Anda di halaman 1dari 10

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA 1
SEJARAH KELAS
PELAJARAN
MINGGU Choose an item. HARI Choose an item.
TARIKH 2/1/2020 MASA
BIDANG/TEMA Sejarah Kita Dan Dunia
TAJUK 4. Tamadun Dunia Dan Sumbangannya : Tamadun Islam dan sumbangannya
STANDARD
4.3 Tamadun Islam dan sumbangannya
KANDUNGAN
STANDARD
4.3.1 Menyatakan latar belakang masyarakat Arab sebelum kedatangan Islam.
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid Pada akhir pembelajaran murid
dapat; mencapai kriteria kejayaan
sekiranya:
1. Menyatakan latar belakang
masyarakat Arab sebelum 1. Menyatakan latar belakang
kedatangan Islam. masyarakat Arab sebelum
OBJEKTIF KRITERIA kedatangan Islam. melalui aktiviti
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
2. Menguasai
Tamadun Islam dan
sumbangannya Dengan 2. Menguasai
baik Tamadun Islam dan
sumbangannya melalui aktiviti

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari.
1. Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai
oleh murid.
2. Sumbang saran antara guru dan murid.
3. Murid Menyatakan latar belakang masyarakat Arab sebelum kedatangan Islam.
AKTIVITI
dengan melaksanakan aktiviti Choose an item.
4. Kemudian murid menjalankan aktiviti; Choose an item.
5. Soal jawab antara guru dan murid
6. Menjawab soalan latihan pengukuhan
7. Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
8. Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Kecerdasan Pelbagai
KURIKULUM Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - kepimpinan
Nilai Murni – Ketekunan
BAHAN BANTU Buku teks Gambar Peta i-think Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Tugasan individu/kumpulan
____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA 1
SEJARAH KELAS
PELAJARAN
MINGGU Choose an item. HARI Choose an item.
TARIKH 2/1/2020 MASA
BIDANG/TEMA Sejarah Kita Dan Dunia
TAJUK 4. Tamadun Dunia Dan Sumbangannya : Tamadun Islam dan sumbangannya
STANDARD
4.3 Tamadun Islam dan sumbangannya
KANDUNGAN
STANDARD
4.3.2 Menerangkan kemunculan tamadun Islam dan perkembangannya secara ringkas.
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid Pada akhir pembelajaran murid
dapat; mencapai kriteria kejayaan
sekiranya:
1. Menerangkan kemunculan
tamadun Islam dan 1. Menerangkan kemunculan
perkembangannya secara tamadun Islam dan
OBJEKTIF ringkas. KRITERIA perkembangannya secara
PEMBELAJARAN KEJAYAAN ringkas. melalui aktiviti
2. Menguasai
Tamadun Islam dan
sumbangannya Dengan 2. Menguasai
baik Tamadun Islam dan
sumbangannya melalui aktiviti

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari.
9. Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai
oleh murid.
10. Sumbang saran antara guru dan murid.
11. Murid Menerangkan kemunculan tamadun Islam dan perkembangannya secara
AKTIVITI
ringkas. dengan melaksanakan aktiviti Choose an item.
12. Kemudian murid menjalankan aktiviti; Choose an item.
13. Soal jawab antara guru dan murid
14. Menjawab soalan latihan pengukuhan
15. Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
16. Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Kecerdasan Pelbagai
KURIKULUM Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - kepimpinan
Nilai Murni – Ketekunan
BAHAN BANTU Buku teks Gambar Peta i-think Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Tugasan individu/kumpulan
____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA 1
SEJARAH KELAS
PELAJARAN
MINGGU Choose an item. HARI Choose an item.
TARIKH 2/1/2020 MASA
BIDANG/TEMA Sejarah Kita Dan Dunia
TAJUK 4. Tamadun Dunia Dan Sumbangannya : Tamadun Islam dan sumbangannya
STANDARD
4.3 Tamadun Islam dan sumbangannya
KANDUNGAN
STANDARD
4.3.3 Menjelaskan ketokohan Nabi Muhammad SAW sebagai pemimpin yang unggul.
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid Pada akhir pembelajaran murid
dapat; mencapai kriteria kejayaan
sekiranya:
1. Menjelaskan ketokohan Nabi
Muhammad SAW sebagai 1. Menjelaskan ketokohan Nabi
pemimpin yang unggul. Muhammad SAW sebagai
OBJEKTIF KRITERIA pemimpin yang unggul. melalui
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
2. Menguasai aktiviti
Tamadun Islam dan
sumbangannya Dengan 2. Menguasai
baik Tamadun Islam dan
sumbangannya melalui aktiviti

