Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran : Matematik Kelas : 2 Usaha Minggu : 10


Tema : Mari Mengira Masa : 9.10-10.10/10.10-10.40 Tarikh : 5/30/2022
Topik : Bilik darjah Bil. Hadir : Orang Hari : Isnin
Kod Standard Kandungan : 1.1, 2.1 Kod Standard Pembelajaran : 1.1.1, 2.1.1, 2.1.2
Nilai Murni : Ilmu :
Hubungan Rentasan Kurikulum : Nilai Murni, Kerjasama KB :
Aspirasi Murid Pengetahuan : / Aktiviti Pembelajaran Abad Ke-21
Kemahiran Berfikir : Round Table
Kemahiran Memimpin : Think Pair Share
Kemahiran Dwibahasa : Hot Seat
Etika dan Kerohanian : / Pembentangan Hasil Sendiri /
Identiti Nasional : / Role Play
Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid dapat; Gallery Walk
Pada akhir pembelajaran, murid dapat menambah nombor 1 sehingga 20 Three Stay, One Stay
Peta i-think
Deklamasi Sajak/Nyanyian

Kriteria Kejayaan : Murid berjaya jika dapat; Tahap Penguasaan


1. Menambah nombor 1 sehingga 20 TP6
TP5
TP4
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata : TP3
Bahan Bantu Belajar/Sumber : TP2
Rangka Pengajaran Impak/Catatan TP1 /
Aktiviti Permulaan :
1. Memaklumkan murid mengenai aktiviti pada hari ini. Aras Pemikiran
2. Menerangkan aktiviti pada hari ini. Mencipta
Menilai
Menganalisis
Aktiviti Utama : Mengaplikasi
1.Memberi kertas latihan kepada murid. Memahami
2. Meminta murid untuk menyelesaiakan soalan. Mengingati /
3. Membincang dengan murid jawapan yang betul.
Pentaksiran dan Penilaian
Latihan Bertulis
Laporan Amali
Kuiz
Pembentangan /
Soal Jawab/Lisan
Pemerhatian
Aktiviti Penutup : Lain-lain (nyatakan)
1. Guru akan membuat refleksi mengenai pembelajaran pada hari
ini. Ciri-ciri Pembelajaran Abad Ke-21
Komunikasi
Kolaboratif
Tindakan Susulan Untuk Pemulihan : Latih Tubi Pemikiran Kritis
Murid : Pengukuhan : Aktiviti menulis Kreativiti
Pengayaan : Soal jawab Nilai Murni dan Etika /
Refleksi :
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan murid Disemak oleh :
yang belum mencapai objektif akan diberi bimbingan dalam sesi PdPc yang akan datang.

Tarikh : ……………………
