Anda di halaman 1dari 12

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 1

Matapelajaran Matematik
Tarikh 21 MAC 2022 ISNIN
Kelas 2 USAHA
Masa 13.30 – 14.30
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Nombor hingga 1000
Standard Kandungan 1.1 Menama dan menentukan nilai nombor
(i) Menamakan nilai nombor hingga 1000
a. Membaca sebarang nombor yang diberi dalam perkataan
Standard Pembelajaran
b. Menyebut sebarang nombor yang diberidalam bentuk angka
c. Memadan angka dengan namanya dalam perkataan
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Membaca sebarang nombor yang diberi dalam perkataan
Objektif Pembelajaran
2. Menyebut sebarang nombor yang diberidalam bentuk angka
3. Memadan angka dengan namanya dalam perkataan
Mari sebut nombor (Buku teks – Muka surat 2,3)
1. Murid menyebut nombor dalam dialog dengan betul. Murid menyebut nombor pada trek laluan secara berurutan atau secara
rawak.
Aktiviti 2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 1)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Nilai Murni: Mendengar arahan guru, keyakinan


EMK
EMK: Keusahawanan

BBB Buku teks, buku aktiviti


Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
sesi akan datang.
Refleksi
PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................

………………………………………………………………………………………………………………….

RANCANGAN AKTIVITI SEPANJANG PROGRAM TRANSISI


TAHUN 1 SESI 2022/23
HARI PERTAMA
Hari/ Tarikh Masa Perkara / Aktiviti Catatan/
1.00 – Rutin Kelas Guru MP
1 1.30petang  Ucapan selamat

21 MAC  Mengambil kedatangan


2022
 Nyanyian lagu tema KAMI MURID BARU
(Isnin)
https://youtu.be/pzq6imAaM4M

1.30– 2.00 petang Guru MP


Perbualan Awal
 Penerangan mengenai peraturan dalam kelas.(Panduan Norma baharu dalam kelas) Modul MGB
(muka surat 8)
 Adab memberi dan menjawab salam

 Adab meminta izin ke tandas.

 Adab masuk dan keluar tandas.

 Peraturan menggunakan tandas dan kantin

 Persediaan lawatan ke tandas dan kantin

2.00 – 3.30petang Guru MP


Aktiviti Suai Kenal
 Guru memperkenalkan diri

 Murid berkenalan dengan rakan – rakan yang lain dan bertanyakan nama

 Murid beratur dan melawat tandas dan tangga yang perlu digunakan mengikut SOP.

 Murid bergerak ke kantin

 Murid diajar cara pembelian makanan serta peraturan kantin


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 1
3.30– 3.50petang Rehat Guru MP
 Murid mengenal pasti laluan dan tempat cuci tangan.

 Murid dibimbing adab makan

3.50– Guru MP
4.20 petang Aktiviti Pembelajaran
Perkembangan kognitif Modul MGB
( muka surat 1,2 dan 3)
 Pergerakan motor kasar di udara.

 Melukis di udara garisan luris, lingkar, menegak, beralun , melintang dan zig-zag.

 Murid diberikan lembaran kerja menyambung garisan serta menulis nama murid di atas
sehelai kertas dengan tulisan yang kemas. ( memegang pensel yang betul )

4.20 – 4.50 petang Guru MP


Aktiviti Fizikal
 Murid diperdengarkan lagu “Chicken Dance”

https://youtu.be/Nt81gzIAt18
 Murid menyanyi sambil buat gerakan lagu.

 Murid beriadah di dalam kelas

 Permainan “Siapa Kena Dia Jadi”

4.50 – 5.50 petang Guru MP


Aktiviti Suai Kenal
 Murid diberi penerangan cara beratur dan penjarakan ketika menunggu ibubapa di dalam
kelas

 Murid juga ditunjukkan pagar untuk pulang dan jika ibubapa dating lewat.

 Murid ditunjukkan tatatcara dan menjaga keselamatan sebelum pulang ke rumah

 Murid bermain permainan “Dimana Saya”

 Guru meminta murid menunjukkan objek atau individu seperti arahan guru

o Tunjukkan saya

 Objek yang berwarna…….

 Dimana murid bernama……..

 Tempat duduk murid bernama…………..