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari.
17. Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai
oleh murid.
18. Sumbang saran antara guru dan murid.
19. Murid Menjelaskan ketokohan Nabi Muhammad SAW sebagai pemimpin yang unggul.
AKTIVITI
dengan melaksanakan aktiviti Choose an item.
20. Kemudian murid menjalankan aktiviti; Choose an item.
21. Soal jawab antara guru dan murid
22. Menjawab soalan latihan pengukuhan
23. Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
24. Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Kecerdasan Pelbagai
KURIKULUM Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - kepimpinan
Nilai Murni – Ketekunan
BAHAN BANTU Buku teks Gambar Peta i-think Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Tugasan individu/kumpulan
____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA 1
SEJARAH KELAS
PELAJARAN
MINGGU Choose an item. HARI Choose an item.
TARIKH 2/1/2020 MASA
BIDANG/TEMA Sejarah Kita Dan Dunia
TAJUK 4. Tamadun Dunia Dan Sumbangannya : Tamadun Islam dan sumbangannya
STANDARD
4.3 Tamadun Islam dan sumbangannya
KANDUNGAN
STANDARD
4.3.4 Menganalisis sumbangan tamadun Islam dalam bidang politik, ekonomi dan sosial.
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid Pada akhir pembelajaran murid
dapat; mencapai kriteria kejayaan
sekiranya:
1. Menganalisis sumbangan
tamadun Islam dalam bidang 1. Menganalisis sumbangan
politik, ekonomi dan sosial. tamadun Islam dalam bidang
OBJEKTIF KRITERIA politik, ekonomi dan sosial.
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
2. Menguasai melalui aktiviti
Tamadun Islam dan
sumbangannya Dengan 2. Menguasai
baik Tamadun Islam dan
sumbangannya melalui aktiviti

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari.
25. Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai
oleh murid.
26. Sumbang saran antara guru dan murid.
27. Murid Menganalisis sumbangan tamadun Islam dalam bidang politik, ekonomi dan
AKTIVITI
sosial. dengan melaksanakan aktiviti Choose an item.
28. Kemudian murid menjalankan aktiviti; Choose an item.
29. Soal jawab antara guru dan murid
30. Menjawab soalan latihan pengukuhan
31. Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
32. Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Kecerdasan Pelbagai
KURIKULUM Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - kepimpinan
Nilai Murni – Ketekunan
BAHAN BANTU Buku teks Gambar Peta i-think Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Tugasan individu/kumpulan
____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA 1
SEJARAH KELAS
PELAJARAN
MINGGU Choose an item. HARI Choose an item.
TARIKH 2/1/2020 MASA
BIDANG/TEMA Sejarah Kita Dan Dunia
TAJUK 4. Tamadun Dunia Dan Sumbangannya : Tamadun Islam dan sumbangannya
STANDARD
4.3 Tamadun Islam dan sumbangannya
KANDUNGAN
STANDARD
4.3.5 Menganalisis sumbangan tamadun Islam dalam bidang seni bina.
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid Pada akhir pembelajaran murid
dapat; mencapai kriteria kejayaan
sekiranya:
1. Menganalisis sumbangan
tamadun Islam dalam bidang 1. Menganalisis sumbangan
seni bina. tamadun Islam dalam bidang
OBJEKTIF KRITERIA seni bina. melalui aktiviti
PEMBELAJARAN 2. Menguasai KEJAYAAN
Tamadun Islam dan
sumbangannya Dengan 2. Menguasai
baik Tamadun Islam dan
sumbangannya melalui aktiviti

