Anda di halaman 1dari 3

TS25/PJPK

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN – PENDIDIKAN JASMANI

Kelas: 5A Topik: Masa: Tarikh :12.10.2022


BADMINTON 9.00-10.00 Hari : RABU
BBM : Nilai Mora: Sayang Elemen Rentasan Kurikulum: EMK
LCD, LAP TOP akan rakan Bahasa KBAT: analisis
NILAI SIVIK : Sayang

Objektif Pembelajaran: [OP] Kriteria Kejayaan.[KK]


Pada akhir pelajaran pelajar dapat: [ Saya [ murid] dapat
1.Boleh memberi justifikasi strategi
menyerang pemain gerak ke 1.mengetahui strategi menyerang dan
tengah gelanggang setelah melakukan bertahan dalam badminton
pukulan dan mengembalikan bulu tangkis I. Smashy
2.Boleh mengaplikasikan Menggunakan Ii.dropshot
kombinasi kemahiran pukulan junam (drop),
kemahiran permainan di jaring (net play) dan
smesy
STANDARD KANDUNGAN: [ TUNJANG]
Kemahiran Badminton
1.5 Melakukan kemahiran badminton dalaM situasi permainan.
STANDARD PEMBELAJARAN :
Murid boleh:
1.5.1 Melakukan strategi menyerang dan bertahan dengan pemain gerak ke
tengah gelanggang setelah melakukan pukulan dan mengembalikan bulu tangkis jauh daripada
pemain lawan.
1.5.2 Menggunakan kombinasi kemahiran pukulan junam (drop), kemahiran
permainan di jaring (net play) dan smesy semasa menyerang berdasarkan situasi permainan.
1.5.3 Menggunakan kemahiran lob dan lifting semasa bertahan berdasarkan
situasi permainan.

Rangka Pengajaran Impak / Refleksi

Aktiviti 1. Secara berkumpulan dengan Pembelajaran Koperatif


Permulaan menggunakan Idea Rush, pelajar Sumbang saran
(Bahagian 1) menyenaraikan beberapa contoh
 Aktiviti untuk tarian berirama. PA21 (Pemikiran kritis)
menarik minat 2. Paparkan gambar ( badminton ) (Mencetus idea tentang
murid
3. Paparkan tajuk akan dipelajari peranan keluarga dalam
 Memaklumkan
kepada murid
4. Minta persetujuan dan kesediaan menggalakkan pelajar
tentang OP dan pelajar (menggunakan traffic light) bersukan)
KK tentang tajuk tersebut.
 Merangsang 5. Semak OP dan KK bersama pelajar Pembelajaran
ingatan supaya mereka mengetahui apa yang Pembezaan
terhadap mereka akan lakukan. Menyemak kesediaan
pembelajaran

1
Rangka Pengajaran Impak / Refleksi

terdahulu pelajar untuk memulakan


aktiviti utama
Aktiviti Utama 1. Guru memainkan video strategi Pembelajaran Koperatif
menyerang badminton One-Two-Group
 Penerangan 2. Minta pelajar memberi tiga justifikasi
kandungan dari hasil pertunjukan video dan
pembelajaran
 Contoh dan tunjuk
lakarkan Peta Buih untuk KBAT
cara menunjukkannya. Peta Buih
 Peluang membuat 3. Minta pelajar lekatkan hasil untuk
latihan aktviti Jejak Galeri.
 Bimbingan dan 4. Minta pelajar memberi komen dengan PA Ke-21 (Pemikiran
maklum balas
menggunakan 2 Stars-N- A Wish kritis)
berterusan
 Beri pelbagai gaya terhadap peta buih tersebut.
pembelajaran 5. Dalam kumpulan berempat, minta
 Cabaran pelajar memilih satu isi dari peta buih
bersesuaian untuk yang boleh mereka huraikan dengan
semua murid
penerangan dan contoh.
 Peluang untuk 6. Minta setiap kumpulan memilih satu
belajar secara
kolaboratif isi untuk di bentangkan secara “Roam
 Pentaksiran untuk
and Remain”.
pembelajaran (AFL) 7. Minta pelajar mencatatkan maklumat
yang dibentangkan oleh kumpulan
lain semasa “Roam and Remain”. PA21 (Kolaboratif)
8. Selesai pembentangan, pelajar Bekerja secara kolaboratif
kembali ke kumpulan masing masing
dan secara berkumpulan
melengkapkan jadual (isi, huraian dan
contoh) untuk kumpulan mereka.
Pamerkan di hadapan kelas.
9. Minta pelajar menjalankan Gallery
Walk . Pentaksiran
10. Guru menilai jadual dan memberi Pentaksiran semasa
komen untuk penambahbaikan. pembelajaran (AAL)

Aktiviti Penutup Pentaksiran


1. Minta pelajar membuat rumusan
 Aktiviti Alat Pentaksiran untuk
penutup aktiviti pembelajaran tersebut.
pembelajaran (AOL) bagi
menyemak pemahaman.

Refleksi
 Refleksi: Kajian dan
penilaian
pembelajaran Video pengenalan sesuai untuk pelajar yang baru kepada badminton
 Akan datang :Kenal
pasti langkah-
langkah seterusnya

2
3