 Murid memakai cermin mata………

5.50 -6.00 petang Pengurusan Kelas & Tatacara Pulang Guru MP


- Membersihkan tempat duduk masing-masing dan bilik darjah

- Mengemas beg dan beratur


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 1

HARI KEDUA
Hari/ Tarikh Masa Perkara / Aktiviti Catatan/
1.00 – Rutin Kelas Guru MP
2 1.30 petang  Ucapan selamat
 Mengambil kedatangan
22 MAC  Penerangan mengenai peraturan dalam kelas.(Panduan Norma baharu dalam kelas)
2022  Kebersihan kelas
1.30– 2.00 Guru MP
(Selasa) petang Perbualan Awal
 Guru meminta beberapa orang murid berdiri dan bercerita mengenai dirinya.
 Nama
 Warna kegemaran
 Negeri dan tarikh lahir
 Makanan dan minuman kegemaran
 Aktiviti “Jom baca”

2.00 – Guru MP
3.30petang Aktiviti Suai Kenal

 Murid beratur dan melawat kedai buku, stor sukan dan surau.
 Murid ditunjukkan tatacara masuk dan keluar dari tempat yang dinyatakan.

(bergilir)

3.30– 3.50 Rehat Guru MP


petang  Murid mencuci tangan.
 Murid dibimbing adab makan
3.50–
4.20 petang Aktiviti Pembelajaran Guru MP
Numerasi
Guru boleh menjalankan
 Murid diberikan kertas “Dadu Nombor”
aktiviti lain yang seumpama
o Murid diminta menggunting kertas dadu dengan cadangan
o Murid mencantumkan dadu nombor ( kenal nombor )
o Murid menggolekkan dadu nombor sambil rakan di sebelah meneka
bilangan pada dadu tersebut
o Murid juga digalakkan mengeja jumlah bilangan tersebut.

4.20 – 4.50
petang Aktiviti Fizikal Guru MP
 Murid diperdengarkan lagu “Kami Murid Baru”
https://youtu.be/pzq6imAaM4M
 Murid menyanyi sambil buat gerakan lagu.
 Murid beriadah di dalam kelas
 Permainan “Simon Says”

4.50 – 5.20 Guru MP


petang Aktiviti Suai Kenal
 Permainan Dragon Ball Guru perlu sediakan muzik dan
o Murid diminta memberikan bola kepada kawan di sebelah sehinggalah lagu bahan.
terhenti.
o Apabila lagu terhenti,murid perlu menjawab soalan berkenaan sekolah
o Contoh soalan :
 Apa nama sekolah
 Sekolah ini berada di mana?
 Anda datang sekolah dengan menaiki apa?

5.20 -5.30 Guru MP


petang Pengurusan Kelas & Tatacara Pulang
- Membersihkan tempat duduk masing-masing dan bilik darjah
- Mengemas beg dan beratur
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 1
Matapelajaran Matematik
Tarikh 22 MAC 2022 SELASA
Kelas 2 GIGIH
Masa 14.30 – 15.30
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Nombor hingga 1000
Standard Kandungan 1.1 Menama dan menentukan nilai nombor
(i) Menamakan nilai nombor hingga 1000
a. Membaca sebarang nombor yang diberi dalam perkataan
Standard Pembelajaran
b. Menyebut sebarang nombor yang diberidalam bentuk angka
c. Memadan angka dengan namanya dalam perkataan
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Membaca sebarang nombor yang diberi dalam perkataan
Objektif Pembelajaran
2. Menyebut sebarang nombor yang diberidalam bentuk angka
3. Memadan angka dengan namanya dalam perkataan
Mari sebut nombor (Buku teks – Muka surat 2,3)
1. Murid menyebut nombor dalam dialog dengan betul. Murid menyebut nombor pada trek laluan secara berurutan atau secara
rawak.
Aktiviti 2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 1)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Nilai Murni: Mendengar arahan guru, keyakinan


EMK
EMK: Keusahawanan

BBB Buku teks, buku aktiviti


Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
sesi akan datang.
Refleksi
PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................

………………………………………………………………………………………………………………….