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari.
33. Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai
oleh murid.
34. Sumbang saran antara guru dan murid.
35. Murid Menganalisis sumbangan tamadun Islam dalam bidang seni bina. dengan
AKTIVITI
melaksanakan aktiviti Choose an item.
36. Kemudian murid menjalankan aktiviti; Choose an item.
37. Soal jawab antara guru dan murid
38. Menjawab soalan latihan pengukuhan
39. Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
40. Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Kecerdasan Pelbagai
KURIKULUM Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - kepimpinan
Nilai Murni – Ketekunan
BAHAN BANTU Buku teks Gambar Peta i-think Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Tugasan individu/kumpulan
____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA 1
SEJARAH KELAS
PELAJARAN
MINGGU Choose an item. HARI Choose an item.
TARIKH 2/1/2020 MASA
BIDANG/TEMA Sejarah Kita Dan Dunia
TAJUK 4. Tamadun Dunia Dan Sumbangannya : Tamadun Islam dan sumbangannya
STANDARD
4.3 Tamadun Islam dan sumbangannya
KANDUNGAN
STANDARD
K4.3.6 Merumuskan kepentingan menghargai sumbangan tamadun Islam.
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid Pada akhir pembelajaran murid
dapat; mencapai kriteria kejayaan
sekiranya:
1. Merumuskan kepentingan
menghargai sumbangan 1. Merumuskan kepentingan
tamadun Islam. menghargai sumbangan
OBJEKTIF KRITERIA tamadun Islam. melalui aktiviti
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
2. Menguasai
Tamadun Islam dan
sumbangannya Dengan 2. Menguasai
baik Tamadun Islam dan
sumbangannya melalui aktiviti

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari.
41. Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai
oleh murid.
42. Sumbang saran antara guru dan murid.
43. Murid Merumuskan kepentingan menghargai sumbangan tamadun Islam. dengan
AKTIVITI
melaksanakan aktiviti Choose an item.
44. Kemudian murid menjalankan aktiviti; Choose an item.
45. Soal jawab antara guru dan murid
46. Menjawab soalan latihan pengukuhan
47. Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
48. Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Kecerdasan Pelbagai
KURIKULUM Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - kepimpinan
Nilai Murni – Ketekunan
BAHAN BANTU Buku teks Gambar Peta i-think Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Tugasan individu/kumpulan
____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA 1
SEJARAH KELAS
PELAJARAN
MINGGU Choose an item. HARI Choose an item.
TARIKH 2/1/2020 MASA
BIDANG/TEMA Sejarah Kita Dan Dunia
TAJUK 4. Tamadun Dunia Dan Sumbangannya : Tamadun Islam dan sumbangannya
STANDARD
4.3 Tamadun Islam dan sumbangannya
KANDUNGAN
STANDARD K4.3.7 Menghuraikan nilai murni sejagat dalam Islam bagi memantapkan jati diri bangsa
PEMBELAJARAN dan negara.
Pada akhir pembelajaran murid Pada akhir pembelajaran murid
dapat; mencapai kriteria kejayaan
sekiranya:
1. Menghuraikan nilai murni
sejagat dalam Islam bagi 1. Menghuraikan nilai murni
memantapkan jati diri sejagat dalam Islam bagi
OBJEKTIF bangsa dan negara. KRITERIA memantapkan jati diri bangsa
PEMBELAJARAN KEJAYAAN dan negara. melalui aktiviti
2. Menguasai
Tamadun Islam dan
sumbangannya Dengan 2. Menguasai
baik Tamadun Islam dan
sumbangannya melalui aktiviti

