈø ¾Ãõ : 2.5.1
: þôÀ¡¼ þÚ¾¢ìÌû Á¡½Å÷¸û, «¸Ã¡¾¢Â¢ý
§¿¡ì¸õ
Ш½Ô¼ý ¦º¡øÄ¢ý ¦À¡Õ¨Ç «È¢óÐ ±ØÐÅ÷.
¸üÈø & ¸üÀ¢ò¾ø : 1. Á¡½Å÷¸û ¦À¡ÕÇ¢ý ¦º¡ü¸¨Ç Å¡º¢ò¾ø.
¿¼ÅÊ쨸: 2. Á¡½Å÷¸û ¦À¡Õ¨Çì ¸ñÎôÀ¢Êò¾ø.
3. Á¡½Å÷¸û «¸Ã¡¾¢Â¢ý Ш½ ¦¸¡ñÎ
¦º¡øÄ¢ý ¦À¡Õ¨Ç ±Ø¾¢ Å¡º¢ò¾ø.
Å¢ÃÅ¢ÅÕõ ÜÚ¸û : ¦Á¡Æ¢
À¢üÚò Ш½ : À¡¼ô Òò¾¸õ,
¦À¡Õû
Á¾¢ôÀ£Î : Á¡½Å÷¸û Á¡¾¢Ã¢ «¸Ã¡¾¢¨Âò ¾Â¡Ã¢ò¾ø.
º¢ó¾¨É Á£ðº¢ : 19/23 murid telah mencapai objektif pembelajaran.