Matapelajaran Matematik SELASA


Tarikh 22 MAC 2022
Kelas 2 USAHA
Masa 15.50 – 16.20
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Nombor hingga 1000
Standard Kandungan 1.2 Menulis nombor
(i) Menulis sebarang nombor hingga 1000 apabila diberi nombor itu dalam perkataan
Standard Pembelajaran
(ii) Menulis dalam perkataan sebarang nombor hingga 1000
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Objektif Pembelajaran 1. Menulis sebarang nombor hingga 1000 apabila diberi nombor itu dalam perkataan
2. Menulis dalam perkataan sebarang nombor hingga 1000
Mari tulis nombor (Buku teks – Muka surat 4)
1. Murid menulis nombor dalam angka dan perkataan dengan betul.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.
Aktiviti
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 2)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Nilai Murni: Mendengar arahan guru, keyakinan


EMK
EMK: Keusahawanan

BBB Buku teks, buku aktiviti


Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
Refleksi sesi akan datang.

PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................

Matapelajaran Matematik
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 1
Tarikh 22 MAC 2022 SELASA
Kelas 2 GIGIH
Masa 16.50 – 17.20
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Nombor hingga 1000
Standard Kandungan 1.2 Menulis nombor
(i) Menulis sebarang nombor hingga 1000 apabila diberi nombor itu dalam perkataan
Standard Pembelajaran
(ii) Menulis dalam perkataan sebarang nombor hingga 1000
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Objektif Pembelajaran 1. Menulis sebarang nombor hingga 1000 apabila diberi nombor itu dalam perkataan
2. Menulis dalam perkataan sebarang nombor hingga 1000
Mari tulis nombor (Buku teks – Muka surat 4)
1. Murid menulis nombor dalam angka dan perkataan dengan betul.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.
Aktiviti
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 2)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Nilai Murni: Mendengar arahan guru, keyakinan


EMK
EMK: Keusahawanan

BBB Buku teks, buku aktiviti


Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
Refleksi sesi akan datang.

PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 1

HARI KETIGA
Hari/ Tarikh Masa Perkara / Aktiviti Catatan/
3 1.00 – Rutin Kelas Guru MP
1.30petang  Ucapan selamat
23 MAC  Mengambil kedatangan
2022  Penerangan mengenai peraturan dalam kelas.(Panduan Norma baharu dalam kelas)
 Kebersihan kelas
(Rabu)
1.30– 2.00 Perbualan Awal Guru MP
petang  Murid menyanyikan lagu “Pak Atan ada ladang”
https://youtu.be/rhVi9CT93zM Modul MGB
 Guru menceritakan tentang haiwan kesukaan dan pelbagai spesis haiwan yang ada. Muka surat 10
 Aktiviti “Jom Baca”
2.00 – Aktiviti Suai Kenal Guru MP
3.30petang  Permainan Teka Nama Haiwan
o Seorang murid dipilih ke hadapan.
o Guru akan membisikkan nama haiwan yang perlu digayakan.
o Murid perlu menggayakan haiwan tersebut tanpa menyebut nama haiwan
tersebut
o Murid yang lain akan cuba meneka sehingga betul.
 Murid beratur dan melawat dewan kerana bermula esok murid tahun 1 akan datang
dan masuk dewan dahulu sebelum ke kelas masing-masing.

3.30– Rehat Guru MP


3.50petang  Murid mencuci tangan.
 Murid dibimbing adab makan
3.50– Aktiviti Pembelajaran Guru MP
4.20 petang Literasi
 Permainan “Sampaikan Pesan” Guru perlu menyediakan set
o Aktiviti dilaksanakan secara kumpulan suku kata/perkataan.
o Murid pertama dalam barisan memilih kertas yang mengandungi suku
kata/perkataan/frasa
o Murid perlu membaca dan menghafal suku kata/perkataan/frasa tersebut
dan menyampaikan kepada murid yang kedua secara berbisik
o Aktiviti ini akan diteruskan ke murid yang terakhir dalam kumpulan.
Kumpulan yang dapat menghabiskan giliran dengan cepat dan
menulis/menyebut semula jawapan yang betul dikira sebagai pemenang.
4.20 – 4.50 Aktiviti Fizikal Guru MP
petang  Murid diperdengarkan lagu “Lompat Si Katak Lompat ”
https://youtu.be/dBN54oQZdTQ Guru perlu sediakan lagu.
 Murid menyanyi sambil buat gerakan lagu.
 Murid beriadah di dalam kelas
 Permainan “Lompat paling Laju”

