Anda di halaman 1dari 10

SJKT KULIM

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


BAHASA MELAYU TAHUN 3 / 2022
Minggu 20 Tarikh 14/8/2022 Hari Ahad
Kelas 3 VETRI Masa 2.15-3.45 Kehadiran / 24
Tema Tema 5 : Harga Seni Unit Unit 13 Raikan Tajuk
Raikan Tetamu
Budaya tetamu
Kemahiran Membaca Aspek Sistem Bahasa Kaedah Pentaksiran PBD
lisan
Pentaksiran & Main Peranan
Penilaian PBD
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Asas membaca dan memahami.

STANDARD PEMBELAJARAN 2.1.2 Membaca dengan sebutan yang betul, intonasi yang sesuai, dan memahami.
5.1.4 Memahami dan menggunakan kata tugas mengikut (iii) teks
konteks;(i) kata hubung dan kata sendi nama
PKJR 2.4.1-Mengenal pasti arah lalu lintas
Pendidikan Sivik Hormat - menghormati
Objektif Pembelajaran TP 1-3
Membaca dengan sebutan dan intonasi yang betul.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :

TP 4
Membaca dengan sebutan dan intonasi yang betul.

Kriteria Kejayaan TP 1-3


Membaca dan menceritakan semula 1 perenggan di baca dan di fahami dengan sebutan dan intonasi
Murid dianggap berjaya apabila dapat yang betul.

TP 4-6
Membaca dan menceritakan semula 3 perenggan di baca dan di fahami dengan sebutan dan intonasi
yang betul.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran


Pemula
Aktiviti PDP 1. Murid berbual-bual dengan guru tentang tajuk PdPc.
2. Murid memdengar lagu yang dimainkan oleh guru (Reward Chart).
Perkembangan Aktiviti
3. Murid mendengar bacaan teks daripada guru.
4. Secara berkumpulan murid membaca teks dengan bimbingan guru (aktiviti Gallery Walk).
5. Beberapa orang murid diminta membaca teks dengan bimbingan guru.
6. Murid diminta menceritakan semula teks yang telah di baca dan difahami dengan bimbing
guru(aktiviti
Stand N Share).
Planeri/ Penutup
7. Murid meluahkan perasaan terhadap tajuk PdPc pada hari ini(aktiviti Parking Lot).

Sistem Bahasa Sebutan dan intonasi


Pengisian Kurikulum
Elemen Merentas Kurikulum ( EMK )
Nilai Kerjasama KBAT Menjanakan idea Strategi PDP KP - Verbal Lingustik

Peta Peta Alir EMK Bahasa BBB Buku teks


PAK 21 Kreativiti
Refleksi

Catatan : PdP tidak dapat dijalankan kerana :


PdP akan di bawa ke hari : Choose an item.
________________________________

Disemak oleh
SJKT KULIM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU TAHUN 3 / 2022
Minggu 20 Tarikh 14/8/2022 Hari Ahad
Kelas 3 JEYAM Masa 4.15-5.45 Kehadiran / 24
Tema Tema 5 : Harga Seni Unit Unit 13 Raikan Tajuk
Raikan Tetamu
Budaya tetamu
Kemahiran Membaca Aspek Sistem Bahasa Kaedah Pentaksiran PBD
lisan
Pentaksiran & Main Peranan
Penilaian PBD
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Asas membaca dan memahami.

STANDARD PEMBELAJARAN 2.1.2 Membaca dengan sebutan yang betul, intonasi yang sesuai, dan memahami.
5.1.4 Memahami dan menggunakan kata tugas mengikut (iii) teks
konteks;(i) kata hubung dan kata sendi nama
PKJR 2.4.1-Mengenal pasti arah lalu lintas
Pendidikan Sivik Hormat - menghormati
Objektif Pembelajaran TP 1-3
Membaca dengan sebutan dan intonasi yang betul.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :

TP 4
Membaca dengan sebutan dan intonasi yang betul.

