Anda di halaman 1dari 2

SEKOLAH KEBANGSAAN PUTRAJAYA PRESINT 8(2)

Sekolah Kluster Kecemerlangan


Jalan P8E2, Presint 8, Putrajaya

REKOD PENGAJARAN HARIAN 2021

NAMA GURU : NOOR HIDAYAH BINTI MOHAMED OMAR


NO IC : 971016-07-5392
SEKOLAH : SK PUTRAJAYA PRESINT 8(2)
MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU
TAHUN : 2 LONDON
MINGGU : 10
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU TAHUN 2
MINGGU 10 HARI Isnin
TARIKH .03.2021 MASA 10:00 – 11:00 Tengahari
KELAS LONDON KEMAHIRAN MEMBACA
BAHASA
TEMA 1 : KEKELUARGAAN
UNIT 4 : SAHABAT KARIB
TAJUK MAJLIS PENGIKAT KEMESRAAN
STANDARD 2. 2 Membaca, memahami, dan menaakul bahan grafik dan bukan
KANDUNGAN grafik
STANDARD 2.2.1 Membaca, memahami dan mengenal pasti;
PEMBELAJARAN (i) kosa kata
OBJEKTIF Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Membaca dan menceritakan tentang kosa kata dalam petikan tentang “Majlis
Pengikat Kemesraan” dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat membaca dan menceritakan sekurang-kurangnya 2 kosa kata dalam
petikan tentang “Majlis Pengikat Kemesraan” dengan sebutan yang betul dan intonasi
yang sesuai.
AKTIVI 1. Murid-murid mendengar dan meneka jawapan kepada teka teki yang diberikan
TI oleh guru.
Jawapan Teka Teki: belajar
Set induksi 2. Murid mengaitkan jawapan teka teki tersebut dengan tajuk pelajaran pada hari ini
dengan bimbingan guru.
SI: Teka Teki
3. Murid membaca petikan ayat di dalam buku Teks BM Jilid 1 bertajuk “Majlis
Pengikat Kemesraan” secara berperingkat dengan sebutan yang betul dan intonasi
yang sesuai.
 Secara individu
Aktiviti 1  Secara berpasangan (mengikut penjarakan yang ditetapkan)
 Secara berkumpulan (murid perempuan vs murid lelaki)
(buku teks halaman 28)
4. Murid-murid berbincang dan bersoal jawab bersama guru berdasarkan petikan
ayat yang dibaca.
Aktiviti 2 5. Murid-murid bercerita tantang pengalaman berkaitan kosa kata yang dibaca
dalam petikan.
6. Murid-murid membina ayat tunggal berdasarkan kosa kata yang dibaca dalam
petikan tersebut.
7. Murid-murid linus berlatih mengeja dan membaca dengan bimbingan guru.
8. Murid berbincang tentang nilai yang diperoleh dalam isi pelajaran dengan
bimbingan guru.
Penutup
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

- Permainan TAHAP TP
STRATEGI
PETA i-THINK PENGUASAA
PAK21
N
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi Menganalisis , menilai
(KBAT)
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Konstruktivisme
Pembelajaran
Pendekatan Tematik Kekeluargaan
Nilai murni : Kerjasama
PENGISIAN Elemen Merentas Kurikulum
KP : Verbal linguistik, interpersonal
KURIKULUM (EMK)
Ilmu : Pendidikan Sivik
K. Bahasa : mendengar, bertutur,
membaca, menulis
Kemahiran Bernilai Tambah K. Berfikir : menghubung kait, menjana
(KBT) idea, mengenal pasti
BCB : Bacaan luncuran dan imbasan
Pembelajaran Koperatif
Buku Teks (halaman 28), Buku Aktiviti Jilid 1 (halaman 34-35), kertas sebak
BBM
Choose an item.
PENTAKSIRAN/PENILAI Hasil Kerja
AN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran:

Objektif pembelajaran yang ditetapkan berjaya untuk semua murid


REFLEKSI
apabila murid-murid dapat membaca dan menceritakan sekurang-kurangnya 2 kosa
kata dalam petikan tentang “Majlis Pengikat Kemesraan” dengan sebutan yang betul
dan intonasi yang sesuai.
