Anda di halaman 1dari 1

PEMBELAJARAN ABAD

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2022 KE-21


Berasaskan Murid
Pembelajaran
MATA Kolaboratif
MINGGU HARI TARIKH KELAS
PELAJARAN Kemahiran / Proses
Pemikiran Aras Tinggi
38 RABU 11.01.2022 1 Al-AYYUBI MATEMATIK Kemahiran Hidup
Berkumpulan
Komuniti
9.00 9.35 10.10 10.45 11.20 11.55 12.30 01.05 02.00 02.35 03.10
Pentaksiran Formatif
Belajar Untuk
MASA 9.35 10.10 10.45 11.20 11.55 12.30 01.05 02.00 02.35 03.10 03.45 Kehidupan

TAHAP PENGUASAAN
TAJUK ULANGKAJI PEPERIKSAAN (PBS)
TP6
Ulangkaji Silibus Tingkatan 1 TP5
STANDARD TP4
KANDUNGAN TP3
TP2
TP1
-
STANDARD
PEMBELAJARAN PENTAKSIRAN DAN
PENILAIAN
Latihan bertulis
Di akhir pembelajaran, murid dapat: Hasil kerja
Kuiz
OBJEKTIF Pembentangan
PEMBELAJARAN 1. Membuat persediaan untuk Ujian Akhir Sesi Akademik (UASA) Soal Jawab
2. Pemerhatian/lisan/
soal jawab
Murid dikatakan berjaya apabila mereka dapat: Lembaran kerja
Drama
KRITERIA Projek
KEJAYAAN Menguasai 80% daripada objektif pembelajaran.

I – THINK
1. Guru mengulangkaji topik-topik dan contoh soalan yang akan ditanya di Peta Bulatan
dalam peperiksaan. Peta Buih
2. Memberi soalan contoh di papan tulis dan meminta pelajar menyelesaikan. Peta Buih Berganda
AKTIVITI Peta Pokok
3. Meminta sebahagian murid untuk menjawab soalan di papan tulis.
Peta Dakap
4. Berbincang jawapan yang betul bersama-sama
Peta Titi

 Buku Teks  Internet  Projektor ARAS PEMIKIRAN


 Powerpoint  Buku Cerita  Lain-lain Mencipta
BBM
 Carta  Model Menilai
Menganalisis
Mengaplikasi
Pendidikan Alam  TMK  Kreativiti dan inovasi
EMK
Sekitar
AKTIVITI PEMBELAJARAN
ABAD KE-21
 ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi Round Table
latihan pengayaan/ pengukuhan Think Pair Share
Hot Seat
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi Pembentangan Hasil
REFLEKSI latihan pemulihan. Sendiri
Role Play
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana: Gallery Walk
Three Stay, One Stay
_______________________________________________________________ Peta I-think
Deklamasi Sajak /
Nyanyian

CATATAN
Mudir / Timbalan Mudir:

Tandakan / pada …………………………………


ruangan berkenaan