Kriteria Kejayaan TP 1-3


Membaca dan menceritakan semula 1 perenggan di baca dan di fahami dengan sebutan dan intonasi
Murid dianggap berjaya apabila dapat yang betul.

TP 4-6
Membaca dan menceritakan semula 3 perenggan di baca dan di fahami dengan sebutan dan intonasi
yang betul.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran


Pemula
Aktiviti PDP 3. Murid berbual-bual dengan guru tentang tajuk PdPc.
4. Murid memdengar lagu yang dimainkan oleh guru (Reward Chart).
Perkembangan Aktiviti
3. Murid mendengar bacaan teks daripada guru.
4. Secara berkumpulan murid membaca teks dengan bimbingan guru (aktiviti Gallery Walk).
5. Beberapa orang murid diminta membaca teks dengan bimbingan guru.
6. Murid diminta menceritakan semula teks yang telah di baca dan difahami dengan bimbing
guru(aktiviti
Stand N Share).
Planeri/ Penutup
7. Murid meluahkan perasaan terhadap tajuk PdPc pada hari ini(aktiviti Parking Lot).

Sistem Bahasa Sebutan dan intonasi


Pengisian Kurikulum
Elemen Merentas Kurikulum ( EMK )
Nilai Kerjasama KBAT Menjanakan idea Strategi PDP KP - Verbal Lingustik

Peta Peta Alir EMK Bahasa BBB Buku teks


PAK 21 Kreativiti
Refleksi

Catatan : PdP tidak dapat dijalankan kerana :


PdP akan di bawa ke hari : Choose an item.
________________________________

Disemak oleh

SJKT KULIM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU TAHUN 3 / 2022
Minggu 19 Tarikh 8/8/2022 Hari Isnin
Kelas 3 VETRI Masa 1.15-2.45 Kehadiran / 24
Tema Tema 4 : Sehati Unit Unit 12 Tajuk Kejayaan Milik Kita –Kata
Majmuk
Sejiwa Kejayaan milik
kita
Kemahiran Tatabahasa Aspek Tatabahasa Kaedah Pentaksiran PBD
pemerhatian
Pentaksiran & Main Peranan
Penilaian PBD
STANDARD KANDUNGAN 5.2 Memahami dan menggunakan pembentukan kata mengikut
konteks.
STANDARD PEMBELAJARAN 5.2.2 Memahami dan menggunakan kata majmuk mengikut konteks.

PKJR 4.4.2-Mengenal pasti tempat yang paling selamat untuk melintas


jalan
Pendidikan Sivik Bertaggungjawab
Objektif Pembelajaran TP 1-3
Memahami dan menggunakan kata majmuk dengan betul mengikut konteks.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :

TP 4
Memahami dan menggunakan kata majmuk dengan betul mengikut konteks.

Kriteria Kejayaan TP 1-3


Memahami maksud, contoh dan menggunakan 2 kata majmuk dengan betul.
Murid dianggap berjaya apabila dapat
TP 4-6
Memahami contoh dan membina 3 ayat menggunakan kata majmuk yang diberi.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran


Pemula
Aktiviti PDP 1. Murid berbual-bual dengan guru tentang tajuk PdPc.
2. Murid berbual-bual dengan guru tentang contoh aktiviti hari sukan sekolah(Reward Chart).
Perkembangan Aktiviti
3. Murid secara bergilir-gilir menyebut kebaikan bekerjasama dengan rakan(aktiviti Round Table).
4. Beberapa orang murid diminta membuat simulasi terhadap ayat menggunakan dengan
bimbingan guru(aktiviti Simulasi).
5. Murid membaca petikan dengan bimbingan guru
6. Murid menulis semula ayata yang dibaca oleh guru dan rakan dengan betul dan kemas(aktiviti
Gallery Walk).
Planeri/ Penutup
7. Murid meluahkan perasaan terhadap tajuk PdPc pada hari ini(aktiviti Parking Lot).

