Anda di halaman 1dari 8

SMJK SEG HWA

JALAN TAHANG RIMAU,


85000 SEGAMAT,
JOHOR.

FAIL 4 P
PENJAMINAN KUALITI
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH

PANITIA SAINS
QR CODE BUKU PANDUAN
PBD
Buku Panduan PBD Edisi ke-2, 2019
QR CODE DSKP

TINGKATAN 1 TINGKATAN 2

TINGKATAN 3 TINGKATAN 4

PERALIHAN TlNGKATAN 5
QR CODE TEMPLATE
BPK
TINGKATAN 1 TINGKATAN 2

TINGKATAN 3 TINGKATAN 4

PERALIHAN TINGKATAN 5
QR CODE WEBSITE BPK
http://bpk.moe.gov.my/index.php/terbitan-bpk/kurikulum-sekolah-menengah/catego
ry/10-kssm
FAIL PENGURUSAN PBD

PBD
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH
SMJK SEG HWA
FAIL PENGURUSAN PBD

PBD
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH
SMJK SEG HWA
CONTOH
REKOD PERKEMBANGAN MURID (RPM

SMJK SEG HWA

REKOD PERKEMBANGAN MURID TINGKATAN 1

REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI

GURU : PUAN HALIJAH BINTI BIDIN

KELAS : 1A (KUMPULAN 2 TAHUN PENTAKSIRAN : 2023/2024

1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI


NAMA Dunia Reka Bentuk, Kepentingan Reka Bentuk dan Teknologi, Invensi dan Inovasi Reka Bentuk

BIL J
1.1.1 1.1.2 1.1.3 1.1.4 1.1.5 1.1.6 1.1.7 1.2.1 1.2.2 1.2.3 1.2.4 1.3.1 1.3.2 1.3.3 TP

TARIKH
27/3' 30/3'

1
CHANG ZI YANG L

2
CHER WAI XUAN L

3
FREDERICK CHONG YUAN LE L

4
GAN SHENG QUAN L

5
GOH HONG XIANG L

6
HANG TE L

7
LEE HONG QUAN L

8
CHEW XIN NI P

9
CHLOE SER ZI THONG P

10
CHUA LIN P

11
CHUA XIN YUN P

12
JOY PANG ZHI JIE P

13
KENG JIA WEN P
CONTOH
REKOD PENGAJARAN HARIAN (RPH)
Minggu yang ke
01 – 01 –02 (02)
HARI : AHAD TARIKH : 26 MAC 2022
MASA / KELAS / MATA TAJUK / STANDARD PEMBELAJARAN / OBJEKTIF / KRITERIA KEJAYAAN /
PELAJARAN BBM / AKTIVITI / REFLEKSI
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
MASA: KELAS: MATA BIL.
1.45-2.45 1H PELAJARAN: MURID:
RBT 20/20 Sains dan Teknologi

BAB 1: Pengenalan kepada Reka Bentuk dan Teknologi EMK


STANDARD KANDUNGAN 1.1 Dunia Reka Bentuk
Nilai Murni
1.1.1 Mentakrifkan reka bentuk dan teknologi.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.2 Mengenal pasti elemen reka bentuk berdasarkan produk yang
dipilih.
Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat: Sains & Teknologi
1. Menyatakan definisi teknologi, reka bentuk & reka bentuk &
OBJEKTIF PEMBELAJARAN teknologi dengan betul.
Kreativiti dan
2. Menyatakan 7 elemen reka bentuk dengan tepat. Inovasi

1. Guru menayangkan reka bentuk beberapa jenis produk


AKTIVITI PAK21
2. Murid mengenalpasti produk dan menyatakan
perubahanreka bentuk pada produk
Role Play
3. Murid berada dalam kumpulan dan menyusun kata kunci
untuk takrif reka bentuk, teknologi dan reka bentuk dan Peta i-Think
teknolgi.
AKTIVITI PDPC
4. Hasil jawapan dibentangkan dalam kelas Round Table
5. Murid menyebut takrif reka bentuk dan teknologi
6. Murid menyenaraikan 7 elemen reka bentuk produk dalam
buku nota.
7. Guru membuat kesimpulan pembelajaran hari ini PENTAKSIRAN &
PENILAIAN
☐ Buku Teks Hasil kerja
BAHAN BANTU MENGAJAR ☐ Edaran
(BBM) ☐ Internet Pembentangan
☐ Lembaran Kerja
☐ Powerpoint
Lembaran kerja
STRATEGI PAK21 Berasaskan Murid
☐ Mengaplikasi Pemerhatian/
ARAS PEMIKIRAN lisan/ Soal jawab
☐ Menilai
PETA i-THINK ☐ Buih TAHAP
PENGUASAAN
(PBD)
TP6
TP5
10/13murid dapat menguasai objektif pembelajaran. Murid TP4
diberikan latihan pengayaan. TP3
REFLEKSI
TP2
3/13 murid tidak menguasai objektif pembelajaran. Murid
diberikan latihan pengukuhan. TP1
