Anda di halaman 1dari 14

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SMK TUN TIJAH,


LORONG TUN FATIMAH,75400 MELAKA.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 2023

HARI : ISNIN MINGGU : 3 TARIKH : 3 APRIL 2023


MATA KELAS : 1 CEKAL
GEOGRAFI MASA : 9.40 - 10.20 PAGI
PELAJARAN JUMLAH MURID : 28/30
BAB BAB 1 : ARAH REFLEKSI
STANDARD Arah Mata Angin dan Bearing Sudutan
KANDUNGAN
28 pelajar hadir dan semua pelajar dapat
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: mencapai objektif dan diberikan tahap
penguasaan 3 kerana dapat melengkapkan
1. Menggunakan kompas untuk menentukan arah mata angin tugasan dengan baik
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 2 pelajar tidak hadir dan akan diberikan
bimbingan pada sesi PdPc yang seterusnya.

Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:


1. Menggunakan kompas dan menentukan arah mata angin dengan tepat
KRITERIA PDP Ditangguhkan kerana:
KEJAYAAN

STRATEGI PdP
Set Induksi Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Guru menunjuk cara menggunakan kompas dengan betul / Pembelajaran Berasaskan Masalah
Penggunaan Teknologi
ELEMEN MERNTASI KURIKULUM (EMK)
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1. Guru memberikan penerangan topik / Nilai Murni
2.Murid membuat perbincangan dengan rakan sebelah.
AKTIVITI 3. Menjawab pelbagai soalan aras kecerdasan Sains dan Teknologi
Patriotisme
Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Penutup Kelestarian Global
Wakil murid membuat rumusan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang dipelajari Pendidikan Kewangan
pada hari ini. Kreativiti dan Inovasi
3 Mengorientasikan kompas untuk menentukan arah dan mengenal pasti arah berpandukan matahari PDP ABAD 21
TP
Brainstorming (sumbangsaran)
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT PENTAKSIRAN Cafe (Kedai kopi)
LCD/Power Point / Mengaplikasi Latihan bertulis Gallery Walk (lawatan galeri)
/ Buku Teks Menganalisis Kuiz Survey (Tinjauan)
Buku Rujukan Menilai / lisan Commersial (iklan)
Modul Mencipta Pembentangan Presentation (persembahan)
Carta/Model/kipas meja dan siling lain-lain: Role Play
Bahan Cetakan Lain: Traffic Light
PETA I-THINK Chain Line (Rangkaian)
Peta Bulatan Peta Alir Human Graphing (Graf manusia)
Peta Buih Peta Pelbagai Alir Video Clips (klip video)
Peta Buih Berganda Peta Titi Stesen/ Bus Stop
Peta Pokok Resap Group (Mengingat semula)
Peta Dakap / Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SMK TUN TIJAH,
LORONG TUN FATIMAH,75400 MELAKA.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 2023

HARI : ISNIN MINGGU : 3 TARIKH : 3 APRIL 2023


MATA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI KELAS : 1 CEKAL
MASA : 12.40 - 1.20 PTG
PELAJARAN (RBT) JUMLAH MURID : 28/30
BAB BAB 1 : PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI REFLEKSI

STANDARD 1.1 Dunia Reka Bentuk


KANDUNGAN
28 pelajar hadir dan semua pelajar dapat
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: mencapai objektif dan diberikan tahap
1.1.1 Mentakrifkan reka bentuk dan teknologi penguasaan 1 kerana dapat melengkapkan
tugasan dengan baik
OBJEKTIF 1.1.2 Mengenalpasti elemen reka bentuk berdasarkan produk yang dipilih
PEMBELAJARAN 2 pelajar tidak hadir dan akan diberikan
bimbingan pada sesi PdPc yang seterusnya.

Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:


1.Menyatakan definisi dunia reka bentuk
2.Menyenaraikan sekurang-kurangnya 4 elemen reka bentuk PDP Ditangguhkan kerana:
KRITERIA
3.Menerangkan elemen reka bentuk yang terdapat dalam sesuatu produk
KEJAYAAN

STRATEGI PdP
Set Induksi Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Guru menunjukkan reka bentuk produk yang pernah dihasilkan/dan terkini / Pembelajaran Berasaskan Masalah
Penggunaan Teknologi
ELEMEN MERNTASI KURIKULUM (EMK)
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1.Murid menerangkan definisi reka bentuk Nilai Murni
2Murid membuat perbincangan kumpulan dengan memberikan contoh elemen reka bentuk yang
terdapat pada produk yang diberi pada setiap kumpulan / Sains dan Teknologi
AKTIVITI 3..Murid menyenaraikan dan menerangkan elemen reka bentuk yang terdapat pada produk tersebut Patriotisme
dengan membuat peta i-think
Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Kelestarian Global
Penutup Pendidikan Kewangan

Murid membuat rumusan tentang pengetahuan yang diperolehi Kreativiti dan Inovasi

1 Mengenal pasti dua elemen reka bentuk berdasarkan produk sedia ada PDP ABAD 21
TP
/ Brainstorming (sumbangsaran)
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT PENTAKSIRAN Cafe (Kedai kopi)
/ LCD/Power Point / Mengaplikasi Latihan bertulis Gallery Walk (lawatan galeri)
/ Buku Teks Menganalisis Kuiz Survey (Tinjauan)
Buku Rujukan Menilai / lisan Commersial (iklan)
/ Modul Mencipta Pembentangan Presentation (persembahan)
/ Carta/Model/kipas meja dan siling lain-lain: Role Play
Bahan Cetakan Lain: Traffic Light
PETA I-THINK Chain Line (Rangkaian)
Peta Bulatan Peta Alir Human Graphing (Graf manusia)
/ Peta Buih Peta Pelbagai Alir Video Clips (klip video)
Peta Buih Berganda Peta Titi Stesen/ Bus Stop
Peta Pokok Resap Group (Mengingat semula)
Peta Dakap Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SMK TUN TIJAH,
LORONG TUN FATIMAH,75400 MELAKA.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 2023