Sistem Bahasa Sebutan dan intonasi


Pengisian Kurikulum
Elemen Merentas Kurikulum ( EMK )
Nilai Kerjasama KBAT Mengingat Strategi PDP BCB - mencatat

Peta Peta Bulatan EMK Bahasa BBB Buku teks


PAK 21 Komunikasi
Refleksi

Catatan : PdP tidak dapat dijalankan kerana :


PdP akan di bawa ke hari : Choose an item.
________________________________

Disemak oleh

SJKT KULIM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU TAHUN 2
Minggu 19 Tarikh 8/8/2022 Hari Isnin
Kelas 2 VETRI Masa 4.45-6.15 Kehadiran
Tema Tema 4 : Kita cermat Unit Init 12 Tajuk
Waspada Selalu
kita selamat Keselamatan di
jalan raya
Kemahiran Mendengar dan Aspek Sistem Bahasa Kaedah Pentaksiran PBD
bertutur lisan
Pentaksiran & Main Peranan
Penilaian PBD
Standard KANDUNGAN 4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan menyerapkan keindahan
dan kesantunan bahasa serta mempersembahkannya secara
kreatif.
Standrad PEMBELAJARAN 4.3.1 Mencipta secara separa terkawal dan mempersembahkan:
(i) pantun dua kerat (MS72)

PKJR 3.1.2 mengenal pasti peraturan dan undang-undang jalan raya di


persikataran mereka.
Pendidikan Sivik Hormat - menghormati
Objektif Pembelajaran : TP 1-3 :
Mencipta secara separa terkawal dan mempersembahkan:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat : (i) pantun dua kerat
TP 4-6:
Mencipta secara separa terkawal dan mempersembahkan:
(i) pantun dua kerat

Kriteria Kejayaan : TP 1-3


Memahami konsep pantun dan mencipta pembanyang dan maksud dalam pantun 2 kerat dengan betul.
Murid dianggap berjaya apabila dapat

TP 4-6:
Menyusun pembayang dan maksud menjadi 1 rangkap pantun 2 kerat yang menarik.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran


Pemula
Aktiviti PPDP 1. Murid berbual-bual dengan guru tentang tajuk PdPc.
2. Murid menonton video yang ditayangkan oleh guru(Reward Chart).
Perkembangan Aktiviti
3. Murid mendengar penerangan guru tentang pantun.
4. Murid mendengar pantun yang dilafazkan oleh guru.
5. Murid diminta membaca pantun 2 kerat yang terdapat dalam buku teks dengan bimbingan guru.
6. Secara berkumpulan murid diminta mencipta pantun 2 kerat yang lengkap berdasarkan maklumat
yang diberi oleh guru(aktiviti Gallery Walk).
7. Murid diminta melafazkan pantun yang dicipta dengan bimbingan guru.
Planeri/ Penutup
8. Murid meluahkan perasaan terhadap tajuk PdPc pada hari ini (aktiviti Parking Lot).
Sistem Bahasa Sebutan dan intonasi
Pengisian Kurikulum
Elemen Merentas Kurikulum ( EMK )
Nilai Menjaga Keselamatan KBAT Menganalisis Strategi PDP Interpersonal

Peta Peta Pokok EMK Bahasa BBB TV


PAK 21 Perwatakan
Refleksi

Catatan : PdP tidak dapat dijalankan kerana :


PdP akan di bawa ke hari : Choose an item.
________________________________

Disemak oleh

SJKT KULIM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU TAHUN 3 / 2022
Minggu 20 Tarikh 16/8/2022 Hari Selasa
Kelas 3 VETRI Masa 1.15-2.45 Kehadiran / 24
Tema Tema 5 : Harga Seni Unit Unit 13 Raikan Tajuk Cantiknya Bunga Malai
Budaya tetamu
Kemahiran Menulis Aspek Sistem Bahasa Kaedah Pentaksiran PBD
penulisan
Pentaksiran & Main Peranan
Penilaian PBD
STANDARD KANDUNGAN 3.2 Menulis perkataan,frasa,dan ayat yang bermakna