¾Á¢ú ¦Á¡Æ¢
À¡¼õ/ÅÌôÒ §¿Ãõ : 8.00-8.30am
: ( 5 Permata )
¸Õô¦À¡Õû : ¿øÅ¡ú×
¾¨ÄôÒ : ÀÆÓõ ¿¡Óõ
¸üÈø ¾Ãõ : 1.2.12
: þôÀ¡¼ þÚ¾¢ìÌû Á¡½Å÷¸û, À¼ò¾¢ý
§¿¡ì¸õ Ш½Ô¼ý ¦ºÅ¢ÁÎò¾ ¯¨Ã¢ø ¯ûÇ
¸Õòи¨Ç Á£ñÎõ ÜÚÅ÷.
¸üÈø & ¸üÀ¢ò¾ø : 1. Á¡½Å÷¸û ¯¨Ã¡¼¨Äì §¸ð¼ø.
¿¼ÅÊ쨸: 2. Á¡½Å÷¸û ¦ºÅ¢ÁÎò¾ ¯¨Ã¡¼¨Ä Á£ñÎõ
ÜÚ¾ø.
3. Á¡½Å÷¸û ¦ºÅ¢ÁÎò¾ ¯¨Ã¢ø ¯ûÇ
¸Õòи¨Çì ÜÚ¾ø
Å¢ÃÅ¢ÅÕõ ÜÚ¸û : ¦Á¡Æ¢
À¢üÚò Ш½ : À¡¼ô Òò¾¸õ,
¦À¡Õû
Á¾¢ôÀ£Î : ¦ºÅ¢ÁÎò¾ «È¢Å¢ô¨À Á£ñÎõ ÜÚÅ÷.
º¢ó¾¨É Á£ðº¢ : Pdp ditangguhkan kerana guru menghadiri mesyuarat
ECO Kuala Langat.
¾Á¢ú ¦Á¡Æ¢ 10.50-
À¡¼õ/ÅÌôÒ §¿Ãõ :
: ( 5 Permata ) 11.50am
¸Õô¦À¡Õû : ¿øÅ¡ú×
¾¨ÄôÒ : ÀÆÓõ ¿¡Óõ
¸üÈø ¾Ãõ : 1.2.12
: þôÀ¡¼ þÚ¾¢ìÌû Á¡½Å÷¸û, À¼ò¾¢ý
§¿¡ì¸õ Ш½Ô¼ý ¦ºÅ¢ÁÎò¾ ¯¨Ã¢ø ¯ûÇ
¸Õòи¨Ç Á£ñÎõ ÜÚÅ÷.
¸üÈø & ¸üÀ¢ò¾ø : 1. Á¡½Å÷¸û ¯¨Ã¡¼¨Äì §¸ð¼ø.
¿¼ÅÊ쨸: 2. Á¡½Å÷¸û ¦ºÅ¢ÁÎò¾ ¯¨Ã¡¼¨Ä Á£ñÎõ
ÜÚ¾ø.
3. Á¡½Å÷¸û ¦ºÅ¢ÁÎò¾ ¯¨Ã¢ø ¯ûÇ
¸Õòи¨Çì ÜÚ¾ø
Å¢ÃÅ¢ÅÕõ ÜÚ¸û : ¦Á¡Æ¢
À¢üÚò Ш½ : À¡¼ô Òò¾¸õ,
¦À¡Õû
Á¾¢ôÀ£Î : ¦ºÅ¢ÁÎò¾ «È¢Å¢ô¨À Á£ñÎõ ÜÚÅ÷.
º¢ó¾¨É Á£ðº¢ :
: ¾Á¢ú ¦Á¡Æ¢ 12.50 -
À¡¼õ/ÅÌôÒ §¿Ãõ :
( 6 PERMATA ) 1:20pm
¸Õô¦À¡Õû : ¾¸Åø ¯Ä¸õ
¾¨ÄôÒ : ¾¢Èý§Àº¢Â¢ý ÀÂý
¸üÈø ¾Ãõ : 1.3.15
: þôÀ¡¼ þÚ¾¢ìÌû, Á¡½Å÷¸û ¾¨Äô¨À¦Â¡ðÊÂ
§¿¡ì¸õ ¸Õòи¨Çô ¦À¡Õò¾Á¡É ¦º¡ø, ¦º¡ü¦È¡¼÷,
š츢Âõ ¬¸¢ÂÅü¨Èô ÀÂýÀÎò¾¢ô §ÀÍÅ÷.
¸üÈø & ¸üÀ¢ò¾ø : 1. Á¡½Å÷¸û À¼í¸¨Çô À¡÷òÐì
¿¼ÅÊ쨸: ¸ÄóШáξø.
2. Á¡½Å÷¸û ¾¢Èý§Àº¢Â¢ý ÀÂýÀ¡ð¨¼ô
ÀüÈ¢ì ÜÚ¾ø.
3. Á¡½Å÷¸û ¾¢Èý§Àº¢¨Âô ÀüÈ¢Âì
¸Õòи¨Çô ¦À¡Õò¾Á¡É ¦º¡ø,
¦º¡ü¦È¡¼÷, š츢Âõ ¬¸¢ÂÅü¨Èô
ÀÂýÀÎò¾¢ô §À;ø.
Å¢ÃÅ¢ÅÕõ ÜÚ¸û : ¦Á¡Æ¢
À¢üÚò Ш½ : À¡¼ô Òò¾¸õ
¦À¡Õû
: Á¡½Å÷¸û Üξø ¸Õòи¨Çì ÌØÅ¢ø
Á¾¢ôÀ£Î
¸ÄóШáξø.
º¢ó¾¨É Á£ðº¢ : 11/13 murid telah mencapai objektif pembelajaran.
RABU (Minggu 2) Tarikh : 30.3.2022

Teaching and Learning Plan Daily


SUBJECT SCIENCE CLASS 2 ZAMRUD
DATE/ DAY WEDNESDAY / 30.03.2022 TIME 8.30 – 9.30am
THEME INQUIRY IN SCEINCE
TOPIC 1.0 SCIENCE SKILLS
KPS Observe
STANDARD CONTENT 1.1 Science Process Skills.
LEARNING STANDARDS 1.1.1 Observe
PERFORMANCE • Declare all the senses involved to make observations about phenomena or
STANDARDS changes that take place.
• Describe the use of all the senses involved in making observations of
phenomena or changes that take place.
SUCCESS CRITERIA Can describe the senses involved in making any observations
TEACHING ACTIVITIES & Rotating review (PAK 21)
HAND TOOLS (PdPC) • Students make concise experiments.
• Review the phenomena that occur in their surroundings using senses.
• The topic discuss team during the study
• Create another chart / management to convey their opinions or give an
opinion on their group's outcome.
• Graphical management of their observations by using senses.
Carry out activities that can lead to the application of observational skills
such as:
• Observe the light bulb in a built-in circuit.
• Observe changes in ingredients that are inserted into the water.
LEARNING MATERIALS  RADAS TEXT BOOK SPECIMEN
(BBB) MODULE
 POWER POINT PICTURE / CHART INTERNET
 MODEL OTHERS _____________
CURRICULUM  Science and technology Patriotism
ELEMENTS(EMK)  Positive attribute TMK
 Environmental education Entrepreneurship
KBAT / i-THINK  Circle Map Brace Map Double Map Map Tree Map
 Bubble Map Flow Map Multi Flow Map Titi Map
TEACHING & LEARNING  Worksheet Observation Oral Assignment
ASSESSMENT  Work result Quiz Drama Project
REFLECTION 20 / 25 Students can achieve the required standard.
RABU (Minggu 2) Tarikh : 30.3.2022

