Anda di halaman 1dari 8

SMK PADANG TEMU

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Rancangan Pelajaran Harian 2020


Penggal: 1 Minggu Ke: 3
Mulai: 13/Januari/2020 Hingga: 17/Januari/2020

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Isnin, 13 Januari 2020 4 PN 1 07.40 – 08.40 pg MATEMATIK

BAB 1. FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK DALAM SATU PEMBOLEH UBAH

STANDARD KANDUNGAN
1.1 Fungsi dan persamaan kuadratik

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :

KRITERIA KEJAYAAN
1.1.1 Mengenal pasti dan menerangkan ciri-ciri ungkapan kuadratik dalam satu
pemboleh ubah.
1.1.2 Mengenal fungsi kuadratik sebagai hubungan banyak kepada satu, dan
seterusnya memerihalkan ciri-ciri fungsi kuadratik.
- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas
- Murid membuat catatan pada buku nota
AKTIVITI PDPC - Perbincangan dalam kumpulan
- Guru memantau hasil kerja murid
- Pembentangan hasil perbincangan
- Buku Teks
NILAI - Kerja Sepasukan BBB
- Pen Marker / Papan Putih

IMPAK 14/15 dapat meyelesaikan sekurang-kurangnya 12 soalan yang diberikan


/REFLEKSI

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Isnin, 13 Januari 2020 5 STEM 09.10 – 10.10 pg MATEMATIK

BAB BAB 2: GRAF FUNGSI II

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2.1 Memahami dan menggunakan konsep graf fungsi.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


KRITERIA KEJAYAAN - Mencari titik persilangan bagi dua graf.
- Mendapatkan penyelesaian persamaan dengan mencari titik persilangan bagi dua graf.
- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas
- Perbincangan dalam kumpulan – Modul Matematik Tingkatan 5
AKTIVITI PDPC - Guru memantau hasil kerja murid
- Guru membimbing murid memahami memplotkan graf
- Pembentangan hasil perbincangan
- Lembaran kerja
NILAI - Kerja Sepasukan BBB
- Pen Marker / Papan Putih

IMPAK 11/11 dapat meyelesaikan sekurang-kurangnya 2 soalan yang diberikan


/REFLEKSI
HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Isnin, 13 Januari 2020 4 STEM 11.40 – 12.40ptg MATEMATIK TAMBAHAN

TAJUK 1. Fungsi

STANDARD KANDUNGAN
1.1 Memahami dan menggunakan konsep fungsi.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


1.1.1 Menerangkan fungsi menggunakan perwakilan grafik dan tatatanda.
KRITERIA KEJAYAAN
1.1.2 Menentukan domain dan julat bagi suatu fungsi

- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas


- Perbincangan dalam kumpulan – soalan-soalan dalam buku teks
AKTIVITI PDPC - Guru memantau hasil kerja murid
- Guru membimbing murid memahami memplotkan graf
- Pembentangan hasil perbincangan
- Buku Teks
NILAI - Kerja Sepasukan BBB
- Pen Marker / Papan Putih

IMPAK/ 15/15 dapat meyelesaikan sekurang-kurangnya 6 soalan yang diberikan


REFLEKSI

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Isnin, 13 Januari 2020 4 GEO 01.10 – 02.10 ptg MATEMATIK

TAJUK 1. FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK DALAM SATU PEMBOLEH UBAH

STANDARD KANDUNGAN
1.2 Fungsi dan persamaan kuadratik

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


1.2.1 Mengenal pasti dan menerangkan ciri-ciri ungkapan kuadratik dalam satu
KRITERIA KEJAYAAN pemboleh ubah.
1.2.2 Mengenal fungsi kuadratik sebagai hubungan banyak kepada satu, dan
seterusnya memerihalkan ciri-ciri fungsi kuadratik.
- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas
- Murid membuat catatan pada buku nota
AKTIVITI PDPC - Perbincangan dalam kumpulan
- Guru memantau hasil kerja murid
- Pembentangan hasil perbincangan

- Buku Teks
Nilai - Kerja Sepasukan BBB
- Pen Marker / Papan Putih

IMPAK
/REFLEKSI 11/17 dapat meyelesaikan sekurang-kurangnya 12 soalan yang diberikan (6TH)

Disediakan oleh, Disemak dan disahkan oleh,

HSHOE Suhaila 12.1.2020


………………………………… ……………………………………
(Hoe Hock Seng) (Pn Suhaila Bt. Mad Jin)
GKMP Sains Dan Matematik
HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Selasa, 07 Januari 2020 5 STEM 7.40 – 8.40pg MATEMATIK

BAB BAB 2: GRAF FUNGSI II

2.2 Memahami dan menggunakan konsep penyelesaian persamaan dengan kaedah graf.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


- Mendapatkan penyelesaian persamaan dengan mencari titik persilangan bagi dua graf.
KRITERIA KEJAYAAN
- Menyelesaikan masalah yang melibatkan penyelesaian persamaan dengan kaedah graf.

- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas


- Perbincangan dalam kumpulan – Modul Matematik Tingkatan 5
AKTIVITI PDPC - Guru memantau hasil kerja murid
- Guru membimbing murid memahami memplotkan graf
- Pembentangan hasil perbincangan
- Lembaran Kerja
KBAT - Menganalisis NILAI - Kerja Sepasukan BBB - Pen Marker / Papan Putih

IMPAK/
REFLEKSI 11/11 dapat menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 soalan yang diberikan

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Selasa, 07 Januari 2020 4 GEO 9.40 – 10.40pg MATEMATIK

TAJUK Bab 1 - Fungsi dan persamaan kuadratik dalam satu pemboleh ubah

STANDARD KANDUNGAN 1.1.1 Memahami dan menggunakan konsep fungsi dan persamaan kuadratik

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


Mengenal fungsi kuadratik sebagai hubungan banyak kepada satu, dan seterusnya
KRITERIA KEJAYAAN
memerihalkan ciri-ciri fungsi kuadratik

- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas


- Murid membuat catatan pada buku nota
AKTIVITI PDPC - Perbincangan dalam kumpulan
- Guru memantau hasil kerja murid
- Pembentangan hasil perbincangan
- Lembaran Kerja
KBAT - Menganalisis NILAI - Kerja Sepasukan BBB - Pen Marker / Papan Putih

IMPAK/ 10/17 dapat menyelesaikan sekurang-kurangnya 15 soalan yang diberikan (6 TH)


REFLEKSI

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Selasa, 07 Januari 2020 4 PN 1 12.40 – 1.10ptg MATEMATIK

TAJUK Bab 1 - Fungsi dan persamaan kuadratik dalam satu pemboleh ubah

STANDARD KANDUNGAN 1.1.2 Memahami dan menggunakan konsep fungsi dan persamaan kuadratik

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


Mengenal fungsi kuadratik sebagai hubungan banyak kepada satu, dan seterusnya
KRITERIA KEJAYAAN
memerihalkan ciri-ciri fungsi kuadratik
- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas
- Murid membuat catatan pada buku nota
AKTIVITI PDPC - Perbincangan dalam kumpulan
- Guru memantau hasil kerja murid
- Pembentangan hasil perbincangan
- Lembaran Kerja
KBAT - Menganalisis NILAI - Kerja Sepasukan BBB - Pen Marker / Papan Putih

IMPAK/ 15/16 dapat menyelesaikan sekurang-kurangnya 15 soalan yang diberikan ( 1 Lewat)


REFLEKSI

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Selasa, 07 Januari 2020 5 STEM 1.40 – 2.40 pTg MATEMATIK

BAB BAB 2: GRAF FUNGSI II

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2.2 Memahami dan menggunakan konsep penyelesaian persamaan dengan kaedah graf.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


KRITERIA KEJAYAAN - Menyelesaikan masalah yang melibatkan penyelesaian persamaan dengan kaedah graf.

- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas


- Perbincangan dalam kumpulan – Modul Matematik Tingkatan 5
AKTIVITI PDPC - Guru memantau hasil kerja murid
- Guru membimbing murid memahami memplotkan graf
- Pembentangan hasil perbincangan
- Lembaran Kerja
KBAT - Menganalisis NILAI - Kerja Sepasukan BBB - Pen Marker / Papan Putih

IMPAK 11/11 dapat menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 soalan yang diberikan


/REFLEKSI

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Rabu, 08 Januari 2020 5 SRT 9.10 – 10.10 pg MATEMATIK

BAB BAB 2: GRAF FUNGSI II

2.2 Memahami dan menggunakan konsep penyelesaian persamaan dengan kaedah graf.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