4.50 – 5.20 Guru MP


petang Aktiviti Suai Kenal
 Kita Serupa
o Murid berdiri di tempat masing - masing
o Guru memberi arahan, “Siapa yang pernah ke zoo, kumpul di tengah”.
o Minta beberapa orang murid di tengah bulatan menceritakan pengalaman
melawat zoo.
o Murid kembali ke tempat duduk.
 Ulang semula langkah di atas dengan arahan lain seperti “siapa ada adik lelaki, kumpul
di tengah”, “siapa suka bermain bola, kumpul di tengah”.

5.20 -5.30
petang Pengurusan Kelas & Tatacara Pulang Guru MP
- Membersihkan tempat duduk masing-masing dan bilik darjah
- Mengemas beg dan beratur

\
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 1

Matapelajaran Pendidikan Jasmani


Tarikh 23 Mac 2022 RABU
Kelas 2 Rajin
Masa 16.50 – 17.20
Aspek Kesedaran Ruang
Standard Kandungan 1.1, 2.1, 5.1
Standard Pembelajaran 1.1.1, 2.1.1, 5.1.2
Fokus Berkebolehan melakukan pelbagai pergerakan berdasarkan kesedaran ruang.
1. Melakukan pergerakan ke ruang am yang telah ditetapkan
Objektif Pembelajaran 2. Membezakan pergerakan mengikut ruang
3. Melakukan aktiviti dalam ruang yang selamat
1. Memanaskan badan.
2. Bergerak dalam ruang terbuka.
3. Petak sempit dan luas.
Aktiviti
4. Bergerak berhalangan.
5. Permainan kecil ‘Finding Nemo’.
6. Menyejukkan badan.
Kreatif dan Inovatif
EMK

1. Lembaran Unit 1
BBM
2. Modul m/s: 1-4
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
Refleksi
sesi akan datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………...

Matapelajaran Pendidikan Jasmani


Tarikh 23 Mac 2022 RABU
Kelas 2 Usaha
Masa 17.20 – 17.50
Aspek Kesedaran Ruang
Standard Kandungan 1.1, 2.1, 5.1
Standard Pembelajaran 1.1.1, 2.1.1, 5.1.2
Fokus Berkebolehan melakukan pelbagai pergerakan berdasarkan kesedaran ruang.
1. Melakukan pergerakan ke ruang am yang telah ditetapkan
Objektif Pembelajaran 2. Membezakan pergerakan mengikut ruang
3. Melakukan aktiviti dalam ruang yang selamat
1. Memanaskan badan.
2. Bergerak dalam ruang terbuka.
3. Petak sempit dan luas.
Aktiviti
4. Bergerak berhalangan.
5. Permainan kecil ‘Finding Nemo’.
6. Menyejukkan badan.
Kreatif dan Inovatif
EMK

1. Lembaran Unit 1
BBM
2. Modul m/s: 1-4
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
Refleksi
sesi akan datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………...


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 1
Matapelajaran Matematik
Tarikh 24 MAC 2022 KHAMIS
Kelas 2 usaha
Masa 13.00 – 14.00
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Nombor hingga 1000
Standard Kandungan 1.1 Nilai nombor
(ii) Menentukan nilai nombor hingga 1000
a. Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang disebut dengan menggunakan objek, gambar, garis nombor dan abakus 4:1
Standard Pembelajaran
b. Memadankan kumpulan objek dengan nombor

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-


1. Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang disebut
Objektif Pembelajaran
2. Memadankan kumpulan objek dengan nombor

Nilai nombor (Buku teks – Muka surat 5-6)


1. Murid memahami nilai nombor dengan menggunakan blok asas, pelbagai jenis pembilang dan garis nombor.
2. Murid memadankan objek dengan nombor.
Aktiviti 3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 3)
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Nilai Murni: Mendengar arahan guru, keyakinan


EMK
EMK: Keusahawanan

BBB Buku teks, buku aktiviti


Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
Refleksi sesi akan datang.

PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................

