Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MUHAMMAD FAISAL BIN OMAR PENDIDIKAN JASMANI

Tarikh 7 JANUARI 2020


Kelas 4 FARABI
Masa 8.30 – 9.00 PAGI
Modul GERAK GIMNAS
Tajuk HAMBUR BERKUASA
Standard Kandungan 1.1, 2.1, 5.1
1.1.1 Melakukan hambur tangan dari tempat tinggi dan
mendarat ke tempat rendah
2.1.1 Mengenal pasti penyerapan daya semasa mendarat dengan
Standard Pembelajaran
kedua-dua belah kaki.
5.1.1 Menyenaraikan persediaan diri dan pakaian mengikut aktiviti
yang dijalankan
Pada akhir pengajaran, murid dapat:

1. Melakukan hambur tangan dari tempat tinggi dan mendarat


Objektif Pembelajaran tempat rendah
2. Mengetahui penyerapan daya semasa mendarat menggunakan
kedua-dua belah kaki
3. Melakukan penyedian diri
1. Murid melakukan warm-up
2. Murid lakukan aktiviti hambur tangan secara berpasangan supaya
Aktiviti
ada rakan yang menyokong
3. Kemudian murid menggunakan bantuan rakan sebagai penyokong
Kreatif dan Inovatif
EMK

BBM Tilam, wisel dan kon


Melakukan pendaratan
Penilaian P&P

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
Refleksi
akan datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………...................................


MUHAMMAD FAISAL BIN OMAR MATEMATIK

Minggu 2
Hari Ahad
Tarikh 1/7/2020
Masa 11.00 - 12.00
Tahun 1 Farabi Kehadiran : / 35
Subjek Matematik
Bidang Nombor dan Operasi
Topik / Tajuk 1.0 Nombor bulat hingga 100
Standard Kandungan
1.1 Kuantiti secara intuitif
Standard Pembelajaran
1.1.1 Menyatakan kuantiti melalui Perbandingan

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-


Objektif Pembelajaran 1. Menyatakan kuantiti melalui Perbandingan
.
Set Induksi
1. Pengenalan tajuk
Pemula/Pembelajaran :
2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
3. buka buku teks ms 1-2
Perkembangan /Latihan:
4.Guru meminta murid bercerita tentang gambar
Pedagogi (strategi/Aktiviti)
5. murid diBimbing untuk menentukan kumpulan objek yang banyak dan sedikit
6. guru meminta murid menyebut objek-objek yang terdapat di persekitaran mereka
dan mengaitkannya dengan banyak dan sedikit
7. Guru menjelaskan maksud banding dan membimbing murid mengenal pasti
kumpulan banyak atau sedikit
Plenari/ Peneguhan/Penutup :
1. 8. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti yang dijalankan.
Bahan Buku teks, buku tulis, buku kerja
Peta i-Think Peta Bulatan
Nilai Moral Rajin
EMK Kreatif dan Inovasi
Pentaksiran sekolah TP2
Choose an item.

Rancangan pengajaran dan pembelajaran:


( ) berjalan seperti yang dirancang.
( ) akan diulang
Impak / Refleksi
( ) akan disambung
Pada akhir pengajaran;_______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan
_______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.
RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu MINGGU 02


KELAS 4 GHAZALI MASA 12.00 – 1.00 T/HARI
TARIKH 7 JANUARI HARI SELASA
BIDANG : Kemasyarakatan Tajuk : Jiran Tetangga
3.1.1 Murid menulis secara
KOD STANDARD KOD STANDARD mekanis menggunakan
3.1
KANDUNGAN PEMBELAJARAN tulisan berangkai dalam
bentuk ayat.
1. menulis kad ucapan
Diakhir pdp, murid akan dapat :
ringkat
OBJEKTIF Menulis dalam bentuk tulisan KRITERIA
2. menghasilkan tulisan
PEMBELAJARAN berangkai KEJAYAAN berangkai

STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN

AKTIVITI 1. Murid membaca petikan ms4.


PERMULAAN

2. Berdasarkan petikan, murid diminta membaca kad ucapan tahniah pada


petikan tersebut.
3. Murid dalam kumpulan diminta menghasilkan satu ucapan tahniah
AKTIVITI UTAMA
berdasarkan situasi pada buku teks.
4. Murid diminta menghasilkan tulisan berangkai berdasarkan ucapan
tersebut.

AKTIVITI PENUTUP 5. Murid membuat refleksi tajuk pelajaran hari ini

PEMBELAJARAN
ALAF 21  Three Stray,
 Round Table  Peta I-Think  Lain – lain :
 P. Koperatif One Stay
 Think, Pair –  Role Play/Main  Pembentangan __________________________
 PBL Share Peranan _____
Hasil Sendiri
 P. Masteri  Hot Seat  Gallery walk  Deklamasi
 Inkuiri Pen. Sajak/Nyanyian

 PM. Masalah

 Lain-lain :
 Buku teks  Internet  Radio / TV ________________________
BAHAN BANTU __________________________
 Kad manila  Eksperimen  Bola
BELAJAR (BBB) ________
 Powerpoint  Gambar /cerita  Field Marker __________________________
_______
 Naturalis
KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik
 Visual
PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik
Ruang

ELEMEN MERENTASI  Kreativiti & Inovasi  TMK  Keusahawanan


KURIKULUM (EMK)

 Membuat
 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens Keputusan
KEMAHIRAN  Membuat
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan
BERFIKIR  Mencipta Analogi  Mentafsir Rumusan
 Menjana Idea
 Menilai

 Lembaran Kerja  Hasil Pembentangan  Lisan


PENILAIAN  Tugasan individu /  folio
 Lain – lain :
 Pemerhatian
PENGAJARAN & kumpulan  Perbincangan
____________
 Kuiz ________
PEMBELAJARAN  Projek  Ujian  Senarai semak

 Komunikasi  Pemikiran Kritikal


ELEMEN 6K  Kolaboratif  Kreativiti dan inovatif
 Karektor  Kebangsaan

 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi


latihan pengayaan / pengukuhan.
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
 Cuti Rehat /

 Mesyuarat / Kursus Cuti Sakit


REFLEKSI
 Program Sekolah  Cuti
Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Mengiringi Murid Bencana /
ditangguhkan kerana ….
Keluar Cuti Khas

 Aktiviti Luar  Cuti Peristiwa


/ Cuti

Aktiviti PdP dibawa ke :

PEMULIHAN
KERJA SUSULAN
UNTUK MURID
PENGAYAAN
