Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran: Tema: Warisan


Sejarah Negara Kita KELAS:5c TARIKH: 8.1.2018
MASA: 7.30-8.00 pagi HARI : Isnin

Kod Standard Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:


Pembelajaran: Bekerjasama, berani Kemahiran berfikir, elemen asas sejarah
mencuba,Setia kepada raja
6.1.2 dan Negara

Objektif Pembelajaran : Pada akhir Kriteria Kejayaan: Murid boleh:


pembelajaran murid dapat menyatakan 1. Mengetahui maksud daulat dan derhaka
maksud daulat dan derhaka.
2) Menyatakan taat setia kepada raja dan
negara

Sumber:
Konsep Utama/Perbendaharaan kata Utama: 1 .buku teks
Waadat- perjanjian 2. buku rujukan
3. video
4.Laptop
Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi
AKTIVITI PEMULA
1. Guru menunjukkan tayangan slaid mengenai konsep daulat
dan derhaka.
2. Aktiviti soal jawab dijalankan.
3. Guru menerangkan objektif pengajaran hari ini.

AKTIVITI UTAMA
1. Bercerita tentang peristiwa berdasarkan video yang ditonton.
2. Guru memberi penerangan tentang maksud taat setia kepada raja
dan negara.
i. Daulat- melambangkan kuasa Raja
ii. Derhaka- rakyat yang ingkar perintah
iii. Waadah- Perjanjian

Aktiviti 1 (share and turn, Rome Combine)mengaplikasikan ROPE


1. Murid dibahagikan kepada 6 kumpulan.
2. Guru memberikan tajuk kepada setiap kumpulan.
3. Para murid menyediakan hasil pembentangan mereka.
4. Secara kumpulan para murid membentangkan hasil kerja.

AKTIVITI 2(DIFFERENTIATION)
1. Mengikut kumpulan para murid mebuat gerka kerja bertulis.
/ 29 murid menguasai
objektif pembeljaran yang
disediakan
3. Penilaian –Murid membuat latihan yang diberikan oleh guru.
Membuat peta i-think

PENUTUP:
Murid-murid menyebutkan kreteria kejayaan yang dicapai pada hari ini.(SC)
Tindakan Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
Susulan .
Murid
