Anda di halaman 1dari 15

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF

MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 8/1/2023 HARI AHAD
(EMK)
MASA 2 dan 3 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 SETIA 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TAJUK / STANDARD
UASA : PEMERKASAAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH
KANDUNGAN
5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF 6. Keusahawanan ☐
/STANDARD a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
bantuan guru. 7. Kreativiti dan Inovasi /
PEMBELAJARAN
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
10. Pendidikan Kewangan ☐

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 11. Kelestarian Global ☐

KRITERIA PROSES PEMIKIRAN


a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
bantuan guru.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar diedarkan kertas soalan UASA BBM :
Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
i. Pelajar menyemak kertas soalan dengan
arahan guru NILAI :
ii. Pelajar menjawab soalan mengikut masa yang Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
dalam kehidupan
ditetapkan
PERKEMBANGAN iii. Pelajar menyerahkan kertas jawapan kepada PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
AKTIVITI guru bertugas di akhir ujian
PEMBELAJARAN KBKK :
Membanding beza dan Menyatakan
dengan Jelas

IMPAK / REFLEKSI

Peperiksaan Berjalan lancar .

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 8/1/2023 HARI AHAD
(EMK)
MASA 4 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 KERJASAMA 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TAJUK / STANDARD
UASA : PEMERKASAAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH
KANDUNGAN
5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF 6. Keusahawanan ☐
/STANDARD a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
bantuan guru. 7. Kreativiti dan Inovasi /
PEMBELAJARAN
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
10. Pendidikan Kewangan ☐

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 11. Kelestarian Global ☐

KRITERIA PROSES PEMIKIRAN


a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
bantuan guru.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar diedarkan kertas soalan UASA BBM :
Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
i. Pelajar menyemak kertas soalan dengan
arahan guru NILAI :
ii. Pelajar menjawab soalan mengikut masa yang Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
dalam kehidupan
ditetapkan
PERKEMBANGAN iii. Pelajar menyerahkan kertas jawapan kepada PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
AKTIVITI guru bertugas di akhir ujian
PEMBELAJARAN KBKK :
Membanding beza dan Menyatakan
dengan Jelas

IMPAK / REFLEKSI

Peperiksaan Berjalan lancar .

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 8/1/2023 HARI AHAD
(EMK)
MASA 5 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 ADIL 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TAJUK / STANDARD
UASA : PEMERKASAAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH
KANDUNGAN
5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF 6. Keusahawanan ☐
/STANDARD a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
bantuan guru. 7. Kreativiti dan Inovasi /
PEMBELAJARAN
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
10. Pendidikan Kewangan ☐

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 11. Kelestarian Global ☐

KRITERIA PROSES PEMIKIRAN


a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
bantuan guru.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar diedarkan kertas soalan UASA BBM :
Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
i. Pelajar menyemak kertas soalan dengan
arahan guru NILAI :
ii. Pelajar menjawab soalan mengikut masa yang Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
dalam kehidupan
ditetapkan
PERKEMBANGAN iii. Pelajar menyerahkan kertas jawapan kepada PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
AKTIVITI guru bertugas di akhir ujian
PEMBELAJARAN KBKK :
Membanding beza dan Menyatakan
dengan Jelas

IMPAK / REFLEKSI

Peperiksaan Berjalan lancar .

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6

TANDATANGAN GURU PENGESAHAN

.................................................... ...................................................
NAMA : NUR DALILA YUSOF
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 9/1/2023 HARI ISNIN
(EMK)
MASA 1 dan 2 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 YAKIN 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TAJUK / STANDARD
UASA : PEMERKASAAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH
KANDUNGAN
5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF 6. Keusahawanan ☐
/STANDARD b) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
bantuan guru. 7. Kreativiti dan Inovasi /
PEMBELAJARAN
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
10. Pendidikan Kewangan ☐

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 11. Kelestarian Global ☐

KRITERIA PROSES PEMIKIRAN


b) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
bantuan guru.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar diedarkan kertas soalan UASA BBM :
Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
i. Pelajar menyemak kertas soalan dengan
arahan guru NILAI :
ii. Pelajar menjawab soalan mengikut masa yang Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
dalam kehidupan
ditetapkan
PERKEMBANGAN iii. Pelajar menyerahkan kertas jawapan kepada PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
AKTIVITI guru bertugas di akhir ujian
PEMBELAJARAN KBKK :
Membanding beza dan Menyatakan
dengan Jelas

IMPAK / REFLEKSI

Peperiksaan Berjalan lancar .

