Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 5


UNIT: 3. Busak Pakui
KELAS: 5 ZAMRUD MINGGU: 4
TAJUK: Santun di Jalan Raya MASA: TARIKH: 14/2/2022
MODUL: 2.0 Modul Kemahiran TEMPOH: 30 minit HARI: Isnin
Muzik
Standard Kandungan:
2.3 Bergerak Mengikut Muzik
2.2 Permainan Alat Perkusi
Standard Pembelajaran:
2.3.1 Merancang dan melakukan pergerakan mengikut muzik yang didengar berdasarkan: (i)
meter, (ii) tempo
2.2.2 Mengaplikasikan dinamik kuat (f) dan lembut (p)dalam permainan alat perkusi.
2.3.1 Merancang dan melakukan pergerakan mengikut muzik yang didengar berdasarkan: (i)
meter, (ii) tempo
JENIS PRAUJIAN
 Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
 Kuiz cepat.
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
Murid dapat:
Murid dapat:
Murid dapat: 1. Memainkan alat perkusi
OBJEKTIF 1. Memainkan alat perkusi
1. Memainkan alat perkusi mengikut tempo berdasarkan
mengikut tempo
skor.
SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
1. Murid bersoal jawab 2. Murid menlakukan aktiviti
berkumpulan mengikut
berdasarkan tajuk stesen dengan bimbingan
dengan bimbingan guru. 4. Murid menyanyikan
guru. 3. Murid membuat formasi lagu.
AKTIVITI PdP Murid mendengar pergerakan setelah Murid mendengar guru
penerangan guru tentang menguasai kesemua membuat kesimpulan
kemahiran bergerak
isi pelajaran dan tentang isi pelajaran.
menggunakan Audio 18.
kaitannya dengan tajuk Murid melengkapkan latihan yang
pelajaran. diberikan oleh guru.
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure, Collaboration, Learning
PAK-21 Collaboration, Learning
Collaboration Modalities, Project-
Modalities
BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan adalah: _____

Murid yang tidak memcapai kemahiran yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru.

Tindakan Susulan
Pemulihan: __________ murid
Pengukuhan: __________ murid
Pengayaan: __________ murid

UNIT TAJUK SK KAK CATATAN


1 Waspada selalu Nyanyian 2.1 2.1.1  
2 Santun di jalan raya
3 Busak pakui
5 Raja di lautan
6 Silap mata
7 Buruj
8 Tip tap tip tap
9 Adiwira
10 Joget khatulistiwa
4 Serupa tetapi tidak 2.1.2  
sama
1 Santun di jalan raya 2.1.3  
2 Busak pakui
3 Serupa tetapi tidak
5 sama
6 Raja di lautan
7 Silap mata
8 Buruj
9 Tip tap tip tap
10 Adiwira
Joget khatulistiwa
1 Waspada selalu 2.1.4  
2 Santun di jalan raya
1 Waspada selalu Permainan Alat Perkusi 2.2 2.2.1  
3 Busak pakui
7 Buruj
9 Adiwira
10 Joget khatulistiwa
10 Joget khatulistiwa 2.2.2  
2 Santun di jalan raya Bergerak Mengikut Muzik 2.3 2.3.1  
6 Silap mata
8 Tip tap tip tap
9 Adiwira
3 Busak pakui Rekoder 2.4 2.4.1  
5 Raja di lautan
6 Silap mata
10 Joget khatulistiwa
5 Raja di lautan 2.4.2  
10 Joget khatulistiwa
3 Busak pakui Pengkaryaan Muzik 3.1 3.1.1  
4 Serupa tetapi tidak
8 sama
Tip tap tip tap
8 Tip tap tip tap 3.1.3  
JUMLAH KEMAHIRAN 11  
PERCUMA RPT 2022/2023 & RPH CUP:
https://www.facebook.com/groups/freerpt

PERCUMA RPT 2022/2023: https://t.me/RPTDSKPSekolahRendah


PERCUMA RPH CUP: https://t.me/RPHbyRozayusAcademy