STANDARD PEMBELAJARAN 3.2.2 Membina dan menulis jawapan pemahaman secara kritis berdasarkan soalan
(i)bercapah

PKJR 4.4.2-Mengenal pasti tempat yang paling selamat untuk melintas


jalan
Pendidikan Sivik Bertaggungjawab
Objektif Pembelajaran TP 1-3
Memahami soalan dan membina jawapan pemahaman dengan betul.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :

TP 4
Memahami soalan dan membina jawapan pemahaman dengan betul.

Kriteria Kejayaan TP 1-3


Memahami soalan dan membina 2 jawapan pemahaman dengan ayat yang betul.
Murid dianggap berjaya apabila dapat
TP 4-6
Memahami soalan dan membina 3 jawapan pemahaman dengan ayat yang betul.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran


Pemula
Aktiviti PDP 1. Murid berbual-bual dengan guru tentang tajuk PdPc.
2. Murid meneka gambar yang dilukis oleh guru(Reward Chart).
Perkembangan Aktiviti
3. Murid secara bergilir-gilir menyebut fungsi bunga malai berdasarkan pengetahuan sedia
ada(aktiviti Round Table).
4. Beberapa orang murid diminta membaca petikan dengan bimbingan guru.
5. Murid membaca petikan secara kuat dengan mengikut bacaan guru,
6. Murid mengenal pasti dan menggarisakan jawapan berdasarkan soalan pemahaman yang
diberi(aktiviti Gallery Walk).
Planeri/ Penutup
7. Murid meluahkan perasaan terhadap tajuk PdPc pada hari ini(aktiviti Parking Lot).

Sistem Bahasa Sebutan dan intonasi


Pengisian Kurikulum
Elemen Merentas Kurikulum ( EMK )
Nilai Kerjasama KBAT Mengingat Strategi PDP BCB - mencatat

Peta Peta Bulatan EMK Bahasa BBB Buku teks


PAK 21 Komunikasi
Refleksi

Catatan : PdP tidak dapat dijalankan kerana :


PdP akan di bawa ke hari : Choose an item.
________________________________

Disemak oleh

SJKT KULIM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU TAHUN 2
Minggu 20 Tarikh 16/8/2022 Hari Selasa
Kelas 2 VETRI Masa 4.45-6.15 Kehadiran
Tema Tema 4 : Kita cermat Unit Init 12 Tajuk
Kemahiran Membaca Aspek Sistem Bahasa Kaedah Pentaksiran PBD
lisan
Pentaksiran & Kuiz
Penilaian PBD
Standard KANDUNGAN 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut
konteks
Standrad PEMBELAJARAN 5.1.4 Memahami dan mengenal pasti penggunaan kata tugas
mengikut konteks; (ii) kata sendi nama
PKJR 3.1.2 mengenal pasti peraturan dan undang-undang jalan raya di
persikataran mereka.
Pendidikan Sivik Bertaggungjawab
Objektif Pembelajaran : TP 1-3
Memahami dan menggunakan kata sendi nama dengan betul.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
TP 4-6:
Memahami dan menggunakan kata sendi nama dengan betul.

Kriteria Kejayaan : TP 1-3 :


Memahami dan melengkapkan ayat dengan 2 kata sendi nama yang betul.
Murid dianggap berjaya apabila dapat

TP 4-6:
Memahami dan melengkapkan ayat dengan 3 kata sendi nama yang betul.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

Aktiviti PPDP

Sistem Bahasa Sebutan dan intonasi


Pengisian Kurikulum
Elemen Merentas Kurikulum ( EMK )
Nilai Semangat bermasyarakat KBAT Menilai Strategi PDP BCB - Bacaan Mekanis
Peta Peta Buih EMK Bahasa BBB Buku teks
PAK 21 Perwatakan
Refleksi