HARI : SELASA MINGGU : 3 TARIKH : 4 APRIL 2023


MATA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI KELAS : 2 DINAMIK
MASA : 7.40 - 9.00 PAGI
PELAJARAN (RBT) JUMLAH MURID : 17/21
BAB BAB 1 : PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF REFLEKSI
STANDARD 1.0 PENGENALPASTIAN MASALAH
KANDUNGAN 1.1Mengenalpasti masalah 17 orang pelajar hadir dan semua pelajar dapat
mencapai objektif dan diberikan tahap
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: penguasaan 1 kerana dapat melengkapkan
Menerangkan proses penyelesaian masalah bukan inventif dan inventif tugasan dengan baik
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 4 orang pelajar tidak hadir dan akan diberikan
bimbingan pada sesi PdPc yang seterusnya.

Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:


1. Murid dapat menjelaskan perbezaan masalah bukan inventif dan inventif dengan betul
KRITERIA 2. Murid dapat memberikan sekurang-kurangnya 2 contoh masalah bukan inventif dan inventif PDP Ditangguhkan kerana:
KEJAYAAN 3. Murid dapat mengenalpasti dan menjelaskan carta alir proses penyelesaian masalah bukan inventif
4. Murid dapat mengenalpasti proses kerja bagi kaedah penyelesaian masalah secara inventif

STRATEGI PdP
Set Induksi Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Guru menunjukkan gambar beberapa situasi. Murid memberi maklum balas dan komen mengenai apa / Pembelajaran Berasaskan Masalah
yang dilihat dan pernah diketahui/dialami. Penggunaan Teknologi
ELEMEN MERNTASI KURIKULUM (EMK)
Bahasa
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1. Guru memberikan penerangan topik Nilai Murni
AKTIVITI 2.Murid membuat perbincangan kumpulan dengan memberikan contoh masalah inventif dan bukan / Sains dan Teknologi
inventif dalam bentuk carta alir
3.Murid menganalisis masalah tersebut dalam kumpulan Patriotisme
4. Murid menjawab pelbagai soalan aras kecerdasan Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Kelestarian Global
Penutup Pendidikan Kewangan
Wakil murid membuat rumusan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang dipelajari
pada hari ini. Kreativiti dan Inovasi
1 Menyatakan maksud masalah bukan inventif dan inventif dengan membuat hubungkait antara PDP ABAD 21
TP produk dengan objek dari segi fungsinya / Brainstorming (sumbangsaran)
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT PENTAKSIRAN Cafe (Kedai kopi)
/ LCD/Power Point Mengaplikasi / Latihan bertulis Gallery Walk (lawatan galeri)
/ Buku Teks Menganalisis Kuiz Survey (Tinjauan)
Buku Rujukan / Menilai lisan Commersial (iklan)
/ Modul Mencipta Pembentangan Presentation (persembahan)
Carta/Model/ lain-lain: Role Play
Bahan Cetakan Lain: Traffic Light
PETA I-THINK Chain Line (Rangkaian)
Peta Bulatan Peta Alir Human Graphing (Graf manusia)
/ Peta Buih Peta Pelbagai Alir Video Clips (klip video)
Peta Buih Berganda Peta Titi Stesen/ Bus Stop
Peta Pokok Resap Group (Mengingat semula)
Peta Dakap Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SMK TUN TIJAH,


LORONG TUN FATIMAH,75400 MELAKA.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 2023

HARI : SELASA MINGGU : 3 TARIKH : 4 APRIL 2023


MATA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI KELAS : 1 CEKAL
MASA : 9.40 - 10.20 PAGI
PELAJARAN (RBT) JUMLAH MURID : 28/30
BAB BAB 1 : PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI REFLEKSI
STANDARD 1.1 Dunia Reka Bentuk 29 pelajar hadir dan semua pelajar dapat
KANDUNGAN mencapai objektif dan diberikan tahap
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: penguasaan 3 kerana dapat melengkapkan
tugasan dengan baik
1.1.2 Mengenalpasti elemen reka bentuk berdasarkan produk yang dipilih
OBJEKTIF
1.1.4 Mengaplikasikan prinsip-prinsip reka bentuk dalam mereka bentuk objek asas
PEMBELAJARAN 1 pelajar tidak hadir dan akan diberikan
bimbingan pada sesi PdPc yang seterusnya.
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:
1.Menyatakan elemen reka bentuk yang terdapat pada produk yang dipilih
KRITERIA 2.Menghasilkan satu lakaran berpandukan berdasarkan objek asas. PDP Ditangguhkan kerana:
KEJAYAAN