À¡¼õ/ÅÌôÒ : ¾Á¢ú ¦Á¡Æ¢ §¿Ãõ : 11.50 - 12.20pm


(2 ZAMRUD & 2 PERMATA)
¸Õô¦À¡Õû : ÀûÇ¢ìܼõ
¾¨ÄôÒ : ¦º¡øŨ¾î ¦ºö§Åý
¸üÈø ¾Ãõ : 1.2.3
: þôÀ¡¼ þÚ¾¢ìÌû Á¡½Å÷¸û, À¼í¸Ù째üÈ
§¿¡ì¸õ
¸ð¼¨Ç¨Âî ºÃ¢Â¡¸ì ÜÚÅ÷.
¸üÈø & : 1. Á¡½Å÷¸û ¯¨Ã¡¼¨Ä Å¡º¢ò¾ø
¸üÀ¢ò¾ø 2. Á¡½Å÷¸û ¯¨Ã¡¼ø ¸¡ðº¢¨Â ¿Êò¾ø.
¿¼ÅÊ쨸: 3. Á¡½Å÷¸û ¦¸¡ý¨È §Åó¾¨Éô ¦À¡Õû Å¢Çí¸ì ÜÈ¢
±Øоø.
Å¢ÃÅ¢ÅÕõ : ¦Á¡Æ¢, ÍüÚî ÝÆÄ¢Âø
ÜÚ¸û
À¢üÚò : À¡¼ô Òò¾¸õ
Ш½
¦À¡Õû
Á¾¢ôÀ£Î : Á¡½Å÷¸û ¦¸¡ý¨È §Åó¾¨É ¿¢¨È× ¦ºöÐ ±Øоø.
º¢ó¾¨É Á£ðº¢ : 20/29 orang murid mencapai objektif yang ditetapkan.
MINGGU 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN SEJARAH TAHUN 5

TARIKH : 31.03.2022 HARI : KHAMIS

Kelas 5 ZAMRUD
Tema: Kedaulatan Negara
Tema / Tajuk
Tajuk 6: Warisan Negara Kita
Masa 7:30 – 8:00am

Bilangan Murid 25
Standard
6.1 Institusi Raja
Kandungan
6.1.3 Menyatakan kedudukan raja pada masa kini
Standard
K 6.1.6 Menyatakan kepentingan mempertahankan institusi
Pembelajaran
raja
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
i. Menyatakan ketua negeri bagi negeri-negeri di Malaysia
Objektif
ii. Menyatakan kedudukan raja pada masa kini
Pembelajaran
iii. Menyatakan sekurang-kurangnya 2 kepentingan
mempertahankan institusi raja.
1. Guru melukiskan segi tiga di hadapan kelas dan mengaitkan
dengan tajuk pelajaran.
2. Murid ditunjukkan dengan bendera di Malaysia.
3. Murid diminta mendapatkan maklumat nama penuh negeri
dan ketua negeri di banner-banner yang dipaparkan di
persekitaran sekolah.
4. Murid berkongsi hasil dapatan mereka di hadapan kelas.
Aktiviti
5. Aktiviti: Murid diminta memadankan nama negeri dengan
ketua negeri
6. Murid dijelaskan dengan kedudukan raja dalam susun lapis
masyarakat.
7. Murid menyatakan pandangan mereka mengenai
kepentingan mempertahankan institusi raja.
8. Rumusan dan refleksi.
9. Latihan di dalam buku aktiviti.
KPS : Mencari sumber
D. Kewarganegaraan : Kesetiaan
EMK
Nilai : Bersyukur, kesetiaan
KBAT : Penilaian, menzahirkan idea
Media Kad perkataan negeri dan ketua negeri

