Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

STRATEGI MAMPATAN, PECUTAN DAN PENGAYAAN (M2P) DALAM PELAKSANAAN KURIKULUM

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI HARI SABTU


TOPIK/TEMA PERGERAKAN BUKAN LOKOMOTOR TARIKH 22.01.2022
TAHUN PK 2 MASA 8:00 – 8:30

STANDARD KANDUNGAN: 1.2 Melakukan pelbagai pergerakan bukan lokomotor asas.


STANDARD PEMBELAJARAN: 1.2.1 Melakukan aktiviti pergerakan bukan lokomotor : i)menghayun ii)mengilas
iii)memusing
JENIS PRAUJIAN: Pemerhatian pergerakan asas murid.
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
OBJEKTIF: Pada akhir Mengaplikasi Teknik Menghubungkait aktiviti
PdPC, murid dapat;- pergerakan bukan menghayun,mengilas
lokomotor: i)menghayun dan memusing dalam
ii)mengilas iii) memusing amalan kehidupan
seharian serta mampu
menjadi contoh kepada
rakan-rakan.
SET INDUKSI Murid-murid menyanyi dan menari lagu “Gummy Bear”

AKTIVITI PdPC 1. Murid memanaskan 1. Murid memanaskan


badan. badan.
2. Murid diperkenalkan 2. Murid diperkenalkan
dengan aktiviti dengan aktiviti
pergerakan bukan pergerakan bukan
lokomotor lokomotor dengan
menggunakan raket menggunakan raket.
badminton. 3. Murid
3. Murid mengaplikasikan menghubungkait
Teknik pergerakan aktiviti
bukan lokomotor menghayun,mengilas
secara individu dengan dan memusing.
betul. 4. Murid membuat
demonstrasi kepada
rakan-rakan.
GABUNG JALIN/PENERAPAN
1. EMK 1. TMK
2. Nilai murni
2. KECERDASAN
PELBAGAI
3. KBAT Menggalakkan murid bertindak sendiri apa yang perlu dilakukan seterusnya.
4. PAK-21 1. Prihatin
2. Bersifat ingin tahu
JENIS PASCAUJIAN Pemerhatian Pemerhatian
IMPAK/REFLEKSI
CATATAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
STRATEGI MAMPATAN, PECUTAN DAN PENGAYAAN (M2P) DALAM PELAKSANAAN KURIKULUM

MATA PELAJARAN MATEMATIK HARI SABTU


TOPIK/TEMA NOMBOR BULAT TARIKH 22.01.2022
TAHUN PK 4 MASA 11:00 – 12:00

STANDARD KANDUNGAN: 1.2 Menulis nombor.


STANDARD PEMBELAJARAN: 1.2.2 Menulis nombor dalam bentuk perkataan.
JENIS PRAUJIAN: Pemerhatian sebutan asas murid.
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
OBJEKTIF: Pada akhir Menyalin dan menyebut Menulis dengan perkataan
PdPC, murid dapat;- nombor dalam perkataan serta boleh membacanya
dengan betul. semula dengan betul dan
yakin tanpa bimbingan
guru.
SET INDUKSI Murid-murid menyanyi lagu “1,2,3 Sayang Semuanya”

AKTIVITI PdPC 1. Murid bersoal-jawab 1. Murid bersoal-jawab


mengenai lagu tersebut. mengenai lagu
2. Murid diperkenalkan tersebut.
dengan nombor dalam 2. Murid diperkenalkan
perkataan lingkungan dengan nombor dalam
100. perkataan.
3. Murid menyalin dan 3. Murid menulis nombor
menyebut nombor dengan perkataan serta
dalam perkataan secara membacanyanya
individu. dengan betul dan tanpa
bimbingan guru.
GABUNG JALIN/PENERAPAN
1. EMK 1. TMK
2. Nilai murni
3. KECERDASAN
PELBAGAI
4. KBAT Menggalakkan murid bertindak sendiri apa yang perlu dilakukan seterusnya.
5. PAK-21 1. Prihatin
2. Bersifat ingin tahu
JENIS PASCAUJIAN Lembaran kerja Lembaran kerja
IMPAK/REFLEKSI

CATATAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
STRATEGI MAMPATAN, PECUTAN DAN PENGAYAAN (M2P) DALAM PELAKSANAAN KURIKULUM

MATA PELAJARAN PENGURUSAN DIRI HARI SABTU


TOPIK/TEMA KEMAHIRAN KENDIRI TARIKH 22.01.2022
TAHUN PK 4 MASA 8:30 – 9:30

STANDARD KANDUNGAN: 1.2 Kenali dan hormati keluarga Kembangan.


STANDARD PEMBELAJARAN: 1.2.1 Mengenal pasti hierarki dalam keluarga Kembangan:
i) Datuk dan nenek
ii) Bapa saudara dan ibu saudara
iii) sepupu
JENIS PRAUJIAN: Pemerhatian sebutan asas murid.
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
OBJEKTIF: Pada akhir Menyenaraikan ahli Menyenaraikan panggilan
PdPC, murid dapat;- keluarga Kembangan hormat yang digunakan
mengikut hierarki dengan dalam ahli keluarga
betul. dengan betul.
SET INDUKSI Murid-murid menyanyi lagu “1,2,3 Sayang Semuanya”

AKTIVITI PdPC 1. Murid bersoal- 1.


Murid bersoal-
jawab mengenai jawab mengenai
lagu tersebut. lagu tersebut.
2. Murid 2. Murid
diperkenalkan diperkenalkan
dengan ahli dengan panggilan
keluarga mengikut hormat yang
hierarki. digunakan dalam
3. Murid ahli keluarga.
menyenaraikan 3. Murid
ahli keluarga menyenaraikan
Kembangan panggilan hormat
mengikut hierarki yang digunakan
dengan betul. dalam ahli
keluarga dengan
betul.
GABUNG JALIN/PENERAPAN
2. EMK 6. TMK
7. Nilai murni
8. KECERDASAN
PELBAGAI
9. KBAT Menggalakkan murid bertindak sendiri apa yang perlu dilakukan seterusnya.
10. PAK-21 3. Prihatin
4. Bersifat ingin tahu
JENIS PASCAUJIAN Lembaran kerja Lembaran kerja
IMPAK/REFLEKSI
CATATAN