STRATEGI PdP
Set Induksi Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Guru menunjukkan lakaran produk yang dihasilkan berdasarkan objek asas. / Pembelajaran Berasaskan Masalah
Penggunaan Teknologi
ELEMEN MERNTASI KURIKULUM (EMK)
Bahasa
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1. Murid menyenaraikan elemen reka bentuk yang telah dipelajari Nilai Murni
AKTIVITI 2. Murd menyatakan elemen reka bentuk yang terdapat pada produk yang telah dipiliih / Sains dan Teknologi
3..Murid menghasilkan satu lakaran berpandukan objek asas dengan memasukkan elemen dan prinsip
reka bentuk dalam lakaran tersebut. Patriotisme
Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Kelestarian Global
Penutup Pendidikan Kewangan
Murid membuat rumusan tentang pengetahuan yang diperolehi Kreativiti dan Inovasi
Melakar satu lakaran reka bentuk produk yang terdiri daripada beberapa objek asas geometri
3 dengan mengaplikasikan dua elemen dan dua prinsip. PDP ABAD 21
TP
/ Brainstorming (sumbangsaran)
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT PENTAKSIRAN Cafe (Kedai kopi)
/ LCD/Power Point / Mengaplikasi / Latihan bertulis Gallery Walk (lawatan galeri)
/ Buku Teks Menganalisis Kuiz Survey (Tinjauan)
Buku Rujukan Menilai / lisan Commersial (iklan)
/ Modul Mencipta Pembentangan Presentation (persembahan)
/ Carta/Model/kipas meja dan siling lain-lain: Role Play
Bahan Cetakan Lain: Traffic Light
PETA I-THINK Chain Line (Rangkaian)
Peta Bulatan Peta Alir Human Graphing (Graf manusia)
Peta Buih Peta Pelbagai Alir Video Clips (klip video)
Peta Buih Berganda Peta Titi Stesen/ Bus Stop
Peta Pokok Resap Group (Mengingat semula)
Peta Dakap Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SMK TUN TIJAH,
LORONG TUN FATIMAH,75400 MELAKA.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 2023

HARI : SELASA MINGGU : 3 TARIKH : 4 APRIL 2023


MATA KELAS : 1 AMANAH
GEOGRAFI MASA : 12.40 - 1.20 T/HARI
PELAJARAN JUMLAH MURID : 28/30
BAB BAB 1 : ARAH REFLEKSI
STANDARD
KANDUNGAN Arah Mata Angin dan Bearing Sudutan 28 pelajar hadir dan semua pelajar dapat
mencapai objektif dan diberikan tahap
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: penguasaan 3 kerana dapat melengkapkan
1. Menggunakan kompas untuk menentukan arah mata angin tugasan dengan baik
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 2 pelajar tidak hadir dan akan diberikan
bimbingan pada sesi PdPc yang seterusnya.

Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:


1. Menggunakan kompas dan menentukan arah mata angin dengan tepat
KRITERIA PDP Ditangguhkan kerana:
KEJAYAAN

STRATEGI PdP
Set Induksi Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Guru menunjuk cara menggunakan kompas dengan betul / Pembelajaran Berasaskan Masalah
Penggunaan Teknologi
ELEMEN MERNTASI KURIKULUM (EMK)
Bahasa
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1. Guru memberikan penerangan topik / Nilai Murni
AKTIVITI 2.Murid membuat perbincangan dengan rakan sebelah. Sains dan Teknologi
3. Menjawab pelbagai soalan aras kecerdasan
Patriotisme
Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Penutup Kelestarian Global
Wakil murid membuat rumusan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang dipelajari Pendidikan Kewangan
pada hari ini. Kreativiti dan Inovasi
3 Mengorientasikan kompas untuk menentukan arah dan mengenal pasti arah berpandukan matahari PDP ABAD 21
TP
Brainstorming (sumbangsaran)
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT PENTAKSIRAN Cafe (Kedai kopi)
LCD/Power Point / Mengaplikasi Latihan bertulis Gallery Walk (lawatan galeri)
/ Buku Teks Menganalisis Kuiz Survey (Tinjauan)
Buku Rujukan Menilai / lisan Commersial (iklan)
Modul Mencipta Pembentangan Presentation (persembahan)
Carta/Model/kipas meja dan siling lain-lain: Role Play
Bahan Cetakan Lain: Traffic Light
PETA I-THINK Chain Line (Rangkaian)
Peta Bulatan Peta Alir Human Graphing (Graf manusia)
Peta Buih Peta Pelbagai Alir Video Clips (klip video)
Peta Buih Berganda Peta Titi Stesen/ Bus Stop
Peta Pokok Resap Group (Mengingat semula)
Peta Dakap / Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SMK TUN TIJAH,
LORONG TUN FATIMAH,75400 MELAKA.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 2023

HARI : SELASA MINGGU : 3 TARIKH : 4 APRIL 2023


MATA KELAS : 1 CEKAL
GEOGRAFI MASA : 1.20 - 2.00 PETANG
PELAJARAN JUMLAH MURID : 28/30
BAB BAB 1 : ARAH REFLEKSI
STANDARD
KANDUNGAN Arah Mata Angin dan Bearing Sudutan 28 pelajar hadir dan semua pelajar dapat
mencapai objektif dan diberikan tahap
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: penguasaan 3 kerana dapat melengkapkan
1. Menggunakan kompas untuk menentukan arah mata angin tugasan dengan baik
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 2 pelajar tidak hadir dan akan diberikan
bimbingan pada sesi PdPc yang seterusnya.

Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:


1. Menggunakan kompas dan menentukan arah mata angin dengan tepat
KRITERIA PDP Ditangguhkan kerana:
KEJAYAAN

STRATEGI PdP
Set Induksi Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Guru menunjuk cara menggunakan kompas dengan betul / Pembelajaran Berasaskan Masalah
Penggunaan Teknologi
ELEMEN MERNTASI KURIKULUM (EMK)
Bahasa
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1. Guru memberikan penerangan topik / Nilai Murni
AKTIVITI 2.Murid membuat perbincangan dengan rakan sebelah. Sains dan Teknologi
3. Menjawab pelbagai soalan aras kecerdasan
Patriotisme
Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Penutup Kelestarian Global
Wakil murid membuat rumusan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang dipelajari Pendidikan Kewangan
pada hari ini. Kreativiti dan Inovasi
3 Mengorientasikan kompas untuk menentukan arah dan mengenal pasti arah berpandukan matahari PDP ABAD 21
TP
Brainstorming (sumbangsaran)
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT PENTAKSIRAN Cafe (Kedai kopi)
LCD/Power Point / Mengaplikasi Latihan bertulis Gallery Walk (lawatan galeri)
/ Buku Teks Menganalisis Kuiz Survey (Tinjauan)
Buku Rujukan Menilai / lisan Commersial (iklan)
Modul Mencipta Pembentangan Presentation (persembahan)
Carta/Model/kipas meja dan siling lain-lain: Role Play
Bahan Cetakan Lain: Traffic Light
PETA I-THINK Chain Line (Rangkaian)
Peta Bulatan Peta Alir Human Graphing (Graf manusia)
Peta Buih Peta Pelbagai Alir Video Clips (klip video)
Peta Buih Berganda Peta Titi Stesen/ Bus Stop
Peta Pokok Resap Group (Mengingat semula)
Peta Dakap / Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SMK TUN TIJAH,
LORONG TUN FATIMAH,75400 MELAKA.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 2023

HARI : RABU MINGGU : 3 TARIKH : 5 APRIL 2023


MATA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI KELAS : 2 DINAMIK
MASA : 7.40 - 8.20 PAGI
PELAJARAN (RBT) JUMLAH MURID : 9/21
BAB BAB 1 : PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF REFLEKSI

STANDARD 1.0 PENGENALPASTIAN MASALAH


KANDUNGAN 1.1Mengenalpasti masalah
9 orang pelajar hadir dan semua pelajar dapat
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: mencapai objektif dan diberikan tahap
Menerangkan proses penyelesaian masalah bukan inventif dan inventif penguasaan 1 kerana dapat melengkapkan
tugasan dengan baik
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 12 orang pelajar tidak hadir dan akan diberikan
bimbingan pada sesi PdPc yang seterusnya.

Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:


1. Murid dapat menjelaskan perbezaan masalah bukan inventif dan inventif dengan betul
2. Murid dapat memberikan sekurang-kurangnya 2 contoh masalah bukan inventif dan inventif PDP Ditangguhkan kerana:
KRITERIA
3. Murid dapat mengenalpasti dan menjelaskan carta alir proses penyelesaian masalah bukan inventif
KEJAYAAN 4. Murid dapat mengenalpasti proses kerja bagi kaedah penyelesaian masalah secara inventif

STRATEGI PdP
Set Induksi Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Guru menunjukkan gambar beberapa situasi. Murid memberi maklum balas dan komen mengenai apa / Pembelajaran Berasaskan Masalah
yang dilihat dan pernah diketahui/dialami.
Penggunaan Teknologi
ELEMEN MERNTASI KURIKULUM (EMK)
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1. Guru memberikan penerangan topik Nilai Murni
2.Murid membuat perbincangan kumpulan dengan memberikan contoh masalah inventif dan bukan
inventif dalam bentuk carta alir / Sains dan Teknologi
AKTIVITI 3.Murid menganalisis masalah tersebut dalam kumpulan Patriotisme
4. Murid menjawab pelbagai soalan aras kecerdasan
Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Kelestarian Global
Penutup Pendidikan Kewangan
Wakil murid membuat rumusan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang dipelajari Kreativiti dan Inovasi
pada hari ini.
Menyatakan maksud masalah bukan inventif dan inventif dengan membuat hubungkait antara
1 produk dengan objek dari segi fungsinya PDP ABAD 21
TP
/ Brainstorming (sumbangsaran)
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT PENTAKSIRAN Cafe (Kedai kopi)
/ LCD/Power Point Mengaplikasi / Latihan bertulis Gallery Walk (lawatan galeri)
/ Buku Teks Menganalisis Kuiz Survey (Tinjauan)
Buku Rujukan / Menilai lisan Commersial (iklan)
/ Modul Mencipta Pembentangan Presentation (persembahan)
Carta/Model/ lain-lain: Role Play
Bahan Cetakan Lain: Traffic Light
PETA I-THINK Chain Line (Rangkaian)
Peta Bulatan Peta Alir Human Graphing (Graf manusia)
/ Peta Buih Peta Pelbagai Alir Video Clips (klip video)
Peta Buih Berganda Peta Titi Stesen/ Bus Stop
Peta Pokok Resap Group (Mengingat semula)
Peta Dakap Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SMK TUN TIJAH,
LORONG TUN FATIMAH,75400 MELAKA.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 2023

HARI : RABU MINGGU : 3 TARIKH : 5 APRIL 2023


MATA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI KELAS : 2 BUDIMAN
MASA : 10.40 PAGI - 12.00 T/HARI
PELAJARAN (RBT) JUMLAH MURID : 18/22
BAB BAB 1 : PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF+C7:N38 REFLEKSI

STANDARD 1.0 PENGENALPASTIAN MASALAH


KANDUNGAN 1.1Mengenalpasti masalah
18 orang pelajar hadir dan semua pelajar dapat
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: mencapai objektif dan diberikan tahap
Menerangkan proses penyelesaian masalah bukan inventif dan inventif penguasaan 1 kerana dapat melengkapkan
tugasan dengan baik
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 4 orang pelajar tidak hadir dan akan diberikan
bimbingan pada sesi PdPc yang seterusnya.

Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:


1. Murid dapat menjelaskan perbezaan masalah bukan inventif dan inventif dengan betul
2. Murid dapat memberikan sekurang-kurangnya 2 contoh masalah bukan inventif dan inventif PDP Ditangguhkan kerana:
KRITERIA
3. Murid dapat mengenalpasti dan menjelaskan carta alir proses penyelesaian masalah bukan inventif
KEJAYAAN 4. Murid dapat mengenalpasti proses kerja bagi kaedah penyelesaian masalah secara inventif

STRATEGI PdP
Set Induksi Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Guru menunjukkan gambar beberapa situasi. Murid memberi maklum balas dan komen mengenai apa / Pembelajaran Berasaskan Masalah
yang dilihat dan pernah diketahui/dialami.
Penggunaan Teknologi
ELEMEN MERNTASI KURIKULUM (EMK)
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1. Guru memberikan penerangan topik Nilai Murni
2.Murid membuat perbincangan kumpulan dengan memberikan contoh masalah inventif dan bukan
inventif dalam bentuk carta alir / Sains dan Teknologi
AKTIVITI 3.Murid menganalisis masalah tersebut dalam kumpulan Patriotisme
4. Murid menjawab pelbagai soalan aras kecerdasan
Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Kelestarian Global
Penutup Pendidikan Kewangan
Wakil murid membuat rumusan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang dipelajari
pada hari ini. Kreativiti dan Inovasi

Menyatakan maksud masalah bukan inventif dan inventif dengan membuat hubungkait antara
1 produk dengan objek dari segi fungsinya PDP ABAD 21
TP
/ Brainstorming (sumbangsaran)
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT PENTAKSIRAN Cafe (Kedai kopi)
/ LCD/Power Point Mengaplikasi / Latihan bertulis Gallery Walk (lawatan galeri)
/ Buku Teks Menganalisis Kuiz Survey (Tinjauan)
Buku Rujukan / Menilai lisan Commersial (iklan)
/ Modul Mencipta Pembentangan Presentation (persembahan)
Carta/Model/ lain-lain: Role Play
Bahan Cetakan Lain: Traffic Light
PETA I-THINK Chain Line (Rangkaian)
Peta Bulatan Peta Alir Human Graphing (Graf manusia)
/ Peta Buih Peta Pelbagai Alir Video Clips (klip video)
Peta Buih Berganda Peta Titi Stesen/ Bus Stop
Peta Pokok Resap Group (Mengingat semula)
Peta Dakap Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SMK TUN TIJAH,
LORONG TUN FATIMAH,75400 MELAKA.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 2023

HARI : KHAMIS MINGGU : 3 TARIKH : 6 APRIL 2023


MATA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI KELAS : 1 CEKAL
MASA : 10.40 - 11.20 PAGI
PELAJARAN (RBT) JUMLAH MURID : 26/29
BAB BAB 1 : PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI REFLEKSI

STANDARD 1.1 Dunia Reka Bentuk


KANDUNGAN
26 pelajar hadir dan semua pelajar dapat
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: mencapai objektif dan diberikan tahap
penguasaan 3 kerana dapat melengkapkan
1.1.2 Mengenalpasti elemen reka bentuk berdasarkan produk yang dipilih tugasan dengan baik
OBJEKTIF 1.1.4 Mengaplikasikan prinsip-prinsip reka bentuk dalam mereka bentuk objek asas
PEMBELAJARAN 3 pelajar tidak hadir dan akan diberikan
bimbingan pada sesi PdPc yang seterusnya.

Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:


1.Menyatakan elemen reka bentuk yang terdapat pada produk yang dipilih
2.Menghasilkan satu lakaran berpandukan berdasarkan objek asas. PDP Ditangguhkan kerana:
KRITERIA
KEJAYAAN

STRATEGI PdP
Set Induksi Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Guru menunjukkan lakaran produk yang dihasilkan berdasarkan objek asas. / Pembelajaran Berasaskan Masalah
Penggunaan Teknologi
ELEMEN MERNTASI KURIKULUM (EMK)
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1. Murid menyenaraikan elemen reka bentuk yang telah dipelajari Nilai Murni
2. Murd menyatakan elemen reka bentuk yang terdapat pada produk yang telah dipiliih
3..Murid menghasilkan satu lakaran berpandukan objek asas dengan memasukkan elemen dan prinsip / Sains dan Teknologi
AKTIVITI reka bentuk dalam lakaran tersebut. Patriotisme
Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Kelestarian Global
Penutup Pendidikan Kewangan