Refleksi 21/25 orang murid telah mencapai objektif PdP


MINGGU 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN SEJARAH TAHUN 5

TARIKH : 31.03.2022 HARI : Khamis

Kelas 5 PERMATA
Tema: Kedaulatan Negara
Tema / Tajuk
Tajuk 6: Warisan Negara Kita
Masa 8:00-8:30am

Bilangan Murid 30
Standard
6.1 Institusi Raja
Kandungan
6.1.3 Menyatakan kedudukan raja pada masa kini
Standard
K 6.1.6 Menyatakan kepentingan mempertahankan institusi
Pembelajaran
raja
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
i. Menyatakan ketua negeri bagi negeri-negeri di Malaysia
Objektif
ii. Menyatakan kedudukan raja pada masa kini
Pembelajaran
iii. Menyatakan sekurang-kurangnya 2 kepentingan
mempertahankan institusi raja.
1. Guru melukiskan segi tiga di hadapan kelas dan mengaitkan
dengan tajuk pelajaran.
2. Murid ditunjukkan dengan bendera di Malaysia.
3. Murid diminta mendapatkan maklumat nama penuh negeri
dan ketua negeri di banner-banner yang dipaparkan di
persekitaran sekolah.
4. Murid berkongsi hasil dapatan mereka di hadapan kelas.
Aktiviti
5. Aktiviti: Murid diminta memadankan nama negeri dengan
ketua negeri
6. Murid dijelaskan dengan kedudukan raja dalam susun lapis
masyarakat.
7. Murid menyatakan pandangan mereka mengenai
kepentingan mempertahankan institusi raja.
8. Rumusan dan refleksi.
9. Latihan di dalam buku aktiviti.
KPS : Mencari sumber
D. Kewarganegaraan : Kesetiaan
EMK
Nilai : Bersyukur, kesetiaan
KBAT : Penilaian, menzahirkan idea
Media Kad perkataan negeri dan ketua negeri

Refleksi 25/30 orang murid telah mencapai objektif PdP


Teaching and Learning Plan Daily
SUBJECT SCIENCE CLASS 2 ZAMRUD
DATE/ DAY THURSDAY / 31.03.2022 TIME 9.00 – 9.30am
THEME INQUIRY IN SCEINCE
TOPIC 1.0 SCIENCE SKILLS
KPS Observe
STANDARD CONTENT 1.1 Science Process Skills.
LEARNING STANDARDS 1.1.1 Observe
PERFORMANCE • Declare all the senses involved to make observations about phenomena or
STANDARDS changes that take place.
• Describe the use of all the senses involved in making observations of
phenomena or changes that take place.
SUCCESS CRITERIA Can describe the senses involved in making any observations
TEACHING ACTIVITIES & Rotating review (PAK 21)
HAND TOOLS (PdPC) • Students make concise experiments.
• Review the phenomena that occur in their surroundings using senses.
• The topic discuss team during the study
• Create another chart / management to convey their opinions or give an
opinion on their group's outcome.
• Graphical management of their observations by using senses.
Carry out activities that can lead to the application of observational skills
such as:
• Observe the light bulb in a built-in circuit.
• Observe changes in ingredients that are inserted into the water.
LEARNING MATERIALS  RADAS TEXT BOOK SPECIMEN
(BBB) MODULE
 POWER POINT PICTURE / CHART INTERNET
 MODEL OTHERS _____________
CURRICULUM  Science and technology Patriotism
ELEMENTS(EMK)  Positive attribute TMK
 Environmental education Entrepreneurship
KBAT / i-THINK  Circle Map Brace Map Double Map Map Tree Map
 Bubble Map Flow Map Multi Flow Map Titi Map
TEACHING & LEARNING  Worksheet Observation Oral Assignment
ASSESSMENT  Work result Quiz Drama Project
REFLECTION 20 / 25 Students can achieve the required standard.
Rancangan Pengajaran
Harian Pendidikan Kesenian (PSV)
Tahun 3 / 2022