Catatan : PdP tidak dapat dijalankan kerana :


PdP akan di bawa ke hari : Choose an item.
________________________________

Disemak oleh

SJKT KULIM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU TAHUN 3 / 2022
Minggu 20 Tarikh 17/8/2022 Hari Rabu
Kelas 3 VETRI Masa 1.15-2.45 Kehadiran / 24
Tema Tema 3 : Peka Unit Unit 12 Tajuk Gotong royong
Keselamatan Kejayaan milik
kita
Kemahiran Membaca Aspek Sistem Bahasa Kaedah Pentaksiran PBD
lisan
Pentaksiran & Main Peranan
Penilaian PBD
STANDARD KANDUNGAN 3.2 Menulis perkataan,frasa,dan ayat yang bermakna

STANDARD PEMBELAJARAN 3.2.1 Membina dan menulis;


(i) ayat
PKJR 4.4.2-Mengenal pasti tempat yang paling selamat untuk melintas
jalan
Pendidikan Sivik Hormat - menghormati
Objektif Pembelajaran TP 1-3
Membina dan menulis ayat tunggal.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :

TP 4
Membina dan menulis ayat tunggal.

Kriteria Kejayaan : TP 1-3


Menulis 3 ayat tunggal dengan betul.
Murid dianggap berjaya apabila dapat
TP 4-6:
Menulis 5 ayat tunggal dengan betul.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran


Pemula
Aktiviti PDP 1. Murid diperkenalkan dengan tajuk PdPc oleh guru.
2. Murid berbual-bual dengan guru tentang contoh sukan kegemaran masing-masing.
Perkembangan Aktiviti
3. Murid meneliti gambar yang diedarkan oleh guru.
4. Murid mengenal pasti dan menulis kata kerja yang terdapat dalam gambar(aktiviti Gallery
Walk).
5. Murid membina ayat berdasarkan gambar dengan bimbingan guru.
Planeri/ Penutup
6. Murid meluahkan perasaan terhadap tajuk pdp pada hari ini(aktiviti Parking Lot).

Sistem Bahasa Sebutan dan intonasi


Pengisian Kurikulum
Elemen Merentas Kurikulum ( EMK )
Nilai Bermuafakat KBAT Menjanakan idea Strategi PDP KP - Verbal Lingustik

Peta Peta Bulatan EMK Bahasa BBB Buku teks


PAK 21 Komunikasi
Refleksi

Catatan : PdP tidak dapat dijalankan kerana :


PdP akan di bawa ke hari : Choose an item.
________________________________

Disemak oleh

SJKT KULIM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU TAHUN 2
Minggu 20 Tarikh 17/8/2022 Hari Rabu
Kelas 2 VETRI Masa 3.45-5.15 Kehadiran
Tema Tema 4 : Kita cermat Unit Init 12 Tajuk
kita selamat Keselamatan di
jalan raya Naik Bas Turun Bas
Kemahiran Tatabahasa Aspek Tatabahasa Kaedah Pentaksiran PBD
pemerhatian
Pentaksiran & Bercerita
Penilaian PBD
Standard KANDUNGAN 5.2 Memahami dan menggunakan pembentukan kata mengikut
konteks.
Standrad PEMBELAJARAN 5.2.1 Memahami dan mengenal pasti penggunaan kata mengikut
konteks; (iii) kata berimbuhan awalan
PKJR 2.3.2 Menerangkan urutan dan fungsi lampu isyarat.
Pendidikan Sivik Bertaggungjawab
Objektif Pembelajaran : TP 1-3 :
Memahami dan mengenal pasti penggunaan kata mengikut konteks; (iii) kata berimbuhan awalan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
TP 4-6:
Memahami dan mengenal pasti penggunaan kata mengikut konteks; (iii) kata berimbuhan awalan

Kriteria Kejayaan : TP 1-3


Memahami dan melengkapkan ayat dengan 2 kata berimbuhan awalan yang betul.
Murid dianggap berjaya apabila dapat