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 9/1/2023 HARI ISNIN
(EMK)
MASA 3 dan 4 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 YAKIN 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TAJUK / STANDARD
UASA : PEMERKASAAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH
KANDUNGAN
5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF 6. Keusahawanan ☐
/STANDARD a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
bantuan guru. 7. Kreativiti dan Inovasi /
PEMBELAJARAN
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
10. Pendidikan Kewangan ☐

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 11. Kelestarian Global ☐

KRITERIA PROSES PEMIKIRAN


a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
bantuan guru.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar diedarkan kertas soalan UASA BBM :
Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
i. Pelajar menyemak kertas soalan dengan
arahan guru NILAI :
ii. Pelajar menjawab soalan mengikut masa yang Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
dalam kehidupan
ditetapkan
PERKEMBANGAN iii. Pelajar menyerahkan kertas jawapan kepada PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
AKTIVITI guru bertugas di akhir ujian
PEMBELAJARAN KBKK :
Membanding beza dan Menyatakan
dengan Jelas

IMPAK / REFLEKSI

Peperiksaan Berjalan lancar .

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 9/1/2023 HARI ISNIN
(EMK)
MASA 6 dan 7 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 ADIL 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TAJUK / STANDARD
UASA : PEMERKASAAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH
KANDUNGAN
5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF 6. Keusahawanan ☐
/STANDARD a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
bantuan guru. 7. Kreativiti dan Inovasi /
PEMBELAJARAN
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
10. Pendidikan Kewangan ☐

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 11. Kelestarian Global ☐

KRITERIA PROSES PEMIKIRAN


a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
bantuan guru.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar diedarkan kertas soalan UASA BBM :
Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
i. Pelajar menyemak kertas soalan dengan
arahan guru NILAI :
ii. Pelajar menjawab soalan mengikut masa yang Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
dalam kehidupan
ditetapkan
PERKEMBANGAN iii. Pelajar menyerahkan kertas jawapan kepada PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
AKTIVITI guru bertugas di akhir ujian
PEMBELAJARAN KBKK :
Membanding beza dan Menyatakan
dengan Jelas

IMPAK / REFLEKSI

Peperiksaan Berjalan lancar .

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 10/1/2023 HARI SELASA
(EMK)
MASA 1 dan 2 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 KERJASAMA 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TAJUK / STANDARD
UASA : PEMERKASAAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH
KANDUNGAN
5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF 6. Keusahawanan ☐
/STANDARD a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
bantuan guru. 7. Kreativiti dan Inovasi /
PEMBELAJARAN
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
10. Pendidikan Kewangan ☐

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 11. Kelestarian Global ☐

KRITERIA PROSES PEMIKIRAN


a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
bantuan guru.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar diedarkan kertas soalan UASA BBM :
Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
i. Pelajar menyemak kertas soalan dengan
arahan guru NILAI :
ii. Pelajar menjawab soalan mengikut masa yang Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
dalam kehidupan
ditetapkan
PERKEMBANGAN iii. Pelajar menyerahkan kertas jawapan kepada PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
AKTIVITI guru bertugas di akhir ujian
PEMBELAJARAN KBKK :
Membanding beza dan Menyatakan
dengan Jelas

IMPAK / REFLEKSI

Peperiksaan Berjalan lancar .

