AKTIVITI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table
MINGGU: 3 HARI: KHAMIS TARIKH: 17/1/2019 Think Pair Share
Hot Seat
KELAS: 2 APTNESS MASA: 0820-0920 Pembentangan Hasil Sendiri
Role Play
Tajuk KERAJAAN ALAM MELAYU Gallery Walk
Three Stay, One Stay
Standard 5.2 Warisan Kerajaan Alam Melayu Peta I-think
Kandungan Deklamasi Sajak / Nyanyian
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Standard 5.2.1 Menerangkan sistem pemerintahan
Pembelajaran kerajaan Alam Melayu. STRATEGI
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Berasaskan Murid
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat: Pembelajaran Kolaboratif
Pembelajaran Menerangkan sistem pemerintahan Kemahiran / Proses
kerajaan Alam Melayu. Pemikiran Aras Tinggi
Kemahiran Hidup
Perincian Aktiviti PdPc Berkumpulan
Komuniti
Set Induksi Guru menunjukkan beberapa keping gambar berkaitan warisan alam Pentaksiran Formatif
melayu di hadapan kelas Belajar Untuk Kehidupan
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Penglibatan Guru menyoal pengetahuan murid tentang tajuk pembelajaran
TAHAP PENGUASAAN (PBS)
Penerokaan Guru meminta murid membentuk kumpulan dan diberikan tajuk kecil TAHAP 6
setiap kumpulan TAHAP 5
TAHAP 4
Penerangan Murid membentangkan hasil perbincangan melalui aktiviti Three Stray TAHAP 3
One Stay. TAHAP 2
TAHAP 1
Pengembangan Sesi soal jawab bersama rakan-rakan yang lain didalam kelas Tandakan / pada ruangan berkenaan
Penilaian Guru menilai penglibatan dan kefahaman murid di dalam kelas ARAS PEMIKIRAN
Mencipta
Guru membuat rumusan dan memberikan latihan pengukuhan Menilai
Rumusan
Menganalisis
Mengaplikasi
BBM Buku Teks Internet Projektor
Memahami
Powerpoint Buku Cerita Lain-lain
Mengingati
Carta Model
Tandakan / pada ruangan berkenaan
EMK Pendidikan TMK Kreativiti dan
Alam Sekitar inovasi PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Latihan bertulis
Refleksi ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan Hasil kerja
diberi latihan pengayaan/ pengukuhan Kuiz
____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan Pembentangan
diberi latihan pemulihan. Soal Jawab
Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________ Pemerhatian/lisan/soal jawab
Lembaran kerja
________________________________________ Drama
Projek
Kekuatan: Tandakan / pada ruangan berkenaan
Catatan
I - THINK
Kelemahan: Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Penambahbaikan: Peta Dakap
Peta Titi
Peta Pelbagai Alir
Tandakan / pada ruangan berkenaan
SEJARAH TINGKATAN 2
Penerokaan Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan dan setiap kumpulan TAHAP PENGUASAAN (PBS)
diberikan satu tajuk kecil TAHAP 6
TAHAP 5
Penerangan Pembentangan telah dijalankan secara gallery walk. Murid menampal TAHAP 4
komen menggunakan sticky notes di setiap gallery. TAHAP 3
TAHAP 2
Pengembangan Guru meminta setiap kumpulan memberikan pandangan dihadapan TAHAP 1
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Penilaian Guru menilai kefahaman murid dengan bersoal jawab di dalam kelas
ARAS PEMIKIRAN
Rumusan Rumusan pembelajaran. Guru memberikan kerja rumah kepada murid. Mencipta
Menilai
Buku Teks Internet Projektor Menganalisis
BBM Mengaplikasi
Powerpoint Buku Cerita Lain-lain
Carta Model Memahami
Mengingati
Pendidikan TMK Kreativiti dan Tandakan / pada ruangan berkenaan
EMK
Alam Sekitar inovasi
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Refleksi ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan Latihan bertulis
diberi latihan pengayaan/ pengukuhan Hasil kerja
____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan Kuiz
diberi latihan pemulihan. Pembentangan
Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________ Soal Jawab
Pemerhatian/lisan/soal jawab
________________________________________ Lembaran kerja
Drama
Catatan Kekuatan: Projek
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Kelemahan: I - THINK
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Penambahbaikan:
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Titi
Peta pelbagai Alir
Tandakan / pada ruangan berkenaan