TP 4-6:
Memahami dan melengkapkan ayat dengan 3 kata berimbuhan awalan yang betul.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran


Pemula
Aktiviti PPDP 1. Murid berbual-bual dengan guru tentang tajuk PdPc.
2. Murid menamakan aktiviti kata kerja yang dilakukan semasa menggunakan jalan raya
berdasarkan gambar (Reward Chart).
Perkembangan Aktiviti
3. Murid mengimbas kembali maksud dan contoh imbuhan awalan yang telah dipelajari dengan
bimbingan guru.
4. Murid secara bergilir-gilir menyebut semula contoh perkataan yang mempunyai imbuhan awalan
berdasarkan pengetahuan sedia ada.(aktiviti Round Table).
6. Murid sederhana mengenalpasti imbuhan awalan yang terdapat pada perkataan yang diberi oleh
guru.
7. Murid menulis perkataan berimbuhan awalan dalam ayat dengan bimbingan guru.
Planeri/ Penutup
8. Murid meluahkan perasaan terhadap tajuk PdPc pada hari ini(aktiviti Parking Lot).
Sistem Bahasa Sebutan dan intonasi
Pengisian Kurikulum
Elemen Merentas Kurikulum ( EMK )
Nilai Berwaspada KBAT Menjanakan idea Strategi PDP Konstruktivisme

Peta Peta Buih EMK Bahasa BBB TV


PAK 21 Perwatakan
Refleksi

Catatan : PdP tidak dapat dijalankan kerana :


PdP akan di bawa ke hari : Choose an item.
________________________________

Disemak oleh

SJKT KULIM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU TAHUN 3 / 2022
Minggu 20 Tarikh 18/8/2022 Hari Khamis
Kelas 3 JEYAM Masa 2.15-3.45 Kehadiran / 24
Tema Tema 3 : Peka Unit Unit 12 Tajuk Cantiknya Bunga Malai
Kemahiran Menulis Aspek Sistem Bahasa Kaedah Pentaksiran PBD
penulisan
Pentaksiran & Main Peranan
Penilaian PBD
STANDARD KANDUNGAN 3.2 Menulis perkataan,frasa,dan ayat yang bermakna

STANDARD PEMBELAJARAN 3.2.2 Membina dan menulis jawapan pemahaman secara kritis berdasarkan soalan(i)bercapah

PKJR 4.4.2-Mengenal pasti tempat yang paling selamat untuk melintas


jalan
Pendidikan Sivik Hormat - menghormati
Objektif Pembelajaran TP 1-3
Memahami soalan dan membina jawapan pemahaman dengan betul.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :

TP 4
Memahami soalan dan membina jawapan pemahaman dengan betul.

Kriteria Kejayaan : TP 1-3


Memahami soalan dan membina 2 jawapan pemahaman dengan ayat yang betul.
Murid dianggap berjaya apabila dapat
TP 4-6:
Memahami soalan dan membina 3 jawapan pemahaman dengan ayat yang betul.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran


Pemula
Aktiviti PDP 1. Murid berbual-bual dengan guru tentang tajuk PdPc.
2. Murid meneka gambar yang dilukis oleh guru(Reward Chart).
Perkembangan Aktiviti
3. Murid secara bergilir-gilir menyebut fungsi bunga malai berdasarkan pengetahuan sedia
ada(aktiviti Round
Table).
4. Beberapa orang murid diminta membaca petikan dengan bimbingan guru.
5. Murid membaca petikan secara kuat dengan mengikut bacaan guru,
6. Murid mengenal pasti dan menggarisakan jawapan berdasarkan soalan pemahaman yang
diberi(aktiviti
Gallery Walk).
Planeri/ Penutup
7. Murid meluahkan perasaan terhadap tajuk PdPc pada hari ini(aktiviti Parking Lot).