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 10/1/2023 HARI SELASA
(EMK)
MASA 3 dan 4 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 JUJUR 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TAJUK / STANDARD
UASA : PEMERKASAAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH
KANDUNGAN
5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF 6. Keusahawanan ☐
/STANDARD a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
bantuan guru. 7. Kreativiti dan Inovasi /
PEMBELAJARAN
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
10. Pendidikan Kewangan ☐

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 11. Kelestarian Global ☐

KRITERIA PROSES PEMIKIRAN


a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
bantuan guru.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar diedarkan kertas soalan UASA BBM :
Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
i. Pelajar menyemak kertas soalan dengan
arahan guru NILAI :
ii. Pelajar menjawab soalan mengikut masa yang Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
dalam kehidupan
ditetapkan
PERKEMBANGAN iii. Pelajar menyerahkan kertas jawapan kepada PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
AKTIVITI guru bertugas di akhir ujian
PEMBELAJARAN KBKK :
Membanding beza dan Menyatakan
dengan Jelas

IMPAK / REFLEKSI

Peperiksaan Berjalan lancar .

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 10/1/2023 HARI SELASA
(EMK)
MASA 7 dan 8 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 SETIA 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TAJUK / STANDARD
UASA : PEMERKASAAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH
KANDUNGAN
5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF 6. Keusahawanan ☐
/STANDARD a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
bantuan guru. 7. Kreativiti dan Inovasi /
PEMBELAJARAN
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
10. Pendidikan Kewangan ☐

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 11. Kelestarian Global ☐

KRITERIA PROSES PEMIKIRAN


a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
bantuan guru.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar diedarkan kertas soalan UASA BBM :
Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
i. Pelajar menyemak kertas soalan dengan
arahan guru NILAI :
ii. Pelajar menjawab soalan mengikut masa yang Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
dalam kehidupan
ditetapkan
PERKEMBANGAN iii. Pelajar menyerahkan kertas jawapan kepada PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
AKTIVITI guru bertugas di akhir ujian
PEMBELAJARAN KBKK :
Membanding beza dan Menyatakan
dengan Jelas

IMPAK / REFLEKSI

Peperiksaan Berjalan lancar .

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 11/1/2023 HARI RABU
(EMK)
MASA 4 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 ADIL 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TAJUK / STANDARD
UASA : PEMERKASAAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH
KANDUNGAN
5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF 6. Keusahawanan ☐
/STANDARD a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
bantuan guru. 7. Kreativiti dan Inovasi /
PEMBELAJARAN
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
10. Pendidikan Kewangan ☐

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 11. Kelestarian Global ☐

KRITERIA PROSES PEMIKIRAN


a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
bantuan guru.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar diedarkan kertas soalan UASA BBM :
Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
i. Pelajar menyemak kertas soalan dengan
arahan guru NILAI :
ii. Pelajar menjawab soalan mengikut masa yang Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
dalam kehidupan
ditetapkan
PERKEMBANGAN iii. Pelajar menyerahkan kertas jawapan kepada PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
AKTIVITI guru bertugas di akhir ujian
PEMBELAJARAN KBKK :
Membanding beza dan Menyatakan
dengan Jelas

IMPAK / REFLEKSI

Peperiksaan Berjalan lancar .

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 11/1/2023 HARI RABU
(EMK)
MASA 9 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 KERJASAMA 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TAJUK / STANDARD
UASA : PEMERKASAAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH
KANDUNGAN
5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF 6. Keusahawanan ☐
/STANDARD a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
bantuan guru. 7. Kreativiti dan Inovasi /
PEMBELAJARAN
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
10. Pendidikan Kewangan ☐

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 11. Kelestarian Global ☐

KRITERIA PROSES PEMIKIRAN


a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
bantuan guru.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar diedarkan kertas soalan UASA BBM :
Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
i. Pelajar menyemak kertas soalan dengan
arahan guru NILAI :
ii. Pelajar menjawab soalan mengikut masa yang Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
dalam kehidupan
ditetapkan
PERKEMBANGAN iii. Pelajar menyerahkan kertas jawapan kepada PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
AKTIVITI guru bertugas di akhir ujian
PEMBELAJARAN KBKK :
Membanding beza dan Menyatakan
dengan Jelas

IMPAK / REFLEKSI

Peperiksaan Berjalan lancar .