Matapelajaran PENDIDIKAN KESIHATAN


Tarikh 24 MAC 2022 KHAMIS
Kelas 2 USAHA
Masa 15.00 – 15.30
Modul KESIHATAN FIZIKAL
Tajuk KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
Standard Kandungan 1.1
Standard Pembelajaran 1.1.5
Pada akhir pengajaran, murid dapat:
Objektif Pembelajaran
1. Menyatakan kepentingan rehat dan tidur yang mencukupi untuk pertumbuhan dan perkembangan fizikal yang sihat.

1. Bincangkan kepentingan rehat dan tidur yang mencukupi untuk pertumbuhan dan perkembangan fizikal yang sihat.
Aktiviti 2. Menunjukkan gambar berkaitan dengan tidur dan rehat yang mencukupi.
3. Murid memadankan gambar dengan pernyataan yang sesuai mengenai murid letih dan ceria.
4. Lembaran kerja.
Kreatif dan Inovatif
EMK

1. Gambar
BBM 2. Lembaran kerja.

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
Refleksi
sesi akan datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………...


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 1

Matapelajaran Pendidikan Jasmani


Tarikh 24 Mac 2022 KHAMIS
Kelas 2 Usaha
Masa 16.50 – 17.20
Aspek Kesedaran Ruang
Standard Kandungan 1.1, 2.1, 5.1
Standard Pembelajaran 1.1.1, 2.1.1, 5.1.2
Fokus Berkebolehan melakukan pelbagai pergerakan berdasarkan kesedaran ruang.
1. Melakukan pergerakan ke ruang am yang telah ditetapkan
Objektif Pembelajaran 2. Membezakan pergerakan mengikut ruang
3. Melakukan aktiviti dalam ruang yang selamat
1. Memanaskan badan.
2. Bergerak dalam ruang terbuka.
3. Petak sempit dan luas.
Aktiviti
4. Bergerak berhalangan.
5. Permainan kecil ‘Finding Nemo’.
6. Menyejukkan badan.
Kreatif dan Inovatif
EMK

1. Lembaran Unit 1
BBM
2. Modul m/s: 1-4
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
Refleksi
sesi akan datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………...

HARI KEEMPAT
Hari/ Tarikh Masa Perkara / Aktiviti Catatan/
4 1.00 – Rutin Kelas Guru MP
1.30petang  Ucapan selamat
24 MAC  Mengambil kedatangan
2022  Penerangan mengenai peraturan dalam kelas.(Panduan Norma baharu dalam kelas)
 Kebersihan kelas
(Khamis )  Menyanyikan lagu kami murid baru.
https://youtu.be/pzq6imAaM4M

1.30– 2.00 Perbualan Awal Guru MP


petang  Guru menceritakan tentang sekolah dan bersoal jawab dengan murid tentang sekolah .
 Nama sekolah Lagu sekolah
 Apa ada di sekolah
 Aktiviti yang boleh dilakukan di sekolah
 Bilik apa yang ada di sekolah.
 Murid menyanyikan lagu sekolah
 Aktiviti “Jom Baca”

2.00 – Guru MP
3.30petang Aktiviti Suai Kenal
 Permainan “Kapal Terbang Saya” BAHAN :
o Setiap murid diberikan sehelai kertas dan diminta menulis nama di Kertas warna A4
dalam nya
o Murid diajar menghasilkan origami kapal terbang menggunakan kertas
tersebut.
o Murid meluncurkan kertas tersebut ke udara.
o Murid lain mengutip kapal terbang yang berada berdekatan mereka dan
membukanya.
o Cari rakan berdasarkan nama pada kertas tersebut.

3.30– 3.50petang Rehat Guru MP


 Murid mencuci tangan.
 Murid dibimbing adab makan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 1
3.50– Aktiviti Pembelajaran Guru MP
4.20 petang Numerasi
 Murid mengambil kad nombor secara rawak. Guru sediakan kad nombor
 Murid mengenal pasti nombor yang hilang pada kad nombor dan mencari kad
nombor yang ada nombor tersebut Modul MGB
 Murid mengeja dan menyebut nombor. (muka surat 5)

4.20 – 4.50 Aktiviti Fizikal Guru MP


petang  Murid diperdengarkan lagu “The Wheels On The Bus”
https://youtu.be/e_04ZrNroTo Guru sediakan lagu.
 Murid menyanyikan sambil membuat gerakan
 Murid beriadah di dalam kelas
 Permainan ‘Tiru Gaya Saya’
https://youtu.be/62LINrI_fmQ