Murid membuat rumusan tentang pengetahuan yang diperolehi Kreativiti dan Inovasi

Melakar satu lakaran reka bentuk produk yang terdiri daripada beberapa objek asas geometri
3 dengan mengaplikasikan dua elemen dan dua prinsip. PDP ABAD 21
TP
/ Brainstorming (sumbangsaran)
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT PENTAKSIRAN Cafe (Kedai kopi)
/ LCD/Power Point / Mengaplikasi / Latihan bertulis Gallery Walk (lawatan galeri)
/ Buku Teks Menganalisis Kuiz Survey (Tinjauan)
Buku Rujukan Menilai / lisan Commersial (iklan)
/ Modul Mencipta Pembentangan Presentation (persembahan)
/ Carta/Model/kipas meja dan siling lain-lain: Role Play
Bahan Cetakan Lain: Traffic Light
PETA I-THINK Chain Line (Rangkaian)
Peta Bulatan Peta Alir Human Graphing (Graf manusia)
Peta Buih Peta Pelbagai Alir Video Clips (klip video)
Peta Buih Berganda Peta Titi Stesen/ Bus Stop
Peta Pokok Resap Group (Mengingat semula)
Peta Dakap Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SMK TUN TIJAH,
LORONG TUN FATIMAH,75400 MELAKA.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 2023

HARI : JUMAAT MINGGU : 3 TARIKH : 7 APRIL 2023


MATA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI KELAS : 2 BUDIMAN
MASA : 7.40 - 8.20 PAGI
PELAJARAN (RBT) JUMLAH MURID : 19/22
BAB BAB 1 : PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF REFLEKSI
STANDARD 1.0 PENGENALPASTIAN MASALAH
KANDUNGAN 1.2 Analisis fungsi
19 pelajar hadir dan semua pelajar dapat
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: mencapai objektif dan diberikan tahap
penguasaan 3 kerana dapat melengkapkan
1. Membuat hubungkait antara produk dengan objek dari segi fungsinya. tugasan dengan baik
OBJEKTIF 2. Melukis sistem fungsi
PEMBELAJARAN 3 pelajar tidak hadir dan akan diberikan
3. Membina model fungsi dengan menggunakan garisan interaksi bimbingan pada sesi PdPc yang seterusnya.

Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:


1. Murid dapat menjelaskan maksud fungsi dan objek
2. Murid dapat menyenaraikan sekurang-kurangnya 3 komponen pada sebuah produk yang diberikan (rak
KRITERIA kasut/ meja) PDP Ditangguhkan kerana:
KEJAYAAN 3. Melukis model fungsi bagi sebuah meja dengan betul
4. Mengenalpasti 4 simbol garisan interaksi dan fungsinya dalam sebuah model fungsi
5. Membina model fungsi bagi sebuah meja yang bermasalah dengan betul.
STRATEGI PdP
Set Induksi Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Guru menunjukkan gambar beberapa situasi. Murid memberi maklum balas dan komen mengenai apa / Pembelajaran Berasaskan Masalah
yang dilihat dan pernah diketahui/dialami.
Penggunaan Teknologi
ELEMEN MERNTASI KURIKULUM (EMK)
Bahasa
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1. Guru memberikan penerangan topik Nilai Murni
AKTIVITI 2.Murid membuat perbincangan kumpulan dengan melukis model fungsi bagi produk yang bermasalah
3.Murid menganalisis masalah tersebut dalam kumpulan / Sains dan Teknologi
4. Menjawab pelbagai soalan aras kecerdasan Patriotisme
Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Kelestarian Global
Penutup Pendidikan Kewangan
Wakil murid membuat rumusan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang dipelajari Kreativiti dan Inovasi
pada hari ini.
3 Membina model fungsi menggunakan lukisan sistem fungsi dan membuat rumusan dengan memberi PDP ABAD 21
TP satu contoh percanggahan fizikal.
/ Brainstorming (sumbangsaran)
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT PENTAKSIRAN Cafe (Kedai kopi)
/ LCD/Power Point Mengaplikasi / Latihan bertulis Gallery Walk (lawatan galeri)
/ Buku Teks / Menganalisis Kuiz Survey (Tinjauan)
Buku Rujukan Menilai lisan Commersial (iklan)
/ Modul Mencipta Pembentangan Presentation (persembahan)
Carta/Model/ lain-lain: Role Play
Bahan Cetakan Lain: Traffic Light
PETA I-THINK Chain Line (Rangkaian)
Peta Bulatan / Peta Alir Human Graphing (Graf manusia)
Peta Buih Peta Pelbagai Alir Video Clips (klip video)
Peta Buih Berganda Peta Titi Stesen/ Bus Stop
Peta Pokok Resap Group (Mengingat semula)
Peta Dakap Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SMK TUN TIJAH,
LORONG TUN FATIMAH,75400 MELAKA.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 2023

HARI : JUMAAT MINGGU : 3 TARIKH : 7 APRIL 2023


MATA KELAS : 1 AMANAH
GEOGRAFI MASA : 9.40 - 10.20 PAGI
PELAJARAN JUMLAH MURID : 22/27
BAB BAB 1 : ARAH REFLEKSI
STANDARD Arah Mata Angin dan Bearing Sudutan
KANDUNGAN
22 pelajar hadir dan semua pelajar dapat
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: mencapai objektif dan diberikan tahap
penguasaan 3 kerana dapat melengkapkan
1. Menggunakan kompas untuk menentukan arah mata angin tugasan dengan baik
OBJEKTIF 2. Mengukur bearing sudutan pada peta dengan menggunakan jangka sudut
PEMBELAJARAN 5 pelajar tidak hadir dan akan diberikan
bimbingan pada sesi PdPc yang seterusnya.

Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:


1. Menggunakan kompas dengan betul
2. Mengenal pasti kedudukan bangunan/landmark di kawasan sekolah dengan menytakan kedudukan
KRITERIA bangunan tersebut mengikut arah mata angin. PDP Ditangguhkan kerana:
KEJAYAAN

STRATEGI PdP
Set Induksi Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Guru menunjuk kompas dan protektor yang digunakan untuk mengesan kedudukan bangunan . Pembelajaran Berasaskan Masalah
Penggunaan Teknologi
ELEMEN MERNTASI KURIKULUM (EMK)
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1. Guru menunjukkan cara menggunakan kompas Nilai Murni
2. Murid cuba mencari kedudukan bangunan yang dinyatakan dengan menggunakan kompas.
AKTIVITI 3. Aktiviti dilakukan secara berkumpulan 4 orang di kawasan sekitar kelas. Sains dan Teknologi
Patriotisme
Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Penutup Kelestarian Global
Wakil murid membuat rumusan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang dipelajari Pendidikan Kewangan
pada hari ini. Kreativiti dan Inovasi
3 Mengorientasikan kompas untuk menntukan arah dan mengenalpasti arah berpandukan matahari. PDP ABAD 21
TP
Brainstorming (sumbangsaran)
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT PENTAKSIRAN Cafe (Kedai kopi)
/ LCD/Power Point / Mengaplikasi Latihan bertulis Gallery Walk (lawatan galeri)
/ Buku Teks Menganalisis Kuiz Survey (Tinjauan)
Buku Rujukan Menilai lisan Commersial (iklan)
Modul Mencipta Pembentangan Presentation (persembahan)
/ Carta/Model/kipas meja dan siling / lain-lain: Role Play
Bahan Cetakan Lain: Traffic Light
PETA I-THINK Chain Line (Rangkaian)
Peta Bulatan Peta Alir Human Graphing (Graf manusia)
Peta Buih Peta Pelbagai Alir Video Clips (klip video)
Peta Buih Berganda Peta Titi Stesen/ Bus Stop
Peta Pokok Resap Group (Mengingat semula)
Peta Dakap / Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SMK TUN TIJAH,
LORONG TUN FATIMAH,75400 MELAKA.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 2023

HARI : JUMAAT MINGGU : 3 TARIKH : 7 APRIL 2023


MATA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI KELAS : 1 AMANAH
PELAJARAN (RBT) MASA : 10.40 - 12.00 T/HARI
JUMLAH MURID : 22/27
BAB BAB 1 : PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI REFLEKSI

STANDARD 1.1 Dunia Reka Bentuk


KANDUNGAN
22 pelajar hadir dan semua pelajar dapat
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: mencapai objektif dan diberikan tahap
penguasaan 3 kerana dapat melengkapkan
1.1.2 Mengenalpasti elemen reka bentuk berdasarkan produk yang dipilih tugasan dengan baik
OBJEKTIF 1.1.4 Mengaplikasikan prinsip-prinsip reka bentuk dalam mereka bentuk objek asas
PEMBELAJARAN 5 pelajar tidak hadir dan akan diberikan
bimbingan pada sesi PdPc yang seterusnya.

Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:


1.Menyatakan elemen reka bentuk yang terdapat pada produk yang dipilih
2.Menghasilkan satu lakaran berpandukan berdasarkan objek asas. PDP Ditangguhkan kerana:
KRITERIA
KEJAYAAN

STRATEGI PdP
Set Induksi Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Guru menunjukkan lakaran produk yang dihasilkan berdasarkan objek asas. / Pembelajaran Berasaskan Masalah
Penggunaan Teknologi
ELEMEN MERNTASI KURIKULUM (EMK)
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1. Murid menyenaraikan elemen reka bentuk yang telah dipelajari Nilai Murni
2. Murd menyatakan elemen reka bentuk yang terdapat pada produk yang telah dipiliih
3..Murid menghasilkan satu lakaran berpandukan objek asas dengan memasukkan elemen dan prinsip / Sains dan Teknologi
AKTIVITI reka bentuk dalam lakaran tersebut. Patriotisme
Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Kelestarian Global
Penutup Pendidikan Kewangan

Murid membuat rumusan tentang pengetahuan yang diperolehi Kreativiti dan Inovasi

3 Melakar satu lakaran reka bentuk produk yang terdiri daripada beberapa objek asas geometri PDP ABAD 21
TP dengan mengaplikasikan dua elemen dan dua prinsip.
/ Brainstorming (sumbangsaran)
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT PENTAKSIRAN Cafe (Kedai kopi)
/ LCD/Power Point / Mengaplikasi / Latihan bertulis Gallery Walk (lawatan galeri)
/ Buku Teks Menganalisis Kuiz Survey (Tinjauan)
Buku Rujukan Menilai / lisan Commersial (iklan)
/ Modul Mencipta Pembentangan Presentation (persembahan)
/ Carta/Model/kipas meja dan siling lain-lain: Role Play
Bahan Cetakan Lain: Traffic Light
PETA I-THINK Chain Line (Rangkaian)
Peta Bulatan Peta Alir Human Graphing (Graf manusia)
Peta Buih Peta Pelbagai Alir Video Clips (klip video)
Peta Buih Berganda Peta Titi Stesen/ Bus Stop
Peta Pokok Resap Group (Mengingat semula)
Peta Dakap Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SMK TUN TIJAH,
LORONG TUN FATIMAH,75400 MELAKA.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 2023

HARI : ISNIN MINGGU : 4 TARIKH : 10 APRIL


MATA KELAS : 1 CEKAL
GEOGRAFI MASA : 9.40 - 10.20 PAGI
PELAJARAN JUMLAH MURID :
BAB BAB 1.2 : KEDUDUKAN REFLEKSI
STANDARD Kedudukan relatif dan kedudukan berdasarkan latitud dan longitud sesuatu tempat
KANDUNGAN _______ pelajar hadir dan semua pelajar dapat
mencapai objektif dan diberikan tahap
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: penguasaan ___ kerana dapat melengkapkan
1.2.1 Membincangkan kedudukan relatif sesuatu tempat berdasarkan peta tugasan dengan baik
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
_______pelajar tidak hadir dan akan diberikan
bimbingan pada sesi PdPc yang seterusnya.

Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:


1. Mencari kedudukan murid dalam kelas berdasarkan kedudukan relatif
KRITERIA PDP Ditangguhkan kerana:
KEJAYAAN

STRATEGI PdP
Set Induksi Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Guru menerangkan kedudukan relatif / Pembelajaran Berasaskan Masalah
Penggunaan Teknologi
ELEMEN MERNTASI KURIKULUM (EMK)
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1. Guru memberikan penerangan topik / Nilai Murni
2.Murid membuat perbincangan dengan rakan sebelah.
AKTIVITI 3. Menjawab pelbagai soalan aras kecerdasan Sains dan Teknologi
Patriotisme
Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Penutup Kelestarian Global
Wakil murid membuat rumusan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang dipelajari Pendidikan Kewangan
pada hari ini. Kreativiti dan Inovasi
3 Menjelaskan kedudukan sesuatu tempat berdasarkan kedudukan relatif PDP ABAD 21
TP
/ Brainstorming (sumbangsaran)
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT PENTAKSIRAN Cafe (Kedai kopi)
LCD/Power Point / Mengaplikasi / Latihan bertulis Gallery Walk (lawatan galeri)
/ Buku Teks Menganalisis Kuiz Survey (Tinjauan)
Buku Rujukan Menilai lisan Commersial (iklan)
/ Modul Mencipta Pembentangan Presentation (persembahan)
Carta/Model/kipas meja dan siling lain-lain: Role Play
/ Bahan Cetakan Lain: Traffic Light
PETA I-THINK Chain Line (Rangkaian)
Peta Bulatan Peta Alir Human Graphing (Graf manusia)
Peta Buih Peta Pelbagai Alir Video Clips (klip video)
Peta Buih Berganda Peta Titi Stesen/ Bus Stop
Peta Pokok Resap Group (Mengingat semula)
Peta Dakap Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SMK TUN TIJAH,
LORONG TUN FATIMAH,75400 MELAKA.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 2023

HARI : ISNIN MINGGU : 4 TARIKH : 10 APRIL 2023


MATA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI KELAS : 1 CEKAL
PELAJARAN (RBT) MASA : 12.40 - 1.20 PTG
JUMLAH MURID :
BAB BAB 1 : PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI REFLEKSI

STANDARD 1.1 Dunia Reka Bentuk


KANDUNGAN
_______ pelajar hadir dan semua pelajar dapat
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: mencapai objektif dan diberikan tahap
penguasaan ___kerana dapat melengkapkan
1.1.1 Menyenaraikan kepentingan reka bentuk dan teknologi tugasan dengan baik
OBJEKTIF 1.1.2 Mengenalpasti peranan reka bentuk
PEMBELAJARAN _______pelajar tidak hadir dan akan diberikan
bimbingan pada sesi PdPc yang seterusnya.

Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:


1.Menyatakan sekurangnya 3 kepentingan reka bentuk dan teknologi
2.Menyatakan peranan reka bentuk kepada individu, masyarakat, pengeluaran dan negara PDP Ditangguhkan kerana:
KRITERIA
KEJAYAAN

STRATEGI PdP
Set Induksi Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Guru memberi contoh sektor-sektor yang terlibat dengan reka bentuk dan teknologi / Pembelajaran Berasaskan Masalah
Penggunaan Teknologi
ELEMEN MERNTASI KURIKULUM (EMK)
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1. Murid memberi sumbangsaran berkaitan dengan kepentingan reka bentuk dan teknologi / Nilai Murni
2. Murid membuat perbincangan kumpulan dengan memberikan peranan reka bentuk dan teknologi
/ Sains dan Teknologi
AKTIVITI
Patriotisme
Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Kelestarian Global
Penutup Pendidikan Kewangan

Murid membuat rumusan tentang pengetahuan yang diperolehi Kreativiti dan Inovasi

1 Menyatakan satu peranan reka bentuk PDP ABAD 21


TP
Menyatakan satu etika dalan reka bentuk / Brainstorming (sumbangsaran)
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT PENTAKSIRAN Cafe (Kedai kopi)
/ LCD/Power Point / Mengaplikasi / Latihan bertulis Gallery Walk (lawatan galeri)
/ Buku Teks Menganalisis Kuiz Survey (Tinjauan)
Buku Rujukan Menilai / lisan Commersial (iklan)
/ Modul Mencipta Pembentangan Presentation (persembahan)
Carta/Model/kipas meja dan siling lain-lain: Role Play
Bahan Cetakan Lain: Traffic Light
PETA I-THINK Chain Line (Rangkaian)
/ Peta Bulatan Peta Alir Human Graphing (Graf manusia)
Peta Buih Peta Pelbagai Alir Video Clips (klip video)
Peta Buih Berganda Peta Titi Stesen/ Bus Stop
Peta Pokok Resap Group (Mengingat semula)
Peta Dakap Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