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari.
49. Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai
oleh murid.
50. Sumbang saran antara guru dan murid.
51. Murid Menghuraikan nilai murni sejagat dalam Islam bagi memantapkan jati diri
AKTIVITI
bangsa dan negara. dengan melaksanakan aktiviti Choose an item.
52. Kemudian murid menjalankan aktiviti; Choose an item.
53. Soal jawab antara guru dan murid
54. Menjawab soalan latihan pengukuhan
55. Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
56. Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Kecerdasan Pelbagai
KURIKULUM Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - kepimpinan
Nilai Murni – Ketekunan
BAHAN BANTU Buku teks Gambar Peta i-think Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Tugasan individu/kumpulan
____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA 1
SEJARAH KELAS
PELAJARAN
MINGGU Choose an item. HARI Choose an item.
TARIKH 2/1/2020 MASA
BIDANG/TEMA Sejarah Kita Dan Dunia
TAJUK 4. Tamadun Dunia Dan Sumbangannya : Tamadun Islam dan sumbangannya
STANDARD
4.3 Tamadun Islam dan sumbangannya
KANDUNGAN
STANDARD
K4.3.8 Membincangkan ciri-ciri kepimpinan Islam yang boleh diteladani oleh masyarakat.
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid Pada akhir pembelajaran murid
dapat; mencapai kriteria kejayaan
sekiranya:
1. Membincangkan ciri-ciri
kepimpinan Islam yang 1. Membincangkan ciri-ciri
boleh diteladani oleh kepimpinan Islam yang boleh
OBJEKTIF masyarakat. KRITERIA diteladani oleh masyarakat.
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
melalui aktiviti
2. Menguasai
Tamadun Islam dan 2. Menguasai
sumbangannya Dengan Tamadun Islam dan
baik sumbangannya melalui aktiviti

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari.
57. Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai
oleh murid.
58. Sumbang saran antara guru dan murid.
59. Murid Membincangkan ciri-ciri kepimpinan Islam yang boleh diteladani oleh
AKTIVITI
masyarakat. dengan melaksanakan aktiviti Choose an item.
60. Kemudian murid menjalankan aktiviti; Choose an item.
61. Soal jawab antara guru dan murid
62. Menjawab soalan latihan pengukuhan
63. Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
64. Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Kecerdasan Pelbagai
KURIKULUM Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - kepimpinan
Nilai Murni – Ketekunan
BAHAN BANTU Buku teks Gambar Peta i-think Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Tugasan individu/kumpulan
____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA 1
SEJARAH KELAS
PELAJARAN
MINGGU Choose an item. HARI Choose an item.
TARIKH 2/1/2020 MASA
BIDANG/TEMA Sejarah Kita Dan Dunia
TAJUK 4. Tamadun Dunia Dan Sumbangannya : Tamadun Islam dan sumbangannya
STANDARD
4.3 Tamadun Islam dan sumbangannya
KANDUNGAN
STANDARD
K4.3.9 Menerangkan kepentingan ciri-ciri unik dalam seni bina Islam
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid Pada akhir pembelajaran murid
dapat; mencapai kriteria kejayaan
sekiranya:
1. Menerangkan kepentingan
ciri-ciri unik dalam seni bina 1. Menerangkan kepentingan ciri-
OBJEKTIF Islam KRITERIA ciri unik dalam seni bina Islam
PEMBELAJARAN KEJAYAAN melalui aktiviti
2. Menguasai
Tamadun Islam dan 2. Menguasai
sumbangannya Dengan Tamadun Islam dan
baik sumbangannya melalui aktiviti

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari.
65. Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai
oleh murid.
66. Sumbang saran antara guru dan murid.
67. Murid Menerangkan kepentingan ciri-ciri unik dalam seni bina Islam dengan
AKTIVITI
melaksanakan aktiviti Choose an item.
68. Kemudian murid menjalankan aktiviti; Choose an item.
69. Soal jawab antara guru dan murid
70. Menjawab soalan latihan pengukuhan
71. Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
72. Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Kecerdasan Pelbagai
KURIKULUM Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - kepimpinan
Nilai Murni – Ketekunan
BAHAN BANTU Buku teks Gambar Peta i-think Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Tugasan individu/kumpulan
____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