Sistem Bahasa Sebutan dan intonasi


Pengisian Kurikulum
Elemen Merentas Kurikulum ( EMK )
Nilai Kerjasama KBAT Menjanakan idea Strategi PDP Konstruktivisme

Peta Peta Bulatan EMK Bahasa BBB Buku teks


PAK 21 Komunikasi
Refleksi

Catatan : PdP tidak dapat dijalankan kerana :


PdP akan di bawa ke hari : Choose an item.
________________________________

Disemak oleh

நாள் பாடத்திட்டம்
வாரம் : 20 கிழமை : வியாழன் திகதி : 18-8-2022
பாடம் : நலக்கல்வி
ஆண்டு : 3 விவேகம்
நேரம் : 4.15- 4.45PM
அலகு :
தலைப்பு : உணவுமுறை

உள்ளடக்கத் 1.3 சத்துள்ள மற்றும் பாதுகாப்பான உணவு முறையை அறிதலும் அமல்படுத்துதலும்


தரம்
கற்றல் தரம் 1.3.1 உணவுகளில் அடங்கியுள்ள ஊட்டச்சத்துகளான மாவுச்சத்து ,புரதச்சத்து,கொழுப்புச்சத்து மற்றும்
விட்டமின்கள் பற்றி அறிதல்.
நோக்கம் இப்பாட இறுதிக்குள் மாணவர்கள் :
சத்துள்ள மற்றும் பாதுகாப்பான உணவு முறையை அறிதலும் அமல்படுத்துதலும்
கற்றல் 1. மாணவர்கள் பாட புத்தகத்தில் இன்றைய தலைப்பை வாசித்தல்.
கற்பித்தல் 2. மாணவர்கள் வாசித்த தலைப்பை ஒட்டி கலந்துரையாடுதல்.
நடவடிக்கை 3. மாணவர்கள் உணவுகளில் அடங்கியுள்ள ஊட்டச்சத்துகளான
மாவுச்சத்து,புரதச்சத்து,கொழுப்புச்சத்து மற்றும் விட்டமின்கள் பற்றி அறிதல்.
4. மாணவர்கள் தலைப்பை ஒட்டி பயிற்சிகள் செய்தல்.
சிந்தனை ..மாணவர்கள் பாட நோக்கத்தை அடைந்தனர்.
மீட்சி

நாள் பாடத்திட்டம்
வாரம் : 20 கிழமை : வியாழன் திகதி : 18-8-2022
பாடம் : உடற்கல்வி
ஆண்டு : 3 விவேகம்
நேரம் : 5.15- 6.15 PM
அலகு : அடிப்படை சீறுடற் பயிற்சி
தலைப்பு : உடலைத் தணிப்போம்
உள்ளடக்கத் 1.5 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan lakuan yang betul.
தரம்
கற்றல் தரம் 1.5.6 Menjaring menggunakan tangan, kaki dan alatan.

நோக்கம் இப்பாட இறுதிக்குள் மாணவர்கள் :


உடலின் வெப்பம், சுவாசம், நாடித் துடிப்பு பற்றிய விவரங்களை வாசித்தல் .
கற்றல் 1.கொடுக்கப்பட்ட படங்களையும் தகவல்களையும் வாசித்து புரிந்து
கற்பித்தல் கொள்ளவும்.
நடவடிக்கை (பாடப் புத்தகம்-பக்கம் 57)
2.மாணவர்கள் உடலின் வெப்பம், சுவாசம், நாடித் துடிப்பு பற்றிய விவரங்களை
வாசித்தல் .
3. தணித்தல் நடவடிக்கைகள் பற்றி மேலும் அறிய காணொளி பதிவைப்
பார்க்கவும்.
✏️https://youtu.be/rkWOzKgg3ao
4. மாணவர்கள் ஒவ்வொரு பயிற்சியையும் 10 எண்ணிக்கையில் செய்தல்.
சிந்தனை .............மாணவர்கள் பாட நோக்கத்தை அடைந்தனர்.
மீட்சி