4.50 – 5.20 Aktiviti Suai Kenal Guru MP


petang  Permainan warna gula – gula buah.
o Guru mengagihkan gula – gula di dalam plastik Guru boleh menggantikan
o Murid mengambil tanpa melihat ke dalam plastik tersebut dan bahan mengikut kesesuaian
mengeluarkan satu warna gula – gula. guru
o Kemudian murid perlu ceritakan mengikut warna gula - gula yang
mereka ambil
 epal : perkara yang awak suka lihat/dengar
 mangga : awak bagus dalam apa
 Oren : perkara tentang masa kecil awak
 Anggur : perkara yang awak belajar semalam
 Strawberi : perkara yang awak tidak boleh hidup tanpanya
5.20 -5.30 petang
Pengurusan Kelas & Tatacara Pulang Guru MP
- Membersihkan tempat duduk masing-masing dan bilik darjah
- Mengemas beg dan beratur

Matapelajaran Matematik
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 1
Tarikh 25 MAC 2022 JUMAAT
Kelas 2 GIGIH
Masa 15.50 – 16.20
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Nombor hingga 1000
Standard Kandungan 1.1 Nilai nombor
(ii) Menentukan nilai nombor hingga 1000
a. Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang disebut dengan menggunakan objek, gambar, garis nombor dan abakus 4:1
Standard Pembelajaran
b. Memadankan kumpulan objek dengan nombor

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-


1. Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang disebut
Objektif Pembelajaran
2. Memadankan kumpulan objek dengan nombor

Nilai nombor (Buku teks – Muka surat 5-6)


1. Murid memahami nilai nombor dengan menggunakan blok asas, pelbagai jenis pembilang dan garis nombor.
2. Murid memadankan objek dengan nombor.
Aktiviti 3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 3)
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Nilai Murni: Mendengar arahan guru, keyakinan


EMK
EMK: Keusahawanan

BBB Buku teks, buku aktiviti


Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
Refleksi sesi akan datang.

PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................

Matapelajaran PENDIDIKAN KESIHATAN


Tarikh 25 MAC 2022 JUMAAT
Kelas 2 RAJIN
Masa 16.50 – 17.20
Modul KESIHATAN FIZIKAL
Tajuk KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
Standard Kandungan 1.1
Standard Pembelajaran 1.1.5
Pada akhir pengajaran, murid dapat:
Objektif Pembelajaran
1. Menyatakan kepentingan rehat dan tidur yang mencukupi untuk pertumbuhan dan perkembangan fizikal yang sihat.

1. Bincangkan kepentingan rehat dan tidur yang mencukupi untuk pertumbuhan dan perkembangan fizikal yang sihat.
Aktiviti 2. Menunjukkan gambar berkaitan dengan tidur dan rehat yang mencukupi.
3. Murid memadankan gambar dengan pernyataan yang sesuai mengenai murid letih dan ceria.
4. Lembaran kerja.
Kreatif dan Inovatif
EMK

1. Gambar
BBM 2. Lembaran kerja.

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
Refleksi
sesi akan datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………...

Matapelajaran Pendidikan Jasmani


Tarikh 25 Mac 2022 JUMAAT
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 1
Kelas 2 Rajin
Masa 17.20 – 17.50
Aspek Kesedaran Ruang
Standard Kandungan 1.1, 2.1, 5.1
Standard Pembelajaran 1.1.1, 2.1.1, 5.1.2
Fokus Berkebolehan melakukan pelbagai pergerakan berdasarkan kesedaran ruang.
1. Melakukan pergerakan ke ruang am yang telah ditetapkan
Objektif Pembelajaran 2. Membezakan pergerakan mengikut ruang
3. Melakukan aktiviti dalam ruang yang selamat
1. Memanaskan badan.
2. Bergerak dalam ruang terbuka.
3. Petak sempit dan luas.
Aktiviti
4. Bergerak berhalangan.
5. Permainan kecil ‘Finding Nemo’.
6. Menyejukkan badan.
Kreatif dan Inovatif
EMK

1. Lembaran Unit 1
BBM
2. Modul m/s: 1-4
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
Refleksi
sesi akan datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………...
