Anda di halaman 1dari 2

[Type here]

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN MINGGU KE : 11

Mata Pelajaran: Bidang: - Kelas: 2 DELIMA Tarikh: 6 APRIL 2021


MATEMATIK Tajuk/Topik: Bab 2 : Pemfaktoran dan Pecahan Masa:1.25 – 2.25 pm Hari: RABU
Algebra Tempoh: 1 jam
Kod Standard Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK: Kemahiran berfikir
Kandungan: 2.2 2.2.1, 2.2.2 Teliti Menghayati
Pemfaktoran
Aspirasi Murid:
Pengetahuan / Kemahiran Berfikir / Kemahiran Memimpin /

Kemahiran Dwibahasa Etika dan Kerohanian / Identiti Nasional

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:


Pada akhir pelajaran, murid akan dapat: Murid dapat:
2.2.2 Memfaktorkan ungkapan algebra dengan 1. Memfaktorkan ungkapan algebra berbentuk ax2 + bx + c menggunakan kaedah
pelbagai kaedah. pendaraban silang kepada dua kurungan
2.2.3 Menyelesaikan masalah yang melibatkan 2. Memfaktorkan ungkapan algebra sepunya dalam empat sebutan algebra kepada dua
pemfaktoran. kurungan
Konsep:kembangan, ungkapan algebra Bahan Bantu Belajar/ Sumber: Buku teks matematik tingkatan 2, kalkulator, telefon
bimbit, aplikasi whatsapp, aplikasi google meet.
RANGKA PENGAJARAN IMPAK/REFLEKSI

Pemula (Starter): PAK21(pemikiran kritis)


1. Murid menunjukkan hasil kerja tugasan yang diberi dari pelajaran lepas. Mencetus idea tentang konsep pelan
2. Hasil kerja disemak dan dikukuhkan bersama guru. dan dongakan
Aktiviti Utama (Main Activities): PAK21 (komunikasi))
Aktiviti 1 PAK21(pemikiran kritis)
1. Murid Mendengar penerangan dari guru mengenai kaedah Memfaktorkan ungkapan algebra
berbentuk ax2 + bx + c menggunakan kaedah pendaraban silang kepada dua kurungan dan
juga Memfaktorkan ungkapan algebra sepunya dalam empat sebutan algebra kepada dua
kurungan . Penerangan ini menggunakan aplikasi Google meet.
2. Murid bertanyakan soalan dan guru membincangkan kaedah penyelesaian melalui contoh-
contoh soalan yang diberi.
Aktiviti 2 PAK21(pemikiran kreatif)
1.Murid menjawab secara individu dalam tempoh 20 minit soalan di buku teks ms 33, Jom Cuba
2.2 no.1 a), b) d) dan g). no.5 a) dan c) dan Buku conquer buku 2 ms 7 no. 1, 2 dan ms 8 no. 1

Aktiviti 3
1. Selepas 20 minit,murid berbincang dan membandingkan jawapan yang diperolehi (Think-Pair- PAK21(kolaboratif)
Share) selama 5 minit kerjasama
Aktiviti 4 PAK21 komunikasi))
1.Hasil kerja murid disemak dan diperkukuhkan oleh guru Bekerja secara kolaboratif
2. Murid menulis hasil pengiraan kembangan ungkapan algebra pada buku latihan petak dan pada
buku aktiviti
4. satu set jawapan yang betul dan salah dipamerkan di aplikasi group whatsapp kelas 2 Ametis
5.Sokongan dan pujian diberikan kepada murid yang menjawab dengan betul.
Penutup Pentaksiran
1. Murid diberi contoh dan pendedahan mengenai kaedah menjawab soalan daripada guru. Murid Pentaksiran semasa pembelajaran
membuat pembetulan jika ada kesalahan (AAL)
Tindakan Susulan Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
menjawab 2 soalan  Murid lemah memadai  Murid sederhana dapat  Murid boleh menjawab pelbagai
dari buku teks menjawab soalan mencari menjawab soalan jenis soalan pemfaktoran
faktor-faktor ungkapan algebra ungkapan algebra
Memfaktorkan ungkapan
sepunya dalam empat sebutan
algebra berbentuk ax2 + bx
algebra kepada dua kurungan
+ c menggunakan kaedah
pendaraban silang kepada
[Type here]
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN MINGGU KE : 11

dua kurungan

Refleksi
