Anda di halaman 1dari 10

RPH PENDIDIKAN SENI KREATIF TAHUN 2

KSSR SEMAKAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS PK 3 MINGGU M4
HARI Isnin TARIKH 10/04/2023
MASA 0830-0930 BIL. MURID 8
TEMA
SK SP

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPc, murid dapat:

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Pengenalan:-
Murid ditayangkan slaid power point mengenai fenomena alam ciptaan Tuhan.
1. Murid bercerita berdasarkan tayangan slaid power point.

Aktiviti:-
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitnya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid ditayangkan video tentang cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan.
3. Murid menyatakan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dengan betul.
4. Murid menyenaraikan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dalam bentuk peta pokok
dalam buku latihan. (PBD)
5. Murid diminta mengkategorikan gambar cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan pada
kertas mahjong. (KBAT)
6. Secara berkumpulan, murid menunjuk cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan. (PAK 21)

Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.

REFLEKSI
___/___murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
___/___murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
___/___murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan diteruskan
pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
RPH PENGURUSAN DIRI TAHUN 1
KSSR SEMAKAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS PK 2 MINGGU M4
HARI Isnin TARIKH 10/04/2023
MASA 0950-1050 BIL. MURID 8
TEMA 2.0 Baik Hati
SK 1.1 Fenomena Alam Ciptaan SP
1.1.4 Menunjuk cara menghargai
Tuhan fenomena alam ciptaan Tuhan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPc, murid dapat:
Menunjuk cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Pengenalan:-
Murid ditayangkan slaid power point mengenai fenomena alam ciptaan Tuhan.
1. Murid bercerita berdasarkan tayangan slaid power point.

Aktiviti:-
7. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitnya dengan tajuk pelajaran.
8. Murid ditayangkan video tentang cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan.
9. Murid menyatakan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dengan betul.
10. Murid menyenaraikan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dalam bentuk peta pokok
dalam buku latihan. (PBD)
11. Murid diminta mengkategorikan gambar cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan pada
kertas mahjong. (KBAT)
12. Secara berkumpulan, murid menunjuk cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan. (PAK 21)

Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.

REFLEKSI
___/___murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
___/___murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
___/___murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan diteruskan
pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
RPH PENDIDIKAN MORAL TAHUN 3
KSSR SEMAKAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS PK 4 MINGGU M4
HARI Isnin TARIKH 10/04/2023
MASA 1150-1250 BIL. MURID 9
TEMA 2.0 Baik Hati
SK 1.1 Fenomena Alam Ciptaan SP
1.1.4 Menunjuk cara menghargai
Tuhan fenomena alam ciptaan Tuhan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPc, murid dapat:
Menunjuk cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Pengenalan:-
Murid ditayangkan slaid power point mengenai fenomena alam ciptaan Tuhan.
1. Murid bercerita berdasarkan tayangan slaid power point.

Aktiviti:-
13. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitnya dengan tajuk pelajaran.
14. Murid ditayangkan video tentang cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan.
15. Murid menyatakan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dengan betul.
16. Murid menyenaraikan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dalam bentuk peta pokok
dalam buku latihan. (PBD)
17. Murid diminta mengkategorikan gambar cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan pada
kertas mahjong. (KBAT)
18. Secara berkumpulan, murid menunjuk cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan. (PAK 21)

Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.

REFLEKSI
___/___murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
___/___murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
___/___murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan diteruskan
pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
RPH PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 1
KSSR SEMAKAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS PK 1 MINGGU M4
HARI Selasa TARIKH 11/04/2023
MASA 0730-0830 BIL. MURID 7
TEMA
SK SP

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPc, murid dapat:

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Pengenalan:-
Murid ditayangkan slaid power point mengenai fenomena alam ciptaan Tuhan.
1. Murid bercerita berdasarkan tayangan slaid power point.

Aktiviti:-
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitnya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid ditayangkan video tentang cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan.
3. Murid menyatakan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dengan betul.
4. Murid menyenaraikan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dalam bentuk peta pokok
dalam buku latihan. (PBD)
5. Murid diminta mengkategorikan gambar cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan pada
kertas mahjong. (KBAT)
6. Secara berkumpulan, murid menunjuk cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan. (PAK
21)

Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.

REFLEKSI
___/___murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
___/___murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
___/___murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan diteruskan
pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
RPH BAHASA MALAYSIA TAHUN 1
KSSR SEMAKAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS PK 1 MINGGU M4
HARI Selasa TARIKH 11/04/2023
MASA 1050-1150 BIL. MURID 7
TEMA
SK SP

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPc, murid dapat:

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Pengenalan:-
Murid ditayangkan slaid power point mengenai fenomena alam ciptaan Tuhan.
1. Murid bercerita berdasarkan tayangan slaid power point.