KRITERIA KEJAYAAN - Mendapatkan penyelesaian persamaan dengan mencari titik persilangan bagi dua graf.
- Menyelesaikan masalah yang melibatkan penyelesaian persamaan dengan kaedah graf.
- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas
- Perbincangan dalam kumpulan – Modul Matematik Tingkatan 5
AKTIVITI PDPC - Guru memantau hasil kerja murid
- Guru membimbing murid memahami memplotkan graf
- Pembentangan hasil perbincangan
- Lembaran Kerja
KBAT - Menganalisis NILAI - Kerja Sepasukan BBB - Pen Marker / Papan Putih

IMPAK Ditnagguhkan kerana cuti sakit


/REFLEKSI

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Rabu, 08 Januari 2020 5 STEM 10.10 – 11.10 pg MATEMATIK


BAB BAB 2: GRAF FUNGSI II

2.1 Memahami dan menggunakan konsep graf fungsi.


OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


KRITERIA KEJAYAAN - Menyelesaikan masalah yang melibatkan penyelesaian persamaan dengan kaedah graf.

- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas


- Perbincangan dalam kumpulan – Modul Matematik Tingkatan 5
AKTIVITI PDPC - Guru memantau hasil kerja murid
- Guru membimbing murid memahami memplotkan graf
- Pembentangan hasil perbincangan
- Lembaran Kerja
KBAT - Menganalisis NILAI - Kerja Sepasukan BBB - Pen Marker / Papan Putih

IMPAK Ditnagguhkan kerana cuti sakit


/REFLEKSI

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Rabu, 08 Januari 2020 4 PN 1 12.40 – 1.10ptg MATEMATIK

TAJUK Bab 1 - Fungsi dan persamaan kuadratik dalam satu pemboleh ubah

STANDARD KANDUNGAN 1.1.3 Memahami dan menggunakan konsep fungsi dan persamaan kuadratik

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


1.1.4 Menyiasat dan membuat generalisasi tentang kesan perubahan nilai a, b dan c ke
KRITERIA KEJAYAAN
atas graf fungsi kuadratik, f ( x)  ax 2  bx  c

- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas


- Perbincangan dalam kumpulan – Modul Pemantapan Algebra
AKTIVITI PDPC - Guru memantau hasil kerja murid
- Guru membimbing murid memahami memplotkan graf
- Pembentangan hasil perbincangan
- Lembaran Kerja
KBAT - Menganalisis NILAI - Kerja Sepasukan BBB - Pen Marker / Papan Putih

IMPAK/
REFLEKSI Ditnagguhkan kerana cuti sakit

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Khamis, 09 Januari 2020 4 PN 1 7.40 – 8.40pg MATEMATIK TAMBAHAN

TAJUK Bab 1 - Fungsi dan persamaan kuadratik dalam satu pemboleh ubah

STANDARD KANDUNGAN 1.1.5 Memahami dan menggunakan konsep fungsi dan persamaan kuadratik

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


1.1.6 Menyiasat dan membuat generalisasi tentang kesan perubahan nilai a, b dan c ke
KRITERIA KEJAYAAN
atas graf fungsi kuadratik, f ( x)  ax 2  bx  c
- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas
- Perbincangan dalam kumpulan – Modul Pemantapan Algebra
AKTIVITI PDPC - Guru memantau hasil kerja murid
- Guru membimbing murid memahami memplotkan graf
- Pembentangan hasil perbincangan
- Lembaran Kerja
KBAT - Menganalisis NILAI - Kerja Sepasukan BBB - Pen Marker / Papan Putih

IMPAK/ 14/16dapat menyelesaikan sekurang-kurangnya 15 soalan yang diberikan


REFLEKSI

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Khamis, 09 Januari 2020 5 STEM 10.10 – 11.10 pg MATEMATIK

BAB BAB 2: GRAF FUNGSI II

2.1 Memahami dan menggunakan konsep graf fungsi.


OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


KRITERIA KEJAYAAN - Menyelesaikan masalah yang melibatkan penyelesaian persamaan dengan kaedah graf.

- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas


- Perbincangan dalam kumpulan – Modul Matematik Tingkatan 5
AKTIVITI PDPC - Guru memantau hasil kerja murid
- Guru membimbing murid memahami memplotkan graf
- Pembentangan hasil perbincangan
- Lembaran Kerja
KBAT - Menganalisis NILAI - Kerja Sepasukan BBB - Pen Marker / Papan Putih

IMPAK 11/11 dapat menyelesaikan sekurang-kurangnya 10 soalan yang diberikan


/REFLEKSI

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Khamis, 09 Januari 2020 4 STEM 11.40 – 12.40 tgh MATEMATIK TAMBAHAN

TAJUK 1. Fungsi

STANDARD KANDUNGAN
1.1 Memahami dan menggunakan konsep fungsi.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


1.1.1 Menerangkan fungsi menggunakan perwakilan grafik dan tatatanda.
KRITERIA KEJAYAAN
1.1.2 Menentukan domain dan julat bagi suatu fungsi

- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas


- Perbincangan dalam kumpulan – soalan-soalan dalam buku teks
AKTIVITI PDPC - Guru memantau hasil kerja murid
- Guru membimbing murid memahami memplotkan graf
- Pembentangan hasil perbincangan
- Lembaran Kerja
KBAT - Menganalisis NILAI - Kerja Sepasukan BBB - Pen Marker / Papan Putih

IMPAK/ 9/15 dapat menyelesaikan sekurang-kurangnya 15 soalan yang diberikan (6 membantu guru)
REFLEKSI

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Khamis, 09 Januari 2020 4 GEO 1.10 – 2.10 ptg MATEMATIK


TAJUK Bab 1 - Fungsi dan persamaan kuadratik dalam satu pemboleh ubah

STANDARD KANDUNGAN 1.1.7 Memahami dan menggunakan konsep fungsi dan persamaan kuadratik

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


KRITERIA KEJAYAAN 1.1.8 Menyiasat dan membuat generalisasi tentang kesan perubahan nilai a, b dan c ke

atas graf fungsi kuadratik, f ( x)  ax 2  bx  c


- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas
- Perbincangan dalam kumpulan – Modul Pemantapan Algebra
AKTIVITI PDPC - Guru memantau hasil kerja murid
- Guru membimbing murid memahami memplotkan graf
- Pembentangan hasil perbincangan
- Lembaran Kerja
KBAT - Menganalisis NILAI - Kerja Sepasukan BBB - Pen Marker / Papan Putih

IMPAK/ 14/15 dapat menyelesaikan sekurang-kurangnya 15 soalan yang diberikan


REFLEKSI

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Jumaat, 10 Januari 2020 4 STEM 7.40 – 8.40pg MATEMATIK TAMBAHAN

TAJUK 1. Fungsi

STANDARD KANDUNGAN
1.1 Memahami dan menggunakan konsep fungsi.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


KRITERIA KEJAYAAN 1.1.2 Menentukan imej suatu fungsi apabila objek diberikan dan sebaliknya

- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas


- Perbincangan dalam kumpulan – soalan-soalan dalam buku teks
AKTIVITI PDPC - Guru memantau hasil kerja murid
- Guru membimbing murid memahami memplotkan graf
- Pembentangan hasil perbincangan
- Buku Teks
KBAT - Menganalisis NILAI - Kerja Sepasukan BBB - Pen Marker / Papan Putih

IMPAK/
REFLEKSI 16/16 dapat menyelesaikan sekurang-kurangnya 15 soalan yang diberikan

HARI / TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN

Jumaat, 10 Januari 2020 4 PN 1 11.10 – 12.10 tgh MATEMATIK

TAJUK Bab 1 - Fungsi dan persamaan kuadratik dalam satu pemboleh ubah

STANDARD KANDUNGAN 1.1.9 Memahami dan menggunakan konsep fungsi dan persamaan kuadratik

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


KRITERIA KEJAYAAN 1.1.10 Menyiasat dan membuat generalisasi tentang kesan perubahan nilai a, b dan c ke

atas graf fungsi kuadratik, f ( x)  ax 2  bx  c


- Guru menerangkan tajuk di hadapan kelas
- Perbincangan dalam kumpulan – Modul Pemantapan Algebra
AKTIVITI PDPC - Guru memantau hasil kerja murid
- Guru membimbing murid memahami memplotkan graf
- Pembentangan hasil perbincangan
- Lembaran Kerja
KBAT - Menganalisis NILAI - Kerja Sepasukan BBB - Pen Marker / Papan Putih
IMPAK/
REFLEKSI 16/16 dapat menyelesaikan sekurang-kurangnya 15 soalan yang diberikan