Minggu : 2 Hari : JUMAAT Tarikh : 01.04.2022

Mata Pelajaran : Pendidikan Kesenian Masa : 8:30 – 9:30 pagi

Kelas : 3 ZAMRUD Tema : Alam Buatan Manusia


Tajuk : Kereta Api
Bidang / Aktiviti Menggambar (Lukisan- teknik garisan silang pangkah)

Standard Kandungan 1.1 Bahasa Seni Visual 2.1 Kemahiran


Seni Visual
Standard Pembelajaran 1.1.1 2.1.1(i)

Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :


1. Mengenal pasti dan menghubungkait penggunaan bahasa seni
visual melalui karya lukisan.
2. Menjana idea dan mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni
visual melalui penerokaan tema dan tajuk serta media , teknik
dan proses penghasilan karya.
Aktiviti PdP 1. Murid memperdengarkan lagu “Tut-tut Kereta Api” dan guru bersoal
jawab berkaitan watak atau objek yang terdapat di dalam seni kata
lagu serta kaitkan dengan tajuk pelajaran.
2. Menunjukkan contoh-contoh karya lukisan teknik silang pangkah.
3. Membuat kajian dengan menganalisis tajuk pelajaran berdasarkan
gambar atau objek sebenar untuk menjana idea.
4. Mengenal pasti dan menghubingkait bahasa seni visual yang perlu
ada pada karya menggunakan peta i-think secara berkumpulan
(EK1)
5. Mengembangkan idea dengan mengeksplorsi dan meneroka media ,
teknik, proses dan bahasa seni visual (garisan, ruang, kepelbagaian
serta ritma dan pergerakan) yang perlu ada pada karya. (EK2)
6. Murid menentukan idea dan melaksanakan proses awal menghasilkan
karya dengan mengaplikasi bahasa seni visual,media, proses dan
teknik berdasarkan tema dan tajuk pelajaran.(EK2)
EMK Kreatif dan inovatif, Keusahawanan, Kelestarian Alam Sekitar, (EK 1, EK 2, EK 3
EK 4, EK 5), TMK dan nilai murni.

BBB Peta i-Think dan Internet.


Media : Kertas lukisan, pensel warna, atau pensel, ball pen, marker pen, krayon

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang menggambar menggunakan teknik lukisan
berdasarkan dua standard kandungan.

Impak/Refleksi 20/27 orang murid mencapai objektif yang ditetapkan.


Jumaat (Minggu 2) Tarikh : 01.04.2022

À¡¼õ/ÅÌôÒ : ¾Á¢ú ¦Á¡Æ¢ §¿Ãõ : 10.50 - 11.50am


(2 ZAMRUD & 2 PERMATA)
¸Õô¦À¡Õû : ÀûÇ¢ìܼõ
¾¨ÄôÒ : ¦º¡øŨ¾î ¦ºö§Åý
¸üÈø ¾Ãõ : 1.2.3
§¿¡ì¸õ : þôÀ¡¼ þÚ¾¢ìÌû Á¡½Å÷¸û, À¼í¸Ù째üÈ ¸ð¼¨Ç¨Âî ºÃ¢Â¡¸ì ÜÚÅ÷.
¸üÈø & ¸üÀ¢ò¾ø : 1. Á¡½Å÷¸û ¯¨Ã¡¼¨Ä Å¡º¢ò¾ø
¿¼ÅÊ쨸: 2. Á¡½Å÷¸û ¯¨Ã¡¼ø ¸¡ðº¢¨Â ¿Êò¾ø.
3. Á¡½Å÷¸û ¦¸¡ý¨È §Åó¾¨Éô ¦À¡Õû Å¢Çí¸ì ÜÈ¢ ±Øоø.
Å¢ÃÅ¢ÅÕõ ÜÚ¸û : ¦Á¡Æ¢, ÍüÚî ÝÆÄ¢Âø
À¢üÚò Ш½ : À¡¼ô Òò¾¸õ
¦À¡Õû
Á¾¢ôÀ£Î : Á¡½Å÷¸û ¦¸¡ý¨È §Åó¾¨É ¿¢¨È× ¦ºöÐ ±Øоø.
º¢ó¾¨É Á£ðº¢ : 20/29 orang murid mencapai objektif yang ditetapkan.