Aktiviti:-
19. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitnya dengan tajuk pelajaran.
20. Murid ditayangkan video tentang cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan.
21. Murid menyatakan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dengan betul.
22. Murid menyenaraikan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dalam bentuk peta pokok
dalam buku latihan. (PBD)
23. Murid diminta mengkategorikan gambar cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan pada
kertas mahjong. (KBAT)
24. Secara berkumpulan, murid menunjuk cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan. (PAK 21)

Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.

REFLEKSI
___/___murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
___/___murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
___/___murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan diteruskan
pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
RPH PENDIDIKAN SENI KREATIF TAHUN 2
KSSR SEMAKAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS PK 3 MINGGU M4
HARI Selasa TARIKH 11/04/2023
MASA 1150-1250 BIL. MURID 7
TEMA
SK SP

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPc, murid dapat:

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Pengenalan:-
Murid ditayangkan slaid power point mengenai fenomena alam ciptaan Tuhan.
1. Murid bercerita berdasarkan tayangan slaid power point.

Aktiviti:-
25. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitnya dengan tajuk pelajaran.
26. Murid ditayangkan video tentang cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan.
27. Murid menyatakan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dengan betul.
28. Murid menyenaraikan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dalam bentuk peta pokok
dalam buku latihan. (PBD)
29. Murid diminta mengkategorikan gambar cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan pada
kertas mahjong. (KBAT)
30. Secara berkumpulan, murid menunjuk cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan. (PAK 21)

Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.

REFLEKSI
___/___murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
___/___murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
___/___murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan diteruskan
pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
RPH BAHASA MALAYSIA TAHUN 1
KSSR SEMAKAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS PK 1 MINGGU M4
HARI Rabu TARIKH 12/04/2023
MASA 0730-0830 BIL. MURID 7
TEMA
SK SP

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPc, murid dapat:

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Pengenalan:-
Murid ditayangkan slaid power point mengenai fenomena alam ciptaan Tuhan.
1. Murid bercerita berdasarkan tayangan slaid power point.

Aktiviti:-
31. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitnya dengan tajuk pelajaran.
32. Murid ditayangkan video tentang cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan.
33. Murid menyatakan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dengan betul.
34. Murid menyenaraikan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dalam bentuk peta pokok
dalam buku latihan. (PBD)
35. Murid diminta mengkategorikan gambar cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan pada
kertas mahjong. (KBAT)
36. Secara berkumpulan, murid menunjuk cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan. (PAK 21)

Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.

REFLEKSI
___/___murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
___/___murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
___/___murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan diteruskan
pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
RPH PENGURUSAN DIRI TAHUN 1
KSSR SEMAKAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS PK 2 MINGGU M4
HARI Rabu TARIKH 12/04/2023
MASA 0950-1050 BIL. MURID 8
TEMA
SK SP

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPc, murid dapat:
Menunjuk cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Pengenalan:-
Murid ditayangkan slaid power point mengenai fenomena alam ciptaan Tuhan.
1. Murid bercerita berdasarkan tayangan slaid power point.

Aktiviti:-
37. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitnya dengan tajuk pelajaran.
38. Murid ditayangkan video tentang cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan.
39. Murid menyatakan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dengan betul.
40. Murid menyenaraikan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dalam bentuk peta pokok
dalam buku latihan. (PBD)
41. Murid diminta mengkategorikan gambar cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan pada
kertas mahjong. (KBAT)
42. Secara berkumpulan, murid menunjuk cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan. (PAK 21)

Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.

REFLEKSI
___/___murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
___/___murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
___/___murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan diteruskan
pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
RPH PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 1
KSSR SEMAKAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS PK 1 MINGGU M4
HARI Rabu TARIKH 12/04/2023
MASA 1050-1150 BIL. MURID 7
TEMA
SK SP

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPc, murid dapat:

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Pengenalan:-
Murid ditayangkan slaid power point mengenai fenomena alam ciptaan Tuhan.
1. Murid bercerita berdasarkan tayangan slaid power point.

Aktiviti:-
43. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitnya dengan tajuk pelajaran.
44. Murid ditayangkan video tentang cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan.
45. Murid menyatakan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dengan betul.
46. Murid menyenaraikan cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan dalam bentuk peta pokok
dalam buku latihan. (PBD)
47. Murid diminta mengkategorikan gambar cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan pada
kertas mahjong. (KBAT)
48. Secara berkumpulan, murid menunjuk cara menghargai fenomena alam ciptaan Tuhan. (PAK 21)

Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.

REFLEKSI
___/___murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
___/___murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
___/___murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan diteruskan
pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