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 12/1/2023 HARI KHAMIS
(EMK)
MASA 2 DAN 3 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 KERJASAMA 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TAJUK / STANDARD
UASA : PEMERKASAAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH
KANDUNGAN
5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF 6. Keusahawanan ☐
/STANDARD b) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
bantuan guru. 7. Kreativiti dan Inovasi /
PEMBELAJARAN
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
10. Pendidikan Kewangan ☐

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 11. Kelestarian Global ☐

KRITERIA PROSES PEMIKIRAN


b) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
bantuan guru.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar diedarkan kertas soalan UASA BBM :
Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
i. Pelajar menyemak kertas soalan dengan
arahan guru NILAI :
ii. Pelajar menjawab soalan mengikut masa yang Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
dalam kehidupan
ditetapkan
PERKEMBANGAN iii. Pelajar menyerahkan kertas jawapan kepada PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
AKTIVITI guru bertugas di akhir ujian
PEMBELAJARAN KBKK :
Membanding beza dan Menyatakan
dengan Jelas

IMPAK / REFLEKSI

Peperiksaan Berjalan lancar .

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 12/1/2023 HARI KHAMIS
(EMK)
MASA 4 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 SETIA 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TAJUK / STANDARD
UASA : PEMERKASAAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH
KANDUNGAN
5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF 6. Keusahawanan ☐
/STANDARD a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
bantuan guru. 7. Kreativiti dan Inovasi /
PEMBELAJARAN
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
10. Pendidikan Kewangan ☐

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 11. Kelestarian Global ☐

KRITERIA PROSES PEMIKIRAN


a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
bantuan guru.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar diedarkan kertas soalan UASA BBM :
Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
i. Pelajar menyemak kertas soalan dengan
arahan guru NILAI :
ii. Pelajar menjawab soalan mengikut masa yang Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
dalam kehidupan
ditetapkan
PERKEMBANGAN iii. Pelajar menyerahkan kertas jawapan kepada PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
AKTIVITI guru bertugas di akhir ujian
PEMBELAJARAN KBKK :
Membanding beza dan Menyatakan
dengan Jelas

IMPAK / REFLEKSI

Peperiksaan Berjalan lancar .

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2022 || PUAN NUR DALILA YUSOF
MINGGU : 37 TARIKH:08.1.2023-12.1.2023

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM


TARIKH 12/1/2023 HARI KHAMIS
(EMK)
MASA 5 DAN 6 1. Bahasa ☐
KEHADIRAN TINGKATAN 3 ADIL 2. Sains & Teknologi /

MATA PELAJARAN SAINS : PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP 3. Pendidikan Alam Sekitar /
4. Patriotisme ☐

TAJUK / STANDARD
UASA : PEMERKASAAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH
KANDUNGAN
5. Nilai Murni /

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF 6. Keusahawanan ☐
/STANDARD a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
bantuan guru. 7. Kreativiti dan Inovasi /
PEMBELAJARAN
8. Tek. Maklumat & Komunikasi ☐
9. Pend. Keselamatan Jalanraya ☐
10. Pendidikan Kewangan ☐

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 11. Kelestarian Global ☐

KRITERIA PROSES PEMIKIRAN


a) Menjawab ujian UASA dengan baik dan lancar tanpa
KEJAYAAN (PETA PEMIKIRAN)
bantuan guru.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN MBELAJARAN (BERSEMUKA) BAHAN BANTU BELAJAR (BBM)


Pelajar diedarkan kertas soalan UASA BBM :
Buku Teks, Laptop, Lembaran Soalan
i. Pelajar menyemak kertas soalan dengan
arahan guru NILAI :
ii. Pelajar menjawab soalan mengikut masa yang Pelajar diterapkan dengan nilai inkuiri
dalam kehidupan
ditetapkan
PERKEMBANGAN iii. Pelajar menyerahkan kertas jawapan kepada PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
AKTIVITI guru bertugas di akhir ujian
PEMBELAJARAN KBKK :
Membanding beza dan Menyatakan
dengan Jelas

IMPAK / REFLEKSI

Peperiksaan Berjalan lancar .

TAHAP PENGUASAAN (TP) MURID (STUDENT MASTERY LEVEL)

Catatan :

1 2 3 4 5 6
